Βασανίζονμαι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    102

    Βασανίζονμαι

    Γεια σας εχω πρόβλημα με το πώς γενικά να προσεγγισω μια γυναίκα είναι 20 χρόνων και όλο αυτό με κάνει να νοιωθο άχρηστος έως και σκουπίδι γενικά το μόνο που έχω καταφέρει είναι να έχω κάνει κάτι με μόνο μια κοπέλα σε κλαμπ κατά τα άλλα φοβάμαι να μιλήσω είμαι ανασφαλής μέχρι αηδιας και με τρομερά χαμηλή αυτοπεποίθηση και περνάν τα χρόνια και βλέπω τους άλλους σε αυτό το θέμα να προχωράνε και εγώ να χειροτερεύω και όλο αυτό μέσα μου με βασανίζει απίστευτα γιατί νοιωθο πως δεν μπορω να συμβαδισω με τίποτα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,771
    γεια, περνα απο καναν ψυχιατρο η ψυχολογο.
    στις σχεσεις σου με τους αντρες πως τα πας; εχεις;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    102
    Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω οι σχέσεις μου με τους άντρες είναι το άλλο άκρο δηλαδή μπορώ να επικοινωνήσω μια χαρά

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,771
    Quote Originally Posted by Jr1983 View Post
    Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω οι σχέσεις μου με τους άντρες είναι το άλλο άκρο δηλαδή μπορώ να επικοινωνήσω μια χαρά
    τοτε ενας η μια ψυχολογος θα σε βοηθησει πολυ αφου δεν εχεις καποιο σοβαρο προβλημα επικοινωνιας με τους αλλους ανθρωπους αλλα μαλλον το ολο προβλημα σου ειναι ο φοβος της προσεγγισης του αλλου φυλου.

    μια καλη λυση οχι βεβαια πανακεια ειναι να πλησιαζεις διαφορες γυναικες με φιλικο καθαρα τροπο συζητοντας περι ανεμων και υδατων ωσπου να σου φυγει σιγα σιγα ο φοβος. επισεις οσο και να σου φαινεται λιγο παραξενο αφου σκοπος για αρχη θα ειναι μια φιλικη ισως σχεση, να μην πλησιαζεις αυτες που εσυ θεωρεις ωραιες και σου δημιουργητε ο φοβος της απορριψης κτλ κτλ

    μην ξεχνας ενα γνωστο ρητο λεει αν δεν μπαζωσεις δεν χτιζεις. ειναι αστειο αλλα η αληθεια.αλλωστε μην ξεχνας οτι καποια στιγμη θα προσεξεις οτι ακομα και μια που δεν σου γεμιζει ερωτικα το ματι απο την αρχη, μπορει μετα αφου εχεις κανει καποια φιλικη σχεση να αρχισει να σου αρεσει

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2021
    Posts
    102
    Ίσως να είναι κάτι καλό για αρχή απλά βλέπω όλους να έχουν εμπειρίες από τα 15-16 και γω να αισθάνομαι μειονεκτικά για τον εαυτό μου ότι δεν μπορώ να συμβαδισω και αυτό άρχισα να το βλέπω από την κολλητή μου φίλη που κάθε μέρα κυκλοφορεί με άλλους και είναι όλοι ο ένας χειρότερος από τον άλλον και σκεφτωμαι πως και γιατί
    Τι κάνω λάθος και να σκέφτομαι εγώ ποτέ να ξεκινήσω να κάνω αυτό που μου αρέσει και μετά τα βάζω με τον εαυτό μου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,772
    Άμα γεννήθηκες το 83 είσαι 40 ευτυχώς γίνεται σκούπα στα δευτερα στα 40 εγώ εκεί βασίζομαι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,104
    Φίλε μου, σε κάποιους οι κοινωνικές δεξιότητες βγαίνουν φυσικά και αλλοι χρειάζεται να εκπαιδευτούν για να μάθουν...Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι εξωστρεφείς και κοινωνικοί...Ο μιμητισμός καθοδηγεί.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,772
    Οι γυναίκες είναι σαν να έχεις το καλύτερο αμάξι του κόσμου άμα είσαι πρωτάρης το οδηγας άμα είσαι έμπειρος ένα τογιοτα φτάνει όσο παίρνανε τα χρόνια και κάνεις ΤΙΣ μαλακιες σου το αμάξι το φορτώνει η γυναίκα μολότοφ οπότε καλό είναι να μην τρακάρεις

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •