Δεν έχω κάνει ποτέ μου σχέση είμαι 29
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 108
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    39

    Δεν έχω κάνει ποτέ μου σχέση είμαι 29

    Όπως λέει και ο τίτλος είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση. Αυτό οφείλεται σε διάφορα πράγματα. Αρχικά ήμουν πάντα χοντρούλα οπότε είχα πάντα ένα κόμπλεξ με τον εαυτό μου, ήμουν πάντα η πιο άσχημη της παρέας και κανένας ποτέ δε με κοιτούσε.

    Επίσης να σημειώσω ότι έχω προσπαθήσει κάποιες φορές να συνεβρεθώ ερωτικά με άντρα αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα. Μετά από ψυχοθεραπεία κατάλαβα ότι αυτό οφείλεται σε ένα παλιό παιδικό τραύμα καθώς ήμουν θύμα σεξουαλικής παρενόχλησης σε πολύ μικρή ηλικία. Αυτό φυσικά με εκανε να αγχώνομαι πολύ και όπως καταλαβαίνεται πονούσα παρά πολύ. Έχω δουλέψει με τον εαυτό μου και είμαι καλύτερα ψυχολογικά όσων αφορά το συγκεκριμένο τραύμα αλλά πλέον είμαι 29 και πραγματικά ντρέπομαι να πω ότι δεν έχω κάνει ποτέ σεξ στη ζωή μου. σε όσους το έχω πει με έχουνε κοιτάξει σαν να είμαι κατι περίεργο, σαν να μην πάει κάτι καλά μαζί μου, έχω ακούσει να με σχολιάζουν πίσω από την πλάτη νου, οπότε πλέον απλά έχω σταματήσει να προσπαθώ να βγω ραντεβού. Νιώθω μόνη, νιώθω ότι έχω χάσει την ευκαιρία να βρω τον άνθρωπο μου και ότι θα πεθάνω μόνη.

    Έχω φίλους αρκετούς μπορώ να πω με τους οποίους βγαίνω έξω αλλά όλοι έχουνε κάποιο σύντροφο και φυσικά κι άλλες προτεραιότητες. Όταν γυρνάω σπίτι είμαι μόνη. Δεν ξέρω τι να κάνω και προσπαθώ πάρα πολύ να μην πέσω σε κατάθλιψη. Είναι άδικο. Τι φταίω εγώ που ένας ανώμαλος με έβαλε τότε στο μάτι πριν παν πάω γυμνάσιο; Μου κατέστρεψε τη ζωή.
    Last edited by Nefelie; 23-03-2024 at 23:40.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    304
    Το θετικό είναι πως είσαι καλά ψυχολογικά.
    Παλιότερα οι χοντρούλες ήταν οι καλύτερες ήταν πρότυπο σωστής γυναίκας και γονιμότητας. Βέβαια για την ηλικία σου η μόδα θέλει την γυναίκα αδύνατη.
    Μάλλον κόμπλεξ με την εμφάνιση είχες και σε κρατούσε πίσω φταίει και ότι έκανες παρέα με όμορφες ( ήταν σεξουαλικά ελευθέρων ηθών και εκδήλωναν την θηλυκότητα τους απροκάλυπτα στους άνδρες για να τους την πέφτουν).
    Προσπάθεια να μην κάνεις για σεξ πρέπει να σου βγεί αυθόρμητα! Αν θες σύντροφο θα πρέπει να τον διαλέξεις για τον χαρακτήρα και για να έχεις παρέα ίσως και για να κάνεις παιδιά. Με αυτά τα κριτήρια πιστεύω πως θα βρεις έναν ώριμο πνευματικά άνδρα 30-40 χρονών που θα σου συμπεριφερθεί σωστά.
    Αν ξεπέρασες το παιδικό τραύμα και ψάχνεις σύντροφο μην ψάχνεις ανάμεσα σε γνωστούς και φίλους! Η καλύτερη λύση είναι να διαλέξεις πρώτα την πεθερά είσαι η ιδανική νύφη για ανθρώπους άλλης γενιάς και ο ανύπαντρος γιός θα είναι λίγο "άτυχος" με τις γυναίκες .
    Αν σου την πέσει άνδρας στα μάτια σου θα είναι ανώμαλος, και θα βιάζεται για σεξ. Πιστεύω πως αν ξεκινήσει ως απλή γνωριμία ως οικογενειακή φίλη θα έχεις χρόνο να τον αποδεχτείς και η μάνα του να τον ψήσει για σχέση / γαμο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,864
    φιλαρακι μου δε πειραζει κι αν ποτε δε εκανες σχεση αυτο αν ειν θα ελθει μονο του οχι με βιαστικές κινησεις μην αγχώνεσαι κοιτα να περνας ομορφα με τα φιλαρακια σου κι αν ειν θα έρθει κι αυτο αλλιως ας προσπεράσει μην φας τη ζωη σου για αυτο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    270
    Κοίτα επειδή εκεί έξω βλέπω μπόλικο θέμα , η ιστορία με κάποιον που πριν από πολλά χρόνια προσπάθησε να σε βιάσει , είναι δικαιολογίες που λες στον εαυτό σου και τσάμπα τα λεφτά που σου μασάνε οι ψυχολογες . Πάμε στο άλλο , γράφεις ότι είσαι χοντρούλα ....πάλι αλλά βλέπω έξω ....κάτι χοντρούλες να πηγαίνουν το ποίημα κάτι χλμ . Οπότε άσε τις δικαιολογίες κ ανασφάλειες και κοίταξε να φτιάξεις το ζήτημα ανασφάλειες. Ντύσου , μακιγιάζ , μαλλί πρόκα , άρωμα , σενιαρισου κ άσε τους πεσιμισμόυς ...όχι με τις φόρμες έξω ....ΝΤΥΣΟΥ ! α και όταν έρθει η ώρα κ δει ο άλλος ότι δεν έχεις κάνει σεξ για να μην κομολαρεις , πες για την φάση του βιασμού κλπ να στανιαρει κ ο απέναντι ....αλλά ωραίους φίλους φίλες έχεις , τόσα χρόνια καμία γνωριμία από αυτούς ....χεστους σε έχουν για να γεμίζει το τραπέζι

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by tziovani View Post
    Κοίτα επειδή εκεί έξω βλέπω μπόλικο θέμα , η ιστορία με κάποιον που πριν από πολλά χρόνια προσπάθησε να σε βιάσει , είναι δικαιολογίες που λες στον εαυτό σου και τσάμπα τα λεφτά που σου μασάνε οι ψυχολογες . Πάμε στο άλλο , γράφεις ότι είσαι χοντρούλα ....πάλι αλλά βλέπω έξω ....κάτι χοντρούλες να πηγαίνουν το ποίημα κάτι χλμ . Οπότε άσε τις δικαιολογίες κ ανασφάλειες και κοίταξε να φτιάξεις το ζήτημα ανασφάλειες. Ντύσου , μακιγιάζ , μαλλί πρόκα , άρωμα , σενιαρισου κ άσε τους πεσιμισμόυς ...όχι με τις φόρμες έξω ....ΝΤΥΣΟΥ ! α και όταν έρθει η ώρα κ δει ο άλλος ότι δεν έχεις κάνει σεξ για να μην κομολαρεις , πες για την φάση του βιασμού κλπ να στανιαρει κ ο απέναντι ....αλλά ωραίους φίλους φίλες έχεις , τόσα χρόνια καμία γνωριμία από αυτούς ....χεστους σε έχουν για να γεμίζει το τραπέζι
    Δεν το διευκρίνησα αλλά δεν είναι πλέον χοντρούλα. Έχω χάσει κιλά και είναι φιτ και γενικά έχω αρκετούς άντρες που με θέλουν αλλά πλέον ντρέπομαι για υην απειρία μου. Όσο για το θέμα της σεξουαλικης παρενόχλησης που είχα υποστεί όταν ήμουν παιδάκι παίζει τεράστιο ρόλο για τον τρόμο που ένιωθα στην ιδέα της σεξουαλικης επαφής. Θεωρείται ότι δεν προκάλεσε τραύμα; Αν δε το έχετε ζήσει δε μπορείτε να το καταλάβετε και φοβάμαι ότι και π μελλοντικός μου σύντροφος θα σκεφτεί το ίδιο με εσάς και απελπίζομαι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    901
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Όπως λέει και ο τίτλος είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση. Αυτό οφείλεται σε διάφορα πράγματα. Αρχικά ήμουν πάντα χοντρούλα οπότε είχα πάντα ένα κόμπλεξ με τον εαυτό μου, ήμουν πάντα η πιο άσχημη της παρέας και κανένας ποτέ δε με κοιτούσε.

    Επίσης να σημειώσω ότι έχω προσπαθήσει κάποιες φορές να συνεβρεθώ ερωτικά με άντρα αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα. Μετά από ψυχοθεραπεία κατάλαβα ότι αυτό οφείλεται σε ένα παλιό παιδικό τραύμα καθώς ήμουν θύμα σεξουαλικής παρενόχλησης σε πολύ μικρή ηλικία. Αυτό φυσικά με εκανε να αγχώνομαι πολύ και όπως καταλαβαίνεται πονούσα παρά πολύ. Έχω δουλέψει με τον εαυτό μου και είμαι καλύτερα ψυχολογικά όσων αφορά το συγκεκριμένο τραύμα αλλά πλέον είμαι 29 και πραγματικά ντρέπομαι να πω ότι δεν έχω κάνει ποτέ σεξ στη ζωή μου. σε όσους το έχω πει με έχουνε κοιτάξει σαν να είμαι κατι περίεργο, σαν να μην πάει κάτι καλά μαζί μου, έχω ακούσει να με σχολιάζουν πίσω από την πλάτη νου, οπότε πλέον απλά έχω σταματήσει να προσπαθώ να βγω ραντεβού. Νιώθω μόνη, νιώθω ότι έχω χάσει την ευκαιρία να βρω τον άνθρωπο μου και ότι θα πεθάνω μόνη.

    Έχω φίλους αρκετούς μπορώ να πω με τους οποίους βγαίνω έξω αλλά όλοι έχουνε κάποιο σύντροφο και φυσικά κι άλλες προτεραιότητες. Όταν γυρνάω σπίτι είμαι μόνη. Δεν ξέρω τι να κάνω και προσπαθώ πάρα πολύ να μην πέσω σε κατάθλιψη. Είναι άδικο. Τι φταίω εγώ που ένας ανώμαλος με έβαλε τότε στο μάτι πριν παν πάω γυμνάσιο; Μου κατέστρεψε τη ζωή.
    Καλησπέρα nefelie,
    Εντάξει δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου επειδή είσαι 29 και δεν έχεις κάνει σχέση, έχω διαβάσει πάρα πολλές ιστορίες ανθρώπων που δεν έχουν σχέση η σεξ και σε πολύ μεγαλύτερη ηλικία.
    Μην σε παίρνει από κάτω και μην σκέφτεσαι ότι ο μελλοντικός σύντροφος θα το δει παράξενα.
    Βγαίνει έξω, φλέρταρε και θα βρεις κάποιον να σου ταιριάζει.
    Όσο αφορά την σεξουαλική παρενόχληση , συνέχισε την ψυχοθεραπεία ώστε να είσαι έτοιμη για μελλοντική σχέση.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    304
    Ο φόβος δεν ξεπερνιέται εύκολα. Αν γίνει κάτι δυσάρεστο μας κρατάει πίσω. Λογικό να αποφεύγεις τις σχέσεις και ίσως ασύνδετα να δρουσες αποτρεπτικά στο φλερτ μπορεί να κατέστρεφες μόνη σου κάθε προσπάθεια να σε πλησιάσουν ερωτικά.
    Μην ντρέπεσαι , δεν χρειάζεται δικαιολογία, δεν ήθελες, δικαίωμα σου να το κάνεις με τον άνδρα που θα ερωτευτείς.
    οι άνδρες λένε διάφορα άλλα μην σε νοιάζει! Εσύ να είσαι καλά με τον άνθρωπο που θα επιλέξεις.
    Υπάρχουν και άνδρες χωρίς εμπειρία από κόμπλεξ για τα "προσόντα" τους, τα ροζ βίντεο δημιουργούν προβλήματα στο αληθινό σεξ για ένα μέτριο σωματικά άτομο.
    Οι νέοι άντρες πιστεύουν πως για να βρεις παρθένα πρέπει να ψάξεις στο δημοτικό... Ούτε καν στο γυμνάσιο. Οι λίγο μεγαλύτεροι σκέφτονται από μπροστά παρθένα και από πίσω μπαίνουν τρένα...
    Παίζει καλά φλογέρα, κλαρίνο , τις αρέσουν οι γρανίτες , γενικά αφήνουν υπονοούμενα πως έχει εμπειρία με άνδρες απλά είναι της παράδοσης, του κατηχητικού, είναι θρησκευόμενη.
    Μην απελπιζεσαι και μη σκέφτεσαι τι θα πει ο κάθε άνδρας, εσύ να νιώθεις καλά και αν δεν αντέχεις την μοναξιά βρες κάποιον και προχωρά. Αν είναι σωστός δεν ρωτάει αν έχεις εμπειρία! Τώρα για μετά που θα καταλάβει πως ήταν ο πρώτος, πιστεύω πως θα χαρεί.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    270
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Δεν το διευκρίνησα αλλά δεν είναι πλέον χοντρούλα. Έχω χάσει κιλά και είναι φιτ και γενικά έχω αρκετούς άντρες που με θέλουν αλλά πλέον ντρέπομαι για υην απειρία μου. Όσο για το θέμα της σεξουαλικης παρενόχλησης που είχα υποστεί όταν ήμουν παιδάκι παίζει τεράστιο ρόλο για τον τρόμο που ένιωθα στην ιδέα της σεξουαλικης επαφής. Θεωρείται ότι δεν προκάλεσε τραύμα; Αν δε το έχετε ζήσει δε μπορείτε να το καταλάβετε και φοβάμαι ότι και π μελλοντικός μου σύντροφος θα σκεφτεί το ίδιο με εσάς και απελπίζομαι.
    Δλδ εσύ τώρα έχεις άντρες που σε θέλουν ,είσαι 29 όπως γράφεις και σου έχει κολλήσει το τραύμα της παρενόχλησης ...πολύ εγωιστικό αυτό που γράφεις ( αν δεν το έχεις ζήσει ) ! Ο κάθε άνθρωπος στην πορεία του αντιμετωπίζει διάφορες καταστάσεις . Άλλοι προχωράνε αφήνοντας το παρελθόν στο χρονοντούλαπο της ιστορίας κ άλλοι βρίσκουν την δικαιολογία να μένουν στατικοί σε κάτι του παρελθόντος . Εσύ δλδ μιλάς για παιδικό τραύμα πριν πολλά χρόνια κ αυτό όπως θεωρείς σε πάει πίσω η ουσία όμως είναι ότι σε βολεύει ,αλλιώς θα το είχες ξεριζώσει με ενδοσκοπική κουβέντα με τον εαυτό σου εδώ κ χρόνια . Το ότι βολεύει εσένα η απελπισία δεν σημαίνει ότι θα συμφωνήσω μαζί σου στην ανασφάλεια σου κ τον απέναντι δεν τον πολύνοιαζει αν είσαι άπειρη , τον νοιάζει να μην του κλαιγετε η άλλη ....από drama queen έχουμε χορτάσει . Την ανασφάλεια σου ψάχνεις να καλύψεις , όχι το σεξ καθεαυτό ....λυστο λοιπόν κ άσε τις δικαιολογίες

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Όπως λέει και ο τίτλος είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση. Αυτό οφείλεται σε διάφορα πράγματα. Αρχικά ήμουν πάντα χοντρούλα οπότε είχα πάντα ένα κόμπλεξ με τον εαυτό μου, ήμουν πάντα η πιο άσχημη της παρέας και κανένας ποτέ δε με κοιτούσε.

    Επίσης να σημειώσω ότι έχω προσπαθήσει κάποιες φορές να συνεβρεθώ ερωτικά με άντρα αλλά ποτέ δεν τα κατάφερα. Μετά από ψυχοθεραπεία κατάλαβα ότι αυτό οφείλεται σε ένα παλιό παιδικό τραύμα καθώς ήμουν θύμα σεξουαλικής παρενόχλησης σε πολύ μικρή ηλικία. Αυτό φυσικά με εκανε να αγχώνομαι πολύ και όπως καταλαβαίνεται πονούσα παρά πολύ. Έχω δουλέψει με τον εαυτό μου και είμαι καλύτερα ψυχολογικά όσων αφορά το συγκεκριμένο τραύμα αλλά πλέον είμαι 29 και πραγματικά ντρέπομαι να πω ότι δεν έχω κάνει ποτέ σεξ στη ζωή μου. σε όσους το έχω πει με έχουνε κοιτάξει σαν να είμαι κατι περίεργο, σαν να μην πάει κάτι καλά μαζί μου, έχω ακούσει να με σχολιάζουν πίσω από την πλάτη νου, οπότε πλέον απλά έχω σταματήσει να προσπαθώ να βγω ραντεβού. Νιώθω μόνη, νιώθω ότι έχω χάσει την ευκαιρία να βρω τον άνθρωπο μου και ότι θα πεθάνω μόνη.

    Έχω φίλους αρκετούς μπορώ να πω με τους οποίους βγαίνω έξω αλλά όλοι έχουνε κάποιο σύντροφο και φυσικά κι άλλες προτεραιότητες. Όταν γυρνάω σπίτι είμαι μόνη. Δεν ξέρω τι να κάνω και προσπαθώ πάρα πολύ να μην πέσω σε κατάθλιψη. Είναι άδικο. Τι φταίω εγώ που ένας ανώμαλος με έβαλε τότε στο μάτι πριν παν πάω γυμνάσιο; Μου κατέστρεψε τη ζωή.
    Νεφέλη, καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ!

    Εγώ σε καταλαβαίνω γιατί έχω κι εγώ πρόβλημα με το σεξ λόγω μιας παρόμοιας εμπειρίας με τη δικιά σου επίσης σε σχετικά μικρή ηλικία... Κι είμαι πολύ μεγαλύτερη σου... Στο λέω για να δεις ότι δεν είσαι μόνη σου, μήπως και νιώσεις λίγο καλύτερα... Δεν ξέρω τι συμβουλή να σου δώσω αφού δεν έχω λύσει τα δικά μου αλλά αν σε βοηθάει να μου μιλάς, είμαι εδώ...
    Εγώ είχα μια σχέση αλλά χωρίσαμε επειδή δεν τα πάω πολύ καλά με το σεξ όπως προανέφερα, όμως αφού μπόρεσα να κάνω εγώ σχέση γιατί να μην μπορέσεις κι εσύ; Κι ίσως να τα καταφέρεις καλύτερα από 'μενα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #10
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νεφέλη, καλησπέρα και καλώς ήρθες στο φόρουμ!

    Εγώ σε καταλαβαίνω γιατί έχω κι εγώ πρόβλημα με το σεξ λόγω μιας παρόμοιας εμπειρίας με τη δικιά σου επίσης σε σχετικά μικρή ηλικία... Κι είμαι πολύ μεγαλύτερη σου... Στο λέω για να δεις ότι δεν είσαι μόνη σου, μήπως και νιώσεις λίγο καλύτερα... Δεν ξέρω τι συμβουλή να σου δώσω αφού δεν έχω λύσει τα δικά μου αλλά αν σε βοηθάει να μου μιλάς, είμαι εδώ...
    Εγώ είχα μια σχέση αλλά χωρίσαμε επειδή δεν τα πάω πολύ καλά με το σεξ όπως προανέφερα, όμως αφού μπόρεσα να κάνω εγώ σχέση γιατί να μην μπορέσεις κι εσύ; Κι ίσως να τα καταφέρεις καλύτερα από 'μενα...
    Καλησπέρα! Ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση σου. Η αλήθεια είναι Ότι ήθελα να μιλήσω με κάποιο άτομο που είχε την ίδια εμπειρία με μένα. Κανείς δεν μπορεί να καταλάβει τον τρόμο και την αηδία που νιώθεις πάνω σε αυτό το κομμάτι μετά από κάτι τέτοιο. Κατάφερες ποτέ να προχωρήσεις έστω και μεχρι ένα σημείο;

    Η αλήθεια είναι ότι κάποια σχόλια σε αυτό το θέμα με προβλημάτισαν. Νομίζουν ότι αυτό είναι δικαιολογίες και απλά έχω κόμπλεξ με τον εαυτό μου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Καλησπέρα! Ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση σου. Η αλήθεια είναι Ότι ήθελα να μιλήσω με κάποιο άτομο που είχε την ίδια εμπειρία με μένα. Κανείς δεν μπορεί να καταλάβει τον τρόμο και την αηδία που νιώθεις πάνω σε αυτό το κομμάτι μετά από κάτι τέτοιο. Κατάφερες ποτέ να προχωρήσεις έστω και μεχρι ένα σημείο;

    Η αλήθεια είναι ότι κάποια σχόλια σε αυτό το θέμα με προβλημάτισαν. Νομίζουν ότι αυτό είναι δικαιολογίες και απλά έχω κόμπλεξ με τον εαυτό μου.
    Εγώ το ξέρω ότι δεν είναι δικαιολογίες... Το ξέρω γιατί τον έχω νιώσει πολλές φορές αυτό τον τρόμο που σε παραλύει... Αλλά ναι, κατάφερα να προχωρήσω ως ένα βαθμό γιατί εκείνος μου φέρονταν με τρόπο που με έκανε να νιώσω ασφάλεια άσχετα με το τι έγινε μετά και καταλήξαμε να χωρίσουμε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εγώ το ξέρω ότι δεν είναι δικαιολογίες... Το ξέρω γιατί τον έχω νιώσει πολλές φορές αυτό τον τρόμο που σε παραλύει... Αλλά ναι, κατάφερα να προχωρήσω ως ένα βαθμό γιατί εκείνος μου φέρονταν με τρόπο που με έκανε να νιώσω ασφάλεια άσχετα με το τι έγινε μετά και καταλήξαμε να χωρίσουμε...
    Πως το πήρε όταν του το είπες; Και σε το ηλικία; Ευχαριστώ παρα πολυ που πήρες τον χρόνο να απαντήσεις

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Καλησπέρα! Ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση σου. Η αλήθεια είναι Ότι ήθελα να μιλήσω με κάποιο άτομο που είχε την ίδια εμπειρία με μένα. Κανείς δεν μπορεί να καταλάβει τον τρόμο και την αηδία που νιώθεις πάνω σε αυτό το κομμάτι μετά από κάτι τέτοιο. Κατάφερες ποτέ να προχωρήσεις έστω και μεχρι ένα σημείο;

    Η αλήθεια είναι ότι κάποια σχόλια σε αυτό το θέμα με προβλημάτισαν. Νομίζουν ότι αυτό είναι δικαιολογίες και απλά έχω κόμπλεξ με τον εαυτό μου.
    Οποτε το προβλημα σου δεν ειναι ουτε το σεξ, ουτε οι σχεσεις, αλλα το ο,τι νιωθεις η τελευταια των τελευταιων αναμεσα στον κοινωνικο σου κυκλο.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Nefelie View Post
    Πως το πήρε όταν του το είπες; Και σε το ηλικία; Ευχαριστώ παρα πολυ που πήρες τον χρόνο να απαντήσεις
    Να 'σαι καλά! Απάντησα γιατί θέλω να σε βοηθήσω αν μπορώ...

    Όσο για το πως το πήρε, έδειξε κατανόηση και μου φέρονταν τρυφερά γι' αυτό κι έγινε κάτι μεταξύ μας...
    Εννοείς σε τι ηλικία ήμουν όταν τον γνώρισα; Γύρω στα 30...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    απο τα μηνυματα σου, δενε χω καταλαβει αν εχεις επιθυμια για σεξ και ανδρες, ή αν ολο σου το θεμα ειναι η κοινωνικη σου περιθωριοποιηση ως κοπελα μιας καποιας ηλικιας που δενε χει κανει σεξ..
    εχεις σεξουαλικη διαθεση και δεν μπορεις να προχωρησεις, ή δεν εχεις, αλλα θα θελες να εισαι σαν τις φιλες σου;

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν εχω κάνει σχεση
    By brian23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 18-06-2023, 02:54
  2. Δεν έχω κάνει σχέση ποτέ
    By tiger13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 109
    Last Post: 17-07-2021, 14:02
  3. είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By agnostos1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 30-10-2017, 08:36
  4. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By Aloha in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 03-07-2012, 18:42
  5. Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση
    By iberis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-07-2010, 03:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •