Προσκόλληση σε ατομο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    9

    Προσκόλληση σε ατομο

    Δεν ξέρω τι να κάνω είμαι φουλ διχασμένη... Γνώρισα ένα παιδι ο οποίος με βοήθησε παρα πολυ συναισθήματατικα σε δυσκολες στιγμές... Και για αυτό τον ευχαριστώ.. Όμως τελευταία έχω γίνει ράκος γιατί συνέχεια με στεναχωρη ... Αν δεν κάνω αυτό που θέλει μετά απειλεί ότι θα με παρατησει και θα παει σε άλλη.. Επίσης με βρίζεις και μου λέει άσχημες εκφράσεις... Όμως μετά ξαφνικά γίνεται τόσο γλυκός άλλος ανθρώπος και θες να μοιραστείς τα παντα μαζί του... Όμως δεν μπορώ όλο αυτό με πληγωνει νιώθω ότι απλά με χρεισιμοποιηει και εγώ δεν φευγω γιατί χρειάζομαι την ψυχολογική του υποστήριξη..
    Δεν ξέρω τι να κάνω βρε παιδια μια συμβουλή μήπως είναι καλυτερα να φυγω... Νιώθω πολυ άσχημα και κλαίω κάθε νυχτα και νιώθω απαίσια,.. Μακάρι απλά να είχα έναν φίλο να τα μοιράζομαι όλα αυτά αλλά δεν έχω για αυτό και τα γράφω εδώ.. Σας ευχαριστω από πριν για την κατανόηση σας και σας αγαπώ όλους πολυ ... Δεν αντέχετε αυτό το πραγμα νιώθω σαν σκουπίδι...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,702
    Quote Originally Posted by elzi View Post
    Δεν ξέρω τι να κάνω είμαι φουλ διχασμένη... Γνώρισα ένα παιδι ο οποίος με βοήθησε παρα πολυ συναισθήματατικα σε δυσκολες στιγμές... Και για αυτό τον ευχαριστώ.. Όμως τελευταία έχω γίνει ράκος γιατί συνέχεια με στεναχωρη ... Αν δεν κάνω αυτό που θέλει μετά απειλεί ότι θα με παρατησει και θα παει σε άλλη.. Επίσης με βρίζεις και μου λέει άσχημες εκφράσεις... Όμως μετά ξαφνικά γίνεται τόσο γλυκός άλλος ανθρώπος και θες να μοιραστείς τα παντα μαζί του... Όμως δεν μπορώ όλο αυτό με πληγωνει νιώθω ότι απλά με χρεισιμοποιηει και εγώ δεν φευγω γιατί χρειάζομαι την ψυχολογική του υποστήριξη..
    Δεν ξέρω τι να κάνω βρε παιδια μια συμβουλή μήπως είναι καλυτερα να φυγω... Νιώθω πολυ άσχημα και κλαίω κάθε νυχτα και νιώθω απαίσια,.. Μακάρι απλά να είχα έναν φίλο να τα μοιράζομαι όλα αυτά αλλά δεν έχω για αυτό και τα γράφω εδώ.. Σας ευχαριστω από πριν για την κατανόηση σας και σας αγαπώ όλους πολυ ... Δεν αντέχετε αυτό το πραγμα νιώθω σαν σκουπίδι...
    καλημερα.
    ποσο καιρο κανετε παρεα;
    δεν εχω καταλαβει αν εχετε φιλικη σχεση ή ερωτικη. ο,τι κι αν εχετε ομως, για ΚΑΝΕΝΑΝ δεν πρεπει να υπομενεις τετοιες συμπεριφορες.
    τι σημασια εχει αν εχει και καλες στιγμες, οταν επανερχεται να σου φερεται ασχημα, να σε βριζει και να κλαις καθε μερα; φυγε. βρες κατι αλλο.
    και φυγε προσεκτικα, γιατι τετοιοι τυποι μπορει να σε κακοποιησουν και σωματικα
    ΠΡΟΣΕΧΕ ΠΟΛΥ!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2024
    Posts
    9
    Καλημερα μιλάω για ερωτική σχέση περιπου ενός μήνα από απόσταση.. Ευτυχώς δεν τον ξέρω από κοντά γιατί όντως θα μπορουσε να με κακοποίηση σωματικά.. Ευτυχώς η όλη υπόθεση είναι ένα μπλοκ μακριά... Σε ευχαριστώ παρα πολυ για τη συμβουλή σου αυτό θα κάνω δεν παει αλλο αυτή η φαση

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    562
    Σίγουρα το πρέπον αυτή τη στιγμή είναι να διαφυλάξεις τον εαυτό σου
    και να μεριμνήσεις για την ασφάλειά σου, καθώς ο τύπος είναι κακοποιητικός
    στη συμπεριφορά του απέναντί σου. Το γεγονός ότι κάποιες φορές σου γλυκο-
    μιλάει δεν αναιρεί τις φορές που σε κακοποιεί και σε υποτιμά. Μάλιστα, το κάνει
    ακόμη πιο ανησυχητικό θα έλεγα, καθώς είναι το λεγόμενο grooming, σε φτιάχνει
    έτσι ώστε να εξυπηρετείς την κακοποίηση που δέχεσαι δίχως να φεύγεις.
    Φύγε. Χτες!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,702
    Quote Originally Posted by elzi View Post
    Καλημερα μιλάω για ερωτική σχέση περιπου ενός μήνα από απόσταση.. Ευτυχώς δεν τον ξέρω από κοντά γιατί όντως θα μπορουσε να με κακοποίηση σωματικά.. Ευτυχώς η όλη υπόθεση είναι ένα μπλοκ μακριά... Σε ευχαριστώ παρα πολυ για τη συμβουλή σου αυτό θα κάνω δεν παει αλλο αυτή η φαση
    ενα μηνα και μαλιστα απο αποσταση και σου κανει τετοια σκηνικα;;
    απο κοντα τι θα εκανε;
    φυγε τρεχοντας και μην κοιταξεις πισω σου! αν μπορεις, φροντισε να μην μπορει να σε βρει σε φυσικο χωρο. ελπιζω να μην ξερει που μενεις.
    ο τυπος ειναι επικινδυνος..

Similar Threads

  1. Προσκόλληση σε ανθρώπους
    By eleni77 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 48
    Last Post: 05-02-2024, 17:50
  2. Αγχώδεις προσκόλληση και συναισθηματική ανασφάλεια
    By Johhny32 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 12-07-2023, 02:44
  3. Αγχώδεις προσκόλληση και συναισθηματική ανασφάλεια
    By Johhny32 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 06-07-2023, 07:28
  4. Ενοχικό Ατομο
    By ΝΙΚΙ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 30
    Last Post: 31-07-2015, 09:47
  5. ατομο με hiv
    By ΧΑΝΙΩΤΗΣ81 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 16-05-2013, 17:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •