εργασιακο billing - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 274
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    302
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    [B][I][U]Υποτίθεται ότι γράφουμε σε φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης και θα πρέπει να είμαστε πιο ευαισθητοποιημένοι με κάποια θέματα.
    Και αυτό με τα αμέα γίνεται κατα κόρον στον εξωτερικό αμέα είναι σε όλες τις θέσεις και όχι μόνο στην "Ελλαδίτσα" μας.
    Σε ευρωπαϊκές δυτικές χώρες, η Ελλάδα προσπαθεί αλλά είναι πίσω σε όλα τα υπόλοιπα! Φόρουμ υποστήριξης, όμως όσοι μπαίνουν μπορεί να ξεσπάσουν γιατί νιώθουν αδικημένοι από την πολιτεία και δεν έχουν καμία υποστήριξη.
    Μην τα παίρνεις όλα τόσο προσωπικά, εσύ έγραψες το πρόβλημα και κάποιοι προσπαθούν να πουν πως ο καθένας κάνει την δουλειά του όπως θεωρεί σωστά, υπάρχουν αδικίες και πρέπει μόνος σου να παλέψεις, ειδική
    μεταχείριση δεν θα έχεις αν δεν σε συμπαθούν και αν δεν έχεις το θάρρος να τη ζητήσεις φανερά!
    Ανέφερες ένα περιστατικό για μπουλινγκ και μια αξιολόγηση. Γιατί έπρεπε να πάρεις εσύ το άριστα και οι υπόλοιποι λιγότερο? Στο τηλέφωνο δεν είπε όνομα για να σε ενοχλήσει.
    Βρες το θάρρος να πεις ότι το χιούμορ που σου κάνει σε προσβάλει.
    Εσύ τι θα έγραφες για να σε υποστηρίξεις?
    Αν διαβάσουμε κακίες μπορούμε να τις αγνοήσουμε, είναι μια ευκαιρία να καταλάβουμε τι νιώθουν οι άνθρωποι που μας συμπεριφέρονται άσχημα.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Σε ευρωπαϊκές δυτικές χώρες, η Ελλάδα προσπαθεί αλλά είναι πίσω σε όλα τα υπόλοιπα! Φόρουμ υποστήριξης, όμως όσοι μπαίνουν μπορεί να ξεσπάσουν γιατί νιώθουν αδικημένοι από την πολιτεία και δεν έχουν καμία υποστήριξη.
    Μην τα παίρνεις όλα τόσο προσωπικά, εσύ έγραψες το πρόβλημα και κάποιοι προσπαθούν να πουν πως ο καθένας κάνει την δουλειά του όπως θεωρεί σωστά, υπάρχουν αδικίες και πρέπει μόνος σου να παλέψεις, ειδική
    μεταχείριση δεν θα έχεις αν δεν σε συμπαθούν και αν δεν έχεις το θάρρος να τη ζητήσεις φανερά!
    Ανέφερες ένα περιστατικό για μπουλινγκ και μια αξιολόγηση. Γιατί έπρεπε να πάρεις εσύ το άριστα και οι υπόλοιποι λιγότερο? Στο τηλέφωνο δεν είπε όνομα για να σε ενοχλήσει.
    Βρες το θάρρος να πεις ότι το χιούμορ που σου κάνει σε προσβάλει.
    Εσύ τι θα έγραφες για να σε υποστηρίξεις?
    Αν διαβάσουμε κακίες μπορούμε να τις αγνοήσουμε, είναι μια ευκαιρία να καταλάβουμε τι νιώθουν οι άνθρωποι που μας συμπεριφέρονται άσχημα.
    Τώρα που το καλοσκέφτομαι η αξιολόγηση δεν με ενοχλεί τόσο και το πολύ καλά μια χαρά είναι! Στην αρχή ίσως να με πείραξε λιγάκι. Και απλά ίσως η γιατρός όντως να με πειράζει και το κάνει με άγαρμπο τρόπο μάλλον θα πρέπει να το εκλαμβάνω ότι το κάνει για πλάκα και να μην χαλάει η ζαχαρένια μου άλλωστε με τους γιατρούς δεν ερχόμαστε και τόσο συχνά σε επαφή πιο δύσκολο θα ήτανε αν θα ήτανε κάποιος συνάδελφος στραβόξυλο και ευτυχώς οι συνάδελφοι στο τμήμα που εργάζομαι είναι καλοι.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,404
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Δεν έχω να πω τίποτα για όλα αυτά που λες τα είπες όλα μόνη σου ΑΜΕΑ δεν αισθάνομαι πάντως . Αφού σε αφήνουνε και γράφεις στο φορουμ ΜΠΡΑΒΟ τους τι να πω....
    Δεν βρισκω κανενα λογο που να μην μπορω να γραφω στο σαιτι μπορεις εσυ να μου τον πεις ;

    Ξερεις Δελφινι μου οταν στον αλλο λες την αληθεια τον ποναει ...Αλλα με συγχωρεις δεν μπορεις να χρησιμοποιεις εσυ τον τιτλο του ΑΜΕΑ για αλλους σκοπους οταν εκει εξω υπαρχουν Αμεα που παλευουν για να ζησουν ..Και μαλιστα να το λες απροκαλυπτα οτ κανεις χρηση αυτων των προνοπμιων ..

    Οποτε λιγο αντιληψη σεπαρακαλω πολυ γιατι ειμαστε και δημοσια οπως ειπες ...

    Αυτα!
    Αν δεν δεις στην τελικη πως το θεμα εισαι εσυ και οχι τα κιλα ή η προσταμενη σου ή οι συναδελφοι σου και γενικα ΟΙ ΑΛΛΟΙ 10 χρονια να περασουν εμεις θα ειμαστε εδω και εσυ ακομα θα παραπονιεσαι για τους αλλους ..

    Περιμενω παντως να μου πεις τον σοβαρο λογο για εσενα που δεν πρεπει να γραφω αληθειες μεχρι τοτε καλα να περνας !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν βρισκω κανενα λογο που να μην μπορω να γραφω στο σαιτι μπορεις εσυ να μου τον πεις ;

    Ξερεις Δελφινι μου οταν στον αλλο λες την αληθεια τον ποναει ...Αλλα με συγχωρεις δεν μπορεις να χρησιμοποιεις εσυ τον τιτλο του ΑΜΕΑ για αλλους σκοπους οταν εκει εξω υπαρχουν Αμεα που παλευουν για να ζησουν ..Και μαλιστα να το λες απροκαλυπτα οτ κανεις χρηση αυτων των προνοπμιων ..

    Οποτε λιγο αντιληψη σεπαρακαλω πολυ γιατι ειμαστε και δημοσια οπως ειπες ...

    Αυτα!
    Αν δεν δεις στην τελικη πως το θεμα εισαι εσυ και οχι τα κιλα ή η προσταμενη σου ή οι συναδελφοι σου και γενικα ΟΙ ΑΛΛΟΙ 10 χρονια να περασουν εμεις θα ειμαστε εδω και εσυ ακομα θα παραπονιεσαι για τους αλλους ..

    Περιμενω παντως να μου πεις τον σοβαρο λογο για εσενα που δεν πρεπει να γραφω αληθειες μεχρι τοτε καλα να περνας !
    Συγνώμη κοπέλα μου καταλαβαίνεις τι γράφεις? Ναι ήθελα πολύ εγώ να είμαι αμέα ήταν όνειρο ζωής ξέρεις!

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,404
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    ο καθένας μπορεί να γράψει ελεύθερα.
    Επικρατεί η άποψη είμαι "ΑΜΕΑ" είστε υποχρεωμένοι να με σέβεστε και κάντε άκρη να περάσω!!!
    Αντικειμενικά για να υπάρχει ποσοστό σε κάτι δεν μπορείτε να ανταπεξέλθετε.
    ο καθένας έχει το δικαίωμα να σε φοβάται, αν δεν γνωρίζει το ιστορικό σου! Είναι ψυχοφθόρο επάγγελμα από μόνο του! αν έχεις ψυχολογικά με τα παιδιά πως θα φροντίσεις ένα βρέφος?
    Το ίδιο ισχύει και για την εκπαίδευση το 50% ισοδυναμεί με μεταπτυχιακό στις προσλήψεις εκπαιδευτικών. Γεμίζουν τα σχολεία με ΑΜΕΑ και πρέπει να ανταπεξέλθουν σε δύσκολες καταστάσεις.
    Έχεις τα προνόμια και δεν το αισθάνεσαι σε αντίθεση με τους υπόλοιπους που αισθάνονται ΑΜΕΑ ενώ δεν έχουν ποσοστό και διευκολύνσεις.
    Ειπες τους βασικους παραγοντες θα ελεγα ειδικα οταν μιλαμε για τον τομεα της Υγειας ...
    Εκει χρειαζεται διπλη προσοχη ...
    Αλλο να εισαι ΑΜΕΑ λογο κινητικων δυσκολιων και αλλο ΑΜΕΑ λογο νοητικων ...

    Σε κρίσιμες περιπτωσεις νοητικα δεν μπορει να λειτουργησει οπως ενας αλλος συναδελφος πληρως καταρτισμενος και φυσικα εκπαιδευμενος ..
    Τα ατομα που ειναι σε ψυχιατρικες αγωγες απαγορευονται να εχουν τα καθηκοντα που εχει καποιος ο οποιος δεν ειναι ..

    Αυτο δεν λεγεται κακια ,αυτο λεγεται υπευθυνοτητα απενατι στον ασθενη που εχεις απεναντι σου σαν πολιτεια που φροντιζει για ενα πολυ καλο συστημα υγειας

    Γι αυτο και μιλησα για αποδοχη της πραγματικοτητας .Δεν ειναι καθολου μειονεκτηκο να εισαι σε αυτη την κατηγορια οταν εχεις την αντιληψη να ¨συγκριθεις ¨με καποιον ο οποιος εχετε τα ιδια κριτηρια αξιολογησης .

    Δεν μπορει ενας που τελειωσε μια ιδιωτικη σχολη νοσηλευτικης ας πουμε να θεωρειτε ισαξιος με ενα που εχει ακαδημαικη μορφωση εκ των πραγματων ,οχι τωρα να εχει και καποια αλλη δυσκολια .

    Αυτη ειναι η πραγματικοτητα και λυπαμαι αν δεν αρεσει ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,404
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Συγνώμη κοπέλα μου καταλαβαίνεις τι γράφεις? Ναι ήθελα πολύ εγώ να είμαι αμέα ήταν όνειρο ζωής ξέρεις!
    Τι σημαιενι γαι εσενα Αμεα ΔΕλφινι μου ;

    Γιατι για εμενα σημαινει ενα ανθρωπος ο οποιος εχει καποιες ιδιατερες ικανοτητες και θα πρεπει να τοποθετηθει εργασιακα σε ποστο που να μπορει να αισθανεται ομορφα και παραγωγικα ..

    Αν εσυ δεν μπορεις να συμβιμβαστεις με ολο αυτο δεν ειμαι υπευθυνη εγω ..
    Και εγω διαγνωστικα με αρχικο σταδιο ΔΕΠΥ σε ηλικια 35 χρονων ..

    Μακαρι οι γονεις μου να με ειχαν παει εκει που επρεπε και να ειχα διαγνωστεί οταν επρεπε ωστε να μην τρελενομαι στο διαβασμα για αν περασω εκει που θελω ..Με την διαγνωση της ΔΕΠΥ θα ειχα αποφυγει τις γραπτες εξετασεις δεν τρο εκαναν ομως ..
    Απλα μου ελεγαν δεν εισια τοσο καλη στο γραπτο λογο και εμειναν εκει ....

    Το εκανα εγω τωρα και ειμαι πολυ περιφανη και το λεω παντου ..Γιατι αυτη ειμαι και με αγαπω με τις ιδιαιτεροτητες μου ..

    Σε παρακαλω πολυ τωρα μην πας να στρεψεις την κουβεντα αλλου ...Εγραψες δημοσια οτι κανεις χρήση των προνομιων ΑΜΕΑ για δουλεια πηγαινε να δεις τι γραφεις ..

    Να χαιρεσαι που ανηκεις σε μια κατηγορια με πολυ ιδιατερους και ξεχωριστους ανθρωπους γιατι πλεον συναναστρεφομαι πολυ με αυτους και εχω να πω τα καλυτερα γι αυτους που εχουν αγαπησει τον εσωτερικο τους ευατο περισσοτερο απο τον εξωτερικο τους και πορευονται στην ζωη τους πολυ καλυτερα και απο καποιοιυς αλλους που θεωρουνται " φυσιολογικοι "

    καλη συνεχεια μπορεις να συνεχισεις να απροσανατολιζεις την συζητηση περι ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑΣ
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ειπες τους βασικους παραγοντες θα ελεγα ειδικα οταν μιλαμε για τον τομεα της Υγειας ...
    Εκει χρειαζεται διπλη προσοχη ...
    Αλλο να εισαι ΑΜΕΑ λογο κινητικων δυσκολιων και αλλο ΑΜΕΑ λογο νοητικων ...

    Σε κρίσιμες περιπτωσεις νοητικα δεν μπορει να λειτουργησει οπως ενας αλλος συναδελφος πληρως καταρτισμενος και φυσικα εκπαιδευμενος ..
    Τα ατομα που ειναι σε ψυχιατρικες αγωγες απαγορευονται να εχουν τα καθηκοντα που εχει καποιος ο οποιος δεν ειναι ..

    Αυτο δεν λεγεται κακια ,αυτο λεγεται υπευθυνοτητα απενατι στον ασθενη που εχεις απεναντι σου σαν πολιτεια που φροντιζει για ενα πολυ καλο συστημα υγειας

    Γι αυτο και μιλησα για αποδοχη της πραγματικοτητας .Δεν ειναι καθολου μειονεκτηκο να εισαι σε αυτη την κατηγορια οταν εχεις την αντιληψη να ¨συγκριθεις ¨με καποιον ο οποιος εχετε τα ιδια κριτηρια αξιολογησης .

    Δεν μπορει ενας που τελειωσε μια ιδιωτικη σχολη νοσηλευτικης ας πουμε να θεωρειτε ισαξιος με ενα που εχει ακαδημαικη μορφωση εκ των πραγματων ,οχι τωρα να εχει και καποια αλλη δυσκολια .

    Αυτη ειναι η πραγματικοτητα και λυπαμαι αν δεν αρεσει ...
    Ποιος το απαγορεύει? Αχ δεν μπορώ!!!! κάποιος να σε σταματήσει να λες βλακείες .....εγώ μπήκα με ασεπ και ξέρανε εκ των προτέρων το πρόβλημά μου. Δεν μπορώ άλλο εκνευρίζομαι....έχεις αυτό το χάρισμα να εκνευρίζεις τον κόσμο ε? θυμάμαι ότι το έκανες από παλιά μαζί μου και σε άλλα θέματα . Αν δεν ξέρεις να μην σε βάζουνε να γράφεις στο σάιτ. Ζηλεύεις μήπως?????

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Τι σημαιενι γαι εσενα Αμεα ΔΕλφινι μου ;

    Γιατι για εμενα σημαινει ενα ανθρωπος ο οποιος εχει καποιες ιδιατερες ικανοτητες και θα πρεπει να τοποθετηθει εργασιακα σε ποστο που να μπορει να αισθανεται ομορφα και παραγωγικα ..

    Αν εσυ δεν μπορεις να συμβιμβαστεις με ολο αυτο δεν ειμαι υπευθυνη εγω ..
    Και εγω διαγνωστικα με αρχικο σταδιο ΔΕΠΥ σε ηλικια 35 χρονων ..

    Μακαρι οι γονεις μου να με ειχαν παει εκει που επρεπε και να ειχα διαγνωστεί οταν επρεπε ωστε να μην τρελενομαι στο διαβασμα για αν περασω εκει που θελω ..Με την διαγνωση της ΔΕΠΥ θα ειχα αποφυγει τις γραπτες εξετασεις δεν τρο εκαναν ομως ..
    Απλα μου ελεγαν δεν εισια τοσο καλη στο γραπτο λογο και εμειναν εκει ....

    Το εκανα εγω τωρα και ειμαι πολυ περιφανη και το λεω παντου ..Γιατι αυτη ειμαι και με αγαπω με τις ιδιαιτεροτητες μου ..

    Σε παρακαλω πολυ τωρα μην πας να στρεψεις την κουβεντα αλλου ...Εγραψες δημοσια οτι κανεις χρήση των προνομιων ΑΜΕΑ για δουλεια πηγαινε να δεις τι γραφεις ..

    Να χαιρεσαι που ανηκεις σε μια κατηγορια με πολυ ιδιατερους και ξεχωριστους ανθρωπους γιατι πλεον συναναστρεφομαι πολυ με αυτους και εχω να πω τα καλυτερα γι αυτους που εχουν αγαπησει τον εσωτερικο τους ευατο περισσοτερο απο τον εξωτερικο τους και πορευονται στην ζωη τους πολυ καλυτερα και απο καποιοιυς αλλους που θεωρουνται " φυσιολογικοι "

    καλη συνεχεια μπορεις να συνεχισεις να απροσανατολιζεις την συζητηση περι ΥΠΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑΣ
    Αναπηρία είναι η κατάσταση ενός ατόμου η οποία έχει ως αποτέλεσμα να είναι δυσκολότερο για αυτό να προβεί σε κάποιες δραστηριότητες ή να έχει ισότιμη προσβασιμότητα μέσα σε μια κοινωνία. Οι αναπηρίες μπορεί να είναι νοητικές, αναπτυξιακές, σωματικές, κινητικές, αισθητηριακές, ή και συνδυασμός των προηγουμένων. Ορισμένες φορές είναι γενετήσιες ενώ άλλες φορές αποκτούνται στη διάρκεια της ζωής ενός ανθρώπου. Στο παρελθόν, οι αναπηρίες αναγνωρίζονταν μόνο με βάση ένα στενό εύρος κριτηρίων - ωστόσο, οι αναπηρίες δεν είναι δυαδικές και μπορούν να εμφανίζονται με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά σε κάθε άτομο. Οι αναπηρίες μπορούν να είναι ορατές ή αόρατες.

    Στην Ελλάδα, για τα άτομα με αναπηρία χρησιμοποιείται επισήμως το ακρωνύμιο ΑμεΑ, ως αντικατάσταση του πλέον παρωχημένου όρου «άτομα με ειδικές ανάγκες».[1][2]



    https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91...81%CE%AF%CE%B1

  9. #39
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Αναπηρία είναι η κατάσταση ενός ατόμου η οποία έχει ως αποτέλεσμα να είναι δυσκολότερο για αυτό να προβεί σε κάποιες δραστηριότητες ή να έχει ισότιμη προσβασιμότητα μέσα σε μια κοινωνία. Οι αναπηρίες μπορεί να είναι νοητικές, αναπτυξιακές, σωματικές, κινητικές, αισθητηριακές, ή και συνδυασμός των προηγουμένων. Ορισμένες φορές είναι γενετήσιες ενώ άλλες φορές αποκτούνται στη διάρκεια της ζωής ενός ανθρώπου. Στο παρελθόν, οι αναπηρίες αναγνωρίζονταν μόνο με βάση ένα στενό εύρος κριτηρίων - ωστόσο, οι αναπηρίες δεν είναι δυαδικές και μπορούν να εμφανίζονται με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά σε κάθε άτομο. Οι αναπηρίες μπορούν να είναι ορατές ή αόρατες.

    Στην Ελλάδα, για τα άτομα με αναπηρία χρησιμοποιείται επισήμως το ακρωνύμιο ΑμεΑ, ως αντικατάσταση του πλέον παρωχημένου όρου «άτομα με ειδικές ανάγκες».[1][2]



    https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91...81%CE%AF%CE%B1
    Δυστυχώς συμφωνώ μαζί σου. Ένας ΑΜΕΑ με ψυχιατρικά προβλήματα πολύ δύσκολα μπορεί να αναλάβει κάποιες δραστηριότητες, δεν μπορεί πχ να κουμαντάρει μια τάξη με παιδιά, δεν μπορεί να κάνει διάλεξη με τις ώρες μπροστά σε κοινό, δεν μπορεί να αγορεύει στο δικαστήριο ή στη βουλή, ούτε να έχει τετατμένη προσοχή προς άνθρωπο ο οποίος χρήζει εξειδικευμένης υπηρεσίας, ούτε να δώσει ίντερβιου, δηλαδή όπου η νόηση και ο λόγος είναι το ένα συνέχεια του άλλου όπου και τα δυο πρέπει να δουλεύουν ρολόι κι απερίσπαστα. Μπορείς να πεις κι εσύ, αν συμφωνείς με το παράδειγμα που δωσα, να προσθέσεις παραδείγματα.
    γιάννης

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,404
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Αναπηρία είναι η κατάσταση ενός ατόμου η οποία έχει ως αποτέλεσμα να είναι δυσκολότερο για αυτό να προβεί σε κάποιες δραστηριότητες ή να έχει ισότιμη προσβασιμότητα μέσα σε μια κοινωνία. Οι αναπηρίες μπορεί να είναι νοητικές, αναπτυξιακές, σωματικές, κινητικές, αισθητηριακές, ή και συνδυασμός των προηγουμένων. Ορισμένες φορές είναι γενετήσιες ενώ άλλες φορές αποκτούνται στη διάρκεια της ζωής ενός ανθρώπου. Στο παρελθόν, οι αναπηρίες αναγνωρίζονταν μόνο με βάση ένα στενό εύρος κριτηρίων - ωστόσο, οι αναπηρίες δεν είναι δυαδικές και μπορούν να εμφανίζονται με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά σε κάθε άτομο. Οι αναπηρίες μπορούν να είναι ορατές ή αόρατες.

    Στην Ελλάδα, για τα άτομα με αναπηρία χρησιμοποιείται επισήμως το ακρωνύμιο ΑμεΑ, ως αντικατάσταση του πλέον παρωχημένου όρου «άτομα με ειδικές ανάγκες».[1][2]



    https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91...81%CE%AF%CE%B1
    Δεν υπαρχει συνεννοηση και το αποδικνυεις δελφινακι μου ...

    Σε ρωτησα τι σημαισνει για εσενα οχι να μου κανει αντιγραφη τι ειναι αναπηρια μην μπερδευεσαι εχει τεραστια διαφορα ...

    Τελοσπαντων να στο πω αλλιως ...

    Να κοιτας την αξιολογηση οταν γινονται σε ατομα ισαξια σου ,δηλαδη ΑΜΕΑ ,αυτο θα ειναι το μετρο συγκρισης σου εφοσον θες τοσο πολυ να λαμβανεις το καλυτερο .
    Το μετρο συγκρισης στην δικη σου περιπτωση ειναι άνισο οποτε δεν υπαρχει καν θεμα συζητησης και προβληματισμος δικος σου ωστε να σε κανει να δυσφορεις ..


    Να μας ελεγες οτι αναμεσα σε αλλους συναδελφους κατηγοριας δικης σου γινοταν ολο αυτο τοτε φυσικα να αισθανοσουν ετσι οπως αισθανεσαι ,τωρα δενε χει καμια βαση
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    302
    Έχουν την τάση να παραπονιούνται πολύ εύκολα, νιώθουν πως δεν τους καταλαβαίνουν, και παρεξηγούνται με πράγματα που ένας άνθρωπος χωρίς πρόβλημα τα θεωρεί δεδομένα να συμβαίνουν και δεν τον πειράζουν.
    Ένα φόρουμ βοηθάει να ακούσεις πως αυτά που σου λένε είναι φυσιολογικά, πρέπει να το ξεπεράσεις και να πας παρακάτω. Σημασία έχει να κάνεις ευχάριστα την εργασίας σου και να γίνεται σωστά, η αξιολόγηση δεν πρέπει να σε αφορά, να έχεις στόχο κάθε μέρα να γίνεσαι καλύτερη. Τις συμβουλές θα τις φιλτράρεις και θα παίρνεις μόνο τα θετικά, για τα αρνητικά μπορείς να ζητήσεις διευκρινήσεις πριν αποφασίσεις οτι σου τα λένε από κακιά, μερικές φορές πρέπει να μας πληγώσουν για να ξυπνήσουμε και να δούμε πως δεν λειτουργούμε σωστά.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Δυστυχώς συμφωνώ μαζί σου. Ένας ΑΜΕΑ με ψυχιατρικά προβλήματα πολύ δύσκολα μπορεί να αναλάβει κάποιες δραστηριότητες, δεν μπορεί πχ να κουμαντάρει μια τάξη με παιδιά, δεν μπορεί να κάνει διάλεξη με τις ώρες μπροστά σε κοινό, δεν μπορεί να αγορεύει στο δικαστήριο ή στη βουλή, ούτε να έχει τετατμένη προσοχή προς άνθρωπο ο οποίος χρήζει εξειδικευμένης υπηρεσίας, ούτε να δώσει ίντερβιου, δηλαδή όπου η νόηση και ο λόγος είναι το ένα συνέχεια του άλλου όπου και τα δυο πρέπει να δουλεύουν ρολόι κι απερίσπαστα. Μπορείς να πεις κι εσύ, αν συμφωνείς με το παράδειγμα που δωσα, να προσθέσεις παραδείγματα.
    Ειλικρινά δεν ξέρω τι μπορούν να κάνουν τα ΑμεΑ και τι δεν μπορούν εγώ τα καταφέρνω καλούτσικα στη δουλειά μου

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,775
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Δεν υπαρχει συνεννοηση και το αποδικνυεις δελφινακι μου ...

    Σε ρωτησα τι σημαισνει για εσενα οχι να μου κανει αντιγραφη τι ειναι αναπηρια μην μπερδευεσαι εχει τεραστια διαφορα ...

    Τελοσπαντων να στο πω αλλιως ...

    Να κοιτας την αξιολογηση οταν γινονται σε ατομα ισαξια σου ,δηλαδη ΑΜΕΑ ,αυτο θα ειναι το μετρο συγκρισης σου εφοσον θες τοσο πολυ να λαμβανεις το καλυτερο .
    Το μετρο συγκρισης στην δικη σου περιπτωση ειναι άνισο οποτε δεν υπαρχει καν θεμα συζητησης και προβληματισμος δικος σου ωστε να σε κανει να δυσφορεις ..


    Να μας ελεγες οτι αναμεσα σε αλλους συναδελφους κατηγοριας δικης σου γινοταν ολο αυτο τοτε φυσικα να αισθανοσουν ετσι οπως αισθανεσαι ,τωρα δενε χει καμια βαση
    Δε διαβάζεις παραπάνω τι γράφω μου φαίνεται. Γράφω ξεκάθαρα ότι έχω καλοσκεφτεί για την αξιολόγηση και δε με πειράζει πλέον.


    Αν με ρωτούσες εγώ θα με βαθμολογούσα άριστα με τόνο λόγω του ότι είμαι ΑΜΕΑ
    Πιστεύω όμως ότι αυτή η γιατρός επηρεάζει την προϊσταμένη μου και μου βάλε το χαμηλότερο βαθμό γιατί ασχολείται συνεχώς μαζί μου αρνητικά
    Last edited by δελφίνι; 29-03-2024 at 18:10.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    302
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Αν με ρωτούσες εγώ θα με βαθμολογούσα άριστα με τόνο λόγω του ότι είμαι ΑΜΕΑ
    Πιστεύω όμως ότι αυτή η γιατρός επηρεάζει την προϊσταμένη μου και μου βάλε το χαμηλότερο βαθμό γιατί ασχολείται συνεχώς μαζί μου αρνητικά
    Το βλέπεις έτσι γιατί έχεις πρόβλημα! Οποιαδήποτε άλλη στη θέση σου θα το έβλεπε διαφορετικά, η γυναίκα έχει τέτοιο χαρακτήρα και βρέθηκες εσύ που τα παίρνεις όλα στραβά, μάλλον εκπέμπεις δυσαρέσκεια και το αντιλαμβάνεται, αν ήταν άνδρας θα τον κατηγορούσες πως βλέπει ερωτικά τις υπόλοιπες και τις ευνοεί ενώ εσένα σε έχει για πέταμα και σε αδικεί. Όταν έχουμε κάποια ιδιαιτερότητα είναι φυσιολογικό να μην αντιλαμβανόμαστε την πραγματικότητα και να νιώθουμε θύματα, έχουμε ένα κόμπλεξ και μας επηρεάζει ψυχολογικά αλλά ο υπόλοιπος κόσμος έχει και αυτός τα δικά του πρέπει να σκεφτεί το ατομικό του συμφέρον.
    Δελφίνι μπορεί να σε αδικεί αλλά μην σε επηρεάζει εσύ συνέχισε να ασχολείσαι μόνο με τα καθήκοντα σου. Η προϊσταμένη σου θα αξιολογήσει και την γιατρό, αν αξίζεις πραγματικά κάνε υπομονή και θα έχεις άνοδο, έχεις περιθώριο βελτίωσης φαντάσου να ήσουν με άριστα και να έπρεπε να το αποδεικνύεις καθημερινά να έχουν παράλογες απαιτήσεις.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,404
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Δε διαβάζεις παραπάνω τι γράφω μου φαίνεται. Γράφω ξεκάθαρα ότι έχω καλοσκεφτεί για την αξιολόγηση και δε με πειράζει πλέον.


    Αν με ρωτούσες εγώ θα με βαθμολογούσα άριστα με τόνο λόγω του ότι είμαι ΑΜΕΑ
    Πιστεύω όμως ότι αυτή η γιατρός επηρεάζει την προϊσταμένη μου και μου βάλε το χαμηλότερο βαθμό γιατί ασχολείται συνεχώς μαζί μου αρνητικά
    Αρα εισαι αριστη για εσενα οκ ;
    Αυτο δεν λες ;

    Εχει σημασια λοιπον να στο πει καποιος αλλος ;

    Γιατι ; Θα εχει περισσοτερη αξια για εσενα να στο πει ενας ξενος ανθρωπος που δεν ξερει τι εχεις περασει και οχι ο ιδιος σου ο ευατος ;
    ΔΕν θα επρεπε να εισαι πολυ χαρουμενη τωρα και να πεις ενα μπραβο στον εαυτο σου που κατάφερες ολο αυτο το πολυ σπουδαίο αποτελεσμα ;

    Για σκεψου να πίστευες εσυ οτι δεν σου αξιζει ουτε το πολυ καλα που σου εβαλε ;
    Τι ματαιωση και τι θλιψη θα περνουσες ;

    Δεν ειναι λοιπον καλυτερο να μην περιμενουμε αναγνώριση απο τους αλλους και να πιστευουμε εμεις οι ιδοι στην αξια μας ΧΩΡΙΣ καμια ταμπέλα ;

    Αυτο θελω να καταλαβεις δελφινι μου !
    Δωσε βαση στην δικο σου πιστευω και στην δικη σου αξια ,που ακομα και ΣΑΝ ΑΜΕΑ κρίθηκες με πολυ καλα ,ΑΡΑ αριστα για εσενα εφοσον η συγκριση ειναι άνιση ..


    Κρατα αυτο τον τροπο σκέψεις πλεον και δεν θα περιμενεις απο τους αλλους να αναγνωρίσουν την αξια που εχεις εσυ σαν προσωπικοτητα !
    Εσυ ξερεις τα βιωματα σου ,εσυ ξερεις τι αγωνα κανεις ,οποτε ο αλλος δεν θα τα λαβει ολα αυτα υπόψην του στην αξιολογηση σου ωστε να σου βαλει αυτο που εσυ πιστευεις δικαίως για τον εαυτο σου !

    Να την χαρεις λοιπον την αξιολογηση σου και να περπατας με ψηλα το κεφαλι !

    Ας πεταξουμε την πιο ελαττωματική μας πεποίθηση απο την ζωη μας , οτι αξιζουμε μονο οταν μας αποδεχονται πληρως οι αλλοι
    Εμεις καθοριζουμε την αξια μας !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Εργασιακό άγχος και Παραίτηση
    By Luffy92 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 10-04-2022, 14:03
  2. Εργασιακό άγχος
    By gimit in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-2022, 18:55
  3. Εργασιακό άγχος
    By ellik in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 01-01-2022, 12:22
  4. Πρώην στον ίδιο εργασιακό χώρο.
    By aforce in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 06-10-2015, 20:53
  5. Οικονομική κρίση και εργασιακό άγχος
    By billathens in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 16-02-2013, 17:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •