Γιατι ζητησα ο Κιπ και η Αφρουλα να γινουν μοντερειτορ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 14 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 201
  1. #1

    Γιατι ζητησα ο Κιπ και η Αφρουλα να γινουν μοντερειτορ

    Χρωστάω ίσως μια εξήγηση σε όλους και όλες που με ανέχονται εδώ μέσα, τόσο καιρό , σαν μια κακομαθημένη γρια , το ένα να μου μυρίζει και το αλλο να μου βρωμάει ....
    Όμως ειναι αλήθεια, ότι απο μικρο παιδάκι ότι δεν μου άρεσε , προσπαθούσα να το αλλάξω, αρκεί πρώτα να το είχα αγαπήσει...
    Γιατί πίστευα και ακόμα το πιστεύω, ότι η αγάπη , ο έρωτας
    αν προτιμάτε , ειναι το πιο ισχυρό κίνητρο της ίδιας μας της φύσης , αυτο που μας φέρνει κοντά, αγκαλιάζοντας καθε πράξη μας ,είτε ατομική είτε συλλογική, αρκεί να του αφήσουμε δρόμο ανοιχτο για να φτάσει ως την ψυχή μας και να μας προσφέρει την απόλυτη λύτρωση...
    Αυτή η δυσκολία που αντιμετωπίζουν εκατομμύρια σπερματοζωάρια, για να φτάσουν ως την μήτρα και ένα μόνο απο αυτά, σπάνια να καταφέρνει να υλοποιεί το "θαύμα της ζωης " , κάνει σε όσους ανεξαιρέτως έφτασαν μέχρις εδώ
    , είτε ειναι ειδικοί , είτε απλά ψυχικά ασθενείς, η ψυχικά ενδιαφερόμενοι απλά για τον συνάνθρωπο τους , να αποτελούμε μια μικρή ομάδα του γενικού πληθυσμού,
    που σήμερα πληρώνει τις συνέπειες, μιας αδυναμίας να βρει την χρυσή τομή μεταξύ συναισθηματος και λογικής , προκείμενου ο καθε ένας απο μας , είτε γράφει η διαβάζει, εδώ μέσα να εχει τις ίδιες ακριβώς ανάγκες ....
    Ποτέ στην ζωή μου δεν μπόρεσα να συμβιβαστώ με την ιδέα,
    ότι στον πραγματικο κόσμο , τα αξιώματα και οι τιμές , θα πρέπει να απονέμονται αναλόγως του πόσο καλός θηριοδαμαστής ειναι ο καθε ένας μας , για να δαμάσει με την λογική, τα πάθη και τις αδυναμίες του....
    Πόσο μάλλον στον εικονικό, που έχουμε καθε δικαίωμα να τον κανουμε πιο ανθρώπινο , καταργώντας αυτά που μας έφεραν ίσως εδώ , τις δυσκολίες μας στον ρόλο του θηριοδαμαστή των αδυναμιών και των παθών μας ....
    Με αυτά στο μυαλό , καταμετρώντας καθε μέρα την αγάπη που δείξατε για τον κιπ και την Αφρουλα , την οποία θεωρώ συναρπαστική και συγκινητική , απόδειξη της σημασίας αυτού του φορουμ για όλους σας , το μυαλό μου ασυνείδητα πήγε σε εκείνη την σαρδελιτσα που μας κολαγαν στο μανίκι, μετά την βασική εκπαίδευση στου Παλάσκα και τα υπόλοιπα κέντρα εκπαίδευσης , κυρίως για ψυχολογικούς ρόλους ...
    Ομολογώ έμμεσα , ότι πολλές φορές, θα θελα να ήμουν στην θεση του κιπ και της αφρουλας , αυτη η αγάπη που τους δείξατε, ειναι για μένα σκοπός ζωης ....
    Βέβαια ξέρω ότι δεν την δικαιούμαι και γιαυτό πρότεινα απλά
    να τους βγάζαμε λίγο πιο πάνω, για να καταλάβουν κυρίως
    οι νέοι χρήστες του φορουμ ότι εδώ μέσα , σε αυτο το ναό λαϊκής υποστήριξης δεν εχει καμμια σημασία ποιος είσαι αλλά τι συναίσθημα μπορείς να προκαλέσεις στους άλλους, αρκεί βέβαια, να ειναι θετικό, δηλαδή να εχει την μορφή της αγάπης ...
    Ο "έξω κόσμος ", θα μπορουσε να μάθει πολλά απο μας,
    αν του δειχναμε έμπρακτα, ξανά τον δρόμο ,
    χωρίς θεούς η δαίμονες.....
    αλλα με καθημερινους ανθρωπους ....

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    χεσε μας μωρε και εσυ με τα αφεντικα.ειμαι σε 2 σαιτ moderator σιγα τα ωα

  3. #3
    Originally posted by panikoula
    χεσε μας μωρε και εσυ με τα αφεντικα.ειμαι σε 2 σαιτ moderator σιγα τα ωα
    .................................................. ............................................

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    :P

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    απο οτι καταλαβα,
    τα βρηκατε ε?


  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by panikoula
    χεσε μας μωρε και εσυ με τα αφεντικα.ειμαι σε 2 σαιτ moderator σιγα τα ωα
    Καλά δεν μπορώ να περιγράψω τις αυτόματες αντιδράσεις γέλιου μόλις είδα αυτό το σχόλιο!

    Αμαν βρε Μαρία και εσύ πώς τα εκσφενδονίζεις έτσι!

    Βρίκσω τελείως φάλουλ την συλλογιστική σου Πάνο γιατί απο κάτω της υποβόσκει το μήνυμα \" μόνο αν περνάτε δύσκολίες αξίζει να σας αγαπούν\" πράγμα που δεν είναι αλήθεια.
    Εδώ μέσα παρέχουμε στήριξη στον καθένα που το έχει ανάγκη, χωρίς να προκαλεί βέβαια, με τον τρόπο που κάνεις εσύ.

    ....
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  7. #7
    Originally posted by weird
    Originally posted by panikoula
    χεσε μας μωρε και εσυ με τα αφεντικα.ειμαι σε 2 σαιτ moderator σιγα τα ωα
    Καλά δεν μπορώ να περιγράψω τις αυτόματες αντιδράσεις γέλιου μόλις είδα αυτό το σχόλιο!

    Αμαν βρε Μαρία και εσύ πώς τα εκσφενδονίζεις έτσι!

    Βρίκσω τελείως φάλουλ την συλλογιστική σου Πάνο γιατί απο κάτω της υποβόσκει το μήνυμα \" μόνο αν περνάτε δύσκολίες αξίζει να σας αγαπούν\" πράγμα που δεν είναι αλήθεια.
    Εδώ μέσα παρέχουμε στήριξη στον καθένα που το έχει ανάγκη, χωρίς να προκαλεί βέβαια, με τον τρόπο που κάνεις εσύ.

    ....
    μπορει και να εχεις δικιο παραξενη....
    πραγματι αυτο ηταν το μηνυμα που ηθελα να περασω....
    η αγαπη , η φιλια , η ανθρωπια , η αλληλεγγυη , μονο στα δυσκολα τα χρειαζομαστε ....
    μονο στα δυσκολα η κοινωνια μας σταματαει να ψαχνει τον πιο δυνατο , τον πιο γενναιο, τον πιο ανδρα , τον πιο καλο ποδοσφαιριστη , για να δειξει σε ολους το ποσο καλα παει....
    Γιατι μπορει απο το βαρος να λυγισει και να μην καταφερει να μας κανει να αποφυγουμε αυτο που εμμεσα κρυβεται σαν ερωτημα απο το ποστ μου...
    ειμαστε ακομα ιθαγενεις ?
    μηπως χρειαζομαστε πραγματι ενα Αλι Μπαμπα για να μας βγαλει απο την κριση , καλωντας σε μονομαχια τον Στρους Κααν και ο νικητης [λογω κιλων η σωματικης ρωμης ] τα παιρνει ολα και μοιραζει αντι για 3 χιλιαρα , 30.000χιλιαρα?
    ναι δικιο εχεις ....
    Ο Αισχυλος ποτε δεν μου εκατσε καλα στο στομαχι...
    Ο Ευριπιδης θα ηταν σημερα καλος μονο για σηριαλ στην τηλεοραση της Ελλαδας ....
    ΝΑΙ ! ΕΙΜΑΙ ΟΠΑΔΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΦΑΝΗ , ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΟΠΟΛΗ
    ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΥΣΙΣΤΡΑΤΗΣ!
    ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΣ
    ΚΑΙ ΤΙ ΚΕΡΔΙΣΕΣ?
    0+0=0

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    τα λεω ισια και σταρατα απλα.εδω χανομαστε και αυτος με τους μοντ εχει κολημα.δλδ οτι να ναι

  9. #9
    Originally posted by panikoula
    τα λεω ισια και σταρατα απλα.εδω χανομαστε και αυτος με τους μοντ εχει κολημα.δλδ οτι να ναι
    .................................................. ...........................................

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    πανο καλα το πας...

    :P

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by πανος12345

    Με αυτά στο μυαλό , καταμετρώντας καθε μέρα την αγάπη που δείξατε για τον κιπ και την Αφρουλα , την οποία θεωρώ συναρπαστική και συγκινητική , απόδειξη της σημασίας αυτού του φορουμ για όλους σας
    ..........

    Βέβαια ξέρω ότι δεν την δικαιούμαι και γιαυτό πρότεινα απλά
    Αγαπητέ μου Πάνο, με ρωτάς τι κέρδισα.
    Σου απαντώ λοιπόν.
    Κέρδισα την προσοχή σου,
    για να σου πω αυτό που σου γράφω εδώ τώρα.

    Την αγάπη δεν την αξίζει μόνο ο Κηπ ή η Αφρο ή ο κάθε ένας που πονάει και υποφέρει.
    Την αγάπη την αξίζει κάθε ανθρώπινο πλάσμα και έτσι, τηναξίζεις κι εσύ.

    Ο λόγος που ίσως λαμβάνεις δυσαρέσκεια απο τα μέλη του φόρουμ, δεν είναι πιστεύω επειδή δεν αξίζεις την αγάπη, αλλά επειδή, όπως προανέφερες, ώρες ώρες κάνεις σαν ενοχλητικό παιδί
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    χμμμ ενοχλητικό παιδί ή κακομαθημένη γριά..
    τό ίδιο είναι )
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    που να σε ρωτουσαμε κιολας δηλαδη....αγιο ειχαμε παλι...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ενω αμα ρωτουσαμε εσενα ε?

  15. #15
    Originally posted by krino
    πανο καλα το πας...

    :P
    ευχαριστω πολυ κρινε
    μετραει πολυ η γνωμη σου για μενα...
    εστω κι αν δεν το εννοεις αλλα απλα νοιωθεις την αναγκη να γυρισεις λιγο την πλαστιγα ....

Page 1 of 14 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •