ξερω γραφω συχνα θεματα κι ειμαι καπου ενοχλητική απλα δε εχω κι εγω καπου να μιλισω - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 75 of 75
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    166
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 03-04-2024 at 19:17.

  2. #62
    Quote Originally Posted by Pinkrose17 View Post
    Το μήνυμα έχει τροποποιηθεί από τη διαχείριση
    αν εννοεις το ζωδιο οτι οσοι ειναι σκορπιοι πρεπει να πεθανουν δηλαδη ευχεσαι ολα τα παιδια που θα γεννηθουν αυτο τον χρονο οκτωβριο νοεμβριο να πεθανουν αυτο που κανεις δεν ειναι καλο και οσοι ευχονται θανατο ακομα και για ψυχες που γεννιουνται τωρα επειδη γεννηθηκαν αλλη ημερομηνια απο αυτη που γεννιουνται οι υπολοιποι θα σε κρινει ο Θεος γι αυτα που λες το δικαστηριο του Θεου δεν το γλιτωνει κανεις και επειδη ειναι δημοσιο το φορουμ και το δουν και αλλα μελη ή επισκεπτες στο μελλον γιατι μενουν τα γραπτα σκεψου μηπως απο την στεναχωρια και μπηχτη που τους πετας αγανακτησουν και πουν μα καλα τι λεει αυτη η κοπελα για ολους που γεννηθηκαμε αυτη την ημερομηνια και παρακαλαει να πεθανουμε και σκεψου αν μαζεψεις πολυ αρνητικη ενεργεια απο ανθρωπους ματι πες το οπως θες μην πεθανεις εσυ στο τελος και πας πιο γρηγορα στον Δημιουργο που θα σου τραβηξει το αυτι που παρακαλας να πεθανουν καποιοι ανθρωποι και δεν σωζει τιποτα γιατι ολα τα δαιμονια θα εχουν τα γραπτα σου στο φορουμ να λενε ποσο πληγωσες δημοσια ατομα στο ιντερνετ με την συμπεριφορα σου και δεν αλλαζει με μια απλη εξομολογηση με την καταρα για θανατο που ευχεσαι και θα μεινει για παντα στο διαδικτυο να θυμιζει το σκοτεινο κομματι σου
    Last edited by Aeon; 03-04-2024 at 19:17.

  3. #63
    γι αυτο θα σου πω κατι υπηρχαν ατομα σε μελη που εγραφαν καλο λιπασμα ο ρωσος καλο λιπασμα ο ουκρανος εννοουσαν οτι με τα πτωματα θα γινουν λιπασμα για το εδαφος τους παρακολουθουσα πολυ καιρο να γραφουν αυτες τις αισχροτητες σε σαιτ στο διαδικτυο και καποιος απο αυτους ειχε γραψει πανω απο 50.000 σχολια στα σαιτ με το discus ονομα.το αποτελεσμα εδω και δυο μηνες ανενεργος πιθανον και νεκρος αν βαλεις απο τροχαια αρρωστιες ποσους χανουμε καθε μερα αυτος που ελεγε τους αλλους λιπασμα μπορει να ειναι αυτος ηδη λιπασμα γιατι ειχε καθημερινο σχολιασμο στα σαιτ ετσι και συ οπως παρακαλας για θανατο αν μαζεψεις πολυ την οργη του Θεου που μας ειπε να αγαπαμε οχι μονο τον πλησιον μας αλλα και τον εχθρο μας μην καταντησεις σαν το παραπανω σχολιαστη που εμαθα απο συζυτησεις αλλων μελων που σχολιαζαν οτι οντως πεθανε.δεν θελει πολυ να γινει το ιδιο και με σενα με αυτα που λες.διαπραττεις υβρη να ευχεσαι θανατο σε ατομα που γεννηθηκαν διαφορετικη ημερομηνια και να θελεις θανατο.οπως λεει και η παροιμια οποιος σκαβει το λακκο του αλλου πεφτει ο ιδιος μεσα...

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    η δυσλεξία δε εφυγε ουτε τιποτε απλα τα κείμενα μου τα χιλιοτσεκαρω για να φτιανω τα λάθη μην εχουν κι αλο πάτημα κάποιοι να με χλευάζουν .ο αλος παλι εκει παντου βλεπει εχθρους
    Δες το σαν καλο ολο αυτο ..

    Στα πρωτα χρονια που μπηκα εδω μεσα ξερεις οποιος δεν μπορουσε να με αντικρουσει μου εκανε κριτικη για τον τροπο που εγραφα ...ποτε δεν ειπα οτι ειχα διαγνωστη σε αρχικο σταδιο για να δικαιολογηθω μεχρι πριν λιγο καιρο αν θυμαμαι καλα εδω μεσα και αυτο στα πλαισια αλλης συζητησεις και οχι για τον τροπο γραφης μου ..

    Ημουν εδω μεσα σαν το μελος ntinti ...τοτε ημουν μεσα στην καταθλιψη και στην αγχωδης διαταραχη μου μπορεις να δεις κειμενα μου ...

    Ξερεις πσοο bulling εχω φαει εγω εδω μεσα ;;;
    Ασε μην σου κανω παραθεση που υπαρχουν ακομα αυτα τα κειμενα ..
    Και ;
    Τι εγινε;

    Για πες μου ποιος ειναι σωστος ,αυτους που λογο καποιας ελαττωματικοτητας γραφει διαφορετικα ή αυτος που πατα πανω στην ελαττωματικοτητα του αλλου ,δεν σεβεται και τον κρινει ;


    Ακομα και αυτο να μην ειχες αυτος που θελει να σε προσβαλει κατι θα βρει να πει ..
    Ακομα και ακαδημαικος να ηταν ο τροπος γραφης σου ,αυτος θα εβρισκε κατι αλλο για να σε μειωσει και να φανει εκεινος ..

    Οποτε για σκεψου χρειαζεσαι να απολογεισαι ;
    Επειτα εχει σημασια αν το γραφεις με σωστα ορθαγραφικα αλλα εισαι αγενης ή αν εισαι ασυντακτος αλλα ο αλλος δινει εμφανση στο συνασθημα που πηγαζει μεσα απο τον γραπτο σου λογο ;

    Κανε σημαια το χαρισμα σου και την ιδιατεροτητα σου και οποιος την χλευαζει πιστεψε με αυτος κρινεται αρνητικα απο τους αλλους οχι εσυ ..Ολοι εμεις εχουμε κριτικη σκεψη και αξιολογουμε αναλογα μην σε στεναχωρει .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #65
    biscochicco
    Guest
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Εγω δεν μασαω το ουζο επισης χαχαχαχα
    Αχιλλεα, τι επαθες???
    εχω την εντυπωση οτι εχεις μπερδεματα με την μανα σου τον τελευταιο καιρο κι αυτο βγαινει προς τα εξω

  6. #66
    biscochicco
    Guest
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ηθελα να εκφρασω αποριες μου χαζες απλα


    γιατι οι ανθρωποι δεν δεχονται ατομα μονον κι μονον γιατι δε ειναι μοντελα νεα κι ομορφα ??

    γιατι οταν εισαι αυθορμητος και φιλικος σε θεωρουν ανάξιο προσοχης κι σε αγνοουν ??


    γιατι πρεπει να σε καλοκουρδισμενο ρομποτ τυποποιημενο για να σε βαζουν στη ζωη τους οι ανθρωποι ??

    γιατι δε δεχονται ατομα καλοπροαίρετα εστο κι αν δε ειναι τελεια οπως εκεινοι ??

    γιατι δε δινουν μια ευκαιρια σε οτιδηποτε φιλια σχεση ολα αυτα που κανουν οι πιο πολλοι μεταξει τους σε καποιον επειδη δε γουσταρουν τη φατσα του ??

    γιατι τοση κατακριση και επιθεση η σωματικη η ψυχικη απο αλλους σε αλλους γιατι δε ειναι οπως τους θελουν ??

    γιατι τοσο κακια κι ουτε μια ενθαρρυντικη κουβεντα μια ανθρωπινη συμπεριφορα σε ατομα μοναχικα πονεμενα που βλεπουν οι αλοι οτι πονανε κι ομως αγνοουν επιδεικτικα ??

    γιατι ενω το παιζουν οι ανθρωποι οτι καιγονται κι κόπτονται πως η κοινωνια εχει γινει χαλι μαυρο πρωτοι αυτοι συναινούν με πραξεις σε ολο αυτο ??

    γιατι δε νιωθουν το πονο του αλλου κι τις ανησυχίες μα μονον εκεινοι εχουν προτερεοτιτα κι αλοι να πανε να πνιγουν >?

    γιατι οσο πιο αδυναμος καποιος ειναι αντι οι άλλοι να βοηθάνε η λιγο να ειν διακριτικοι κοπάναν κι κοροιδευουν ?? να κανουν τον άλλον να ντρέπεται που ετυχε να γεννηθει με προβληματα ??

    γιατι πιστευουν οι πιο πολλοι οτι ολα ειν στο μυαλο αυτων που λεν τα παραπονα τους κι οτι απλα αυτοι φταινε για τη μοναξια τους ???
    σε μια αλληλεπίδραση μονο ο ενας κανει κουμάντο ??αν ηταν ετσι ο καθενας με μαγικο τροπο θα εκανε επιλογες οπως ηθελε κι ολα θα έρχονταν πριμα στη ζωη του .
    ασπεγκερ δυστυχως η ζωη σε εχει κανει να ασχοληθεις και να προσπαθησεις να κατανοησεις την συμπερφορα των αλλων αλλα τις περισσοτερες φορες η συμπεριφορα μας ειναι ο αντικατοπτρισμος τους εσωτερικου μας κοσμου, οποτε αυτες ερωτησεις που εθεσες τις σκεφτονται ακομα περισσοτερο οι ιδιοι οι αποιοι αναφερεσαι.
    Το μονο που ξερουμε σιγουρα στην συναναστροφη μας με τους αλλους ειναι οτι δεν καταλαβαινομαστε και παρερμυνευουμε τα λεγομενα ή τα περνουμε πολυ προσωπικα, τους μονους που μπορουμε να αλλαξουμε ειμαστε εμεις οι ιδιοι και το πως αντιδρουμε σε αυτες τις συμπεριφορες

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,863
    Pinkrose17 γεια αυτα τωρα τι σχεση εχουν με σκορπιούς καταρες κι τετοια ?? δε χρειαζονται καταρες κι τετοια δε εχουν νοημα τετοιες κουβεντες .

    psycous πολυ σωστα οχι καταρες ειν ασχημο κι μονον να το διαβαζεις να λεν κατι τετοιο ανθρωποι


    Marilou γεια φιλαρακι μου εσυ μιλας παντα στα ισα σπαθατα και οτι νιωθεις το γραφεις δυναμικα παντα . εχεις φαει χωσιμο κι εσυ ε ??? η αλεπου λεν οτι δε φτανει το λεει αστο κρεμασταρια ειναι .αυτο κανουν κι αυτοι ολλοι ψαχνουν αδυναμιες να ταπωσουν τον αλον για να το παιζουν εξυπνοι μα αν τραβήξεις τη κουρτινα της ψυχης τους τα σκουληκια κανουν παρτυ . αν στη λενε χωνε εσυ εχεις τσαγανο δε κολωνεις παντα κεραυνος εισαι .


    biscochicco φιλαρακι σωστα τα λες αβύσσος η ψυχη των ανθρώπων φιλαρακι μου αλοπροσαλοι περιεργοι δε μπορεις πουθενα να τους βρεις πουθενα πρεπει ναχεις πτυχίο ψυχίατρου .
    Last edited by asperger39; 03-04-2024 at 18:16.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    Pinkrose17 psycous γεια αγαπητοι φιλοι αυτα τωρα τι σχεση εχουν με σκορπιούς καταρες κι τετοια ?? δε χρειαζονται καταρες κι τετοια δε εχουν νοημα τετοιες κουβεντες .


    Marilou γεια φιλαρακι μου εσυ μιλας παντα στα ισα σπαθατα και οτι νιωθεις το γραφεις δυναμικα παντα . εχεις φαει χωσιμο κι εσυ ε ??? η αλεπου λεν οτι δε φτανει το λεει αστο κρεμασταρια ειναι .αυτο κανουν κι αυτοι ολλοι ψαχνουν αδυναμιες να ταπωσουν τον αλον για να το παιζουν εξυπνοι μα αν τραβήξεις τη κουρτινα της ψυχης τους τα σκουληκια κανουν παρτυ . αν στη λενε χωνε εσυ εχεις τσαγανο δε κολωνεις παντα κεραυνος εισαι .


    biscochicco αβύσσος η ψυχη των ανθρώπων φιλαρακι μου αλοπροσαλοι περιεργοι δε μπορεις πουθενα να τους βρεις πουθενα πρεπει ναχεις πτυχίο ψυχίατρου .
    Πολλά έχω φάει εδώ μέσα....
    Περασμένα όμως και σίγουρα σήμερα για εμένα γελοία πολλά εφόσον μια ψυχολογική περιπέτεια μας κάνει να χάνουμε κομμάτια του αληθινού μας εαυτού!

    Όλα για καλό όμως γίνονται ακόμα και τα δύσκολα για να σου δείχνουν τις κρυμμένες αντοχές που έχεις!!

    κρατάω το γεγονοςνοτι όταν δεν είσαι καλά ψυχολογικά οποιοσδήποτε μπορεί να σου πει και να σου κανει ότι θέλει επάνω σου εφοσον του το επιτρέπεις....

    Άλλωστε οι ανθρώπου που έχουν τα μεγαλύτερα ψυχολογικά είναι αυτοί που δεν έχουν περάσει την πόρτα του ψυχολόγου και φροντίζουν να στέλνουν τους ανθρώπους που είναι στο περιβάλλον τους ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,863
    Marilou εχεις δικιο σε αυτα που λες συχνα βλεπω απατήσεις που δινεις σε κοσμο μιλας παντα δυναμικά και αποφασιστικά κι λες πραγματα που νιώθεις μέσα από εμπειρίες σου φυσικά .κουβαλας κι εσυ το πονο σου κι ονειρα που εμειναν μισα λογο καταστασεων κι στα εμπόδισαν κι τωρα πορεύεσαι οσο μπορεις με θαρρος στη ζωη κι δυναμικα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    Marilou εχεις δικιο σε αυτα που λες συχνα βλεπω απατήσεις που δινεις σε κοσμο μιλας παντα δυναμικά και αποφασιστικά κι λες πραγματα που νιώθεις μέσα από εμπειρίες σου φυσικά .κουβαλας κι εσυ το πονο σου κι ονειρα που εμειναν μισα λογο καταστασεων κι στα εμπόδισαν κι τωρα πορεύεσαι οσο μπορεις με θαρρος στη ζωη κι δυναμικα .
    θα πω μονο αυτο και κλεινω το δικο μου κεφαλαιο αλλωστε δεν ειναι το θεμα δικο μου ..Στα 44 που ειμαι τωρα ΔΕΝ εχω αφησει κανενα μου ονειρο ανεκλπηρωτω οσο αφορα τα προσωπικα φυσικα και οτι περναει απο το δικο μου χερι ...Ακομα και ενα αλλο πτυχιο και τωρα πλεον μεταπτυχιακο το κυνηγησα στα 39 μου οποτε τι αλλο να ονειρευομαι για εμενα περαν απο την υγεια μου ..

    μια μονο ελπιδα μου ειναι να ειμαι καλα να καμαρωσω τα παιδια μου με τις οικογενειες τους ,οποτε και οπως θελουν εκεινα ,αυτο βεβαια εξαρταται απο αλλους παραγοντες ,προς το παρον την υγεια μας ασπ μου ,την υγεια μας μονο και οταν εχουμε αυτη μπορουμε σκοπελους να περασουμε μαζι με τους ανθρωπους που εχουμε διπλα μας ...
    Σου ευχομαι αρχικα αυτο ,υγεια σωματικη και ψυχολογικη ολα τ αλλα θα τα βρουμε κανεις δεν χανετε !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,863

    Red face

    Marilou μαμα το πιο ιερο πραγμα στο κοσμο ευχομαι για την οικογενεια το καλυτεροτερο ολοι παντα να ειστε καλα κι με γαληνη στη ψυχη ολα δεξα να ερχονται παντα ευχομαι .οσο για τα ονειρα σορυ εκανα λαθος το παιρνω πισω μπορει να ακουστηκε ασχημα .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,405
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    Marilou μαμα το πιο ιερο πραγμα στο κοσμο ευχομαι για την οικογενεια το καλυτεροτερο ολοι παντα να ειστε καλα κι με γαληνη στη ψυχη ολα δεξα να ερχονται παντα ευχομαι .οσο για τα ονειρα σορυ εκανα λαθος το παιρνω πισω μπορει να ακουστηκε ασχημα .
    οχι οχι καθολου ασχημα ,αλλωστε τι ειναι ο ανθρωπος χωρις ονειρα ;
    μονο νεκρος δεν ονειρευεσαι και το λεω με ολες τις διαστασεις ,νεκρος σωματικα και ¨νεκρος ¨ψυχολογικα-πνευματικα

    ναι ειναι ιερο ειναι σπουδαιο και μαλιστα ειναι η σπουδαιοτερη αποδειξη πως δεν εισαι (-)εγωιστης απο την στιγμη που φερνεις ενα πλασμα στον κοσμο παυεις να βλεπεις μονο τον εαυτο σου .

    Το να γινεις γονεας ναι ειναι ¨εγωιστικη ¨πραξη εφοσον το θελεις μονο εσυ ,αλλα το να εισαι σωστος γονεας (αυτο το κρινει μονο το παιδι σου κανενας αλλος )αλλαζει το προσιμο στην λεξη εγωισμος και απο αρνητικο το κανει θετικο !

    Το ευχομαι πραγματικα σε ολες και ολους οι οποιο ειναι ΙΚΑΝΟΙ να βαλουν τον αρνητικο εγωισμο τους στην ακρη ,εφοοσν η κοινωνια μας δειχνει οτι πολλοι γινονται γονεις αλλα ΙΚΑΝΟΙ ειναι λιγοι !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,863
    Marilou ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ !!!!
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #74
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ηθελα να εκφρασω αποριες μου χαζες απλα


    γιατι οι ανθρωποι δεν δεχονται ατομα μονον κι μονον γιατι δε ειναι μοντελα νεα κι ομορφα ??Αυτό βλέπω πως ισχύει για γυναίκες. Γυναίκες μέτριες εμφάνισης άμα δεν έχουν του σουξέ και το δυναμικό χαρακτήρα δεν τις κάνουν παρέα.

    γιατι οταν εισαι αυθορμητος και φιλικος σε θεωρουν ανάξιο προσοχης κι σε αγνοουν ?? Διότι δεν τους αρέσεις ως προς άλλες πτυχές του χαρακτήρα σου ή γενικά ο χαρακτήρας σου δεν είναι σαν κι αυτών, δηλαδή του γούστου τους. Δεν τους ενδιαφέρει αν είσαι καλός άνθρωπος. Μπορεί να σαι μαλάκας κι όλοι να σε τρέχουν ξωπίσω για παρέα. Μάλλον όμοιοι του μαλάκα θα πρέπει να ναι κι αυτοί, διότι γενικά η κοινωνία μας δεν είναι καθόλου το ότι καλύτερο ειδικά για αποδοχή ενός πράγματι καλού ανθρώπου


    γιατι πρεπει να σε καλοκουρδισμενο ρομποτ τυποποιημενο για να σε βαζουν στη ζωη τους οι ανθρωποι ??Δεν είναι καλοκουρδισμένοι και ρομπότ, απλά είναι όλοι όμοιοι, γι αυτό και εύκολα σχετίζονται μεταξύ τους και εύκολα γίνονται, φίλοι, παρέες, συνεργάτες.

    γιατι δε δεχονται ατομα καλοπροαίρετα εστο κι αν δε ειναι τελεια οπως εκεινοι ?? δεν κοιτάνε την καλή προαίρεση αλλά αν είσαι του γούστου τους.

    γιατι δε δινουν μια ευκαιρια σε οτιδηποτε φιλια σχεση ολα αυτα που κανουν οι πιο πολλοι μεταξει τους σε καποιον επειδη δε γουσταρουν τη φατσα του ??Δυστυχώς άμα από τη φάτσα κάποιου τον πάρουν για χαζό ή εύκολη λεία ή ήσυχο του γυρίζουν την πλάτη, εκτός όταν θέλουν τα τον εκμεταλλευτούν ποικιλοτρόπως επειδή τον χρειάζονται σε κάτι που δεν μπορεί τόσο εύκολα να τους το δώσει άλλος.

    γιατι τοση κατακριση και επιθεση η σωματικη η ψυχικη απο αλλους σε αλλους γιατι δε ειναι οπως τους θελουν ?? Τα κάνουν στους αδύνατους, όχι στους πιο δυνατούς τους. Ψάχνουν άτομα για να ξεσπάσουν και βρίσκουν τους πιο αδύνατους. Επειδή τους εξέλαβαν για αδύνατους και σωματικά και σαν χαρακτήρες κυρίως.

    γιατι τοσο κακια κι ουτε μια ενθαρρυντικη κουβεντα μια ανθρωπινη συμπεριφορα σε ατομα μοναχικα πονεμενα που βλεπουν οι αλοι οτι πονανε κι ομως αγνοουν επιδεικτικα ??Δυστυχώς στην κοινωνία μας δεν τους γνοιάζει. Σε προσπερνάνε. Ίσα ίσα μπορεί και να σε κοροιδεύουν. Αν δεν έχεις ένα δυο ή πολύ λίγους, κι ασχέτως αυτού, πρέπει να βρίσκεις τις δυνάμεις μέσα σου για να σε δυνατή και να αντεπεξέρχεσαι επιτυχώς από κάθε πόνο και το ξέρω πως αυτό δεν είναι και εύκολο. Άμα πονάει ένας δικός τους θα δεις ουρές κόσμου για να τον βοηθήσουν και να τον συμπονέσουν. Τόσο ηλίθιος είναι ο κόσμος ή μάλλον τόσο όμοιοι.

    γιατι ενω το παιζουν οι ανθρωποι οτι καιγονται κι κόπτονται πως η κοινωνια εχει γινει χαλι μαυρο πρωτοι αυτοι συναινούν με πραξεις σε ολο αυτο ??Διότι όλοι τους είναι διεφθαρμένοι αλλά κόπτονται και καίγονται ώστ ελόγος να γίνεται και να δείχνουν πως ασπάζονται αυτό που λέγεται από όλους και κυριαρχεί στις απόψεις.

    γιατι δε νιωθουν το πονο του αλλου κι τις ανησυχίες μα μονον εκεινοι εχουν προτερεοτιτα κι αλοι να πανε να πνιγουν >?

    γιατι οσο πιο αδυναμος καποιος ειναι αντι οι άλλοι να βοηθάνε η λιγο να ειν διακριτικοι κοπάναν κι κοροιδευουν ?? να κανουν τον άλλον να ντρέπεται που ετυχε να γεννηθει με προβληματα ?? Δυστυχώς μόνο η αυτοβελτίωση με πείσμα και δυσκολία εφαρμογής αλλάζει έστω λιγάκι ή και περισσότερο την κατάσταση. Αλλιώς θα σε κοροιδεύουν μια ζωή. Όταν ήσουν παιδί οι συμμαθητές, σήμερα οι γείτονες και οι συναδέλφοι. Πρέπει να δυναμώσεις σαν χαρακτήρας στις σχέσεις σου με τους άλλους. Άλλος τρόπος δυστυχώς δεν βλέπω να υπάρχει. Όπως μου πε κάποτε κάποιος, αν δεν σε σέβονται δεν θα σ' αγαπήσουν.

    γιατι πιστευουν οι πιο πολλοι οτι ολα ειν στο μυαλο αυτων που λεν τα παραπονα τους κι οτι απλα αυτοι φταινε για τη μοναξια τους ???Δυστυχώς δεν γνοιάζονται για τη μοναξιά του άλλου. Κι αν τους πεις θες παρέα με τον τρόπο τους θα σε διώξουν λέγοντας σου βρες παρέες, οι φίλοι σου κλπ. Είναι στο μυαλό επειδή αυτή είναι η πραγματικότητα κι επειδή ο άλλος δεν έρχεται στη θέση σου, δεν μπαίνει στα παπούτσια σου δλδ. Κι άμα κάτι πραγματικά μας λείπει η σκέψη το βιώνει πολύ έντονα. Κάποτε φτάνουμε να το σκεφτόμαστε υπερβολικά.
    σε μια αλληλεπίδραση μονο ο ενας κανει κουμάντο ??αν ηταν ετσι ο καθενας με μαγικο τροπο θα εκανε επιλογες οπως ηθελε κι ολα θα έρχονταν πριμα στη ζωη τουΟ δυνατός επιβάλλεται στον αδύνατο, ακόμα και σε δυο άτομα που υποτίθεται κάνουν παρέα πχ μιλάει συνέχεια ο ένας και συνήθως αυτός αποφασίζει που θα πάνε και τι θα κάνουν οι δυο. .
    Δεν είδα τις υπόλοιπες απαντήσεις αλλα από τη δική μου εμπειρια και γνώση απαντήσεις χρωματισμένες πιο πάνω στα ερωτήματά σου.
    γιάννης

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,863
    ioannis2 ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕς ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕς ΕΙΝ ΑΠ ΤΗ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΚΙ ΑΥΤΟ ΜΕΤΡΑ . ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕς ΕΙΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ ΚΙ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕ ΕΠΙΖΗΤΩ ΚΑΝΕΝΟς ΤΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΔΥΝΑΜΙΕς ΣΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΚΙ ΣΤΑ ΠΙΟ ΑΠΛΑ . ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕ ΕΧΟΥΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΠΑΝ ΜΕ ΤΟΥς ΑΡΙΘΜΟΥς ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΣΤΕΡΕΊ ΚΙ ΧΙΛΙΟ-ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΑΙ ΣΕ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ . Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΚΑΛΗ ΚΑΚΗ ΔΕ ΣΕ ΠΡΟΔΙΔΕΙ ΚΙ ΕΤΣΙ ΗΡΕΜΟΥΝ ΚΙ ΟΙ ΑΛΟΙ ΠΟΥ ΔΕ ΣΕ ΑΝΈΧΟΝΤΑΙ ΚΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΞΗΓΕΙς ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΕΊΣΑΙ ΓΙΑ ΟΤΙ ΛΕς ΚΙ ΚΑΝΕΙς ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΑΛΟ ΚΟΣΜΟ .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. ΗΘΕΛΑ ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΠΩ
    By Nafkoko in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 28-07-2021, 19:36
  2. Απλά θέλω να τα πω καπου,
    By δενξερω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 175
    Last Post: 27-06-2021, 10:58
  3. Απλά θέλω να μιλήσω για την ζωή μου κάπου
    By Girl94 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 29-01-2021, 23:07
  4. Απλα ηθελα να μιλησω καπου
    By Παναγιωτης28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 30-11-2019, 03:33
  5. Ηθελα απλα να το πω καπου γιατι βασανιζομαι
    By aifel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 22-05-2015, 20:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •