Ιδεοληψίες η κάτι χειρότερο ; Νιώθω τρελη - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 124 of 124
  1. #121
    Χάπια δεν έχω πάρει προς το παρών.. και εγώ τα είχα αυτά πιο παλιά αλλά τα ξεπέρασα δηλαδή η σκέψη κρατούσε πολύ λίγο και έφευγε, τώρα έχω τον φόβο μην τρελαθώ, μην αρχίζω να πιστεύω σε παράλογα πράγματα.. υπομονή παιδιά πρέπει να βοηθήσουμε τον εαυτό μας μόνοι μας, πρέπει να αποδεχτούμε την κατάσταση και να μην δίνουμε σημασία στις σκέψεις.. εγώ έχω 1000 σκέψεις καινούργιες κάθε μέρα φεύγει η μια έρχεται η άλλη νιώθω έχω πιάσει πάτο.. ας το αποδεχτούμε πλέον πως έτσι είμαστε και ας προσπαθήσουμε να τα αγνοούμε.. εμένα το φάρμακο μου είναι ο άντρας μου, όταν τον βλέπω μου περνάνε όλα , και τα παιδιά μου φυσικά.. πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό δυστυχώς ο κάθε ένας δίνει την δίκη του μάχη..μην δίνεις σημάδια στις σκέψεις όσο μπορείς ξέρω είναι δύσκολο αλλά προσπάθησε όσο μπορείς

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,660
    Quote Originally Posted by Marilou_91 View Post
    Καλημέρα σε όλους. Καινουρια στο φορουμ και παθούσα όπως όλοι εδώ υποθέτω. Διαγνώστηκα με αγχώδη διαταραχή και ιψδ. Έχω εμμονές ιδέες στο κομμάτι των συναισθηματικών σχέσεων πιο πολύ που μου δημιουργήθηκαν μετά από μια κακοποιητικη σχέση που είχα στα 18 (τώρα είμαι 33). Έκτοτε σε όλες τις σχέσεις που έκανα είχα εμμονές ιδέες μήπως μαρεσει άλλος κ αναγκαστώ να χωρισω, στην αρχή δεν εδινα σημασία αλλά πλέον όλο αυτό με καθηλώνει στο κρεβάτι. Αυτή τη στιγμή σε λίγο καιρό παντρεύομαι, με τον άντρα μου είμαστε κομπλε, αλλά αυτές οι σκέψεις με τυρρανανε τόσο πολύ που δεν αντέχω. Πηγα ψυχίατρο εννοείται μου ξεκίνησε ζολοφτ 50, ακόμα είμαι στην 9η μέρα, νιώθω ναυτίες, πνίξιμο, σαν να χειροτερεύω. Σε πόσο διάστημα πιάνουν;

    Ας βοηθήσει κάποιος παρακαλώ! ????
    καλημερα.
    καλα θα ειναι να ανοιξεις ενα νεο θεμα, αντιγραφοντας αυτα που μας εγραψες, γιατι σε αυτο το θεμα συζηταμε το θεμα ενος αλλου μελους.
    παντως, για τις παρενεργειες των χαπιων σου, θα πρεπει να ρωτησεις τον ψυχιατρο σου. ρωτησες; τι σου ειπε;

  3. #123
    Να ξέρεις και εγώ είχα φόβο μην χωρίσω τον άντρα μου, δλδ μου περνούσαν ιδέες ότι θα του πω να χωρίσουμε και με έπιανε ένας μικρός πανικός αλλά μου περνούσε γρήγορα, τώρα σε αυτό το σημείο που έχω φτάσει λέω μακαρι να είχα μόνο αυτή την σκέψη και να μην χειροτέρευα, χάπια δεν έχω πάρει ακόμα προσπαθώ μόνη δίνω μαζί με τον εαυτό μου κάθε μέρα προσπαθώ όσο μπορω να μην σκέφτομαι, πριν ένα χρόνο δεν είχα απολύτως τίποτα μου είχαν φύγει όλα και αν μου έλεγες πως θα σκεφτόμουν τέτοιες βλακείες θα γελούσα και θα έλεγα ούτε καν, νόμιζα τότε τα είχα ξεπεράσει όλα και δεν φοβόμουν τίποτα, αλλά τελικά σκατα όλα όσο πάει χειροτερεύει ποσό αλλάζει το μυαλό του ανθρώπου τελικά, από εκεί που όλα είναι καλά ξαφνικά σκατα.. δεν περίμενα εγώ να σκέφτομαι τέτοιες βλακείες αλήθεια.. βέβαια ο γιατρός μου είπε πως είναι και οι ορμόνες μου επειδή γεννησα το ότι λείπει ο άντρας μου και είμαι μόνη με δυο παιδιά ευτυχώς το πρωί και το βράδυ έχω την μάνα μου , βέβαια μετά το μεσσημερι είμαι μια χαρά ξαφνικά φυσιολογική αλλά με πιάνουν οι τύψεις και η στεναχώρια

  4. #124
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    9
    Συγγνώμη δεν το γνώριζα πως ανοίγεται νέο ποστ γι αυτό έγραψα εδώ! Ο γιατρός μου είπε να κάνω υπομονή τον 1ο μήνα!

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Similar Threads

  1. Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή ή κάτι χειρότερο ;
    By Ellie24 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-04-2024, 00:47
  2. Ιδεοληψίες η κάτι χειρότερο ..βοήθεια παιδιά.
    By Stauroula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 16-04-2024, 16:29
  3. Νιώθω κάτι σαν απειλή...
    By broken heart 1985 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 38
    Last Post: 21-07-2022, 21:26
  4. Mπορεί να οδηγήση σε κάτι πιο χειρότερο ???
    By garyfalia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 16-07-2012, 02:44
  5. ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘΛΙΨΗ Ή ΚΑΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ
    By oberon in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 07-10-2006, 21:12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •