Απειλές για ακούσια νοσηλεία και κρυφό κούρεμα μαλλιών - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 20 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 295
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    166
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    το τι εχει και η θεραπεια της ειναι μετρημενα κουκια για καθε γιατρο.
    το προβλημα ειναι οτι η ασθενεια της την εμποδιζει να ακολουθησει την φαρμακευτικη αγωγη
    Ποια είναι η ασθένεια ;

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    315
    Εμείς δεν κάνει να γράψουμε παραπάνω . Θα παραβιασουμε τους κανόνες.
    Απλά ο κάθε γιατρός έχει την ειδικότητα του . Όλοι μπορούν να υποψιαστούν πως κάτι δεν πάει καλά αλλά όμως μόνο ένας επιτρέπεται να σου κάνει διάγνωση και να σου πει τις πρέπει να πάρεις. Ασθένεια είναι όταν συμβαίνει κάτι περίεργο σε εσένα που δεν υπάρχει εξήγηση δεν το θυμάσαι, το βλέπεις μόνο εσύ ως πρόβλημα και όσοι είναι κοντά σου δεν το αντιλαμβάνονται. Οι υπόλοιποι δεν το βλέπουν... Είναι μια ψευδαίσθηση που την ζεις εσύ ως πραγματικό γεγονός.

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    166
    Quote Originally Posted by ΑΧΒΑΧ View Post
    Εμείς δεν κάνει να γράψουμε παραπάνω . Θα παραβιασουμε τους κανόνες.
    Απλά ο κάθε γιατρός έχει την ειδικότητα του . Όλοι μπορούν να υποψιαστούν πως κάτι δεν πάει καλά αλλά όμως μόνο ένας επιτρέπεται να σου κάνει διάγνωση και να σου πει τις πρέπει να πάρεις. Ασθένεια είναι όταν συμβαίνει κάτι περίεργο σε εσένα που δεν υπάρχει εξήγηση δεν το θυμάσαι, το βλέπεις μόνο εσύ ως πρόβλημα και όσοι είναι κοντά σου δεν το αντιλαμβάνονται. Οι υπόλοιποι δεν το βλέπουν... Είναι μια ψευδαίσθηση που την ζεις εσύ ως πραγματικό γεγονός.
    Λογικά είστε καιρό στο φόρουμ και έχετε διαβασει αρκετά δεν πειράζει γράψε τι πιστεύεις

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,207
    Τα φάρμακα σου τα παίρνεις;αυτό προσπαθούμε να σου πούμε

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,207
    Δεν έχουν κάνει ακόμη εισαγγελική παραγγελία η μάνα σου και η αδερφή σου;πόσο χρονών είσαι;

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    166
    Όχι ακόμα δεν έχουν κάνει
    Last edited by Neri; 17-04-2024 at 01:50.

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    315
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 17-04-2024 at 15:57.

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,079
    Και εγώ 39 είμαι.
    Δεν μας είπες όμως τι αγωγή παίρνεις και αν την αλλαξες πρόσφατα...Μπορεί να υποτροπίασες λογω αλλαγης ή μείωσης της αγωγής.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,207
    Δεν είμαι σίγουρη ότι είναι εις θέσιν να αντιληφθεί τί της λέμε...αυτό πρέπει να το κάνει η οικογενειά της...είναι φανερό ότι χρειάζεται βοήθεια!
    Last edited by Aeon; 17-04-2024 at 15:58.

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    166
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Δεν είμαι σίγουρη ότι είναι εις θέσιν να αντιληφθεί τί της λέμε...αυτό πρέπει να το κάνει η οικογενειά της...είναι φανερό ότι χρειάζεται βοήθεια!
    Ρε άνθρωπε δεν κόβω μόνη μου τα μαλλιά μου δεν ξέρω για άλλα συμπτώματα αλλά δεν υπάρχει μνήμη στο μυαλό μου να κόβω εγώ τα μαλλιά μου !!!! Οι σχιζοφρενείς τα κοβουν μόνοι τους και το ξεχνάνε ή το θυμούνται αλλά το αρνούνται ???

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    166
    Δεν έχω πρόβλημα να έχω κάποια διαγνωση που να μην μου αρέσει αλλά να ισχύει και στην πραγματικότητα σε μένα.

    Η σχιζοφρένεια έχει την απώλεια μνήμης με αποδειξεις πάνω στον άλλον ως χαρακτηριστικό της ή την άρνηση για διάφορα περίεργα πράγματα που σκέφτεται πχ?

    Όταν αυτοί με αυτήν την ψυχική διαταραχή έχουν πχ παραισθήσεις, μετά παρατηρούν και αλλαγές πάνω τους στο σώμα τους στο κεφάλι τους υπαρκτές όπως το κόψιμο των μαλλιών ? Ή είναι μόνο οπτικοφανταστικές δηλ κάνουν μόνο παράλογες σκέψεις αλλά δεν εφαρμόζονται πάνω τους?

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    315
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 17-04-2024 at 15:59.

  13. #178
    Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    33
    αχβαχ, εχεις εστω κ λιγο μυαλο να καταλαβεις οτι δεν μπορεις να κανεις διαγνωση? ποσο μαλλον σε αυτο που μαλλον ουτε ο ψυχιατρος θα το εβαζε σαν διαγνωση-ταμπελα.
    συνηθως οι νεοι τρολλαρουν, ελπιζω να τρολλαρει το κοριτσι δλδ, αλλιως κανεις εδω δε μπορει να βοηθησει.
    μαθαμε μια λεξη κ την δινουμε διαγνωση. σοβαρευτειτε λιγο εδω μεσα

  14. #179
    Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    33
    επισης ο μονος τροπος να κανει κατι καλο με τον ευατο της, ειναι να βγει απο το φορουμ, να κανει τα βηματα και μετα τα ξανα λεμε.


    NERI οι περισσοτεροι που σου απανταμε ειμαστε 40-50 χρονων, εχε υποψην

  15. #180
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by Mixedgirl View Post
    αχβαχ, εχεις εστω κ λιγο μυαλο να καταλαβεις οτι δεν μπορεις να κανεις διαγνωση? ποσο μαλλον σε αυτο που μαλλον ουτε ο ψυχιατρος θα το εβαζε σαν διαγνωση-ταμπελα.
    συνηθως οι νεοι τρολλαρουν, ελπιζω να τρολλαρει το κοριτσι δλδ, αλλιως κανεις εδω δε μπορει να βοηθησει.
    μαθαμε μια λεξη κ την δινουμε διαγνωση. σοβαρευτειτε λιγο εδω μεσα
    Μάλλον δεν ξέρεις ελληνικά εγώ έγραψα ξεκάθαρα ότι δεν μπορούμε να κάνουμε διάγνωση και να πάει σε ειδικό η κοπέλα την γνώμη μου ζήτησε σε μια συζήτηση... Για ένα θέμα που αντιμετωπίζει. Γιατί να βγεί από το φόρουμ και να γράφεις εσύ μόνο κακίες.

Page 12 of 20 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ακούσια Νοσηλεία-Διπολική διαταραχή-Δικαστήριο
    By antonisal in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 17-08-2022, 00:59
  2. Ακούσια νοσηλεία
    By Ευλογητός in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 03-06-2021, 14:12
  3. ακουσια νοσηλεια
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 340
    Last Post: 08-12-2020, 09:22
  4. ακουσια νοσηλεία!!
    By manos_84 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 22-02-2019, 07:12
  5. Ακούσια νοσηλεία
    By amitas in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 18-10-2018, 21:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •