28 χρόνων και δεν έχω καταφέρει ποτέ να κάνω σεξ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by Μαρια Καραπανου View Post
    Καλημέρα
    Όσες προσπάθειες έκανα με ψυχολόγο για να βγάλω άκρη δεν κατάφερα τίποτα.Πιθανον μου είπε κάποια εμπειρία από το παρελθόν που ίσως δεν θυμάμαι μου δημιουργεί όλη αυτή την άρνηση.Παλια ήθελα να κάνω σεξ να δοκιμάσω, τωρα που πέρασαν τα χρόνια έμεινε μόνο η φοβια δεν ξέρω αν θέλω να κάνω πλέον.
    Εχω και καταθλιψη συν της άλλης οπότε το σεξ το έχω βάλει στην άκρη, συν μειωμένη λίμπιντο πλέον.
    Απλά όλο αυτό με στεναχωρεί τόσο πολύ.
    τον καιρο που ηθελες να δοκιμασεις, γιατι δεν δοκιμασες; τι δεν πηγε καλα; οπως ειπες κι εσυ, προθυμοι, παντα υπαρχουν...
    επισης, οταν 7 χρονια πριν, εκανες σχεση με ασεξουαλ, ενω εσυ εχεις σεξουαλικη επιθυμια, μπλοκαρεις κι αλλο το θεμα σου, γιατι εκεινος, δεν προκειται να στο προτεινει, αφου δεν του αρεσει το σεξ...
    εναν ψυχολογο επισκεφθηκες; για ποσο καιρο κανατε συνεδριες;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    302
    Quote Originally Posted by Μαρια Καραπανου View Post
    Καλημέρα
    Όσες προσπάθειες έκανα με ψυχολόγο για να βγάλω άκρη δεν κατάφερα τίποτα.Πιθανον μου είπε κάποια εμπειρία από το παρελθόν που ίσως δεν θυμάμαι μου δημιουργεί όλη αυτή την άρνηση.Παλια ήθελα να κάνω σεξ να δοκιμάσω, τωρα που πέρασαν τα χρόνια έμεινε μόνο η φοβια δεν ξέρω αν θέλω να κάνω πλέον.
    Εχω και καταθλιψη συν της άλλης οπότε το σεξ το έχω βάλει στην άκρη, συν μειωμένη λίμπιντο πλέον.
    Απλά όλο αυτό με στεναχωρεί τόσο πολύ.
    Δεν βρήκες σωστό άνδρα. Αν είχες βρει τον κατάλληλο θα ήταν εύκολο. Το σεξ δεν είναι για δοκιμή, αλλα αν το ξεκινήσεις και σου αρέσει μετά το ψάχνεις , όσο μεγαλώνεις πέφτει η ανάγκη και το ξεχνάς. Σίγουρα θα είχες άλλες προτεραιότητες, και κάποια ανασφάλεια για το σώμα σου .

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τον καιρο που ηθελες να δοκιμασεις, γιατι δεν δοκιμασες; τι δεν πηγε καλα; οπως ειπες κι εσυ, προθυμοι, παντα υπαρχουν...
    επισης, οταν 7 χρονια πριν, εκανες σχεση με ασεξουαλ, ενω εσυ εχεις σεξουαλικη επιθυμια, μπλοκαρεις κι αλλο το θεμα σου, γιατι εκεινος, δεν προκειται να στο προτεινει, αφου δεν του αρεσει το σεξ...
    εναν ψυχολογο επισκεφθηκες; για ποσο καιρο κανατε συνεδριες;
    Γιατι είχα ένα φόβο προς τους άντρες και το σεξ.δεν μου έβγαινε να προχωρήσω.
    Περίπου ένα χρόνο κάναμε μέχρι που μου είπε η ίδια η ψυχολόγος ότι δεν μπορεί να με βοηθήσει περισσότερο στεναχωρηθηκα και σταμάτησα τις συνεδρίες.Σκεφτομαι ότι τώρα είμαι και εγώ ασεξουαλ αφού δεν υπάρχει καμία διάθεση για σεξ η υπάρχει πάρα πολύ ελάχιστη και τις μέρες που θα είμαι λίγο καλύτερα από την καταθλιψη.

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Δεν βρήκες σωστό άνδρα. Αν είχες βρει τον κατάλληλο θα ήταν εύκολο. Το σεξ δεν είναι για δοκιμή, αλλα αν 2το ξεκινήσεις και σου αρέσει μετά το ψάχνεις , όσο μεγαλώνεις πέφτει η ανάγκη και το ξεχνάς. Σίγουρα θα είχες άλλες προτεραιότητες, και κάποια ανασφάλεια για το σώμα σου .
    Δεν νομίζω να φταίνε οι άντρες απόλυτα σε αυτό.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Μαρια Καραπανου View Post
    Γιατι είχα ένα φόβο προς τους άντρες και το σεξ.δεν μου έβγαινε να προχωρήσω.
    Περίπου ένα χρόνο κάναμε μέχρι που μου είπε η ίδια η ψυχολόγος ότι δεν μπορεί να με βοηθήσει περισσότερο στεναχωρηθηκα και σταμάτησα τις συνεδρίες.Σκεφτομαι ότι τώρα είμαι και εγώ ασεξουαλ αφού δεν υπάρχει καμία διάθεση για σεξ η υπάρχει πάρα πολύ ελάχιστη και τις μέρες που θα είμαι λίγο καλύτερα από την καταθλιψη.
    Συγγνώμη αλλά εσύ δεν έχεις το ίδιο πρόβλημα με την Νεφέλη. Η Νεφέλη μας γράφει πως άργησε και πως θέλει να κάνει κάτι και δεν ξέρει πως και φοβάται την αντίδραση.
    Εσύ λες πως δεν έχεις επιθυμία πια.
    Που ταυτίζεστε;

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    7
    Quote Originally Posted by HarleyQuinn View Post
    Συγγνώμη αλλά εσύ δεν έχεις το ίδιο πρόβλημα με την Νεφέλη. Η Νεφέλη μας γράφει πως άργησε και πως θέλει να κάνει κάτι και δεν ξέρει πως και φοβάται την αντίδραση.
    Εσύ λες πως δεν έχεις επιθυμία πια.
    Που ταυτίζεστε;
    Στην ηλικία της ειχα και εγώ πολύ.
    Με τον καιρό και έχοντας περάσει από κατάθλιψη δεν έχω τόση επιθυμία.αλλα κάποιες φορές και με κάποιους άντρες έχω διάφορες φαντασιώσεις.Αλλα έχω και εγώ φοβίες και ανασφάλειες.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. 24 χρόνων με ασπεργκερ, δεν μπορώ να κάνω σχέση
    By Wrongplanet in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 15
    Last Post: 25-02-2024, 17:00
  2. Τι ζωή είναι αυτή που κάνω; -20 χρονών-
    By papadopoulosle in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 06-01-2018, 00:58
  3. Καταθλιψη 18 χρονων δν ξρω τι να κανω .. Θελω βοηθεια
    By Sotirishatzi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 31-12-2015, 00:51
  4. Replies: 13
    Last Post: 12-08-2015, 15:55
  5. 20 χρονων κλεισμενος μεσα χωρις να κανω τιποτα
    By solkots in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 26
    Last Post: 06-10-2014, 01:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •