Απειλές για ακούσια νοσηλεία και κρυφό κούρεμα μαλλιών - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 20 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 181 to 195 of 295
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    319
    Για να μην παρεξηγηθω ,mixedgirl είσαι ελεύθερη και εσύ να γράφεις ότι σκέφτεσαι αλλά αν δεν έχεις όρεξη να ασχοληθείς με τρίχες μην γράφεις καθόλου. Την κατηγορείς για τρολ ενώ αυτή αντιμετωπίσει ένα πρόβλημα
    Τα βήμα ζητάει αλλά διστάζει να τα κάνει.
    Αν είναι να απαντήσεις ξανά ελπίζω να γράψεις τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσει και αγνόησε όλα όσα έγραψα εγώ... Ένα απλό μέλος στο φόρουμ είμαι και γράφω τι σκέφτομαι προσπαθώντας να υποστηρίξω όπως μπορώ, δεν σημαίνει πως ότι γράφω είναι σωστό.

  2. #182
    Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    33
    ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΙΔΙΚΟΙ, δεν μπορουμε να γραφουμε βηματα, ουτε διαγνωστικες ¨ταμπελες¨ ουτε τιποτα απο ολα αυτα, ο εγκεφαλος λειτουργει σαν σφουγγαρι και αναλογα την ηλικια ταυτιζεται. Οποτε μπορει να κανουμε κακο με αυτα που λεμε χωρις ΚΑΝ να το γνωριζουμε, δεν ειμαστε μεσιες εδω μεσα, δεν υπαρχει ενα μονο μερος που μπορει να απευθυνθει οποτε μην μας νοιαζει μονο να λεμε τα πιο πετυχημενα και σωστα αλλα και ο ανθρωπος που εχουμε απεναντι. Αυτο εννοω. τωρα αν μπορεις να κατανοησεις τι εγραψα ειναι αλλο θεμα.

  3. #183
    Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    33
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Για να μην παρεξηγηθω ,mixedgirl είσαι ελεύθερη και εσύ να γράφεις ότι σκέφτεσαι αλλά αν δεν έχεις όρεξη να ασχοληθείς με τρίχες μην γράφεις καθόλου. Την κατηγορείς για τρολ ενώ αυτή αντιμετωπίσει ένα πρόβλημα
    Τα βήμα ζητάει αλλά διστάζει να τα κάνει.
    Αν είναι να απαντήσεις ξανά ελπίζω να γράψεις τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσει και αγνόησε όλα όσα έγραψα εγώ... Ένα απλό μέλος στο φόρουμ είμαι και γράφω τι σκέφτομαι προσπαθώντας να υποστηρίξω όπως μπορώ, δεν σημαίνει πως ότι γράφω είναι σωστό.
    ΠΡΟΦΑΝΩΣ δεν ειναι δικια μου "δουλεια" να γραψω τα βηματα και κανενος εδω μεσα

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    319
    Τότε πως θα βοηθήσουμε? Υπάρχει ένα άτομο σε αδιέξοδο... Αν διάβασες όλα όσα γράψαμε είναι ξεκάθαρο το μύνημα που περάσαμε. Όλοι προτείναμε να απευθυνθεί σε ειδικό. Τώρα αν ξεφύγαμε έγινε στην προσπάθεια να υπάρξει διάλογος. Δεν θα μου άρεσε να μην έχω κάποιον να μου απαντάει. Δεν είναι σωστό να αφήνουμε τον "άρρωστο" στην "αρρώστια" του. Μακάρι να το ξεπεράσει και να μπορέσει να συμμετέχει σε άλλα θέματα στο φόρουμ να ξεχαστεί και να ασχοληθεί με αλλά ευχάριστα θέματα.
    Για να συνεχίζει εδώ δείχνει πως το σκέφτεται ακόμα και δεν τολμάει. Όλοι μας διστάζουμε να πάμε σε γιατρό δεν βλέπεις πόσα θέματα υπάρχουν από άγχος για πιθανή ασθένεια κάποιοι τρέχουν σε γιατρούς και άλλοι φοβούνται.

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    @ ΑΧΒΑΧ βγάζεις διαγνώσεις όπως σου γράφει η Μixedgirl. Η δουλείά μας δεν είναι να της βγάλουμε διάγνωση αλλά να συζητήσουμε μαζί της όσο θέλει και να της καταρρίπτουμε τις παρανοϊκες ιδέες.
    Και όχι δεν ξεφύγαμε όλοι. Μερικοί ξέρουμε πώς να μιλάμε και δεν μας σβήστηκαν τα μηνυματα απανωτά.

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,883
    το θεμα ειναι να βοηθηθεί το άτομο αυτο γιατι υποφέρει με αυτα ολα που νιωθει κι το βασανίζουν .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Πάντως έχω παρατηρήσει ότι όταν κυκλοφορώ στο υπόλοιπο σπίτι που μένει και η μητέρα μου, μετά βλέπω κομμένες τούφες στα μαλλιά μου, και όχι όταν κάθομαι μόνη μου στο δωμάτιο μου, αυτό πως εξηγηται; Με πιάνει η σχιζοφρένεια με την απωλεια μνήμης επειδή δεν συμπαθώ την μητερα μου μόνο οταν κυκλοφορώ στο υπόλοιπο σπίτι??μα και όταν είμαι μόνη μου στο δωμάτιο μου τα σκεφτομαι και αηδιάζω, αλλά τα μαλλιά δεν κοβονται. Σορυ αλλά δεν το πιστεύω

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Σαν να θέλουν να έχω άρα αυτήν τη ψυχική ασθένεια και ξέρουν καλά πως κόβεται το μαλλί μου σε αντίθεση με μένα που πραγματικά δεν ξέρω ούτε θυμάμαι, δηλ αν παίρνω τα χάπια της θα σταματήσει να κόβεται;; Χωρίς ομως να μαθω ποτέ πως κοβόταν πριν;;

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Σε λίγο θα πάω για απεξάρτηση από ναρκωτικά που προκαλούν αμνησία χωρίς να κάνω τέτοια ζωή ή να θυμάμαι να παίρνω

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    319
    Σημασία έχει το αποτέλεσμα να νιώθεις καλά. Τώρα για να μάθεις θα πρέπει να γίνει διάγνωση αλλά όπως διαβάζεις απαγορεύεται να γράψουμε κάτι παραπάνω.
    Να τα παίρνεις. Είναι συνταγή γιατρού, δεν είναι κάτι παράνομο.

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Σημασία έχει το αποτέλεσμα να νιώθεις καλά. Τώρα για να μάθεις θα πρέπει να γίνει διάγνωση αλλά όπως διαβάζεις απαγορεύεται να γράψουμε κάτι παραπάνω.
    Να τα παίρνεις. Είναι συνταγή γιατρού, δεν είναι κάτι παράνομο.
    Να σε ρωτήσω, η διαγνωση αυτή κρατάει για πάντα ??

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,883
    οχι γιατι οι συνθικες παντα αλλάζουνε οσο αφορα θεματα τέτοια με ψυχολογικά κι αυτα οι γιατροι το κρίνουν αυτο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Σημασία έχει το αποτέλεσμα να νιώθεις καλά. Τώρα για να μάθεις θα πρέπει να γίνει διάγνωση αλλά όπως διαβάζεις απαγορεύεται να γράψουμε κάτι παραπάνω.
    Να τα παίρνεις. Είναι συνταγή γιατρού, δεν είναι κάτι παράνομο.
    Μήπως μου τα δίνουν με το ζόρι σκεφτομαι στα κρυφά

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,883
    να πας για εξέταση αίματος να το δουν εκει αν εχεις ουσίες μεσα τέτοιες ο γιατριος μπορει να το δει αυτο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Δεν ταιριάζει ; Να μου τα δίνει αυτή στα κρυφά και έτσι ξέρει πότε θα επιδράσουν και ξέρει πότε μπορεί να με κουρέψει χωρίς να το καταλάβω

Page 13 of 20 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ακούσια Νοσηλεία-Διπολική διαταραχή-Δικαστήριο
    By antonisal in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 17-08-2022, 00:59
  2. Ακούσια νοσηλεία
    By Ευλογητός in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 03-06-2021, 14:12
  3. ακουσια νοσηλεια
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 340
    Last Post: 08-12-2020, 09:22
  4. ακουσια νοσηλεία!!
    By manos_84 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 22-02-2019, 07:12
  5. Ακούσια νοσηλεία
    By amitas in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 18-10-2018, 21:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •