Έχω κολλήσει άσχημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    Έχω κολλήσει άσχημα

    Καλησπέρα αγαπημένο forum. Θελω ουσιαστική βοήθεια. Εδώ και περίπου κάποιους μήνες έχω γνωρίσει ένα νεότερο παιδί από εμένα περίπου 5 χρονια το οποίο δεν μου έχει περάσει απαρατήρητο. Γνωριζόμαστε μέσω μιας συνθήκης που με αναγκάζει να τον βλέπω συχνά. Βγήκαμε κάποια φορές μόνοι μας ένιωσα πολύ όμορφα αλλά δεν είδα από την πλευρά του κάτι παραπάνω. Τελευταία φορά που βγήκαμε ένιωσα ότι και εκείνου δεν του περνάω απαρατήρητη όμως ίσως έχει πρόβλημα με την ηλικία μου και αν και ηταν πολύ τρυφερός δεν έκανε κάποια κίνηση κάτι το οποίο με διέλυσε ψυχολογικά. Δεν ξέρω γιατί αλλά αυτή τη φορά νιώθω τόσο άσχημα στα όρια του να κλαίω νιώθω μελαγχολία και πόνο. Σίγουρα είναι παιχνίδι του μυαλού και η ανάγκη μου για στοργή και αγάπη. Θα θελα την βοήθεια σας

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Εαν σου αρεσει να περνας ποιοτικο χρονο με καποιον τι σε εμποδιζει να το επιδιωξεις; Η Ρωμη δεν χτιστηκε σε μια μερα. Εαν δεν του αρεσε να βγαινει μαζι σου δεν θα το εκανε.

  3. #3
    Το θέμα είναι ότι λέει πάντα να κανονίσουμε και μόνο μετά από δική μου πρωτοβουλία βρισκόμαστε κάτι που ποτέ δεν αρνείται η αλήθεια είναι.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Θες να σε κυνηγαει δλδ; Μονο οι μακακες κυνηγανε, οι πονηροι ψαρευουν.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    σε τι ηλικιες, ειστε; εχετε μιλησει καθολου για τα προσωπικα σας; ειχε αλλες σχεσεις; τωρα, ειναι ελευθερος; τα ξερεις αυτα; βραδυ βγαινετε, η εναν καφε μετα την δουλεια;

  6. #6
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Alice93 View Post
    Καλησπέρα αγαπημένο forum. Θελω ουσιαστική βοήθεια. Εδώ και περίπου κάποιους μήνες έχω γνωρίσει ένα νεότερο παιδί από εμένα περίπου 5 χρονια το οποίο δεν μου έχει περάσει απαρατήρητο. Γνωριζόμαστε μέσω μιας συνθήκης που με αναγκάζει να τον βλέπω συχνά. Βγήκαμε κάποια φορές μόνοι μας ένιωσα πολύ όμορφα αλλά δεν είδα από την πλευρά του κάτι παραπάνω. Τελευταία φορά που βγήκαμε ένιωσα ότι και εκείνου δεν του περνάω απαρατήρητη όμως ίσως έχει πρόβλημα με την ηλικία μου και αν και ηταν πολύ τρυφερός δεν έκανε κάποια κίνηση κάτι το οποίο με διέλυσε ψυχολογικά. Δεν ξέρω γιατί αλλά αυτή τη φορά νιώθω τόσο άσχημα στα όρια του να κλαίω νιώθω μελαγχολία και πόνο. Σίγουρα είναι παιχνίδι του μυαλού και η ανάγκη μου για στοργή και αγάπη. Θα θελα την βοήθεια σας
    Καλημερα ολα αυτα ειναι δικα σου υποθετικα σεναρια ,σωστα ;
    Εννοω δεν εχετε κανει ουσιαστικες συζητησεις ωστε να δεις και την αποψη του για την διαφορα ηλικιας ή οταν νιωθει ερωτικα με καποιον ΠΩΣ αντιδρα εκεινος και οχι πως ΥΠΟΘΕΤΟΥΜΕ εμεις ,με βαση τα δικα μας χαρακτηριστικα οτι αντιδρα ερωτικα ας πουμε ..
    Καμια φορα βγαζουμε αυθαιρετα συμπερασματα εφοσον βασιζονται καθαρα στον τροπο που σκεφτομασται εμεις και απογοητευομαστε ..
    Γι αυτο καλο ειναι να ρωταμε τους ιδιους ξεκαθαρα ωστε να μην φτανουμε στο σημειο ουτε να ελπιζουμε αδικα αλλα ουτε να απογοητευομαστε και τοσο πολυ οσο εσυ.

    Για να φτασεις να το παρεις τοσο βαρια μαλλον ολο αυτο ειναι αποτελεσμα και κατι αλλου ...δεν μπορει μια τετοια κατασταση να σε εχει διαλύσει τοσο πολυ .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    270
    Πολύ εύκολο . Η ηλικία δεν παίζει κανένα ρόλο . Δεν σε γουστάρει!
    Υγ. Ίσως του πέρασε από το μυαλό την τελευταία φορά κανένα σεξακι , αλλά κ πάλι του φύγε . Αν θες κανένα σεξακι που μπορεί να φάς κ άκυρο , χωσου εσύ αλλά μην περιμένεις τπτ άλλο .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by tziovani View Post
    Πολύ εύκολο . Η ηλικία δεν παίζει κανένα ρόλο . Δεν σε γουστάρει!
    Υγ. Ίσως του πέρασε από το μυαλό την τελευταία φορά κανένα σεξακι , αλλά κ πάλι του φύγε . Αν θες κανένα σεξακι που μπορεί να φάς κ άκυρο , χωσου εσύ αλλά μην περιμένεις τπτ άλλο .
    μια χαρα, παιζει ρολο.
    αν ειναι μικρα ή παρθενοι, μπορει και να μην ξερουν πως να φερθουν.
    αν ειναι μεγαλοι, απλα δεν γουσταρει.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    270
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μια χαρα, παιζει ρολο.
    αν ειναι μικρα ή παρθενοι, μπορει και να μην ξερουν πως να φερθουν.
    αν ειναι μεγαλοι, απλα δεν γουσταρει.

    ποσο μικρα ειναι δλδ ? νηπιο ? σχολειο ? αντε και μεχρι το γυμνασιο ....να εχουν καποιες αναστολες ...
    προφανεστα την βλέπει σαν φιλεναδα και δεν ειναι πιτσιρικια .

    friendzone ειναι ...και με κανενα τσιπουρο αντε να παιξει κανενα σεξακι

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by tziovani View Post
    ποσο μικρα ειναι δλδ ? νηπιο ? σχολειο ? αντε και μεχρι το γυμνασιο ....να εχουν καποιες αναστολες ...
    προφανεστα την βλέπει σαν φιλεναδα και δεν ειναι πιτσιρικια .

    friendzone ειναι ...και με κανενα τσιπουρο αντε να παιξει κανενα σεξακι
    οχι νηπιο βρε παιδι μου, αλλα αν ειναι 20+ και ειδικοτερα αν δεν ειχε σχεσεις με γυναικες, μπορει να μην τολμαει. κατα τα αλλα, οντως φαινεται να μην υπαρχει ζωηρο ενδιαφερον...

  11. #11
    Είμαστε σε ηλικίες εκείνος 20 και εγώ 30. Δεν έχουμε μιλήσει καθόλου για σχέσεις ξέρω σίγουρα ότι είναι ελεύθερος. Έχει περάσει από το μυαλό μου ότι γενικά δεν είχε σχέσεις αλλά δεν τα έχουμε πει ΠΟΤΕ αυτά. Βράδυ έχουμε βγει όχι μετά τη δουλειά αλλά το έχουμε κανονίσει με τα πολλά δηλαδή να βρούμε ώρα μέρος κλπ . Περασαμε πολύ όμορφα αλλά δεν νιώθω από εκείνον κάτι παραπάνω ωστόσο κάθε φορά που ον βλέπω σκιρταει κάτι μέσα μου

  12. #12
    Ναι δεν είναι άνθρωπος που θα σκεφτεί το σεξ απευθείας δηλαδή είναι πολύ ώριμος για την ηλικία μου απλά όντως μπορεί να μην έχει και πολλές εμπειρίες στο πως να προσεγγίσει μια κοπέλα. Αλλά το ότι δεν γουστάρει δυστυχώς έχω αρχίσει να το πιστεύω ωστόσο με στεναχωρεί πολύ,

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by Alice93 View Post
    Είμαστε σε ηλικίες εκείνος 20 και εγώ 30. Δεν έχουμε μιλήσει καθόλου για σχέσεις ξέρω σίγουρα ότι είναι ελεύθερος. Έχει περάσει από το μυαλό μου ότι γενικά δεν είχε σχέσεις αλλά δεν τα έχουμε πει ΠΟΤΕ αυτά. Βράδυ έχουμε βγει όχι μετά τη δουλειά αλλά το έχουμε κανονίσει με τα πολλά δηλαδή να βρούμε ώρα μέρος κλπ . Περασαμε πολύ όμορφα αλλά δεν νιώθω από εκείνον κάτι παραπάνω ωστόσο κάθε φορά που ον βλέπω σκιρταει κάτι μέσα μου
    ναι, αλλα αν δενε χετε μιλησει καθολου για σχεσεις, δεν ξερεις καν αν τον ενδιαφερουν οισ χεσεις με διαφορα ηλικιας. ουτε εσυ προφανως θα του εχεις πει αν σου αρεσουν αυτες οι σχεσεις.. οποτε, μπορει και να το βλεπει καθαρα κοινωνικα το οτι βρεθηκατε για καφε.
    το αλλο που δεν μας ειπες ειναι αν η συνθηκη που σας εφερε κοντα, ειναι επαγγελματικη.
    εχεις καμια σχεση με της δουλεια του; εισαι συναδελφος τυ; αφεντικο του; προισταμενη του; πελατισσα του;
    εχουν σημασια αυτα, γιατι ειναι επαγγελματικη συνθηκη, μπορει να ανταποκριθηκε για επαγγελματικους λογους.

    σε γενικες γραμμες, οταν καποιος ενδιαφερεται, το καταλαβαινεις και σε διεκδικει, ακομα κι αν δεν τολμαει να κανει κινησεις οταν βρεθειτε...
    αν τον νοιωθεις χλιαρο, μαλλον ειναι οντως αδιαφορος...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Όντως θα σε διεκδικούσε αν σε ήθελε. Μάλλον εσύ τον διεκδικείς.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    Αγαπητή θεματοθέτρια....αρχικά δεν υπάρχει λόγος να στεναχωριέσαι....είναι μία γνωριμία που μάλλον δε θα ευδοκιμήσει
    αυτός 20 εσύ 30.....τί να το κάνεις μάνα μου;το παιδί είναι σε άλλη φάση ζωής
    Για να μην έχει προχωρήσει,μάλλον δεν τον ενδιαφέρει πολύ....όταν υπάρχει διάθεση γίνεται από το πρώτο ραντεβού,εκτός και αν είναι κανένα μαμούχαλο και περιμένει οδηγίες...οπότε άστο
    Δε πας να βρεις κανέναν μεγαλύτερο να πεις 2 κουβέντες σοβαρές; με το μυξιάρικο τί θα πεις; ούτε για σεξ δε σε έχει προσεγγίσει

    Καλοκαιράκι έρχεται,άνοιξε τις σχέσεις σου και θα βρεις κάτι πιο ενδιαφέρον!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Έχω κολλήσει με την πρώην μου.
    By vagvag in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 02-08-2021, 22:50
  2. ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ !!!
    By COSTASKID in forum Παχυσαρκία
    Replies: 9
    Last Post: 07-02-2014, 21:14
  3. Έχω κολλήσει...
    By koutsompolitsa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 68
    Last Post: 07-09-2010, 19:33
  4. εχω κολλησει
    By sokolatitsa in forum Παχυσαρκία
    Replies: 4
    Last Post: 03-05-2010, 22:45
  5. Έχω κολλήσει
    By kater1na in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 22-07-2008, 11:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •