Ο έρωτας μου χτύπησε τη πόρτα στα 31..κολυμπάω σε βαθιά νερά..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    3

    Ο έρωτας μου χτύπησε τη πόρτα στα 31..κολυμπάω σε βαθιά νερά..

    Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα! Θύμα ενδοοικογενειακής βίας (σωματικής - λεκτικής- ψυχολογικής) , με κάκιστο πατρικό πρότυπο ! Με απίστευτα κόμπλεξ και μηδενική αυτοπεποίθηση όλα αυτά τα χρόνια . Τα αναφέρω για να μπορέσετε να καταλάβετε γιατί δεν έχω κάνει σχέση τόσα χρόνια. Επιπρόσθετα σε όλο αυτά , το βάρος που είχα πάντοτε , τις συναισθηματικές υπερφαγίες κτλ. -Το τελευταίο χρόνο έχω καταφέρει να χάσει αρκετά κιλά ,φροντίζω την εμφανισή μου. Τα τελευταία τρία και βάλε χρόνια κάνω ψυχοθεραπεία και έχω βάλει τσιρότο σε πολλές πληγές . Τα τραύματα υπάρχουν αλλά πορευόμαστε μαζί (τις περισσότερες φορές). Είμαι σε μια φάση της ζωής μου που έχω μπει σε έναν νέο "κύκλο" , το κύκλο του να με ΄δει ΄το ανδρικό φύλο , να νιώσω πως αρέσω , να με φλερτάρουν και να φλερτάρω . Λοιπόν , όλος αυτός ο χείμαρρος των συναισθημάτων έχει ξυπνήσει τις τελευταίες δυο εβδομάδες. Μου άρεσε από τη πρώτη στιγμή (τον βλέπω στο χώρο που εργάζεται), και όλο αυτό συνειρμικά μου έχει φέρει τόσες και τόσες σκέψεις , πως είναι η θηλυκότητα ; είμαι αρκετά θηλυκή; πως να ξέρω ότι του αρέσω (αν του αρέσω) , πως να του το δείξω; Ενώ αιθεροβατώ , πάντα μα πάντα θα κάνω και κάποια σκέψη που θα μου φέρει δυσφορία . Νιώθω σα να μπουσουλάω στο θέμα που λέγεται ερωτική σχέση. Ξέρω και υποστηρίζω θερμά το μότο : <<Η αλλαγή ξεκινάει από μέσα μας...>> και πραγματικά δουλεύω πολύ σκληρά με τον εαυτό μου . Προσπαθώ να χτίσω την αυτοπεποίθηση που δε μου δόθηκε , και να πετάξω τις σκουπιδιάρικες απόψεις του περίγυρου μου ...(θα μείνεις στο ράφι να χαϊδεύεις γατιά , να βρεις έναν χοντρό στα κυβικά σου κ.α...) . Ε λοιπόν , θέλω να δω αν αξίζω σα γυναίκα , αν μπορώ να κάνω κάποιον να θέλει να με μάθει , να δει το μυαλό μου το χαρακτήρα μου , τη στάση μου στη ζωή. Πείτε μου λοιπόν , όποιος το έχει βιώσει τι έκανε , πως το αντιμετώπισε, πως εξελίχθηκε. Άκουσε το ένστικτό του ; αφέθηκε; Σας ευχαριστώ για το πολύτιμο χρόνο σας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,968
    πολυ ωραιο ολο αυτο παντα νασε ετσι απλα παντα να προσέχεις να φυλάγεσε μην πληγωθείς .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2023
    Location
    athens
    Posts
    275
    Αν δεν είσαι η Νεφέλη ( 4 ποστ πιο κάτω ) θα σου απαντήσω. Μας γράφεις ότι έχεις κάνει μια δυναμική κ δυνατή προσπάθεια. Κ πολύ καλά κάνεις . Σου αρέσει κάποιος . Ωραίο κ αυτό . Πάμε πάρα κάτω . Θέλεις να δεις αν αξίζεις σαν γυναίκα ( πάει στραφη όλη η προσπάθεια) . Δλδ εσύ έκανες τόση προσπάθεια να δεις αν αξίζεις ? Μετά γράφεις αν θέλεις κάποιος να σε μάθει , να δει τον χαρακτήρα σου , την στάση σου στην ζωή ! Ας υποθέσουμε ότι αυτός ο κάποιος δεν ενδιαφέρεται, πάει στον κάδο όλη η προσπάθεια? Κοίταξε εσύ να αισθανθείς καλά με σένα κ οι υπόλοιποι κάποιοι θα έρθουν ....μάτσο γκόμενοι εκεί έξω ! Αν δεν κάτσει αυτός ,θα κάτσει ο επόμενος etc ....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,704
    Quote Originally Posted by KanwOtiMporw View Post
    Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα! Θύμα ενδοοικογενειακής βίας (σωματικής - λεκτικής- ψυχολογικής) , με κάκιστο πατρικό πρότυπο ! Με απίστευτα κόμπλεξ και μηδενική αυτοπεποίθηση όλα αυτά τα χρόνια . Τα αναφέρω για να μπορέσετε να καταλάβετε γιατί δεν έχω κάνει σχέση τόσα χρόνια. Επιπρόσθετα σε όλο αυτά , το βάρος που είχα πάντοτε , τις συναισθηματικές υπερφαγίες κτλ. -Το τελευταίο χρόνο έχω καταφέρει να χάσει αρκετά κιλά ,φροντίζω την εμφανισή μου. Τα τελευταία τρία και βάλε χρόνια κάνω ψυχοθεραπεία και έχω βάλει τσιρότο σε πολλές πληγές . Τα τραύματα υπάρχουν αλλά πορευόμαστε μαζί (τις περισσότερες φορές). Είμαι σε μια φάση της ζωής μου που έχω μπει σε έναν νέο "κύκλο" , το κύκλο του να με ΄δει ΄το ανδρικό φύλο , να νιώσω πως αρέσω , να με φλερτάρουν και να φλερτάρω . Λοιπόν , όλος αυτός ο χείμαρρος των συναισθημάτων έχει ξυπνήσει τις τελευταίες δυο εβδομάδες. Μου άρεσε από τη πρώτη στιγμή (τον βλέπω στο χώρο που εργάζεται), και όλο αυτό συνειρμικά μου έχει φέρει τόσες και τόσες σκέψεις , πως είναι η θηλυκότητα ; είμαι αρκετά θηλυκή; πως να ξέρω ότι του αρέσω (αν του αρέσω) , πως να του το δείξω; Ενώ αιθεροβατώ , πάντα μα πάντα θα κάνω και κάποια σκέψη που θα μου φέρει δυσφορία . Νιώθω σα να μπουσουλάω στο θέμα που λέγεται ερωτική σχέση. Ξέρω και υποστηρίζω θερμά το μότο : <<Η αλλαγή ξεκινάει από μέσα μας...>> και πραγματικά δουλεύω πολύ σκληρά με τον εαυτό μου . Προσπαθώ να χτίσω την αυτοπεποίθηση που δε μου δόθηκε , και να πετάξω τις σκουπιδιάρικες απόψεις του περίγυρου μου ...(θα μείνεις στο ράφι να χαϊδεύεις γατιά , να βρεις έναν χοντρό στα κυβικά σου κ.α...) . Ε λοιπόν , θέλω να δω αν αξίζω σα γυναίκα , αν μπορώ να κάνω κάποιον να θέλει να με μάθει , να δει το μυαλό μου το χαρακτήρα μου , τη στάση μου στη ζωή. Πείτε μου λοιπόν , όποιος το έχει βιώσει τι έκανε , πως το αντιμετώπισε, πως εξελίχθηκε. Άκουσε το ένστικτό του ; αφέθηκε; Σας ευχαριστώ για το πολύτιμο χρόνο σας.
    αχμ...
    καταλαβαινω, οτι ολα αυτα που λες δικαιολογουνται απολυτα απο την περιγραφη που εκανες σε οσα εχεις ζησει.
    ομως, δυστυχως ειναι και ποτισμενα απο τις ασχημες εμπειριες σου και τα τραυματα σου..
    το καλο, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ, ειναι οτι δουλεψες και δουλευεις και προσπαθεις για την βελτιωση σου, για την επουλωση του τραυματος, και εχεις και την διαθεση να κανεις πλεον σχεσεις κλπ.

    παρατηρω ομως, οτι ενω στον τιτλο λες περιπου, οτι ερωτευθηκες, στο κειμενο μας λες οτι εν ολιγοις κανεις ενα crush test, αν μετρας σαν γυναικα....
    ΑΛΛΟ το ενα, ΑΛΛΟ το αλλο...

    για να μην σε κουραζω, θα σου απαντησω συνοπτικα.

    δεν ΚΑΝΕΙΣ καποιον να θελησει να σε δει, να σε μαθει , να σε ερωτευθει.
    ΕΙΣΑΙ ή ΓΙΝΕΣΑΙ αυτος που θελεις να εισαι και οσι σου αξιζουν σε ερωτευονται.
    ετσι παει...
    οποτε μην προβληματιζεσαι, μην ψαχνεις τροπους και "τεχνικες". τπτ δεν πιανει και ειναι και χειριστικα.
    βελτιωσε οτι θελεις να βελτιωσεις, οπως ηδη κανεις, ΚΟΙΩΝΙΚΟΠΟΙΗΣΟΥ, μην κλεινεσαι στους 4 τοιχους, και ο,τι ειναι να γινει, θα γινει. δεν χρειαζεται αλλου ειδους προσπαθεια...

    ειχες ερωτικη σχεση μεχρι τωρα; εχεις κανει σεξ;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αχμ...
    καταλαβαινω, οτι ολα αυτα που λες δικαιολογουνται απολυτα απο την περιγραφη που εκανες σε οσα εχεις ζησει.
    ομως, δυστυχως ειναι και ποτισμενα απο τις ασχημες εμπειριες σου και τα τραυματα σου..
    το καλο, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ, ειναι οτι δουλεψες και δουλευεις και προσπαθεις για την βελτιωση σου, για την επουλωση του τραυματος, και εχεις και την διαθεση να κανεις πλεον σχεσεις κλπ.

    παρατηρω ομως, οτι ενω στον τιτλο λες περιπου, οτι ερωτευθηκες, στο κειμενο μας λες οτι εν ολιγοις κανεις ενα crush test, αν μετρας σαν γυναικα....
    ΑΛΛΟ το ενα, ΑΛΛΟ το αλλο...

    για να μην σε κουραζω, θα σου απαντησω συνοπτικα.

    δεν ΚΑΝΕΙΣ καποιον να θελησει να σε δει, να σε μαθει , να σε ερωτευθει.
    ΕΙΣΑΙ ή ΓΙΝΕΣΑΙ αυτος που θελεις να εισαι και οσι σου αξιζουν σε ερωτευονται.
    ετσι παει...
    οποτε μην προβληματιζεσαι, μην ψαχνεις τροπους και "τεχνικες". τπτ δεν πιανει και ειναι και χειριστικα.
    βελτιωσε οτι θελεις να βελτιωσεις, οπως ηδη κανεις, ΚΟΙΩΝΙΚΟΠΟΙΗΣΟΥ, μην κλεινεσαι στους 4 τοιχους, και ο,τι ειναι να γινει, θα γινει. δεν χρειαζεται αλλου ειδους προσπαθεια...

    ειχες ερωτικη σχεση μεχρι τωρα; εχεις κανει σεξ;

    Σ'ευχαριστώ για όσα γράφεις , η αλήθεια είναι πως και εγώ ακόμα ψάχνω να βρω τα πατήματα μου , όπως περιγράφω , έχω μπει σε έναν καινούριο κύκλο αυτόν της ερωτικής ζωής . οχι δεν έχω κάνει ποτέ σχέση ,και κατ'επέκταση και σέξ. Μου λείπει η κοινωνικοποίηση και είναι κάτι που δουλεύω και έχω βελτιώσει σε ικανοποιητικό βαθμό . Μου αρέσει αυτή η προσέγγιση ότι είναι να έρθει θα έρθει ..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,789
    Πρέπει να σου αρέσουν όλοι όχι μόνο αυτός πρέπει να ερωτευτείς πρώτα την ιδέα κ μετά τον άνθρωπο

  7. #7
    Quote Originally Posted by KanwOtiMporw View Post
    Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα! Θύμα ενδοοικογενειακής βίας (σωματικής - λεκτικής- ψυχολογικής) , με κάκιστο πατρικό πρότυπο ! Με απίστευτα κόμπλεξ και μηδενική αυτοπεποίθηση όλα αυτά τα χρόνια . Τα αναφέρω για να μπορέσετε να καταλάβετε γιατί δεν έχω κάνει σχέση τόσα χρόνια. Επιπρόσθετα σε όλο αυτά , το βάρος που είχα πάντοτε , τις συναισθηματικές υπερφαγίες κτλ. -Το τελευταίο χρόνο έχω καταφέρει να χάσει αρκετά κιλά ,φροντίζω την εμφανισή μου. Τα τελευταία τρία και βάλε χρόνια κάνω ψυχοθεραπεία και έχω βάλει τσιρότο σε πολλές πληγές . Τα τραύματα υπάρχουν αλλά πορευόμαστε μαζί (τις περισσότερες φορές). Είμαι σε μια φάση της ζωής μου που έχω μπει σε έναν νέο "κύκλο" , το κύκλο του να με ΄δει ΄το ανδρικό φύλο , να νιώσω πως αρέσω , να με φλερτάρουν και να φλερτάρω . Λοιπόν , όλος αυτός ο χείμαρρος των συναισθημάτων έχει ξυπνήσει τις τελευταίες δυο εβδομάδες. Μου άρεσε από τη πρώτη στιγμή (τον βλέπω στο χώρο που εργάζεται), και όλο αυτό συνειρμικά μου έχει φέρει τόσες και τόσες σκέψεις , πως είναι η θηλυκότητα ; είμαι αρκετά θηλυκή; πως να ξέρω ότι του αρέσω (αν του αρέσω) , πως να του το δείξω; Ενώ αιθεροβατώ , πάντα μα πάντα θα κάνω και κάποια σκέψη που θα μου φέρει δυσφορία . Νιώθω σα να μπουσουλάω στο θέμα που λέγεται ερωτική σχέση. Ξέρω και υποστηρίζω θερμά το μότο : <<Η αλλαγή ξεκινάει από μέσα μας...>> και πραγματικά δουλεύω πολύ σκληρά με τον εαυτό μου . Προσπαθώ να χτίσω την αυτοπεποίθηση που δε μου δόθηκε , και να πετάξω τις σκουπιδιάρικες απόψεις του περίγυρου μου ...(θα μείνεις στο ράφι να χαϊδεύεις γατιά , να βρεις έναν χοντρό στα κυβικά σου κ.α...) . Ε λοιπόν , θέλω να δω αν αξίζω σα γυναίκα , αν μπορώ να κάνω κάποιον να θέλει να με μάθει , να δει το μυαλό μου το χαρακτήρα μου , τη στάση μου στη ζωή. Πείτε μου λοιπόν , όποιος το έχει βιώσει τι έκανε , πως το αντιμετώπισε, πως εξελίχθηκε. Άκουσε το ένστικτό του ; αφέθηκε; Σας ευχαριστώ για το πολύτιμο χρόνο σας.
    καλησπερα δεσποινης, αγορι 28 ετων εδω. και εγω θαλεγα ειμαι κοντα στο ιδιο σημειο που εισαι εσυ τωρα, και αποσο καταλαβα περασες καποια σταδια αυτογνωσιας μπορει και αρκετα. εχεις κανει πολυ δρομο μονη σου σε οτι αφορα τα μεσα σου τοσο που φαινεται και εξω σου. εχεις ισως αλαξει αρκετες φορες τροπους η στασεις ζωης στην καθημερινωτητα σου. εχεις γινει πολυ open mind αλλα για καποιον ******** ανεξηγητο λογο το θεμα ερευσης αγοριου παραμενει ακομα ανεκπληρωτο σωστα? μηπως οι επιθυμια σου γυρο απο τον <<αντρα>> παραμενει μεσα σου σαν επιθυμια ακομα οπως την ειχες οταν ησουν πιο μικρη, εφηβη? θαθελες να νιωσεις την μαγεια του ερωτα οπως ενα εφηβο κοριτσι τον πρωτο-γνωριζει? αλλα μηπως οταν ησουν σε εκεινη την ηλικια δεν ειχες μυαλο για ερωτες οσο και αν τοθελες γιατι ασχολουσουν με ολη την τοξικη ζωη που ζουσες τοτε?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    566
    Το περιβάλλον σου φαίνεται να αποτελείται από ανθρώπους που διαιωνίζουν
    στερεότυπα. Εσύ όμως γιατί νιώθεις ότι πρέπει να τους αποδείξεις κάτι;
    Για εμένα η κατάλληλη στάση απέναντι σε τέτοιου είδους ανθρώπινα υποπροιόντα
    σκέψης, είναι η αδιαφορία. Νομίζω πως πρώτα πρέπει να δεις εσένα, όχι να
    θεωρείς ότι χρειάζεσαι να σε δουν οι άλλοι για να έχεις απόδειξη ότι "υπάρχεις".
    Υπάρχεις κι ελπίζω να το νιώθεις έτσι κάποια στιγμή.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    370
    Τελικά έγινε κάτι? Του το είπες? Αν τον ξέρεις μήνες και δεν έκανε κίνηση, ως συνάδελφος δεν θα τολμήσει να δείξει ενδιαφέρον. Η νομοθεσία άλλωστε απαγορευτεί στους άνδρες να πλησιάσουν ερωτικά μια γυναίκα σε χώρο εργασίας.
    Μπορεί να μην θέλει να μπλέξει τα επαγγελματικά με τα ερωτικά. Η δουλειά του μπορεί να είναι σημαντική και δεν ξέρει τι θα γίνει μετά από μια λάθος κίνηση!
    Αν είσαι ερωτευμένη πρέπει να του ζητήσεις να βγείτε ραντεβού έξω για φαγητό ή να πάτε κάπου βόλτα μαζί ανάλογα και με τα ενδιαφέροντα του αν τον ξέρεις... Πρόσεξε όμως με το κέρασμα και πως θα διαχειριστείς τον λογαριασμό!!! Καλό είναι να ξεκαθαρίσει νωρίτερα τι θα γίνει πριν την παραγγελία να ξέρει ο άλλος τι θα πάρει και σε ποιο μαγαζί θα πάτε. Αν πληρώσει τότε τον προσκαλεις σπίτι σου για να του μαγειρέψεις το αγαπημένο του φαγητό! Αν πάλι προηγηθεί το δείπνο σπίτι σου ρώτησε πότε θα σου το ανταποδώσει...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by belphegor22 View Post
    καλησπερα δεσποινης, αγορι 28 ετων εδω. και εγω θαλεγα ειμαι κοντα στο ιδιο σημειο που εισαι εσυ τωρα, και αποσο καταλαβα περασες καποια σταδια αυτογνωσιας μπορει και αρκετα. εχεις κανει πολυ δρομο μονη σου σε οτι αφορα τα μεσα σου τοσο που φαινεται και εξω σου. εχεις ισως αλαξει αρκετες φορες τροπους η στασεις ζωης στην καθημερινωτητα σου. εχεις γινει πολυ open mind αλλα για καποιον ******** ανεξηγητο λογο το θεμα ερευσης αγοριου παραμενει ακομα ανεκπληρωτο σωστα? μηπως οι επιθυμια σου γυρο απο τον <<αντρα>> παραμενει μεσα σου σαν επιθυμια ακομα οπως την ειχες οταν ησουν πιο μικρη, εφηβη? θαθελες να νιωσεις την μαγεια του ερωτα οπως ενα εφηβο κοριτσι τον πρωτο-γνωριζει? αλλα μηπως οταν ησουν σε εκεινη την ηλικια δεν ειχες μυαλο για ερωτες οσο και αν τοθελες γιατι ασχολουσουν με ολη την τοξικη ζωη που ζουσες τοτε?
    Καλημέρα! Προφανώς και ΔΕΝ έχω ζήσει εφηβεία , με την έννοια που την γνωρίζουμε όλοι , υπήρχαν τόσα άλλα πράγματα που έπρεπε να διαχειριστώ , συνεπώς και το φλερτ με τα αγόρια της ηλικίας μου ήταν στο πατάρι να το τρώνε τα ποντίκια ! θέλω να γνωρίσω έναν άνθρωπο , να δω πως είναι το φλερτ , τα ωραία λόγια , μια αγκαλιά κτλ.. οπότε δεν έχεις πέσει έξω σε ότι μου γράφεις!

  11. #11
    Quote Originally Posted by KanwOtiMporw View Post
    Καλημέρα! Προφανώς και ΔΕΝ έχω ζήσει εφηβεία , με την έννοια που την γνωρίζουμε όλοι , υπήρχαν τόσα άλλα πράγματα που έπρεπε να διαχειριστώ , συνεπώς και το φλερτ με τα αγόρια της ηλικίας μου ήταν στο πατάρι να το τρώνε τα ποντίκια ! θέλω να γνωρίσω έναν άνθρωπο , να δω πως είναι το φλερτ , τα ωραία λόγια , μια αγκαλιά κτλ.. οπότε δεν έχεις πέσει έξω σε ότι μου γράφεις!
    μαλιστα, κοιτα δεν ειμαι μαντης απλα τοχω ζησει και εγω ετσι. και επειδη τα τελευταια χρονια εω να κανω με πολυ κοσμο μπορω να σε διαβεβαιωσω πως ειναι παρα πολα τα ατομα που οχι μονο δεν εχουν κανει σεξ αλλα ζησαν παρομοια παιδικα χρονια. επεισης και αυτοι που εχουν λιγες εμπειρες θα ελεγα θα μπορουσαμε να τους βαλουμε στο ιδιο τσουβαλι με τους απειρους, επομενος μπορεις να βρεις ευκαιριες αξιολογες κιολας στα μεροι σου. μετα το θεμα πει στο τι θελεις. για παραδειγμα εγω προσφατα ειχα καποιες ερωτο ιστροριες ασχετα που δεν εχω κανει κατι σεξουαλικα ακομα. και επειδη περασα περιεργα συναισθηματικα τωρα ειμαι σε φαση που ουτε ορμες εχω. και μενα με ανυσυχησε αυτο αλλα καταλαβα οτι ειναι ψυχολογικο γτ λιγο τωρα νομιζω αρχιζω να βρισκω και παλι τον εαυτο μου. και ελπιζω να με ξαναβρω τελειως γιατι το αξιζω. πρεπει ν ασκευτωμαστε για τον εαυτο μας οτι το αξιζουμε

  12. #12
    Quote Originally Posted by tziovani View Post
    Αν δεν είσαι η Νεφέλη ( 4 ποστ πιο κάτω ) θα σου απαντήσω. Μας γράφεις ότι έχεις κάνει μια δυναμική κ δυνατή προσπάθεια. Κ πολύ καλά κάνεις . Σου αρέσει κάποιος . Ωραίο κ αυτό . Πάμε πάρα κάτω . Θέλεις να δεις αν αξίζεις σαν γυναίκα ( πάει στραφη όλη η προσπάθεια) . Δλδ εσύ έκανες τόση προσπάθεια να δεις αν αξίζεις ? Μετά γράφεις αν θέλεις κάποιος να σε μάθει , να δει τον χαρακτήρα σου , την στάση σου στην ζωή ! Ας υποθέσουμε ότι αυτός ο κάποιος δεν ενδιαφέρεται, πάει στον κάδο όλη η προσπάθεια? Κοίταξε εσύ να αισθανθείς καλά με σένα κ οι υπόλοιποι κάποιοι θα έρθουν ....μάτσο γκόμενοι εκεί έξω ! Αν δεν κάτσει αυτός ,θα κάτσει ο επόμενος etc ....
    φιλε οντος καλα τα λες και εσυ, εγω σου γραφω για τον εξης λογο, γτ τοχω περασει ολο αυτο που περιγραφεις. οντος και εγω με τα χρονια ειχα βαλει την ιδια σκεψη στο μυαλο μου. ας πουμε ως διαρκη λογισμο. με τα χρονια το μαζευα και εγω μεσα μου ολο αυτο και λεω ( στον εαυτο μου) κατσε ρ φιλε οντος ειμαι ατομο που δεν εχω κακες προθεσεις. ουτε θα απατουσα ουτε θα κοροιδευ ακαμια. οπως οι περισωτεροι που τους ειναι απλο να αλαζουν γκομενες και λεω δεν εκτιμανε ευκολα. και ειδικα εγω ελεγα που θελω οχι μνο σεξ προφανως αλα και να ζω μαζι ταξιδια εμπιριες και σαν κυριο στοχο ναχω το να την κανω συνεχος και πιο χαρουμενη γτ ετσι θα ημουν και εγω πραγματικα χαρουμενος. και δλδ καταλαβατε παιδια μηλαμε τοχα στο νου σαν να θελω ναμαι ο πριγκηπας και να ειμαι φουλ αφοσιομενος σε μια σε βαθμο να με την πεφτουν αλες και εγω να μην πτωουμε καθολου μα μην μου σηκωνεται καν με αλλη παρα μονον με αυτην την μια την μοναδικια. να ειμια φουλ αφωσιομενος σε αυτην και μαζι της να το ζησω εστο τα πρωτα χρονια της σχεσης μαγικα. και ειδικα αν της εδινα με τροπο να το αντιλαμβανεται και ολλο αυτο οπως το ενιωθα. ακομα και το θεμα του να κανω παιδια μαζι της να βγαινει τοσο φυσικα απο ενστικτο σαν αποτελεσμα της μεταξυ μας αγαπης που ξεχιληζει. να την χαιδευω τα μαλλια της στην ακρογιαλια και να μοιαζουν σαν απομετακι ακομα και αν ηξερε οτι δεν ειναι... κλπ... κλπ... καταλαβατε. τωρα θα πειε αυτος ζουσε τελειως στον κοσμο του και δεν θαχετε αδικο. ομως ακομα και ετσι πιεστευω σχεδον ξερω οτι δεν ηταν κακο αυτη η αγνη γνωμη που ειχα για την αγαπη και τον ερωτα. απλα εγινε δυσλειτουργικο οταν επρεπε σιγα σιγα να ορημασω. και το θεμα ειναι πως οτταν δεν το εχεις ικανοποιησει αυτο ουτε στο ελαχιστο γινεται πιο δυσκολο να το διαψευσεις στο μυαλο σου ολο αυτο το παραμυθακι περι ιδανικου εαυτου ως συντροφος και να δεις ταπραγματα ωμα και ρεαλιστικα. και οντος με μια κοπελα ημουν πολυ κοντα σε αυτο το ονειρο ομως λιγο πριν επιτευχθει γκρεμιστικε λες και εβαλε ο θεος το χερι του και δυαληθηκαν ολα. και μετα ειδα οτι αυτην η κοπελα ειχε πολλα ψυχολογικα και ηταν γεματη red flags η ολλη φαση απο την αρχη κατι που αρκετο καιρο αψηφουσα και ηθελα να προχωρησω οχι πως προσωρησα απλα ετρωγα χρονο απο την ζωη μου. ομως το δραμα δεν τελειωνει εδω καθυος με την καθηλωτικη προσηλωση και ταυτηση μου πηρε καιρο να την ξεπερασω δυστυχος. και να ξεπερασω κατι που υπυρχε καθαρα στην φαντασια μου. και αυτο πηρε επεισης καιρο. γιαυτο παιδια προσεξτε το ενστικτο σας καμια φορα δν κανει λαθος ευκολα ακομα και αν εχει αμυδρη εικονα μιας καταστασης. και ειναι κριμα να ποναμε αδικα καποιες φορες. επεισης εδω να σημειωσω πως η συγκεκρημενη υπο κανονικες συνθηκες δεν θα την εδικα ιισως και σημασια ευκολα. ισως παιζει ρολο πως και εγω την ειδα λιγο και σαν διεξοδο σε μια περιοδο δυσκολη ως προς τα επαγελματικα μου, και την καθημερινωτητα μου.

  13. #13
    επαναφερω το σηγκεκρημενο θερντ στην κορυφη για ακουστουνε γνωμες.

Similar Threads

  1. Κολυμπάω και γαμ**
    By Lord of Light in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 35
    Last Post: 12-04-2022, 14:37
  2. σε λιμνάζοντα νερά...
    By mesmerize in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 42
    Last Post: 28-08-2010, 12:03
  3. Η διπολικη διαταραχη χτυπησε την πορτα
    By gianna25 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 12-06-2009, 23:00
  4. η ανεργια μας χτυπησε την πορτα...
    By giorgaros in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 08-12-2008, 20:47
  5. Λίγη αμφισβήτηση ...για να μην λιμνάζουν τα νερά...
    By insento in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 06-06-2008, 20:57

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •