Απόσυρση από seropram και λίμπιντο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    106

    Απόσυρση από seropram και λίμπιντο

    Έχω 3 μήνες περίπου που σταματάω το seropram σταδιακά..είμαι μια χαρά.Ωστοσο ενώ για αρκετά χρόνια δεν είχα καθόλου σεξουαλικη επιθυμία,είχα ξεχάσει και είχα συμβιβαστεί..τώρα έχω και μου φαίνεται τόσο περίεργο.Ερχεται σε φάσεις υπερβολικές και μου κάνει τρομερή εντύπωση.Δεν ξέρω αν τελικά έφταιγε η αγωγή και όχι η ιδιοσυγκρασια μου γιατί είμαι και 45 ετών γυναίκα.Θα μου πείτε δεν είναι πρόβλημα αυτό..αλλά μετά από τόσα χρόνια δεν ξέρω πως να το χειριστώ.Και αν κρατήσει τελικά..Νόμιζα ότι είχα τελειώσει ως γυναίκα..και με είχε βολέψει κάπως...
    It's better to burn out than to fade away

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Λιγο η αγωγη, λιγο η βολεψια. Ειναι αναγκαιο να το "χειριστεις"; Δεν σε παιρνει να κανεις αυτο που σου αρεσει δλδ;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,204
    Ναι ήταν τα φάρμακα... και εγώ με τα φάρμακα δεν έχω καθόλου λίμπιντο,ενώ πριν είχα...αλλά συμβιβάστηκα....τυχερή είσαι που μπόρεσες να τα κόψεις....σου εύχομαι καλή ζωή!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by NaYa View Post
    Έχω 3 μήνες περίπου που σταματάω το seropram σταδιακά..είμαι μια χαρά.Ωστοσο ενώ για αρκετά χρόνια δεν είχα καθόλου σεξουαλικη επιθυμία,είχα ξεχάσει και είχα συμβιβαστεί..τώρα έχω και μου φαίνεται τόσο περίεργο.Ερχεται σε φάσεις υπερβολικές και μου κάνει τρομερή εντύπωση.Δεν ξέρω αν τελικά έφταιγε η αγωγή και όχι η ιδιοσυγκρασια μου γιατί είμαι και 45 ετών γυναίκα.Θα μου πείτε δεν είναι πρόβλημα αυτό..αλλά μετά από τόσα χρόνια δεν ξέρω πως να το χειριστώ.Και αν κρατήσει τελικά..Νόμιζα ότι είχα τελειώσει ως γυναίκα..και με είχε βολέψει κάπως...
    Καλημερα ,καιρος να ξαναζησεις θα πω εγω !
    Καιρος να ξαναθυμηθεις αυτη την ομορφη αισθηση ,μην σε απασχολει πως θα το κανεις ,αυτα ειναι εμφυτα πολλες φορες και παρεα με ενα καλο συντροφο θα το ξαναβρεις ..


    Σκεψου πως ειμαστε οταν πρωτομπαινουμε στο ερωτικο παιχνιδι ,ξερουμε πολλα ;
    Οχι φυσικα ,απλα στην πορεια ανακαλυπτουμε και επιλεγουμε τι μας αρεσει και τι οχι ..

    Εσυ πλεον ξερεις τα βασικα ,ξεκινας απο αυτα και ολα τα αλλα θα εερθουν ηρεμα ,δεν χρειαζεται αγχος !
    Επικοινωνεις και με τον ανθρωπο που μπορει να βρεις αργοτερα μαζι του την κατασταση σου και ολα θα ερθουν !

    Χαρουμενη και αισιοδοξη πρεπει να εισαι ,αυτη ειναι η ζωη ,αυτα τα εντονα και ομορφα συναισθηματα που ζεις μεσα απο την ερωτικη πραξη με ενα καλο συντροφο !
    Μην βιαστεις στην επιλογη του ,αστο ηρεμα να ερθει !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    Κι εμένα δυστυχώς το cipralex ενώ ήταν το τοπ φάρμακο με χτύπησε στο σεξουαλικο και το έκοψα,δεν μπορούσανα τελειώσωμε τίποτα, τώρα είμαι στο remeron που όχι μόνο δεν δημιουργεί σε μένα σεξουαλικα προβλήματα αλλά βελτιώνει μπορώ να πω το σεξουαλικο...τώρα παλεύω βέβαια κάθε μέρα να μην φάω όλο το ψυγείο αλλά μετά φεύγει κι αυτή η παρενέργεια

Similar Threads

  1. Απόσυρση από 3 μήνες Tranxene- βοήθεια!
    By Be_brave in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-01-2024, 01:04
  2. Φαρμακα απόσυρση
    By brian23 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 01-06-2023, 00:51
  3. solian κ κοινωνικη αποσυρση
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 25-03-2015, 03:23
  4. Κοινωνική απόσυρση
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 23
    Last Post: 03-03-2013, 14:03
  5. effexor αποσυρση..εμπειρια κανεις??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-10-2010, 23:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •