Γεια σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: Γεια σας

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    17

    Γεια σας

    και καλώς σας βρήκα.
    Εδώ και αρκετούς μήνες δεν νιώθω καλά...πλήτω συνέχεια, βαριέμαι να βγαίνω κτλ κτλ. πινω χόρτο εδώ και 7 χρόνια περίπου, με αρκετές διακοπές(μήνες). Τώρα το έχω αρχίσει πάλι επι καθημερινή βάση. Δουλεύω , γυμναζομαι και πίνω. αυτό κάνω εδώ και αρκετό καιρό.
    Δεν θέλω να με βοηθήσεται, ξέρω τι πρέπει να κάνω για να το μειώσω και να νιώσω σαν ανθρωπος πάλι.
    Απλά ήθελα να τα μοιραστώ αυτά με κάποιον.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Kαλώς ήρθες boom123:)

    καλη δυναμη στην προσπάθεια!
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    364
    Θα σε ακούμε όσο έχεις την ανάγκη να τα μοιράζεσαι μαζί μας. Προσπάθησε όσο μπορείς να γράφεις όσα σε βαραίνουν.
    κι α σου μιλώ με παραμύθια και παραβολές.....είναι γιατί τ' ακούς γλυκύτερα κι η θλίψη δεν κουβεντιάζεται.
    ΣΕΦΕΡΗΣ

  4. #4
    Originally posted by boom123
    και καλώς σας βρήκα.
    Εδώ και αρκετούς μήνες δεν νιώθω καλά...πλήτω συνέχεια, βαριέμαι να βγαίνω κτλ κτλ. πινω χόρτο εδώ και 7 χρόνια περίπου, με αρκετές διακοπές(μήνες). Τώρα το έχω αρχίσει πάλι επι καθημερινή βάση. Δουλεύω , γυμναζομαι και πίνω. αυτό κάνω εδώ και αρκετό καιρό.
    Δεν θέλω να με βοηθήσεται, ξέρω τι πρέπει να κάνω για να το μειώσω και να νιώσω σαν ανθρωπος πάλι.
    Απλά ήθελα να τα μοιραστώ αυτά με κάποιον.
    το χορτο σου μειωνει τουλαχιστον την ανια?
    φανταζομαι πως ναι , γιατι εγω επινα για πανω απο 20 χρονια.....οσα ακριβως εκανα πραγματα που δεν τα διαλεξα...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    17
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by boom123
    και καλώς σας βρήκα.
    Εδώ και αρκετούς μήνες δεν νιώθω καλά...πλήτω συνέχεια, βαριέμαι να βγαίνω κτλ κτλ. πινω χόρτο εδώ και 7 χρόνια περίπου, με αρκετές διακοπές(μήνες). Τώρα το έχω αρχίσει πάλι επι καθημερινή βάση. Δουλεύω , γυμναζομαι και πίνω. αυτό κάνω εδώ και αρκετό καιρό.
    Δεν θέλω να με βοηθήσεται, ξέρω τι πρέπει να κάνω για να το μειώσω και να νιώσω σαν ανθρωπος πάλι.
    Απλά ήθελα να τα μοιραστώ αυτά με κάποιον.
    το χορτο σου μειωνει τουλαχιστον την ανια?
    φανταζομαι πως ναι , γιατι εγω επινα για πανω απο 20 χρονια.....οσα ακριβως εκανα πραγματα που δεν τα διαλεξα...
    όταν πίνω τις πλήστες φορές σταματάω να σκέφτομαι τα πράγματα που με χαλάνε και νομίζω ότι μου δίνει δύναμη να τ\'αφήσω πίσω... πίνω συνήθως όταν είμαι μόνος και δεν έχω τι άλλο να κάνω, τρομάρα μου...
    όταν λες ότι μου μειώνει την άνοια τις εννοείς?

  6. #6
    Originally posted by boom123
    Originally posted by πανος12345
    Originally posted by boom123
    και καλώς σας βρήκα.
    Εδώ και αρκετούς μήνες δεν νιώθω καλά...πλήτω συνέχεια, βαριέμαι να βγαίνω κτλ κτλ. πινω χόρτο εδώ και 7 χρόνια περίπου, με αρκετές διακοπές(μήνες). Τώρα το έχω αρχίσει πάλι επι καθημερινή βάση. Δουλεύω , γυμναζομαι και πίνω. αυτό κάνω εδώ και αρκετό καιρό.
    Δεν θέλω να με βοηθήσεται, ξέρω τι πρέπει να κάνω για να το μειώσω και να νιώσω σαν ανθρωπος πάλι.
    Απλά ήθελα να τα μοιραστώ αυτά με κάποιον.
    το χορτο σου μειωνει τουλαχιστον την ανια?
    φανταζομαι πως ναι , γιατι εγω επινα για πανω απο 20 χρονια.....οσα ακριβως εκανα πραγματα που δεν τα διαλεξα...
    όταν πίνω τις πλήστες φορές σταματάω να σκέφτομαι τα πράγματα που με χαλάνε και νομίζω ότι μου δίνει δύναμη να τ\'αφήσω πίσω... πίνω συνήθως όταν είμαι μόνος και δεν έχω τι άλλο να κάνω, τρομάρα μου...
    όταν λες ότι μου μειώνει την άνοια τις εννοείς?
    Η ανια ειναι η αισθηση οτι ο χρονος κυλαει πολυ αργα ...
    Η ελλειψη ενδιαφεροντος αν θες ...
    Ακριβως δηλαδη αυτο που περιεγραψες αλλα ισως ενα σταδιο πριν βγουν ολα αυτα τα αρνητικα στοιχεια στην επιφανεια ...
    Το χορτο ειναι περιπου σαν το αλκοολ....Σκοτωνει την μοναξια μαλιστα καλυτερα χωρις να σε πειραζει στο στομαχι...
    Ομως φερνει ταχυκαρδια τουλαχιστον στην αρχη και πινωντας χορτο μονος σου ανεβαζει καπως το ρισκο να βρεθεις σε μια κατασταση αναγκης χωρις βοηθεια...
    Το ειροτερο μαλιστα ειναι οτι συνηθιζεται και χωρις να το καταλαβεις , ανεβαζεις ασυνειδητα καθημερινα την δοση που σου χρειαζεται...πχ με ενα μπουκαλι ουισκυ βλεπεις ποσα ποτηρια πινεις ..με το χορτο καμμια φορα μπορει να παρασυρθεις και να πιεις πολυ...βεβαια γραφειςοτι γυμναζεσαι που σημαινει οτι μαλλον εχεις καλα προπονημενη καρδια αλλα δουλευεις και απο πανω που ολα αυτα μαζι βγαζουν 3 δουλειες!
    για την καρδια σου μιλαω παντα...
    εγω ειχα φτασει σε μια φαση να πινω χορτο , αμεσως μετα
    να κανω 30χλμ ποδηλατο στο σπιτι μου και ταυτοχρονα να πινω και ποτο! ακομα δεν εχω καταλαβει πως επεζησα!
    το σταματησα απλα γιατι δεν ειχα αλλα χρηματα για να το αγοραζω....ισως σημερα εχοντας αφησει ολα αυτα πισω μου ,
    καταλαβαινω γιατι ειμαι ευτυχισμενος που ειμαι φτωχος!
    στη δεκαετια του 80 οσοι γιατροι με ειχαν εξετασει μου ελεγαν πως ειναι ζητημα αν φτασω τα 40, λογω πιεσης ...
    σημερα ειμαι 54 .....
    αν βρισκομαστε σαν φιλοι καπου και μοιραζαμε την μοναξια μας με ενα τσιγαρο , σιγουρα δεν θα ελεγα οχι και θα μουδινε μεγαλη χαρα...τωρα που τα σκεφτομαι ολα αυτα , πρεπει να πω οτι με βοηθησε παρα πολυ να μην κολησω στο χορτο το ιντερνετ....αρχισα να μαθαινω να χειριζομαι τον υπολογιστη μονος μου και αυτο μου πηρε ατελειωτες ωρες , δινοντας μου ισως ζωη....

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    17
    μια χαρά τα λες Πάνο. το θέμα έιναι ότι από τα πρώτα 5 λεπτά που βρίσκομαι μόνος μου σενα δωμάτιο σκέφτομαι το χόρτο.... Οταν κολυμπω ή όταν εργάζομαι όλα καλά. Με το που παω σπίτι αρχίζουν τα προβλήματα...δεν θέλω να βγάινω, τους βαριέμαι όλους...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1
    εγώ πίνω περιστασιακά από το 1997 αλλά είχα κόψει 6-7 χρόνια. Εγώ σκέφτομαι τα αρνητικά κ τα θετικά. Τα αρνητικά είναι ότι τρώω σαν ζώο κ παχαίνω, ότι μου φέρνει υπνηλία κ δε μπορώ να κουνηθώ, ότι μου φεύγουν λεφτά που θα μπορούσα να τα διαθέσω κάπου καλύτερα κ πιστεύω ότι ψιλοχαζεύω ή κολλάει το μυαλό μου κάποιες φορές. Τα θετικά είναι ότι χαζογελάς χωρίς λόγο, ξεχνάς τα προβλήματα κ τις στεναχώριες, περνάει η ώρα ευχάριστα ειδικά το χειμώνα που δεν είναι κ για έξω αράζεις σπίτι dvd ή μουσικούλα, πίνεις κ τρώς :p Το θέμα είναι ότι όταν τελειώνει ξενερώνεις τρελά κ θες κ άλλο κ καταλήγεις να δίνεις μισό μισθό (σαν να πληρώνεις ενοίκιο) κ να πάρεις κ καμιά 10αριά κιλά. Επειδή έχει καταντήσει κ πανάκριβο κ πέφτει τρελό δάγκωμα καλύτερα κόφτο λέω εγώ. Κοίτα να γραφτείς κανα γυμναστήριο, να βγαίνεις με φίλους σου, να πηγαίνετε κανα σινεμά, θέατρο καμιά συναυλία, βρες κ καμια κοπελίτσα κ θα σαι μια χαρά.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    17
    Originally posted by ta_panta_ola
    εγώ πίνω περιστασιακά από το 1997 αλλά είχα κόψει 6-7 χρόνια. Εγώ σκέφτομαι τα αρνητικά κ τα θετικά. Τα αρνητικά είναι ότι τρώω σαν ζώο κ παχαίνω, ότι μου φέρνει υπνηλία κ δε μπορώ να κουνηθώ, ότι μου φεύγουν λεφτά που θα μπορούσα να τα διαθέσω κάπου καλύτερα κ πιστεύω ότι ψιλοχαζεύω ή κολλάει το μυαλό μου κάποιες φορές. Τα θετικά είναι ότι χαζογελάς χωρίς λόγο, ξεχνάς τα προβλήματα κ τις στεναχώριες, περνάει η ώρα ευχάριστα ειδικά το χειμώνα που δεν είναι κ για έξω αράζεις σπίτι dvd ή μουσικούλα, πίνεις κ τρώς :p Το θέμα είναι ότι όταν τελειώνει ξενερώνεις τρελά κ θες κ άλλο κ καταλήγεις να δίνεις μισό μισθό (σαν να πληρώνεις ενοίκιο) κ να πάρεις κ καμιά 10αριά κιλά. Επειδή έχει καταντήσει κ πανάκριβο κ πέφτει τρελό δάγκωμα καλύτερα κόφτο λέω εγώ. Κοίτα να γραφτείς κανα γυμναστήριο, να βγαίνεις με φίλους σου, να πηγαίνετε κανα σινεμά, θέατρο καμιά συναυλία, βρες κ καμια κοπελίτσα κ θα σαι μια χαρά.
    εγώ δεν σκέφτομαι τα λευτά, μην νομίσεται ότι έχω πολλά, απλά δεν είναι λόγος για μένα αυτός να το κόψω. Σκέφτομαι την βλάβη που προκαλεί κάθε φορά στον εγκέφαλο μου και το πόσο χαζός είμαι κάθε φορά που πίνω. Βασικά χώρισα πριν λίγο καιρό και γιαύτο το άρχισα πάλι...πριν το είχα σταματήσει...είναι αυτό που λέμε πιάνω τη ζώη από τα κέρατα..εεε καμία σχέση!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •