Καρδιά ή κάτι άλλο (αγχος,κρίσεις,κλπ.) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αγχος στρες και να ξερεις ολο αυτο ειναι φαυλος κυκλος που τροφοδοτει ολο και περισσοτερο αυτο που νιωθεις ..
    Αν δεν σπασεις αυτο τον φαυλο κυκλο της ανατροφοδοτησης τα συπτωματα σου ολοενα και θα αυξανονται χωρις παθολογικα ευρυματα
    Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας γιατί απ ότι φαίνεται μάλλον έχετε ίσως κάποια εμπειρία και γνώσεις με παρόμοιες καταστάσεις.. νόμιζα ότι μόνο σε μένα συμβαίνουν

  2. #17
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μεχρι να φανει, αυτο που φοβασαι οτι ΙΣΩΣ φανει, και που μπορει να μην φανει ποτε, δεν χανεις κατι να το ψαξεις με ψυχοθεραπεια. σιγουρα υπαρχει ψυχολογικο υποβαθρο. αν ποτε προκυψει και οργανικο, το βλεπεις οταν προκυψει..
    Απλά ξες για κάποιο λόγο έχω έμμονη σκέψη ότι ντε και καλά δε θα προλάβω να το βρω και θα με φάει ο "κακός ο λύκος" αν με καταλαβαίνεις..αλλά για να λες ότι παίζει το ψυχολογικό ίσως να χεις δίκιο ότι πρέπει να το δω κι από κει

  3. #18
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by Alex3010 View Post
    Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας γιατί απ ότι φαίνεται μάλλον έχετε ίσως κάποια εμπειρία και γνώσεις με παρόμοιες καταστάσεις.. νόμιζα ότι μόνο σε μένα συμβαίνουν
    Καλημερα !

    Οταν αρχιζεις και ιμιλας για το προβλημα σου τοτε αντιλαμβανεσαι οτι δεν εισαι ο μονος ..

    Ναι ειμαι συνοδοιπορος σας σε ολο αυτο και ειμαι εδω για να σου πω να ζητησεις αμεσα βοηθεια γιατι ξεπερνιεται και μπορω πραγματικα να στο υπογραψω που λενε !

    Δεν υστερείς σε τιποτα απ οτι εγω που τα καταφερα και απ πολλούς ανθρωπους εκει εξω που το καταφεραν και αυτοι ..

    Ξερεις το βασικο ολου αυτου πιο ειναι ;

    Ενα τεραστιο ΘΕΛΩ απο εσενα και ενα καλο θεραπευτη να κουμπωσετε θεραπευτικα !

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by Alex3010 View Post
    Απλά ξες για κάποιο λόγο έχω έμμονη σκέψη ότι ντε και καλά δε θα προλάβω να το βρω και θα με φάει ο "κακός ο λύκος" αν με καταλαβαίνεις..αλλά για να λες ότι παίζει το ψυχολογικό ίσως να χεις δίκιο ότι πρέπει να το δω κι από κει
    ναι, καταλαβαινω, αλλα το οργανικο, οσο το εψαξες, δεν βγηκε κατι, οποτε ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ αν παραλληλα ψαχνεις το ψυχολογικο κι αν σου προκυψει κι αλλη ευκαιρια για οργανικο ελεγχο, το κανεις. δεν απαγορευει το ενα, το αλλο..

  5. #20
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι, καταλαβαινω, αλλα το οργανικο, οσο το εψαξες, δεν βγηκε κατι, οποτε ΔΕΝ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ αν παραλληλα ψαχνεις το ψυχολογικο κι αν σου προκυψει κι αλλη ευκαιρια για οργανικο ελεγχο, το κανεις. δεν απαγορευει το ενα, το αλλο..
    Εχεις δίκιο θα το κοιτάξω όπως το λες, ευχαριστώ!

  6. #21
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημερα !

    Οταν αρχιζεις και ιμιλας για το προβλημα σου τοτε αντιλαμβανεσαι οτι δεν εισαι ο μονος ..

    Ναι ειμαι συνοδοιπορος σας σε ολο αυτο και ειμαι εδω για να σου πω να ζητησεις αμεσα βοηθεια γιατι ξεπερνιεται και μπορω πραγματικα να στο υπογραψω που λενε !

    Δεν υστερείς σε τιποτα απ οτι εγω που τα καταφερα και απ πολλούς ανθρωπους εκει εξω που το καταφεραν και αυτοι ..

    Ξερεις το βασικο ολου αυτου πιο ειναι ;

    Ενα τεραστιο ΘΕΛΩ απο εσενα και ενα καλο θεραπευτη να κουμπωσετε θεραπευτικα !
    Η αλήθεια είναι ότι θέλω κι εγώ να τελειώνω με αυτό το πράγμα..με έχει κουράσει και θέλω να επανέλθω. Ευχαριστώ πολύ!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Αγχώδεις κρίσεις ή κάτι άλλο;
    By enargitis in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 3
    Last Post: 15-03-2023, 14:44
  2. Αγχος ή κατι αλλο
    By Stathis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 24-11-2018, 14:59
  3. αγχος η κατι αλλο?
    By vasilis 80 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 16-03-2017, 21:41
  4. Κρίσεις πανικού;;; η μήπως κάτι άλλο;;;
    By Osmaci in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 16
    Last Post: 10-02-2015, 11:11
  5. Άγχος ή κάτι άλλο;
    By Elie in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 18-05-2011, 12:26

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •