Απειλές για ακούσια νοσηλεία και κρυφό κούρεμα μαλλιών - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 20 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast
Results 196 to 210 of 295
  1. #196
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Δεν έχω λεφτά να κάνω εξετάσεις ειδικές σε ιδιωτικό

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Πήρα τηλ στο κεθεα και μου είπαν να κάνω εξετάσεις σε ιδιωτικό αυτοί δεν κάνουν, ή να πάω σε παθολόγο σε δημόσιο νοσοκομείο να μου τις γράψει, θα ξέρει όμως τι να γράψει; Εδώ δεν τους αφήνει το σύστημα όταν δεν είναι στην ειδικότητα τους να γράψουν άλλες εξετάσεις

  3. #198
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,886
    παε στο νοσοκομειο να δεις εκει σιγουρα ο γιατρος θα κανει αυτο που πρεπει αν ειν ανθρωπος σωστος μπορει να σε στηριξει κι στα θεματα που εχεις οπως λες με τους δικους σου .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #199
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,591
    Quote Originally Posted by Neri View Post
    Πήρα τηλ στο κεθεα και μου είπαν να κάνω εξετάσεις σε ιδιωτικό αυτοί δεν κάνουν, ή να πάω σε παθολόγο σε δημόσιο νοσοκομείο να μου τις γράψει, θα ξέρει όμως τι να γράψει; Εδώ δεν τους αφήνει το σύστημα όταν δεν είναι στην ειδικότητα τους να γράψουν άλλες εξετάσεις
    Α μπράβο! Πολύ καλά έκανες ρε!

  5. #200
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,081
    Quote Originally Posted by Neri View Post
    Πήρα τηλ στο κεθεα και μου είπαν να κάνω εξετάσεις σε ιδιωτικό αυτοί δεν κάνουν, ή να πάω σε παθολόγο σε δημόσιο νοσοκομείο να μου τις γράψει, θα ξέρει όμως τι να γράψει; Εδώ δεν τους αφήνει το σύστημα όταν δεν είναι στην ειδικότητα τους να γράψουν άλλες εξετάσεις
    Ποιό κεθεα?...Θα κάνεις απεξάρτηση από τα ναρκωτικά που δεν παίρνεις?...Αν τους πεις ότι οι δικοί σου σου κάνουν κρυφά ενέσεις ηρωίνης για να σου κόψουν τα μαλλιά,θα σε στείλουν κατ'ευθείαν στον ψυχίατρο.
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 29-04-2024 at 16:27.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  6. #201
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Ποιό κεθεα?...Θα κάνεις απεξάρτηση από τα ναρκωτικά που δεν παίρνεις?...Αν τους πεις ότι οι δικοί σου σου κάνουν κρυφά ενέσεις ηρωίνης για να σου κόψουν τα μαλλιά,θα σε στείλουν κατ'ευθείαν στον ψυχίατρο.
    Για να μην απαντάς για την αγωγή σου πάει να πει ότι έχεις λερωμένη την φωλιά σου...Κάτι θα άλλαξες και υποτροπίασες.
    Χρειάζεσαι βοήθεια ειδικού Νέρι...Οι παράλογοι φόβοι και οι παρανοικές ιδέες φευγουν με την σωστή αντιψυχωσική αγωγή...Πάρε τηλ στο ΨΝΑ και πες τους ότι χρειάζεσαι βοήθεια!
    Δεν το κατάλαβες ότι προφανως δεν παίρνω κάτι;;

    Αφού είπα πριν ότι μπορεί ακριβως επειδή δεν παίρνω τπτ και το ξέρουν να μου τα δίνουν αυτές στα κρυφά και έτσι και να ξέρουν ποτε θα επιδράσουν και πότε θα μπορούν να με κουρέψουν χωρίς να το καταλάβω.

  7. #202
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Σήμερα ρώτησα την αδερφή μου τι ακριβως κάνω που είναι παρανοϊκό και με απειλεί και μου λέει ότι έχω πρόβλημα και δεν απαντάει συγκεκριμένα, λέει γενικά για να φτιάξω τη ζωή μου και τπτ άλλο

  8. #203
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    319
    Quote Originally Posted by Neri View Post
    Σήμερα ρώτησα την αδερφή μου τι ακριβως κάνω που είναι παρανοϊκό και με απειλεί και μου λέει ότι έχω πρόβλημα και δεν απαντάει συγκεκριμένα, λέει γενικά για να φτιάξω τη ζωή μου και τπτ άλλο
    Πάλι παρατήρηση μου έκαναν μάλλον κάτι έχω και δεν ξέρω τι γράφω.
    Ξανά διάβασε το μύνημα του Yoco Choco πριν το σβήσουν... αυτό υποστηρίζω και εγώ.
    Αντίο Neri ελπίζω να τα ξανά πούμε σύντομα και να είσαι καλύτερα. Προσπάθησε να γίνεις καλά

  9. #204
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Έχω γνωρίσει σχιζοφρενή και θυμόταν πολύ καλά τι τρέλες έκανε μας τα έλεγε με λεπτομέρειες, εγώ δεν θυμάμαι τπτ

  10. #205
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Επισης η μάνα μου κάνει συνέχεια πειράματα, και προσπαθεί να μου σπάσει τα νεύρα, παίρνει λάθος πράγματα από το σούπερ μάρκετ τα οποία ξέρει ότι δεν μαρεσουν επίτηδες, δεν καθαρίζει επίτηδες τη κουζίνα μερικές φορές, κάνει τεστ σε πράγματα που δεν μαρεσουν όπως κάνουν στα ψυχιατρεία και στα κέντρα απεξάρτησης για να σε ψυχολογήσουν και να σε βάλουν σε πρόγραμμα και να σε κάνουν να σκεφτείς !!
    Λέτε να μην ξέρει πως κοβονται τα μαλλιά μου;

  11. #206
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Ψυχίατρος είναι; ζομποκλέφτρα είναι σίγουρα

  12. #207
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,081
    Αν αισθάνεσαι ότι απειλεισαι από την μάνα και την αδερφή σου,ισως το σπίτι να μην είναι ο ενδεδειγμένος τόπος για να γίνεις καλά.
    Ισως να χρειαστεί να νοσηλευτείς για κάποιο διάστημα μέχρι να καταπαύσει η φουρτούνα και να φύγει η οξύτητα του επεισοδίου.
    Εχεις νοσηλευτεί στο παρελθόν?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  13. #208
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Ναι είχα νοσηλευτεί μια φορά για ένα μήνα πριν χρόνια με εισαγγελική.

    Αν έκοβα τα μαλλιά μου εγώ μόνη μου χωρίς να το καταλαβαίνω από κάποια ψυχική διαταραχή, δεν θα το έβλεπαν οι ειδικοί στην κλινική που ήμουν ένα μήνα; Δεν θα το είχα κάνει ούτε μια φορά μέσα εκεί στον έναν αυτόν μήνα; Δεν μου είπαν ποτέ κάτι τέτοιο.

    Το είχαν δει αλλά δεν επιτρέπεται να το πουν γιατί θέλουν να το καταλάβεις από μόνη σου;

  14. #209
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    167
    Γιατί δεν μου είπαν κάτι τέτοιο εκεί πέρα;

  15. #210
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,654
    Quote Originally Posted by Neri View Post
    Ναι είχα νοσηλευτεί μια φορά για ένα μήνα πριν χρόνια με εισαγγελική.

    Αν έκοβα τα μαλλιά μου εγώ μόνη μου χωρίς να το καταλαβαίνω από κάποια ψυχική διαταραχή, δεν θα το έβλεπαν οι ειδικοί στην κλινική που ήμουν ένα μήνα; Δεν θα το είχα κάνει ούτε μια φορά μέσα εκεί στον έναν αυτόν μήνα; Δεν μου είπαν ποτέ κάτι τέτοιο.

    Το είχαν δει αλλά δεν επιτρέπεται να το πουν γιατί θέλουν να το καταλάβεις από μόνη σου;
    εαν νοσηλευτηκες, επαιρνες αγωγη κατα την νοσηλεια....
    τωρα , παιρνεις αγωγη ή την εκοψες; αν δεν παιρνεις, τοτε φερεσαι εντελως διαφορετικα απο οταν ησουν στο νοσοκομειο. δεν μπορεις να συγκρινεις συμπεριφορες σου...

Page 14 of 20 FirstFirst ... 41213141516 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ακούσια Νοσηλεία-Διπολική διαταραχή-Δικαστήριο
    By antonisal in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 17-08-2022, 00:59
  2. Ακούσια νοσηλεία
    By Ευλογητός in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 03-06-2021, 14:12
  3. ακουσια νοσηλεια
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 340
    Last Post: 08-12-2020, 09:22
  4. ακουσια νοσηλεία!!
    By manos_84 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 16
    Last Post: 22-02-2019, 07:12
  5. Ακούσια νοσηλεία
    By amitas in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 18-10-2018, 21:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •