Θα τρελαθώ!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1

    Θα τρελαθώ!!!

    Καλησπέρα!! Το 2020 ανακαλύψαμε τυχαία στο δεξί Μπούτι στην πίσω μεριά στον άντρα μου ένα τεράστιο λιπωμα.... Το είδαμε κατευθείαν μεγάλο δλδ πάνω από 10 εκατοστά
    Πήγε έβγαλε μαγνητική όπου γράφει λιπωμα υποδοροιο!
    Ε λοιπόν αφού το άφησε έτσι ενώ κανονικά του είπαν θέλει χειρουργείο τώρα τις προάλλες πήγε σε νοσοκομείο να το δείξει σ έναν χειρουργο κ τον τρόμαξε πάρα πολύ ίσως είναι κακοήθεια κ θα θέλει ακτινοβολία κλπ
    Κ ψάχνοντας στο γκουγκλ (έκανα το λάθος ναι) βηρμαοτι πχ μππριε να είναι λιποσαρκωμα κ από τότε υποφέρω...
    Έχει μαγνητική στις 30 Απριλίου κ είναι σίγουρο το χειρουργείο
    Ρε παιδιά έχει κανείς σας προσωπική εμπειρία; αν ήταν λιποσαρκωμα η καρκίνωμα θα ήταν καλές οι εξετάσεις του τόσα χρόνια;
    Επίσης δν θα υον πονούσε κλπ;
    Το έχει 4 χρόνια σιγιυρα κ ποιος ξέρει πόσα παραπάνω που δν το είχαμε δει....
    Δεν κοιμάμαι, μου ερχετια εμετός κ μόνο στη σκέψη ότι θα είναι καρκίνος μ πιάνει πανικός... Κοιμάμαι με ζαναξ
    Έχει κανείς γνώσεις η εμπειρίες να μ καθησυχάσει; η να φοβόμαστε όντως;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Δεν είμαι γιατρός και δεν έχω καμία σχέση με τα ιατρικά, αλλά θεωρώ πως η μαγνητική θα έπρεπε να δείξει εάν είναι κακοήθεια ή όχι. Γι αυτό τον λόγο δεν κάνουμε αυτές τις εξετάσεις? Πιο σίγουρη εξέταση από την βιοψία δεν υπάρχει βέβαια, όμως η μαγνητική και η αξονική είναι αυτές που δείχνουν σε πρώτη φάση εάν κάτι είναι επικίνδυνο ή όχι. Επίσης ένας κακοήθης όγκος 10cm φαντάζομαι μετά από 4 χρόνια θα είχε δημιουργήσει κ αλλά προβλήματα υγείας. Και πάλι, δεν είμαι γιατρός κ αυτή την στιγμή μπορεί να λέω μπαρουφες, όμως πριν σας πιάσει πανικός καλύτερα να έχετε πάρει κ άλλη γνώμη.
    Ακολουθήστε τις οδηγίες των γιατρών αλλά μην πανικοβαλεστε πριν να είναι κάτι σίγουρο. Βαθειές ανάσες, υπομονή και όλα να είναι περαστικά!

  3. #3
    Μαγνητική επαναληπτική θα κάνοθμε. Στις 30.



    Απλως η προηγούμενη που έγινε το 20 δεν έδειξε κάτι

  4. #4
    Πφφφ ρε παιδιά ,η λογική τι λέει; Δεν έχει κανένα απολύτως σύμπτωμα κ οι αιματολογικές του είναι πάντα άψογες ....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    θα το βγαλει ο γιατρος αυτο κι θα ειναι καλα ο αντρας σου μην στεναχωριεσε φιλαρακι ευχομε καλη ανάρρωση να εχει .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  6. #6
    Ξέρεις τι φοβάμαι; Να μην είναι κακοήθεια κ έχει κάνει μετάσταση κλπ κλπ κλπ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    αν οι εξετασεις του ειν οκ θεωρω οτι αυτο που εχει στο ποδι δε ειν κατι κακο θα το βγάλει ο γιατρος κι θα ειν ολα οκ . μην στεναχωριέσαι παντα προσπαθα ναχεις αισιοδοξια μεσα σου .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #8
    Ε.... Αυτό προσπαθώ αλλά είναι πολύ μεγάλο... Τι να πω.. Φαντάζομαι κάτι θα έδινε σε συμοτωμα η σε τιμή στις αιματολογικες
    Σ ευχαριστώ πολύ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    τιποτε φιλαρακι μου μην στεναχωριεσε κρατα γερα να δυνεις κι στον αντρα σου φως να το περασει κι αυτος πιο ηρεμα ολο αυτο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  10. #10
    Μακάρι να μην βρεθεί κάτι κακό κ απλώς να το βγάλει κ όλα να ναι καλά!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    το ευχομε ολοψυχα κι θαρρω οτι ετσι θα γινει μην στεναχωριεσε κρατα γερα δυναμη εχε κι πιστη στον θεο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  12. #12
    Έχω νόμιζα αρκετή.... Αλλά απ ότι φαινεται δειλιαζω..... Πόσο κρίμα.... Ξέρεις πόσο πολύ θεκω να πιστέψω ότι δεν θα είναι κάτι κακοήθες;;; μιλάμε με όλο μου το είναι
    Στη σκέψη ότι έχει κάτι κακό μου κόβεται η ανάσα κυριολεκτικά... Ζαλίζομαι μόλις το σκεφτώ
    Είσαι φανταστική ψυχή στο έχω ξαναγράψει!!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    βρε φιλαρακι μου τιποτε δε ειμ μα αν μπορω λιγο ετσι νοερα να στηρίξω αλλο κοσμο που υποφερει νιωθω οτι προσφερω κατι κι εγω σε αυτο το κοσμο δε ειμ εντελως αχρηστη . να μας πεις νεα για αυτο τι εγινε κι πιστευω οτι δε ειν κακο κι θα το βγάλει ο αντρας σου κι ολα μετα φυσιολογικα . παρε μουσικουλα λιγο να ακούσεις να ηρεμήσεις


    https://www.youtube.com/watch?v=1CFyzRozPss
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  14. #14
    Ουφ.... 30 Απριλίου έχει μαγνητική
    Μέτα μέχρι να βγει το αποτέλεσμα.... Καλά κρασιά είναι κ το Πάσχα στη μέση... Ελπίζω να βγει μέχρι το Πάσχα κ να μην κάνουμε μαύρο Πάσχα....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    οταν βγουν ολα καλα αναψε λαμπάδα σα το μποι του αντρα σου κι κερακι για οσους πονουν ετσι σα ευχαριστω στον θεο .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Θ τρελαθώ
    By φοβισμενη!!!! in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 15
    Last Post: 08-01-2024, 10:10
  2. Θα τρελαθώ
    By Pepe93 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 25-10-2018, 08:13
  3. ΠΩΣ ΝΑ ΜΗ ΤΡΕΛΑΘΩ
    By ασπασια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 11-09-2015, 17:30
  4. Παω να τρελαθω...
    By tsilas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 11-07-2011, 00:59
  5. παω να τρελαθω.
    By evangeliak79 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 61
    Last Post: 14-12-2010, 09:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •