Πονοκέφαλος κ νοσοκομειο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    119

    Πονοκέφαλος κ νοσοκομειο

    Παιδιά καλησπέρα μετά από καιρό. Πριν 2 μερες Μ έπιασε μια φοβερή ημικρανία στη δουλειά με απότελεσμα να μου πέσει το αριστερό μάτι. Υγ η δουλειά στρεσσογονη. Φεύγω πάω σπίτι με βλέπουν οι γονείς Μ φεύγουμε τρέχοντας γ το νοσοκομείο, γτ φοβήθηκαν γ τα χειρότερα. Είχα πίεση 13.5 με 7. Με τα πολλά με βλέπει νευρολόγος Μ κάνει τις απαραίτητες ασκήσεις κ όλα κλ. Μ λέει πρέπει ν μείνεις μια μέρα για να κάνεις 3 μαγνητικές κλάμα εγώ. Εν τέλη αποφασίζω μένω και οι δύο βγήκαν καλές, κ αυτή που σχετίζεται με εγκεφαλικό κ ανεύρυσμα. Μόνο στον αυχένα έδειξε 2 προβολές. Κ Μ έδωσε κάτι ειδικά χάπια ν τα παίρνω όταν με πιάνει. Τι πράγμα είναι αυτό όταν πιέζονται με πιάνει η πονοκ η ταχυκαρδία. Κ φοβαμαο πάλι μη τ πάθω όταν πάω στη δουλειά. Έχει κανείς παρόμοιο περιστατικό κ πώς τ αντιμετώπισε

  2. #2
    Στρεςςςςςςςςςς και πρεπει να εισαι κ ευαισθητη πολυ....μαλιστα...κοιτα οσο τρελενεσε με το αγχος θ εχεις ταχυκαρδιες κ ολα αυτα του αγχους....μην φοβασια δεν θα παθεις κατι κακο αλλα θ ανεβαινει το αγχος συνεχεια.....βρες τροπο να ξεαγχωνεσε ...κανε γυμναστικη ασχολησου με τον γκομενο κανε κατι να αποφορτιζεσε....αλλιως θα εχεις παλι στεναχωριες στηβ δουλεια....δεξ θα παθεις κατι αλλα θα εχεις στςνχωριες κ ταχυκαρδιες...θα ισε κ ευαισθητουλα....εχεις την συμπαρασταση μου απο εναν παθων π περναει πολυ δυσκολα τωρα....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    119
    Δυστυχώς είναι πολύ ευαίσθητη έχω κρίσεις άγχους 10 χρόνια τώρα με υφέσεις και εξάρσεις. Όταν γίνεται κάτι δε μπορώ να το δεχτώ και το σωματοποιω. Γτ δυστυχώς δεν υπάρχει καθόλου ανθρωπιά. Ειδικά στο κομμάτι το εργασιακό έχω κουραστεί παρά πολύ. Κουτσομπολιό και πως να βγάλει ο ένας το μάτι του άλλου. Τ προηγούμενο καλοκ ήμουν με αρρυθμίες. Αλλά ακόμα είμαι μικρή σχετικά 34 χαχ πόσο θα τη γλιτώνω

  4. #4
    Λοιπον...ερωτευσου ...βρες ενα ανθρωπο ν λες τον πονο.σου ...δεν θ αλλαξει η ευαισθησια σου ...συμφωνω ο κοσμος εχει γινει απανθρωπος ....βρες καποιον ν μοιραζεσε τα αγχη σου ν σε νιωθει ....ετσι θ ανακουφιζεσε ....αρρυθμιες εψουμε ολοι π ιμαστε ευαισθητοι ...μην φοβασαι δεν πεθαινουμε μας αγαπαει ο θεος ...απλα υποφερουμε λιγο εως πολυ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,208
    Απλώς να απέχεις από το κουτσομπολιό και την κακοήθεια,όχι μόνπ στη δουλειά αλλά παντού!!!
    Προσπάθησε μέσα στη μέρα σου να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν και σε χαλαρώνουν,κάνε παρέα με ευχαριστα άτομα,αλλιώς και η μοναξιά είναι ιδανική παρέα...βρες τρόπους να αποφορτίζεσαι...και να μην τα παίρνεις όλα προσωπικά!!!ξεκίνα το κάπως έτσι και αν δεν δεις διαφορά ξαναγράψε μας!!!

Similar Threads

  1. Πονοκέφαλος και πάλι πονοκέφαλος
    By Ellll1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 06-11-2020, 23:57
  2. μπαίνω στο νοσοκομείο...
    By akis1 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 29
    Last Post: 17-02-2020, 00:34
  3. Αιγινήτειο νοσοκομείο
    By χωρίς ελπίδα in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 16-12-2019, 21:29
  4. Να πάω νοσοκομείο;
    By irene22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 11-09-2019, 17:27
  5. στο νοσοκομειο..
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 20-03-2010, 17:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •