Άγχος καθημερινό μετά από διεκδίκηση γυναίκας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24
  1. #16
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by jimi25 View Post
    Παιδιά πραγματικά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
    Βγήκαμε και άνοιξα όλα τα χαρτιά είπα όλη την αλήθεια, ότι είμαι ερωτευμένος μαζί της θέλω να προχωρήσουμε.Μου είπε στην αρχή της είχε βγει πολύ αλλά κάτι που ειπα την άλλαξε και φοβήθηκε οτι έψαχνα κατι να περάσω την ώρα μου....τις εξήγησα οτι παρεξήγησε αυτό που της ειπα , μου λέει το καταλαβαίνω τώρα που μου το εξηγησες αλλά δεν μπορώ να αλλάξω συναισθήματα από τη μια στιγμή στην άλλη σε κάποια στιγμη πηγα έκατσα δίπλα της και αρχίσαμε αγκαλιές και φιλιά. Φύγαμε αγκαλιά στο τέλος φιλιθηκαμε πάλι κι έφυγα...σκέφτηκα ότι ξαναμπηκε το νερό στο αυλάκι και πραγματικά πετούσα στους ουρανούς.
    Την επόμενη μέρα πάλι όμως προσγείωση με τα μούτρα. Μιλήσαμε τηλεφωνικός και μου έλεγε πάλι τα ίδια ότι δεν μπορεί τη δεδομένη στιγμή να αλλάξει τα συναισθήματα της στο μέλλον δεν ξέρει...
    Καταλαβαίνετε πως ένοιωσα δε κοιμήθηκα όλο το βράδυ,..
    Κανονίσαμε να ξαναβρεθουμε αλλά της είπα αν είμαστε πάλι σα φιλαράκια δε το μπορώ πραγματικά δεν το αντέχω αυτό...
    Πείτε μου βρε παιδιά τη γνώμη σας γιατί εμένα περνάνε χίλια 2 από το μυαλό μου και βασανιζομαι συνέχειά.
    Μια λέω δε θέλει και με κοροϊδεύει αλλά από την άλλη μου λέει αν πληγώνεσαι το διαλαμε.
    Μια λέω θέλει χρόνο να το παιξω στο φλου.
    Μια λέω να της πω να κόψουμε επικοινωνία για καμιά εβδομάδα να δω πως θα νοιώσει.
    Αυτό το σκαμπανεβασμα που Μια βλέπω ελπίδα και μια βλέπω ότι δεν υπάρχει φως στο τούνελ με έχει διαλύσει....

    Και πολυ σωστα σκεφτηκες αλλα οπως αποδειχτηκε τελικα αυτη η γυναικα δεν ξερει τι θελει ..
    Απο την αρχη δεν ηξερε εφοσον εβγαζε αυθαιρετα συμπερασματα και αντι να καθίσει να μιληστετε σαν ωριμοι ενηλικες ενεργουσε με γνωμωνα το θελω της ..

    Εσυ ετσι θα εκανες σε μια αναλογη περιπτωση ;θα φιλιοσασταν με ενα ανθρωπο οταν ξερεις οτι ετσι του δημιουργεις ελπιδες ;
    Ειναι σεβασμος και αγαπη αυτο ή μεταχειριση ;


    Δεν θελω να σου πω για τις περιπτωσεις γυναικων που απλα θελουν να εχουν¨αυλικους ¨δηάδη να ειναι μια κρυο μια ζεστη μεχρι να δουν αν τελικα βρουν κατι αλλο καλυτερο αλλα μεχρι τοτε ας σε εχω οπως μου αρεσει εμενα αδιφορώντας για τα δικα σου συναισθημα ..

    Ποιο πανω σου ειπα να ξανα δωσεις μια ακομη ευκαιρια εφοσον ηταν ξεκαθαρο οτι δεν ηξερε τι ηθελε και ας λενε οι αλλοι οτι θελουν ,οτο δηθεν ξερει εγω δεν συμφωνω και αποδειχθηκε τελικα ...

    Οταν μιλαμε για συμπεριφορες ώριμων ενηλίκων ειμαστε ξεκαθαρες και δεν παιζουμε με τα συναισθηματα των αλλων ..
    Συγνωμη αλλα απαραδεκτη συμπεριφορα οταν λες οτι ο αλλος σε εχει βαλει στην friend zone ,δεν ειναι αυτη και αν καποιοι πιστευουν οτι ενας φιλος μπορει να σε χαιδευει να σε αγκαλιαζει και να σε φιλάει και μετα να του λες ειμαστε φίλοι μαλλον κατι λαθος με αυτους παει και οχι με εσενα ..


    Θα επιμείνω παλι στην αρχικη μου τοπθετησει ..
    Μακρυα και βρες τα με τον εαυτο σου πρωτα και μετα δες τι θα κανεις ..Οσο εισαι ετσι θα εισαι υποχείριο της καθε μιας που δεν ξεριε πραγματικά τι θελει και το κυριοτερο θα παιζει με τα δικα σου συναισθηματα ..
    Δυστηχως η κοπελα ειναι μπερδεμενη ή απλα θελει αυλικους ,ξεκαθαρη παντως δεν ειναι σε καμια περιπτωση.

    Φροντισε εσενα μακρυα απο τετοιους χαρακτηρες γιατι ουτε για φιλοι δεν κανουν !

  2. #17
    Ευχαριστώ Marilou
    Όταν μου είπε ότι δε τρέχει τίποτα κιας φιλιομασταν αγκαλιαζομασταν την προηγούμενη μέρα, σκέφτηκα ότι είναι χειριστικος τοξικος ανθρώπους, αλλά να έχω πέσει τόσο έξω ρε γμτ? Έχουμε κάνει πολλές συζητήσεις κι Έχουμε βγάλει τα σωψυχα μας , δε ξέρω επιβεβαίωση ζητάει? Της το είπα στο μήνυμα ότι την επόμενη φορά δε θέλω να είμαστε πάλι φιλικά όπως πριν κι όταν βρεθούμε θα το ξεκαθαρίσω, δε πάει άλλο...
    Το άλλο που μου περνάει από το μυαλό είναι μήπως θέλει να προχωρήσουμε για σεξ μόνο? Για αυτό τα χαιδολογηματα φιλιά και την άλλη μέρα φίλοι?? Τις το έχω πετάξει για σεξ με πολύ όμορφο τρόπο αλλά δεν το ήθελε...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    344
    Εσυ πληρώνεις τα έξοδα όταν βγαίνετε έξω?

  4. #19
    Τις περισσότερες φορές ναι αλλά είναι καφές. Εντάξει δεν νομίζω να είναι το θέμα ότι ψάχνει κάποιον να του φάει λεφτά, έτσι κι αλλιώς ξέρει ότι τα οικονομικά μου είναι δύσκολα λόγω διατροφής παιδιών, κάθε φορά προσφέρεται να πληρώσει κι εκείνη αλλά δεν την αφήνω

  5. #20
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by jimi25 View Post
    Ευχαριστώ Marilou
    Όταν μου είπε ότι δε τρέχει τίποτα κιας φιλιομασταν αγκαλιαζομασταν την προηγούμενη μέρα, σκέφτηκα ότι είναι χειριστικος τοξικος ανθρώπους, αλλά να έχω πέσει τόσο έξω ρε γμτ? Έχουμε κάνει πολλές συζητήσεις κι Έχουμε βγάλει τα σωψυχα μας , δε ξέρω επιβεβαίωση ζητάει? Της το είπα στο μήνυμα ότι την επόμενη φορά δε θέλω να είμαστε πάλι φιλικά όπως πριν κι όταν βρεθούμε θα το ξεκαθαρίσω, δε πάει άλλο...
    Το άλλο που μου περνάει από το μυαλό είναι μήπως θέλει να προχωρήσουμε για σεξ μόνο? Για αυτό τα χαιδολογηματα φιλιά και την άλλη μέρα φίλοι?? Τις το έχω πετάξει για σεξ με πολύ όμορφο τρόπο αλλά δεν το ήθελε...
    τι εννοεις χειριστικος τοξικος για εσενα γιατι πλεον εχουμε κανει καραμελα αυτους τους ορους και εχουν χασει την πραγματικη τους εννοια ..

    Αλλωστε χειριστικος και τοξικος γινετε καποιος οταν ΕΜΕΙΣ του δινουμε το περιθωριο να γινει και να μας επηρεαζει ..
    Ακομα και μια τοξικη τροφη αν δεν την βαλουμε εμεις οι ιδιοι μεσα στον οργανισμο μας δεν θα μας κανει ποτε κακο

  6. #21
    Μα καλά εννοείται ότι φταίω εγώ το γράφω και παραπάνω...τοξικό και χειριστικο εννοώ να σε βρίσκει κάποιος ψυχικά ευάλωτο και να εκμεταλλευται καταστάσεις, δλδ ξέροντας ότι σε" έχει " μπορεί να σου συμπεριφερεται όπως θέλει, μια σε θέλω μια δε σε θέλω, μια σου στέλνω μια δε σου στέλνω.
    Σκέφτομαι μήπως εκδικείται τους πρώην της μέσω εμένα, γιατί έχει περάσει δύσκολα στο γάμο της...κακοποίηση
    Δε ξέρω τι να πω πια...θα βρεθούμε αυτές τις μέρες για βόλτα από μεσημέρι μέχρι βράδυ, ήδη της έχω στείλει σε μήνυμα ότι φιλικό και ψύχρα δεν θα κάτσω...μου απάντησε γενικά αφήνοντας να εννοειθει ότι δε θα είναι φιλικό.
    Αν κάνω κίνηση και μου ρίξει άκυρο έχω φύγε...πραγματικά δεν μπορώ άλλο...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,766
    προφανως δεν εισαι ο μεγαλος της ερωτας αλλα και αυτη στα 45 χρονια της ως γυναικα δεν εχει πολλες επιλογες, ετσι το πιθανοτερο ειναι πως δινει μια μαχη αναμεσα στην λογικη της και τα συναισθηματα της. μην περιμενεις οτι θα νικησει η λογικη της, εξελιχτικα οι γυναικες δεν ειχαν ποτε την ευκαιρια να επιλεξουν συντροφο ετσι σημερα που εχουν αυτη την δυνατοτητα δεν μπορουνε να το κανουν σωστα.

    η γνωμη μου ειναι αφου δεν εχει αποφασισει τι ακριβως θελει ψαξε για μια αλλη πιο σιγουρη για το τι θελει, οχι οτι εισαι μεγαλος, αλλα δεν αξιζει αυτη την περιοδο της ζωης σου να κολλας ετσι

  8. #23
    Marilou
    Guest
    Quote Originally Posted by jimi25 View Post
    Μα καλά εννοείται ότι φταίω εγώ το γράφω και παραπάνω...τοξικό και χειριστικο εννοώ να σε βρίσκει κάποιος ψυχικά ευάλωτο και να εκμεταλλευται καταστάσεις, δλδ ξέροντας ότι σε" έχει " μπορεί να σου συμπεριφερεται όπως θέλει, μια σε θέλω μια δε σε θέλω, μια σου στέλνω μια δε σου στέλνω.
    Σκέφτομαι μήπως εκδικείται τους πρώην της μέσω εμένα, γιατί έχει περάσει δύσκολα στο γάμο της...κακοποίηση
    Δε ξέρω τι να πω πια...θα βρεθούμε αυτές τις μέρες για βόλτα από μεσημέρι μέχρι βράδυ, ήδη της έχω στείλει σε μήνυμα ότι φιλικό και ψύχρα δεν θα κάτσω...μου απάντησε γενικά αφήνοντας να εννοειθει ότι δε θα είναι φιλικό.
    Αν κάνω κίνηση και μου ρίξει άκυρο έχω φύγε...πραγματικά δεν μπορώ άλλο...
    Kαλημερα

    Ποιο χειριστικο πεθαινεις απλα ...εκει που σου ειχε πει φιλικο τωρα παλι υπονοουμενο ..

    Κραταω οτι ειναι μια γυναικα κακοποιημενη οποτε αν δεν εχει κανει ψυχοθεραπεια προσεχε ...

    Ειτε καθρεφτίζει συμπεριφορες της κακοποιησης της στο προσωπο ολων των αντρων και τους εκδικειτε μεσω διαφορων δυσλειτουργικων αντιδρασεων της ή εξακοιλουθει να εχει τρομερες ανασφαλειες και μπορει πλεον να αναζητα και αποδοχη αλλα και πολλου πολλους αυλικους στο διαβα της ..
    μια συμπεριφορα που πλεον εχει γινει μοδα στις δυσλειτουργικες γυναικες εφοσον δηλωνει ξεκαθαρη ανασφαλεια .
    Ολα παιζουν σε αυτες τις περιπτωσεις ,επειδη ομως εσυ δεν θα γινεις σακος του μποξ για καμια γυναικα προσεχε και να εισια περισσοτερος υποψιασμένος πλεον ..

    Πριν αφησεις το συναισθημα σου να υπερτερεί βαζε την λογικη ...εισαι και εσυ ταλαιπωρημενος μην το ξεχνας και αγαπησε περισσοτερο τον εαυτο σου παρα εναν αλλον ανθρωπο .

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,673
    Quote Originally Posted by jimi25 View Post
    Παιδιά πραγματικά ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.
    Βγήκαμε και άνοιξα όλα τα χαρτιά είπα όλη την αλήθεια, ότι είμαι ερωτευμένος μαζί της θέλω να προχωρήσουμε.Μου είπε στην αρχή της είχε βγει πολύ αλλά κάτι που ειπα την άλλαξε και φοβήθηκε οτι έψαχνα κατι να περάσω την ώρα μου....τις εξήγησα οτι παρεξήγησε αυτό που της ειπα , μου λέει το καταλαβαίνω τώρα που μου το εξηγησες αλλά δεν μπορώ να αλλάξω συναισθήματα από τη μια στιγμή στην άλλη σε κάποια στιγμη πηγα έκατσα δίπλα της και αρχίσαμε αγκαλιές και φιλιά. Φύγαμε αγκαλιά στο τέλος φιλιθηκαμε πάλι κι έφυγα...σκέφτηκα ότι ξαναμπηκε το νερό στο αυλάκι και πραγματικά πετούσα στους ουρανούς.
    Την επόμενη μέρα πάλι όμως προσγείωση με τα μούτρα. Μιλήσαμε τηλεφωνικός και μου έλεγε πάλι τα ίδια ότι δεν μπορεί τη δεδομένη στιγμή να αλλάξει τα συναισθήματα της στο μέλλον δεν ξέρει...
    Καταλαβαίνετε πως ένοιωσα δε κοιμήθηκα όλο το βράδυ,..
    Κανονίσαμε να ξαναβρεθουμε αλλά της είπα αν είμαστε πάλι σα φιλαράκια δε το μπορώ πραγματικά δεν το αντέχω αυτό...
    Πείτε μου βρε παιδιά τη γνώμη σας γιατί εμένα περνάνε χίλια 2 από το μυαλό μου και βασανιζομαι συνέχειά.
    Μια λέω δε θέλει και με κοροϊδεύει αλλά από την άλλη μου λέει αν πληγώνεσαι το διαλαμε.
    Μια λέω θέλει χρόνο να το παιξω στο φλου.
    Μια λέω να της πω να κόψουμε επικοινωνία για καμιά εβδομάδα να δω πως θα νοιώσει.
    Αυτό το σκαμπανεβασμα που Μια βλέπω ελπίδα και μια βλέπω ότι δεν υπάρχει φως στο τούνελ με έχει διαλύσει....
    τζιμη.... δεν εχει αλλαξει κατι.
    σε παιζει για να διατηρησεις ΕΣΥ το ενδιαφερον σου, αλλα η ιδια δεν ενδιαφερεται ερωτικα. μονο παρεα και επιβεβαιωση παιρνει απο σενα.

    επειδη της μιλησες ανοιχτα, στριμωχτηκε γιατι επρεπε ειτε να σου πει οτι δεν ενδιαφερεται και να το κοψετε, ειτε να ανταποκριθει..
    εκανε πως ανταποκρινεται, αλλα ΔΕΝ ΤΗΣ ΒΓΑΙΝΕΙ .
    καπου παρακατω ρωτας μηπως και σε θελει μονο σεξουαλικα και θελει χρονο...
    αυτο ειναι το μονο που ΔΕΝ συμβαινει. το ακριβως αντιθετο συμβαινει. σεξουαλικα ειναι που ΔΕΝ σε θελει.
    τι χρονο να θελει 45 χρονων γυναικα με σχεσεις και γαμους πισω της; αν σε ηθελε σεξουαλικα, θα κανατε σεξ στις πρωτες συναντησεις, δεν θα σε εδιωχνε 4 μηνες μετα.

    αυτη, ή ειναι κολλημενη με τον πρωην, ή ειναι κολλημενη με καποιον επομενο αλλα εκεινος δεν την θελει, ή δεν ειναι κολλημενη με κανεναν, θα θελε πολυ να κανετε κατι μαζι , αλλα δεν μπορει να σε δει σεξουαλικα. εχει ξενερωσει.
    δηλαδη, FRIENDZONE.
    δεν υπαρχουν σκαμπανεβασματα. συνεχεια το ιδιο συμβαινει. εσυ, δεν το καταλαβαινεις..
    απομακρυνσου. αδικα χαλιεσαι και τρως τον χρονο σου...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Καθημερινό άγχος για τη σχολή μου
    By Deleted-member250416 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 08-05-2014, 21:32
  2. ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ ΓΥΝΑΙΚΑΣ-ΦΙΛΗΣ
    By jimi25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 28-08-2012, 06:21
  3. Καθημερινό άγχος για θάνατο/αρρώστιες...
    By SuoD in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 23-04-2012, 15:55
  4. ΑΓΧΟΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ!!! ΤΡΕΜΟΥΛΟ Κ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ!!!!!
    By seb in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 09-02-2012, 13:25
  5. Πώς αντιμετωπίζεται το καθημερινό άγχος;
    By pops in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 16-08-2005, 11:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •