Ladose - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Ladose

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    155
    Εισαι πολυ μικρη κ εχεις τετοιο πανικο?

  2. #17
    36 χρόνων ειμαι

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    155
    Αρα δεν ισε πολυ μικρουλα να αγχωνεσε τοσο πολυ....πρωτη φορα αισθανεσε τοσο αγχος?δεν ιχες ποτε τα προηγουμενα χρονια?....δεν εχεις ξαναπαρει φαρμακα?δεν εχεις εναν δικο σου να τα πεις?αντρας αγορι μαμα μπαμπα αδερφια?να τα βγαλεις απο μεσα σου?

  4. #19
    Όχι έχω πάρει πριν καμία πενταετία τα brintellix αλλά τότε τα ζαναξ με είχαν χαλαρώσει μέχρι να με πιάσουν τα χάπια και είχα συνέλθει γρήγορα. Τώρα είχα μήνες που δεν ήμουν καλά και το πάλευα και τώρα που δεν άντεχα άλλο ξεκίνησα χάπια… έχω αλλά σε όποιον μιλάω με κοροϊδεύει που δε μπορώ να καταλάβω ότι όλα αυτά που νιώθω είναι άγχος

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    155
    Λογικο να μην σε νιωθουν γιατι για αυτους φσινετε οτι ισε ευααισθητη κ αυτοι δεν παθαινουν τετοια συπτωματα....οποτε παρε τα χαπια σου πηγαινε κ στους γιατρπυς σου κ μην τους λες τιποτα κ σε κανουν κ νιωθεος ασχημα πιο πολυ... ειμαστε ευαισθητοι ανθρωποι κ παθαινουμε κοκομπλοκο τι να κανουμε...αλλα κ εσυ επιδη κ εγω τωρα τα ξεκινησα παλι κ εχω τρελα συπτωματα κ εχω κ εγω φοβηθει καταλαβε οτι μεχρι να σε πιασουν τα φαρμακα θα εχεις δυνατα συπτωματα....στην περιπτωση μας μονο τα φαρμακα θα μας βοηθησουν...οι διπλανοι μας οχι....μην ασχολησε....στελνε κ εδω κανενα μηνυνα να λες τον πονο σ κ σε λιγο καιρο θα ισε μια χαρα

  6. #21
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Απλά με έχει πιάσει πανικός γιατί το άγχος η δύσπνοια βασικά με ξυπνάει και μέσα στη νύχτα παρολο που παίρνω ζαναξ. Όποτε αυτό με αγχώνει γιατί λέω έχω κάτι παθολογικό αφού με ξυπνάει μέσα στη νύχτα. Καμία φορε δε με συνέβαινε αυτό δυσκολευόμουν να κοιμηθώ αλλά όταν κοιμόμουν δε ξύπναγα από συμπτωμα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    155
    Απο οτι θυμαμαι παιρνεις πολυ μικρη δοση ζαναξ....το σωμα σου φωναζει θες μεγαλη....πιες ενα του ενος ολοκληρο να δεις ποσο τελια θα κοιμηθεις....στο εγγυομαι....το σωμα σ για την ωρα θελει δυνατες δοσεος φαρμακων.....μην αισθανεσε ασχημα ...περνας δυσκολα κ θες φαρμακα...δεξ ινε κακο....αντιθετα σεβασου το σωμα σου ....φωναζει ...δωστου φαρμακα να συβελθει σε λιγο καιρο θα τα κοψεις....δεν ινε ναρκωτικα ....φαρμακα ινε...

  8. #23
    Το αύξησα παίρνω ενάμιση πρωί ενάμιση βράδυ αλλά ακόμα δε κοιμήθηκα καλά ξυπνάω από δύσπνοια νιώθω πως πνίγομαι

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    155
    Ο αδερφος μου ινε γιατρος...κ μ εχει πει το ζαναξ πρεπει 2 ωρες πριν παμε για υπνο. ...κ εγω νομιζα οταν παμε για υπνο ...κ μου εχει πει πρωι μεσημερι βραδυ .....οποτε δοκιμασε το καππιιες μερες καπως ετσι ...δεν μπορει θα σε πιασει....εμενα καποιες μερες με πιανει κ κοιμαμαι δεξ θελω να σηκωθω κ καπποιες ξυπναω μεσα σρημ νυχτα με τρεμουλο...

  10. #25
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση και τη βοήθεια. Απλά το ότι ξυπνάω εντείνει πιο πολύ το άγχος μου καταλαβαινεος

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    155
    Εμενα εδω κ 2 μηνες ξυπναγα μεσα στον υπνο με πρησμενη κοιλια κοπωση εφιδρωση εκκτακτες και πιεση υψηλη ...τα ζαναξ μονα τους δεν μ κανανε τιποτα ...τωρα ξεκινησα 25 μερες σεροπραμ κ περνων κ ζαναξ....δεν εχω ολα τα συπτωματα αλκα εχει μεινει η κοπωση η ταχυκαρδαι και οι εκτακτες . Κουραζομαι με τα βασικα ....σαν γερος . ..κανω υπομπνη ν δω ποτε θα συνελθω ν νιωσω λιγο δυνατος . Γιατι τωρα νιωθω σαν 90 χρονων

  12. #27
    Τόσο καλά και εσυ. Καλό κουράγιο εύχομαι γρήγορα να σε πιάσουν τα φάρμακα και να λυτρωθείς. Έχεις ξαναπάρει στο παρελθόν; Εγώ από τον Ιανουάριο παιδεύομαι μέχρι που δεν άντεξα και πήγα σε νευρολογο

  13. #28
    Πι έκτακτες τι είναι;

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    155
    Αρρυθμιες καρδιας . ..οι παλμοι κανουν φτερουγισμα..επαιρνα φαρμακα για 5 χρονια συνεχομενα...παλι απο αγχος κ προβλγματα...τα εκοψα ημουν καλα...τωρα παλι πιεστηκα κ διαλυθηκα...απλα τωρα χειροτερα...ειμαι κ πιο μεγαλος πια . Ολα μαζι . ..ν δουμε πως θα συνελθω...θελει πολυ δουλια ακομα...δουλευω κ στο εξωτερικο κ μ ινε δυσκολο να ερζομαι ελλαδα για γιατρπυς κλπ κλπ ...

  15. #30
    Καλό κουράγιο εύχομαι γρήγορα να σε πιάσουν τα σεροπραμ είχες κάποια παρενέργεια εσυ από τα χάπια;

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. LADOSE
    By stratosdr in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 223
    Last Post: 22-11-2022, 06:23
  2. Ladose
    By VanGogh in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 29-11-2014, 15:07
  3. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 13:06
  4. Ladose
    By Karol in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 11-05-2012, 23:26
  5. ladose...
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 04-05-2010, 22:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •