Άγχος που δε φευγει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    Άγχος που δε φευγει

    Καλησπέρα σε όλους . Έχω καιρό που διαβάζω μπας και με ανακουφίσει το να ακουω και τις δικές σας εμπειριες. Όταν τρυπώνει η ιδέα ότι κάτι έχουμε δύσκολα φεύγει. Εγώ εδώ καιρό με βασανίζει το αγχος μου αλλά το καταπολεμάω. Τώρα έχω κάνε τρίμηνο περνάω μια φάση πολύ άγχους και νιώθω ότι παθαίνω έμφραγμα. Είναι τοσο έντονο αυτό που νιώθω που δε μπορώ να πιστέψω ότι είναι από άγχος. Ένιωθα ένα βάρος στο στέρνο με σφίξιμο γύρω από τη καρδιά μου ανέβαζα παλμούς μουδιάζει το χέρι μου , το σαγόνι μου, με κοβόταν ιδρώτας και τα πόδια. Πηγα στο καρδιολόγο με έκανε υπέρηχο μου λέει κρίσεις πανικού. Αλλά εγώ πιστεύω ότι έχω κάτι και δε φαίνεται στον ύπερηχο. Ξεκίνησε να παίρνω ζαναξ τρεις μέρες για να κοιμάμαι κει με βοήθησε. Πηγα σε νευρολόγο μου είπε να κάνω ένα σχήμα με ζαναξ και φυτικά φάρμακα. Ενώ τρεις μέρες ένιωθα καλά νιώθω πάλι συμπτώματα και σκέφτομαι ότι για να μη με περνάει με το χάπι είναι παθολογικό

  2. #2
    Ποσο χρονων ισε ?αυτα π λες ειναι 100 τοις 100 κριση αγχους ...δεν εχεις τιποτα παθολογικο ...βαζω στοιχημα απλα καλως ηρθες στο κλαμπ των ταλαιπωρημενων ψυχων ....μιλας με τον γιατρο σου ν σ δωσει θερασπεια για 2 μηνες τουλαχιστον για ν συνελθεις εντελως ...στο υπογραφο ....το σωμα σ φωναζει ...αγχος

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,206
    Για να σου λέει ο γιατρός ότι έχεις κρίσεις άγχους,αυτό θα είναι και το σωστό....μόνο με τα φάρμακα δεν περνάει το πρόβλημα,θέλει και βοήθεια από ψυχολόγο.

  4. #4
    33 χρόνων είμαι. Πήγαινα για χρόνια σε ψυχολόγο αλλά δε ξέρω τώρα αν μπορώ να μπω πάλι σε αυτή τη διαδικασία. Δε θα έπρεπε να είχαν αρχίσει να με έπιαναν τα χάπια και να είμαι καλά;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by vith View Post
    33 χρόνων είμαι. Πήγαινα για χρόνια σε ψυχολόγο αλλά δε ξέρω τώρα αν μπορώ να μπω πάλι σε αυτή τη διαδικασία. Δε θα έπρεπε να είχαν αρχίσει να με έπιαναν τα χάπια και να είμαι καλά;
    μπορει να μην σου ταιριαξε ο συγκεκριμενος, ή να μην σου ταιριαξε η θεραπευτικη του προσεγγιση. γιατι δεν δοκιμαζεις με καποιον αλλον;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,882
    για τις γλυκιες ψυχουλες που υποφερουν απο ανχος εδω μουσικη υπεροχη να ακουν κι λιγο αν μπορουν να ξεφευγουν απο τα προβληματα που εχουν κι υποφερουν .

    https://www.youtube.com/watch?v=KoOO0ghaGR4
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  7. #7
    Ναι πρέπει να πάω μάλλον γιατί μόνο με το ζαναξ δε γίνεται δουλειά. Με έχει πιέσει δύσπνοια τώρα και όλο σκέφτομαι να πάω σε πνευμονολόγο. Ποσό δύσκολο τελικά είναι να νικήσεις αυτό το άτιμο το μυαλό… πφφφφ

Similar Threads

  1. Mαυρισμα που δε φευγει
    By Enoxlitikos in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 1
    Last Post: 28-11-2021, 20:00
  2. Μελαγχολια που δε φευγει ..
    By rainbow96 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 19-11-2015, 02:13
  3. Φευγει για Αμερικη
    By narki in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 17-02-2015, 18:22
  4. ΦΕΥΓΕΙ;;;;;
    By Θεολόγος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 06-03-2013, 11:15
  5. Tελικα το αγχος "φευγει" η επανερχεται????
    By IASWN in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 27-12-2009, 12:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •