Απειλές για ακούσια νοσηλεία και κρυφό κούρεμα μαλλιών
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 295
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    194

    Απειλές για ακούσια νοσηλεία και κρυφό κούρεμα μαλλιών

    Γεια σας,

    Υπάρχουν χάπια ψυχιατρικής ή ακόμα και ναρκωτικά που να προκαλούν εντελώς αμνησία, χάπια με παρενέργειες που να προκαλούν αλλαγές στα χαρακτηριστικά του προσώπου και στα κόκαλα???

    Γνωρίζει κάποιος πως μπορεί κάποιος να σου κόψει τα μαλλιά σου χωρίς να θυμάσαι μετά τίποτα, ούτε πως κόπηκαν, ούτε πότε, ούτε να θυμάσαι να σου έδωσαν κάτι πριν??

    Το 2019 μετά από τσακωμούς με την μητέρα μου, έκαναν μαζί με την αδερφή μου με την οποία έχουν κολλητές σχέσεις και κοινή επιχείρηση, εισαγγελική παραγγελία και μπήκα για ένα μήνα με ακούσια σε ψυχιατρική κλινική για παραληρηματικές διαταραχές.

    Τώρα πάλι πρόσφατα με κηνυγάνε στο σπίτι στο οποίο ζω μαζί με την μητέρα μου από πίσω κάθε φορά που τρώω στην κουζίνα και μετά την υπόλοιπη μέρα με απειλούν οτι θα πάνε στην αστυνομία αν δεν πηγαίνω κάθε βδομάδα μαζί τους σε ομάδα ειδικών για εβδομαδιαίες συνεδρίες. Τους λέω οτι δεν θέλω να έχω πολλές σχέσεις μαζί τους αλλά δεν το καταλαβαίνουν, επίσης τους ρωτάω πως κόβεται το μαλλί μου και μου λένε οτι αυτες δεν το κοβουν και οτι μάλλον το κόβω εγώ μόνη μου, με ρώταγαν μάλιστα αν έχω και ψαλίδι στο δωμάτιο μου…

    Εγώ τα μαλλιά μου δεν τα κόβω μόνη μου και δεν θυμάμαι απολύτως τίποτα, πολλές φορές τα βρίσκω κομμένα από μέσα σε κομμένες τούφες με ψαλίδι, αφού δεν μπορώ ούτε να πιάσω ψηλά το μαλλί μου με κοτσιδάκι, είναι από μέσα όλο κομμένο κοντές τούφες.

    Έχει τύχει σε κάποιον κάτι παρόμοιο με απειλές συνεχόμενες για ακούσια νοσηλεία όποτε θέλουν και με περιστατικά που να μην θυμάται πως έγινε κάτι πάνω του, ρούχα μαλλιά ή κάτι άλλο και φανερά να του λένε ψέμματα σχετικά με αυτό?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,910
    υπαρχουν οντος χαπια που σε κανουν ναχεις αμνησία αυτα ειν τα χαπια βιασμου οπως συχνα λενε . να πας σε εναν ψυχιατρο να σε δει κι να σε δωκει χαρτι οτι εις οκ . αν καποιοι θελουν να σε χωσουν οτι εισαι ψυχιατρικά με θεματα για σκοπους περίεργους βρες δικηγόρο να δεις πως θα τους ξεσκεπάσεις .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    194
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    υπαρχουν οντος χαπια που σε κανουν ναχεις αμνησία αυτα ειν τα χαπια βιασμου οπως συχνα λενε . να πας σε εναν ψυχιατρο να σε δει κι να σε δωκει χαρτι οτι εις οκ . αν καποιοι θελουν να σε χωσουν οτι εισαι ψυχιατρικά με θεματα για σκοπους περίεργους βρες δικηγόρο να δεις πως θα τους ξεσκεπάσεις .
    με αυτά τα χάπια που λες δεν θυμάσαι τίποτα ούτε ότι πριν σου τα έδωσαν; Απολύτως τίποτα δηλ μπορούν να σου κάνουν ότι θέλουν σαν να είσαι όρθιος αλλά με αμνησία κοιμισμένος; Πως λειτουργεί ακριβώς; Γιατί εγώ κλειδώνω και την πόρτα στο δωμάτιο μου όποτε δεν νομίζω να με κοιμίζουν στο σαλόνι για παράδειγμα ..αν και δεν το ξέρω

    Η δική μου περίπτωση είναι λίγο διαφορετική αφού αυτές με βγάζουν τρελή ότι κουρεύομαι μόνη μου και επιμένουν να παίρνω χάπια από ψυχίατρο αν και με κουρεύουν άλλοι στα κρυφά

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,910
    εχω ακουσει οτι ετσι ειναι με αυτα τα χαπια ομως αν σου κανουν τετοια πραγματα αυτοι εκει που φοβασε να πας σε δικηγορο να τα πεις αυτα κι να πας σε ψυχιατρο να παρεις χαρτι διάγνωσης οτι εις οκ να μην μπορει κανεις να σου κανει πονηράδες . δες κι εδω αυτο το βιντεο για κακους κι καλους γονεις λεει κι οι επιπτώσεις . αν θες πες κι εσυ εδω την ιστορια σου αυτη δίνει συμβουλες .

    https://www.youtube.com/watch?v=gJPVG8tiuy4
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,193
    Βαλε καμερα να σε παρακολουθει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,910
    αυτο σωστο πολυ που λεει εδω ευγε βαλε καμερα να το δεις κι εσυ κι να το δει κι ο δηκιγορος αν χριαστει να σε στιριξει .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,208
    Νομίζω ότι χρειάζεται να επισκεφτείς ψυχίατρο....δε νομίζω ότι σου κάνουν κάτι στο σπίτι,ίσως να χρειάζεσαι βοήθεια από ειδικό... θα έγραφα και άλλα,αλλά μάλλον θα μπαναριστώ...οπότε σταματάω εδώ!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    194
    Μα και χαρτί να πάρεις δεν κρατάει για πάντα, έτσι δεν είναι;; Μπορούν να περιμένουν κανα χρόνο και να αρχίσουν πάλι τα ίδια μετά

    Συν ότι κανένας ψυχίατρος δεν θα σου πει ποτέ ότι είσαι εντελώς οκ όταν του πεις ότι σε κουρεύουν στα κρυφά και ανησυχείς για αυτό

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    194
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Νομίζω ότι χρειάζεται να επισκεφτείς ψυχίατρο....δε νομίζω ότι σου κάνουν κάτι στο σπίτι,ίσως να χρειάζεσαι βοήθεια από ειδικό... θα έγραφα και άλλα,αλλά μάλλον θα μπαναριστώ...οπότε σταματάω εδώ!

    τι εννοείς ότι μου κάνουν κάτι έξω από το σπίτι??

    εννοείς βοήθεια, κανενα λάδι για τα μαλλιά για να μακραίνουν και μετά να μου τα κόβουν στα κρυφά πάλι??

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    333
    Quote Originally Posted by Neri View Post
    τι εννοείς ότι μου κάνουν κάτι έξω από το σπίτι??

    εννοείς βοήθεια, κανενα λάδι για τα μαλλιά για να μακραίνουν και μετά να μου τα κόβουν στα κρυφά πάλι??
    Πόσο συχνά σου τα κόβουν ?
    Αν το κάνουν συνέχεια και όχι 3-4 φορές το χρόνο είναι φυσιολογικό να συμβαίνει και να μην το θυμάσαι , δεν σου κάνουν κακό, να παίρνεις τα χάπια σου και κάποια μέρα θα σταματήσουν να κόβονται.
    Να πηγαίνεις στην ομάδα εκεί μπορείς να τους λες οτι σκέφτεσαι, θα σε βοηθήσουν, μην φοβάσαι τις απειλές είναι μόνο λέξεις τίποτα δεν θα γίνει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    194
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Πόσο συχνά σου τα κόβουν ?
    Αν το κάνουν συνέχεια και όχι 3-4 φορές το χρόνο είναι φυσιολογικό να συμβαίνει και να μην το θυμάσαι , δεν σου κάνουν κακό, να παίρνεις τα χάπια σου και κάποια μέρα θα σταματήσουν να κόβονται.
    Να πηγαίνεις στην ομάδα εκεί μπορείς να τους λες οτι σκέφτεσαι, θα σε βοηθήσουν, μην φοβάσαι τις απειλές είναι μόνο λέξεις τίποτα δεν θα γίνει.
    πως είναι φυσιολογικό δηλαδή αν το κάνουν συνέχεια;; Πως το κάνουν δηλαδή και δεν το καταλαβαίνω ;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    333
    Quote Originally Posted by Neri View Post
    πως είναι φυσιολογικό δηλαδή αν το κάνουν συνέχεια;; Πως το κάνουν δηλαδή και δεν το καταλαβαίνω ;
    αν σε κούρεψαν 4 φορές σε ένα χρόνο τότε θέλουν να σε περιποιηθούν εμφανισιακά .
    Σε διαφορετική περίπτωση αν σου κόβουν μόνο μερικές τούφες η αν γίνεται πολύ συχνά τότε να το δεις σαν φυσιολογική επίδραση από τα φάρμακα. Το φυσιολογικό το λέω πως αν το αποδεχτείς και δεν το σκέφτεσαι θα σταματήσουν να κόβονται τα μαλλιά σου .
    αν ακολουθείς την φαρμακευτική αγωγή και δεν φέρνεις αντιρρήσεις θα νιώσεις καλύτερα.
    Οι απειλές μη σε φοβίζουν γιατί ότι και να γίνει πάντα θα είσαι ελεύθερη. Τα φάρμακα είναι ακριβά και πουθενά αλλού εκτός από το σπίτι σου δεν θα σε φροντίσουν ούτε θα σε κρατήσουν με το ζόρι επειδή θα τους το ζητήσει η οικογένεια σου. Όλους ελεύθερους τους αφήνουν.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    194
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    αν σε κούρεψαν 4 φορές σε ένα χρόνο τότε θέλουν να σε περιποιηθούν εμφανισιακά .
    Σε διαφορετική περίπτωση αν σου κόβουν μόνο μερικές τούφες η αν γίνεται πολύ συχνά τότε να το δεις σαν φυσιολογική επίδραση από τα φάρμακα. Το φυσιολογικό το λέω πως αν το αποδεχτείς και δεν το σκέφτεσαι θα σταματήσουν να κόβονται τα μαλλιά σου .
    αν ακολουθείς την φαρμακευτική αγωγή και δεν φέρνεις αντιρρήσεις θα νιώσεις καλύτερα.
    Οι απειλές μη σε φοβίζουν γιατί ότι και να γίνει πάντα θα είσαι ελεύθερη. Τα φάρμακα είναι ακριβά και πουθενά αλλού εκτός από το σπίτι σου δεν θα σε φροντίσουν ούτε θα σε κρατήσουν με το ζόρι επειδή θα τους το ζητήσει η οικογένεια σου. Όλους ελεύθερους τους αφήνουν.
    τι φυσιολογική επίδραση από τα φάρμακα ??Μα δεν παίρνω φάρμακα καθόλου! Και δεν ξέρω πως και πότε με κουρεύουν!

    Εννοείς ότι μου δίνουν φάρμακα στα κρυφά και έτσι με κουρεύουν ?? Αν ναι τι φάρμακα μου δίνουν??

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Κακό είναι να σε κουρεύουν; Τι ανησυχείς;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Δεν υπάρχει αυτό που λες να σου δίνουν φάρμακα και να σε κουρεύουν. Γιατί να θέλουν να σε κουρέψουν; Βρίσκεσαι σε άρνηση.
    Εμπιστέψου την μητέρα και την αδερφή σου σε ό,τι σου λένε ακριβώς και τότε θα καταλάβεις τι γίνεται.

Page 1 of 20 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ακούσια Νοσηλεία-Διπολική διαταραχή-Δικαστήριο
    By antonisal in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 17-08-2022, 00:59
  2. Ακούσια νοσηλεία
    By Ευλογητός in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 03-06-2021, 14:12
  3. ακουσια νοσηλεια
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 340
    Last Post: 08-12-2020, 09:22
  4. ακουσια νοσηλεία!!
    By manos_84 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 22-02-2019, 07:12
  5. Ακούσια νοσηλεία
    By amitas in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 18-10-2018, 21:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •