Τάσεις εμετού ταχυκαρδίες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    280

    Τάσεις εμετού ταχυκαρδίες

    Καλημέρα σας καλό μήνα
    Είμαι 26 ετών και καθημερινά λόγο άγχους έχω πολλές τάσεις εμετού και αρκετές φορές κάνω τα πρωινά κυρίως...
    Αυτές τις μέρες αναζητώ εργασία και αυτό φέρνει ως αποτέλεσμα να έχω περισσότερες τάσεις για εμετό και πάρα πολύ άγχος ταχυκαρδίες και τα βράδια δεν κοιμάμαι πάνω από 5 ώρες.
    Τα πρωινά μπορεί να ουρισω και 3-4 φορές από το αγχος μου.
    Είναι κάτι που δεν μπορώ να ελέγξω με τίποτα και με βασανίζει πολύ καιρό το άγχος και το πρωινή ναυτία...
    Τι θα μπορούσα να κάνω??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    280
    Υπάρχει κάτι ίσως που θα μπορούσα να πάρω; Κάτι χαλαρωτικό; Η θα έχω υπνιλιες όλη μέρα ;
    Βασανιζομαι καθημερινά κ δεν ξέρω τι να κάνω.. δεν μπορώ να το ελέγξω ούτε το άγχος μου ούτε τις ναυτίες ότι. Και να κάνω έχω άγχος τρομερό κ ταχυκαρδίες

  3. #3
    Πρέπει να μάθεις να κάνεις διαχείριση του άγχους γιατί επηρεάζει τη λειτουργικότητα σου ..η επίσκεψη σε ψυχίατρο μάλλον είναι η καλύτερη επιλογή για να σε κατατοπίσει σωστά

  4. #4
    καλησπέρα, Γιάννη. λοιπον εχουμε και λεμε. καταρχην ηθελα να σε ρωτισω κατα ποσο λειτουργικη καθημερινωτητα εχεις. δεν ενοω αν τα πας καλα μεσα στην μερα σλυ αλλα αν κανεις γενικα πραγματα. ασχετα πως τα πας. επεισης αφου το ανχος εχει φτασει να σε επιρεαζει και τοσο πολυ σωματικα και με τοσα συμπτώματα, πιθανον και εγω θα συμφωνουσα με τον φιλοροφερ. να πας σε γιατρο. και να του τα πεις ολλα. κυριος αυτα που καταληγουν σε ψυχοσωματικά. οπως οι εμετοι, οι υπνηλίες κλπ. γτ μπορει να χρειαστεί καποια αγωγη ωστε να ισοροπισεις πρωτα και στα συμπτωματα ωστε μετα να μπορεις να δουλεψεις και με εναν ψυχολόγο το ανχος. δεν ειμαι ειδικος μια εικονα ηθελα να δωσω το τι ακρηβος θα γινει θανστο πουνε οι ειδικοι. απλα αν βλεπεις οτι εχεις φτασει να γινεσαι τοσο χαλια μην αφηνεις τον εαυτο σου. νεο παιδι εισαι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    280
    Καλημέρα ρε παιδιά..
    Είναι ανάγκη να πάω κάπου να με συμβουλεψουν γιατί τα πράγματα καθημερινά είναι με πάρα πολύ άγχος ...
    Μέσω ΕΟΠΠΥ γνωρίζετε αν η επίσκεψη είναι συμβουλευτική σε ψυχίατρο η είναι για άλλους λόγους;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    244
    Φιλε γιαννη πρεπει να πας σε ενα παθολογο να τσεκαρει την κατασταση σου....ειμαι σιγουρος καποιο αγχολυτικο θ σ δωσει....κ μετα θα ισε μια χαρα.....μην φοβασαι...θες μια μικρη βοηθεια ...απο υγεια ισε μια χαρα.πιστεψε με ...αγχος μεχρι τον ουρανο εχεις οπως ολος ο κοσμος πια ....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    280
    Καλημέρα καθημερινά ταλαιπωρούμε με τον ύπνο αφανταστα μπορεί να ξαπλώνω στις 22:00 και να με παίρνει ύπνος στις 02:00 ενώ ξυπνάω 8
    Το θέμα είναι ότι δεν πίνω καφέδες μετά τις 3 το μεσημέρι πχ η κάνω ζεστά ντουζ κλπ μήπως με πάρει αλλά τίποτα
    Έχω τρομερή ταχυκαρδία το βράδυ κ ανησυχίες

    Δοκίμασα της eviol sleep well κάτι ταμπλέτες με βαλεριάνα και μελατονίνη τα οποία κάποιες φορές απλά φέρνουν πολλά όνειρα το βράδυ και το πρωί πολύ πονοκέφαλο και απίστευτη νυστα οπότε δεν είναι αποτελεσματικά τα δοκίμασα και 20:00 το βράδυ να δω αν θα με πάρει στις 0:00 αλλά τπτ παιδιά καθημερινά έχω άγχος ίσως λόγο της καινούργιας δουλειάς δεν ξέρω αλλά με βασανίζει
    Έχω μελαγχολιες τα ΣΚ όταν τελειώνει η Κυριακή ειδικά και Δευτέρα πάω πάλι δουλειά και είμαι χάλια γενικά μέσα μου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Δεν σ αρέσει η δουλειά που κάνεις?τι δουλειά είναι?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    280
    Σε τμήμα πληροφορικής σε μια εταιρεία η οποία δεν είναι πληροφορικής απλά έχει τμήμα ωστόσο αλλιώς μου τα είχαν πει στην αρχή αλλιώς είναι γιατί πρέπει να δώσω περισσότερα στην δουλειά από ότι περίμενα και ο εργοδότης φωνάζει ωρες ώρες είναι ότι ναναι είμαι έναν μήνα εκεί στην ουσία είναι πρώτη δουλειά μετά την σχολή μου που τελείωσα να σημειώσω πως είμαι 26

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Καλή αρχή φίλε αλλά αν βλέπεις ότι σε κάνει κακό πιστεύω πρέπει να ψάχνεις για κάτι άλλο βέβαια θα Μ πεις ποιος δν ταλαιπωρείται στην δουλειά τ....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    280
    Ε αυτό ποιος δεν ταλαιπωρείται το θέμα είναι αν φύγω από την δουλειά μετά δεν θα έχω χρήματα και επειδή προσπαθώ να μαζέψω γιατί είμαι περίεργα οικονομία θα δυσκολευτω αλλά από το να γίνομαι σκατα κάθε μέρα ίσως πρέπει να φύγω δεν ξέρω

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Ότι θελήσεις στείλε εμείς εδώ είμαστε να σε διαβάσουμε και να βοηθήσουμε όσο μπορουμε

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    280
    Σε ευχαριστώ
    Τι άλλο λες να κάνω με τον ύπνο ρε συ ταλαιπωρούμε καθημερινά και δεν κοιμάμαι καλά είμαι ζόμπι την επόμενη

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Σου έστειλα μυνημα

Similar Threads

  1. Πρόκληση εμετου
    By *Ghost* in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 19
    Last Post: 25-12-2014, 21:08
  2. τάση εμετού, πονοκέφαλοι ..
    By valia.valia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 65
    Last Post: 20-10-2014, 21:19
  3. χάπια για πρόκληση εμετού
    By ellie_ed in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 15
    Last Post: 29-05-2014, 20:14
  4. τροποι προκλησης εμετου!
    By νιφάδα in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 10-01-2012, 00:59
  5. η διαιτα του εμετου...
    By natalaki in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 35
    Last Post: 02-04-2011, 00:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •