ξερω γραφω συχνα θεματα κι ειμαι καπου ενοχλητική απλα δε εχω κι εγω καπου να μιλισω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872

    Question ξερω γραφω συχνα θεματα κι ειμαι καπου ενοχλητική απλα δε εχω κι εγω καπου να μιλισω

    ηθελα να εκφρασω αποριες μου χαζες απλα


    γιατι οι ανθρωποι δεν δεχονται ατομα μονον κι μονον γιατι δε ειναι μοντελα νεα κι ομορφα ??

    γιατι οταν εισαι αυθορμητος και φιλικος σε θεωρουν ανάξιο προσοχης κι σε αγνοουν ??


    γιατι πρεπει να σε καλοκουρδισμενο ρομποτ τυποποιημενο για να σε βαζουν στη ζωη τους οι ανθρωποι ??

    γιατι δε δεχονται ατομα καλοπροαίρετα εστο κι αν δε ειναι τελεια οπως εκεινοι ??

    γιατι δε δινουν μια ευκαιρια σε οτιδηποτε φιλια σχεση ολα αυτα που κανουν οι πιο πολλοι μεταξει τους σε καποιον επειδη δε γουσταρουν τη φατσα του ??

    γιατι τοση κατακριση και επιθεση η σωματικη η ψυχικη απο αλλους σε αλλους γιατι δε ειναι οπως τους θελουν ??

    γιατι τοσο κακια κι ουτε μια ενθαρρυντικη κουβεντα μια ανθρωπινη συμπεριφορα σε ατομα μοναχικα πονεμενα που βλεπουν οι αλοι οτι πονανε κι ομως αγνοουν επιδεικτικα ??

    γιατι ενω το παιζουν οι ανθρωποι οτι καιγονται κι κόπτονται πως η κοινωνια εχει γινει χαλι μαυρο πρωτοι αυτοι συναινούν με πραξεις σε ολο αυτο ??

    γιατι δε νιωθουν το πονο του αλλου κι τις ανησυχίες μα μονον εκεινοι εχουν προτερεοτιτα κι αλοι να πανε να πνιγουν >?

    γιατι οσο πιο αδυναμος καποιος ειναι αντι οι άλλοι να βοηθάνε η λιγο να ειν διακριτικοι κοπάναν κι κοροιδευουν ?? να κανουν τον άλλον να ντρέπεται που ετυχε να γεννηθει με προβληματα ??

    γιατι πιστευουν οι πιο πολλοι οτι ολα ειν στο μυαλο αυτων που λεν τα παραπονα τους κι οτι απλα αυτοι φταινε για τη μοναξια τους ???
    σε μια αλληλεπίδραση μονο ο ενας κανει κουμάντο ??αν ηταν ετσι ο καθενας με μαγικο τροπο θα εκανε επιλογες οπως ηθελε κι ολα θα έρχονταν πριμα στη ζωη του .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Τι εγινε βρε Ασπι, ειπες σε κανεναν καλημερα και δεν σου απαντησε;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872
    δε μας χριαζετε η καλημέρα από ανθρώπους οπου δε μας εκτιμούν ας την πουν εκει οπου θέλουν κι σε αυτους οπου νομιζουν οτι αξιζει καλύτερα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    δε μας χριαζετε η καλημέρα από ανθρώπους οπου δε μας εκτιμούν ας την πουν εκει οπου θέλουν κι σε αυτους οπου νομιζουν οτι αξιζει καλύτερα .
    Σε βοηθαω να λυσεις τις αποριες σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    Είναι ένα κουλουβαχατο ασπι αυτά με το γάμο που αν δεν κλέψεις δεν παντρευεσαι άμα στο εξηγήσω θα πεις ο Θεός μασ φυλαξε

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,132
    Κι εμένα όποτε με ένιωθαν αδύναμο μου την έμπαιναν χοντρά, ακόμα και τώρα που έχω μια αυτοπεποίθηση και σηκώνω κεφάλι, σε κάποιες καταστάσεις με πολύ κόσμο όπως σεμινάρια ΟΑΕΔ που φαίνομαι ψαρωμένος με βλέπουν λίγο υποτιμητικά και κάποιοι το δείχνουν κιόλας. Νομίζω ότι τον αδύναμο δεν τον σέβονται ενστικτωδώς. Ειδικά παλιότερα που έσκυβα το κεφάλι με είχε δουλέψει και η κουτσή Μαρία, τώρα που δείχνω ανετότερος συνήθως δεν το κάνουν

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872
    Eagle guy αδερφε μου θα σου πω κατι που κι εγω εφαρμοζω μην αφινεις κανεναν να καταπα τα ορια σου δε εχει κανεις δικαιωμα να σε υποτιμα η να σε τραμπουκιζει . φύλαξε τον εαυτο σου εισαι πολυ οκ απ οτι καταλαβαινω κι αξιζεις οκ ατομα κοντα σου . να σε εκτιμούν αληθινα κι να σέβονται τη προσωπικοτητα σου γιατι ολλοι αξιζουμε κατι καλο στη ζωη μας κι οχι οι αλοι να το παιζουν ανωτεροι κι να υποτιμούν η να κρινουν τον αλλο λες κι ειν αυτοι θεοι .κρατα παντα επιφύλαξη για τους αλους αν δε σε εμπνέουν κατι καλο . ποτε μην μισήσεις καποιον μα φύλαξε την ψυχη σου απο κακα ατομα κανεις δε αξιζει το δάκρυ σου .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    304
    Αν όμως έχεις λεφτά όλοι σε προσκυνούν. Όσο είσαι θύμα και τους εξυπηρετείς σε έχουν από κοντά. Όταν δεν έχεις τίποτα για να επωφεληθούν σε διαγράφουν δεν σε βλέπουν. Τόσο απλά.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872
    πολυ σωστα γιαυτο ολλοι τους ΑΛΕ φιλε με τετοια μυαλα ατομα κοντα μας να ειναι δε θελουμε .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  10. #10
    Member
    Join Date
    Mar 2024
    Location
    Αθήνα
    Posts
    71
    asperger39 εγώ είμαι νέο μέλος αλλά διαβάζω αρκετό καιρό και ήθελα να σου πω πως μόνο ενοχλητική δεν είσαι. Ο τίτλος είναι άκυρος. Πάντα ευγενική και με έναν καλό λόγο στο στόμα χαίρεται να σε διαβάζει κανείς. Να σαι καλά πάντοτε. Τα ερωτήματα που θέτεις είναι εύλογα, απαντήσεις δεν ξέρω αν υπάρχουν…

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872

    Lightbulb

    _Vassilis αδερφε μου νασε παντα καλα για τα ομορφα σου λογια στελνω ολη μου την εκτιμηση μου βγαζεις ατομο αξιολογότατο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    304
    Asperger39, το πρόβλημα που έχεις σε κάνει να στεναχωριέσαι χωρίς λόγο.
    Κάτι που για τον υπόλοιπο κόσμο είναι ασήμαντο εσύ το παίρνεις πολύ σοβαρά.
    Νιώθεις πως ενοχλείς και στεναχωριέσαι αν γράψεις κάτι που θα προσβληθεί οποίος το διαβάσει! Αυτό δεν πρέπει να σε επηρεάζει, να γράφεις ελεύθερα ότι σκέφτεσαι. Ένας άνθρωπος που δεν έχει πρόβλημα δεν θα ενοχληθεί ούτε θα προσβληθεί τόσο εύκολα, μάλλον είσαι πολύ ευαίσθητη , έχεις προσωπικά βιώματα και σε κάνουν να ανησυχείς χωρίς να χρειάζεται. Εγώ θα σου έλεγα να αρχίσεις να βλέπεις διαφορετικά τον κόσμο γύρω σου, να μην σε πειράζουν όσα ακούς για εσένα και να έχεις άποψη να λες άφοβα την γνώμη σου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,872
    ΑΧΒΑΧ γεια φιλαρακι μου μπορει να ειν οπως το λες ομως πολλες φορες βλεπω την ενοχληση των ανθρωπων εντονα οταν κατι πω η μπω σε μια συζητηση κι πω τη γνωμη μου . μπορει να μην εκφράσω σωστα μια αποψη μου κι να τη πάρουν στραβα οι αλοι κι να γινει παρεξηγηση . αυτα ολα με κανουν να προτιμω να απεχω τελικα απο τα πολλα πολλα μην ενοχλώ κι μην πληγωνομε κι εγω απο το κοσμο που θα μου την πει . αν οι αλλοι με θελουν κοντα τους σίγουρα θα το δείξουν με τον τροπο τους κι αν αυτο συμβει θα πλησιάσω κι εγω . απλα δε ειμαι οπως ημουν παλιοτερα που ημουν χυμα στο κυμα να το πω ετσι στους αλλους απ χαρα τωρα προσεχω πολυ κι ειμ επιφυλακτικη γιατι την εχω πατησει κι ολας .δε ειμ οπως παλια που ελεγα αντε μια νεα φιλια ξεκινα φυγαμε γιατι παντα ετρωγα ακυρο στο τελος . εμενα με την ελπιδα κι μετα απογοητευση κι παλ απ τη αρχη ε αυτο πια το βαρεθηκα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    304
    οι άνθρωποι με κάποια διαταραχή παρεξηγούνται πολύ εύκολα , ίσως εσύ να τα έβλεπες πάντα άσχημα και να σταματουσες τις επαφές. Βλέπω άτομα που διαφωνούν και μαλώνουν αλλά είναι φίλοι , ούτε εγώ μπορώ να τους καταλάβω αλλά νιώθουν άνετα και μετά διασκεδάζουν με τις προσβολές και τα αρνητικά που έχουν ακούσει, δεν τα κρατούν μέσα τους και δεν θυμώνουν.
    Βέβαια υπάρχουν οικογένειες που σκοτώνονται για τα κληρονομικά, αδέρφια, παιδιά, γονείς που καταλήγουν να μισούνται και να διακόπτουν κάθε επικοινωνία, ενώ άλλοι χωρίς καμία περιουσία και να έχουν αδικηθεί πραγματικά δεν κρατάνε καμία κακιά είναι ευτυχισμένοι.

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    οι άνθρωποι με κάποια διαταραχή παρεξηγούνται πολύ εύκολα , ίσως εσύ να τα έβλεπες πάντα άσχημα και να σταματουσες τις επαφές. Βλέπω άτομα που διαφωνούν και μαλώνουν αλλά είναι φίλοι , ούτε εγώ μπορώ να τους καταλάβω αλλά νιώθουν άνετα και μετά διασκεδάζουν με τις προσβολές και τα αρνητικά που έχουν ακούσει, δεν τα κρατούν μέσα τους και δεν θυμώνουν.
    Βέβαια υπάρχουν οικογένειες που σκοτώνονται για τα κληρονομικά, αδέρφια, παιδιά, γονείς που καταλήγουν να μισούνται και να διακόπτουν κάθε επικοινωνία, ενώ άλλοι χωρίς καμία περιουσία και να έχουν αδικηθεί πραγματικά δεν κρατάνε καμία κακιά είναι ευτυχισμένοι.
    Οταν εχεις ψευτικη εικονα για τον εαυτο σου θεωρεις καθε επαφη με την αληθεια απειλη για την ζωη σου αφου η ζωη σου ειναι και αυτη ψευτικη κατ'επεκταση. Οι φιλοι που λενε αρλουμπες ο ενας για τον αλλον ξερουν πως ειναι αρλουμπες και δισκεδαζουν.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΩ
    By Nafkoko in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 28-07-2021, 19:36
  2. Απλά θέλω να τα πω καπου,
    By δενξερω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 175
    Last Post: 27-06-2021, 10:58
  3. Απλά θέλω να μιλήσω για την ζωή μου κάπου
    By Girl94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 29-01-2021, 23:07
  4. Απλα ηθελα να μιλησω καπου
    By Παναγιωτης28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 30-11-2019, 03:33
  5. Ηθελα απλα να το πω καπου γιατι βασανιζομαι
    By aifel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 22-05-2015, 20:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •