εργασιακο billing - Page 18
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718
Results 256 to 269 of 269
  1. #256
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Πήγα ένα απόγευμα στην δουλειά και ήταν η προϊσταμένη και την ρωτάω θα είναι και η σπουδάστρια σήμερα και μου λέει ναι κα της λέω μπράβο είναι πολύ καλή βοήθεια και πετάγιεται μία συνάδελφός μου και λέει μπροστά σε μένα και την προϊσταμένη στα καλά καθούμενα ε ναι βέβαια αφού την ξεπάτωσες και κάνει όλη την δουλειά αυτή και εσύ κάθεσαι και μετά λες κουράστηκα. Όλα ψέμματα!!!! Και μετά όταν της ζήτησα τον λόγο είπε τάχα ότι για πλάκα το έκανε. Και μάλιστα με ειρωνεύτηκε κιόλας που δεν απάντησα εκείνη την ώρα και της το είπα μετά. Και όλα αυτά χωρίς να την κάνω τίποτα.

  2. #257
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    299
    Έπρεπε να το πεις κατευθείαν. Αφού δεν απάντησες ήταν σαν να παραδεχοσουν . Η σπουδάστρια μπορεί να έκανε "πολλά" ως μαθητευόμενη και εσύ να καθοσουν. Είχες γράψει πως δεν σου αρέσει να βοηθάς και να κάνεις κάτι παραπάνω από τα καθήκοντά σου. Αν κάποιος θέλει να γίνει συμπαθείς κάνει πολλά χωρίς να του ζητηθούν για γλείψιμο.
    Και εσύ δεν είπες καλή κουβέντα για την σπουδάστρια... Είπες βοήθεια, δεν είπες πως είναι καλή έχει όρεξη και προθυμία να μάθει και να βοηθήσει...
    Εγώ από έξω θα σου το μεταφράσω πάλι καλά που θα έρθει η δούλα να κάνει τις δουλειές για να μην τρέχεις εσύ δελφίνι... Έτσι θα το άκουγε εμένα το αυτί μου.

  3. #258
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Α όχι δεν είναι έτσι όπως τα λες ! Στο μόνο που συμφωνώ είναι ότι έπρεπε να απαντήσω εκείνη την ώρα

  4. #259
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι εννοεις, ακριβως; οτι ηταν οι περισσοτεροι μια χαρα και απο την τελευταια φορα που εγραψες, μεχρι τωρα, εγιναν ΟΛΟΙ στραβοι κι αναποδοι; ή οτι ηταν ετσι ανεκαθεν;
    εγω, που εχω αλλαξει αρκετες ομαδες στην δουλεια, δεν ειχα ποτέ ΠΟΛΛΟΥΣ "χαλια" συναδελφους. παντα υπηρχε ο στραβος ή οι στραβοι, αλλα η πλειοψηφια, ηταν μια χαρα. αν τους βρισκεις ΟΛΟΥΣ χαλια, καλυτερα να ψαξεις τι γινεται με σενα. δεν μπορει να ειναι ολοι τοσο στραβοι....
    μήπως φταίει το ότι τρελάθηκα που μου καταστράφηκε έτσι η ζωή μου???????????????????????

    Αισθάνομαι κατώτερη από όλους τους συναδέλφους μου

  5. #260
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    299
    Μη φέρνεις την καταστροφή. Ζήτησε βοήθεια γιατί δεν είναι φυσιολογικό να αισθάνεσαι κόμπλεξ κατωτερότητας, στην εργασία και δεν γίνεται να σε επηρεάζουν όλα όσα ακούς, χώρις να απαντάς. Τα φιλτράρεις πολύ, τα υπερ αναλύεις.
    Πρέπει να βρείς τρόπο να συμμετέχεις με διάλογο στις συζητήσεις που σε αφορούν.
    Αν είσαι σε εργασιακή απομόνωση κάτι θα κάνεις λάθος...

  6. #261
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    μήπως φταίει το ότι τρελάθηκα που μου καταστράφηκε έτσι η ζωή μου???????????????????????

    Αισθάνομαι κατώτερη από όλους τους συναδέλφους μου
    η παθηση, σιγουρα επηρρεασε την ζωη σου, αλλα εγω δεν σε βλεπω καθολου κατεστραμμενη...
    με μια τοσο .. ενοχλητικη παθηση (αν μη τι αλλο), εσυ καταφερες να σπουδασεις, να επιβιωνεις, ακομα και να βρεις δουλεια και να την διατηρεις μεχρι σημερα. αυτα ειναι κατορθωματα ακομα και για εναν ανθρωπο χωρις παθησεις. ενα παραπανω απο καποιον με μια επιβαρυνση.

  7. #262
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η παθηση, σιγουρα επηρρεασε την ζωη σου, αλλα εγω δεν σε βλεπω καθολου κατεστραμμενη...
    με μια τοσο .. ενοχλητικη παθηση (αν μη τι αλλο), εσυ καταφερες να σπουδασεις, να επιβιωνεις, ακομα και να βρεις δουλεια και να την διατηρεις μεχρι σημερα. αυτα ειναι κατορθωματα ακομα και για εναν ανθρωπο χωρις παθησεις. ενα παραπανω απο καποιον με μια επιβαρυνση.
    Σε ευχαριστώ πολύ! ίσως λόγω της πάθησής μου όμως με θεωρούν οι άλλοι αδύναμη και μου κάνουν bullying βλέπε την συγκεκριμένη γιατρό γιατί εγώ είμαι λίγο πιο αργή από τους άλλους και μιλάω πιο αργά και αυτό το έχει παρατηρήσει η συγκεκριμένη γιατρός και σου λέει τι συμβαίνει τί είναι αυτή και δυστυχώς έτυχε να μην με συμπαθεί καν. Και η προϊσταμένη με βαθμολόγησε με τον μικρότερο βαθμό που έβαλε!!! Άσε που δεν μπορώ να αδυνατήσω και μπορεί να έβαλα όλα αυτά τα κιλά λόγω της πάθησής μου και δεν μπορώ να τα χάσω τώρα.

  8. #263
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    299
    Δελφίνι ένα ένα μας τα λες.
    Συγνώμη που το γράφω αλλά αν μιλάς αργά είναι κουραστικό να σε ακούει κάποιος, πάνω στη δουλειά υπάρχει και πίεση χρόνου! Εγώ χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω θα απέφευγα να έχω συνεργασία και γενικά επικοινωνία μαζί σου, όχι γιατί δεν θα σε συμπαθούσα αλλά θα με κούραζες, προσπάθησε να καταλάβεις του συναδέλφους, αντικειμενικά έχουν δίκιο, δικό σου είναι το πρόβλημα και εσύ οφείλεις να δείχνεις κατανόηση στην άδικη συμπεριφορά!
    Για τα κιλά μάλλον δικό σου θέμα είναι δεν νομίζω πως παίζει ρόλο στις συναδελφικες σχέσεις και στην συμπάθεια.

  9. #264
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Δελφίνι ένα ένα μας τα λες.
    Συγνώμη που το γράφω αλλά αν μιλάς αργά είναι κουραστικό να σε ακούει κάποιος, πάνω στη δουλειά υπάρχει και πίεση χρόνου! Εγώ χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω θα απέφευγα να έχω συνεργασία και γενικά επικοινωνία μαζί σου, όχι γιατί δεν θα σε συμπαθούσα αλλά θα με κούραζες, προσπάθησε να καταλάβεις του συναδέλφους, αντικειμενικά έχουν δίκιο, δικό σου είναι το πρόβλημα και εσύ οφείλεις να δείχνεις κατανόηση στην άδικη συμπεριφορά!
    Για τα κιλά μάλλον δικό σου θέμα είναι δεν νομίζω πως παίζει ρόλο στις συναδελφικες σχέσεις και στην συμπάθεια.
    Καλά σοβαρά τώρα????? Δεν μιλάω αργά τόσο ορισμένες φορές με πιάνει

  10. #265
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    299
    είναι σημαντικό θέμα και κάνει τους υπόλοιπους να σε αδικούν. Όσο σωστή επαγγελματίας και χαρακτήρας να είσαι, αυτό επηρεάζει τους υπόλοιπους. Αν ρωτήσουν τι ώρα είναι και λες: η ώ ρα ει ναι ε ντε κα και τρι α ντα δυο θα σου πουν τωρα πήγε 35...

  11. #266
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    299
    Για να γράφεις πως είσαι αργή μάλλον ισχύει. Δεν είναι κακό αλλά δικαιολογεί την συμπεριφορά της γιατρού. Το κάθε δευτερόλεπτο μετράει. Είναι ιατρική υπόθεση δεν λέμε για μια πωλήτρια ή ταμεία...

  12. #267
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,773
    Ωραία για αυτό λέω ότι καταστράφηκα δεν μπορώ να συναγωνιστώ κανέναν νορμάλ

  13. #268
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,399
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ωραία για αυτό λέω ότι καταστράφηκα δεν μπορώ να συναγωνιστώ κανέναν νορμάλ
    Καλημερα

    Αληθεια πιστευεις οτι ολοι οι αλλοι ειναι νορμαλ;
    Ακομα και εδω μεσα βλεπεις τον εαυτο σου σαν ελαττωματικο και ολοι οι αλλοι ειναι φυσιολογικοι ;

    Πολυ θα ηθελα να μαθω τι σημαινει για εσενα νορμαλ ανθρωπος
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #269
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    299
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ωραία για αυτό λέω ότι καταστράφηκα δεν μπορώ να συναγωνιστώ κανέναν νορμάλ
    Όχι, πρέπει να τους δικαιολογεις για την συμπεριφορά τους. Να μην το βάζεις κάτω. Θα έχεις την εικόνα της τεμπελας αν πράγματι είσαι λίγο αργή. Θα πρέπει να προσφέρεις πολύ παραπάνω για να σου το αναγνωρίσουν. Όπως είδες κάποιοι πήραν άριστα χωρίς να το αξίζουν, δείχνουν όμως το ταλέντο τους την εξυπνάδα τους είναι γρήγοροι και πονηροί. Εσύ πιστεύω πως προσπαθείς να τους ανταγωνιστείς.
    Καλό είναι να ακολουθείς τον ρυθμό σου χωρίς συναγωνισμό, κοίταζε την δουλειά σου και ότι γίνει. Μην χαλάς την ψυχολογία σου περισσότερο.

Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718

Similar Threads

  1. Εργασιακό άγχος και Παραίτηση
    By Luffy92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 10-04-2022, 14:03
  2. Εργασιακό άγχος
    By gimit in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-2022, 18:55
  3. Εργασιακό άγχος
    By ellik in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 01-01-2022, 12:22
  4. Πρώην στον ίδιο εργασιακό χώρο.
    By aforce in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 06-10-2015, 20:53
  5. Οικονομική κρίση και εργασιακό άγχος
    By billathens in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-2013, 17:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •