γνωριζει κανεις τα χαπια zoloft?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    26

    γνωριζει κανεις τα χαπια zoloft?

    o γιατρος μου πε να παιρνω μισο χαπι των 50μγ τα γνοριυει κανεις ειναι καλα χαπια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Είναι αντικαταθλιπτικά. Δεν τα εχω πάρει προσωπικά. Τι συμπτώματα εχεις? Να υποθέσω πως εισαι 25? Οι γιατροι ισχυρίζονται οτι τα αντικαταθλιπτικά ειναι \"καλά\" φάρμακα με την έννοια οτι δεν προκαλούν εξάρτηση. Κατα τη γνώμη μου αν μπορεις να τα αποφύγεις απέφυγε το!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    26
    μου τα δωσε ο ψυχιατρος για κρισεις πανικου...ναι 25 ειμαι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    337
    Ψυχοθεραπεία κάνεις?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Τα συγκεκριμένα είναι παλιάς γενιάς αντικαταθλιπτικά, κάνουν δουλειά όμως έχουν αισθητές παρενέργειες.Τα δοκίμασα και ξέρω.Χρειάστηκε να αλλάξω αγωγή τελικά

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    26
    να φανταστεις μου πε οτι ειναι νεας γενιας...τι παρενεργειες?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3
    Καλησπερα Λενα
    Παιρνω και εγω Zoloft, 50mg καθε πρωι. Ειναι οντως απο τα αντικαταθλιπτικα νεας γενιας και ενα απο τα δημοφιλεστερα παγκοσμιος. Εχει καποιες παρενεργειες που συνηθως υποχωρουν μεσα στις πρωτες δυο βδομαδες χορηγησης. Εσυ ποσο καιρο το παιρνεις? Εχεις παρατηρησει καποια βελτιωση? Φιλικα, Ιακωβος

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    26
    γεια σου ιακωβε
    με ηρεμησες καπως...αυριο θα τα ξεκινησω
    τι παρενεργειες_-

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    Γεια σου Λένα, τα παίρνω εδώ και 20 ημέρες, ξεκίνησα παίρνοντας 50 μιλιγκραμ για 10 μέρες και στη συνέχεια το αύξησα σε 100 μιλιγκραμ. Οι παρενέργειες που είχα τις πρώτες μέρες ήταν αϋπνία, διάρροια, βουητό στα αυτιά και ίσως κάποιες ζαλάδες, όλες ήπιας μορφής. Η μόνη παρενέργεια που έχω τώρα είναι μία μικρή δυσκολία να εκσπερματώσω, δηλαδή καθυστερώ κάπως να τελειώσω, αλλά δεν με ενοχλεί. Οι παρενέργειες (αν υπάρχουν) διαφέρουν από άτομο σε άτομο.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3
    Μεσα στο κουτι υπαρχει το φυλλο οδηγιων χρησης που γραφει ακριβως τις παρενεργειες του φαρμακου. Εγω θα σου προτεινα ομως να μην τις διαβασεις γιατι μπορει να σε προιδεασουν αρνητικα. Η δοση που προκειται να παρεις ειναι πολυ μικρη και λογικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα. Οι αρχαιοι λεγανε \"η αρχη ειναι το ημισυ του παντος\" και εσυ ηδη την εκανες.Ολα καλα θα πανε μην αγχεσαι

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    26
    παιδια σας ευχαριστω πολυ για τα φωτα σας!!!
    καληνυχτα και σε κανα δυο μερες υα σας γραψω να σας πω πως παει...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •