Δεν έχω κάνει ποτέ μου σχέση είμαι 29 - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 108 of 108
  1. #106
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Επειδή εγώ ολοκλήρωσα στα 27 και είχα ακούσει κι εγώ ένα σωρό εξυπνάδες, τόσο από εδώ μέσα τόσο και εδώ εξω κι είχα γεμίσει ένα σωρό κόμπλεξ θα σου πω τα εξής.
    Το έχεις μεγαλοποιησει το θέμα. Κανείς δεν νοιάζεται αν είσαι παρθένα (εκτός από τραγικά καμμένες περιπτώσεις) και κανείς δεν πρόκειται να το καταλάβει και να είναι 100% σίγουρος αν δεν το πεις εσύ. Οπότε απλά δεν το λες αν δεν νιώθεις άνετα. Επίσης μη νομίζεις ότι οι άντρες είναι οι θεοί του σεξ ή ότι το κάνουν συχνά ή ότι είναι καλοί σε αυτό. Και μην παρασύρεσαι από αυτά που ακούς.
    Επίσης μην ακούς ότι βολευεσαι πίσω από την παρενόχληση, αυτό ήταν πραγματικά ΤΡΑΓΙΚΌ σχόλιο, και όποιος δεν έχει βιώσει κάτι τέτοιο δεν μπορεί να το κατανοήσει. Επειδή κάποιοι είναι τέρμα στερημένοι νομίζουν ότι πρέπει να αναζητάμε το σεξ σαν μανιακες. εγώ σκέψου δεν είχα όρεξη ούτε να αυνανιστω και μόλις γνώρισα το κατάλληλο άτομο το κάναμε έως και τέσσερις φορές σε μια μέρα. Ήθελα ξανά και ξανά μαζί του. Οπότε όταν βρεις κάποιον να σε εξιταρει όλα θα έρθουν από μόνα τους.
    Έχω βασανιστεί πολύ από τις ίδιες σκέψεις με εσένα με αποτέλεσμα να χαλάω τη διάθεση μου χωρίς λόγο. Ειλικρινά όταν μπεις κι εσύ στο τριπακι του σεξ και των σχέσεων θ καταλάβεις ότι δεν ήταν τίποτα. Απλώς η κοινωνία μας τα έχει μεγαλοποιησει όλα. Και μην κοιτάς τα τέλεια ζευγάρια. Δεν ξέρεις από πίσω τι κέρατο πέφτει, τι γκρίνια καθημερινότητας κλπ
    Οπότε περνα καλά χωρίς να το πολυσκεφτεσαι, κανε σεξ ΑΝ θέλεις και ΟΤΑΝ θες (κι αν δεν θες δεν είσαι προβληματική), μην επενδύεις και πολύ σε κανέναν, κάνε τη ζωή σου κι αν κάποιος αξίζει θα μείνει.
    Η ζωή έχει μεγαλύτερες ομορφιές από τους άντρες π.χ. ταξίδια, χόμπι, εμπειρίες...
    υ.γ.Ξεκίνησα το σεξ στα 27 και δεν έχω μείνει χωρίς σεξ πάνω από 2 εβδομάδες τον τελευταίο ενάμιση χρόνο. Κάποιες φορές μου άρεσε κάποιες όχι. Μπορεί και εσένα να μην σου αρέσει κάποιος στο σεξ. Μην αγχώνεσαι, περνα καλά και γράψε τους όλους, ειδικά κάτι μισογυνηδες που δεν το βλέπουν ούτε σε τσόντα με γυαλιά και έχουν άποψη.
    Επίσης απαιτήσεις έχουν μόνο οι ηλίθιοι άντρες. Οι σοβαροί έχουν αυτογνωσία και καταλαβαίνουν ότι αν μπορούν να βρουν άλλη σε μια εβδομάδα εμείς μπορούμε να βρούμε άλλους πέντε. Οποτε δεν έχουν και τρελές απαιτήσεις.
    Καλή συνέχεια και όλα καλά θα πάνε αρκεί να απελευθερωθείς και να μην βάζεις τρικλοποδιές στον εαυτό σου χωρίς λόγο. Μακάρι να μου είχαν ανοίξει τα μάτια νωρίτερα
    Τα λες πααααρα πολύ καλά!!!

  2. #107
    Φίλη που άνοιξες το θρεντ, θα σου πω πώς το βλέπω εγώ: Ο σωστός άντρας δε θα νοιαστεί τι έχεις κάνει και πόσες φορές και με ποιον και αν δεν έχεις κάνει καθόλου και αν είσαι παρθένα κλπ. Θα σε θέλει ΓΙΑ ΣΈΝΑ. Θα έχει υπομονή εφόσον του έχεις εξηγήσει τη κατάσταση και γενικά θα είναι σωστό άτομο ρε παιδί μου. Για να συμβούν όλα αυτά η σχέση πρέπει να είναι πιο "σοβαρή" ας το πούμε. Θα συμφωνούσα με ένα άλλο μέλος που έγραψε να κυνηγάς τέτοιες σχέσεις πιο σοβαρές κλπ. Επειδή γράφεις και για το ψυχικό τραύμα κιόλας, αν και δε ξέρω τον χαρακτήρα σου, αν θα μπορούσες να είσαι κουλ και να θες κιόλας η πρώτη σου φορά να είναι πιο κάζουαλ. Ο λάθος άντρας είναι αυτός που θα σε συζητήσει ύστερα με τους φίλους του, αυτός που θα σε κατακρίνει, αυτός που θα σου συμπεριφερθει σα να σαι ένα κομμάτι κρέας τέλος πάντων. Όχι, δεν είναι όλοι έτσι, ούτε καν βασικά. Δεν συμφωνώ ότι ψάχνεσαι να κλαφτείς που έγραψε κάποιος πιο πάνω, δεν είσαι ρομπότ να πατήσεις το κουμπί να νιώσεις καλά μετά από αυτό που πέρασες και το ότι το συζητάς και θες να ακούσεις μια άποψη μου λέει ότι θέλει να το παλέψεις. Θα το παλέψεις λοιπόν με το σωστό άτομο. Λυπάμαι κιόλας πολύ για ό,τι σου συνέβη! Εύχομαι να καταφέρεις να το ξεπεράσεις, να ζήσεις μια υγιής σεξουαλική ζωή, όπως την θέλεις!

  3. #108
    Η ερωτική σχέση είναι αυτό το κάτι παραπάνω από τις σχέσεις με τα άλλα άτομα. Είναι σαν φιλιά, αλλά με ερωτισμό και άλλα συναισθήματα. Το ότι έχεις πάει 29 και δεν έκανες σεξ και σχέση δε μου λέει κάτι ιδιαίτερο, εφόσον όπως λες έκανες σχέσεις γενικά φιλικές και είσαι άτομο συνδεδεμένο με τους άλλους. Έτσι θα συνδεθείς βαθύτερα και με ένα άλλο άτομο και θα μοιράζεστε και σεξουαλικα τα κορμιά σας ΑΝ ΤΟ ΕΠΙΘΥΜΕΊΣ. Μη το πιέσεις να κάνεις σχέση ντε και καλά μη και 30σεις και δεν έχεις κάνει ξέρω γω. Ε και; ποιος νοιαζεται; είπαμε, οι σωστοί δε θα νοιαστούν :)

    Εύχομαι να μη με πάρεις στραβά, απλά ήθελα να σχολιάσω για το βάρος σου ότι καλό θα είναι για τη δικιά σου υγεία και μόνο να το προσέξεις. Μη σε νοιάζει καθόλου τι λένε οι άλλοι. Οι άλλοι μπορεί και να τους αρέσεις και 500 κιλά (λέμε τώρα). Απλά γνωρίζω ότι γυναικολογικα μπορείς να πάθεις διαφορά θέματα με τα παραπάνω κιλά και γενικά επιβαρύνεις τον οργανισμό σου, καρδιά, διαβήτη κλπ. Χωρίς να θέλω να κάνω τον γιατρό ή τον ξερόλα, απλά σου επισημάνω να κάνεις και εσύ την έρευνα σου να δεις μήπως χρειάζεται να χάσεις κάποια, για την υγεία σου και μόνο! Αυτά ❤️

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Similar Threads

  1. Δεν εχω κάνει σχεση
    By brian23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 18-06-2023, 02:54
  2. Δεν έχω κάνει σχέση ποτέ
    By tiger13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 109
    Last Post: 17-07-2021, 14:02
  3. είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By agnostos1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 30-10-2017, 08:36
  4. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By Aloha in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 03-07-2012, 18:42
  5. Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση
    By iberis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-07-2010, 03:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •