Σχέση με παντρεμένο&πιθανη εγκυμοσυνη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    23

    Σχέση με παντρεμένο&πιθανη εγκυμοσυνη

    Καλησπέρα, είμαι 28χρ γυναίκα, ήμουν μόνη μου μόλις 2 μήνες βγαίνοντας από μια 6ετη σχέση μονογαμική και μπήκα σε μια νέα θέση εργασίας.Στο χώρο της δουλειάς ήρθα σε επαφή με πολλά άτομα έτσι και με τον προϊστάμενο του τμήματος ετών 39, ο οποίος παντρεμένος με 2 τέκνα. 4+8χρ , το οποίο γνωριζα.Μετά από συνεχή 6 μηνη επαγγελματική σχέση με κάποια αίσθηση πως αρεσομαστε, ένα μοιραίο βράδυ φιληθήκαμε, είχαμε πιει και έγινε το μοιραίο. Παρότι απαγορευτικο&παρανομο την επόμενη μέρα ενώ προσπάθησα να φανεί σαν να μην συνέβη, εκείνος έδειξε τρομερή διεκδίκηση για περισσότερη επαφή και συνάντηση. Με τα λίγα και με τα πολλά, παρότι ήξερα πως ήταν λάθος και ηθικά αισθανόμουν άσχημα, η σεξουαλικη χημεια, το πάθος που δημιουργήθηκε και το ποσό τρελαμένος έκανε για μένα με έκανε να γουστάρω παρά πολύ και αυτή η γνωριμία συνεχίστηκε σε 8 μηνη σχέση. Ωστόσο , τους πρώτους 3 μήνες ήταν με προφύλαξη ενώ μετά από ένα σπάσιμο προφυλακτικού συνεχίστηκε χωρίς. Με την πρώτη ευκαιρία έγιναν και οι απαραίτητες εξετάσεις που ζήτησα να κάνει εκείνος για ΣΜΝ και εφόσον αρνητικές συνεχίσαμε σε απροφυλακτη σχέση. Εγω να ενημερώσω πως ανά τακτά διαστήματα έτρωγα φρικες για αυτή τη σχέση, πάθαινα και κάποιες κρίσεις μπροστά του όμως με τούμπαρε και συνέχιζε το έργο του. Σήμερα λοιπόν φτάνω να γράφω εδώ με αφορμή τις υποψίες μου για πιθανή εγκυμοσύνη εφόσον ενώ έχω σταθερή περίοδο 5νθημερη κάθε μήνα, τον Απρίλιο μου ήρθε 3 μέρες και σήμερα 2 εβδομάδες μετά την περίοδο βρίσκομαι με τρομερά πρησμένα στήθη , χωρίς περίοδο & πόνους στις ρώγες. Τεστ εγκυμοσύνης που έκανα 26/4 με μια υπόνοια που είχα είχε βγει αρνητικό.
    Συμπεράσματα: είμαι επιπόλαιη γνωρίζω, είμαι ανηθικη γνωρίζω, φοβάμαι πολύ, ανησυχώ & θέλω να διακόψω τη κύηση σε περίπτωση που είμαι.
    Ερώτηση: υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης;
    Και αν ναι είναι αντιμετωπίσιμο ;
    Ανησυχώ πολύ πολύ.
    Τον έχω ενημερώσει , θα πληρώσει την απόφαση μου , που ακόμη δεν τον έχω ενημερώσει. Με είπε πως θα πληρώσει για τη διακοπή

  2. #2
    που τους βρισκετε ολους τους μαλακες και πως τους πιστευετε απορω δλδ... τωρα εγω αν αυριο μεθαυριο σε γνωριζα καπου εξω και μουλεγες οτι σου αρεζα και μου αρεζες και εσυ, και μου τολεγες αυτο θα σε αφηνα. γτ οσο και ναθελα δεν θα μπορουσα να σε εμπιστευτω. ετσι το βλεπω εγω. γιατι μου εχει τυχει και αυτο. να μου πει καποια οτι στο παρελθον ηθελε να κλεψει καποιον παντρεμενο και την εδιωξα. χωρια καν να προχωρησουμε καλα καλα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,267
    Τώρα τί περιμένεις εμάς να σου πούμε;Τα είπες όλα μόνη σου....το αν είσαι εγκυος,εμείς που το ξέρουμε και μας ρωτάς;;;Απλά κάνεις έκτρωση(που επίσης το θεωρώ ανήθικο)και ξεκόβεις από αυτόν...αν το μάθει η γυναίκα του μπορεί να σου κάνει και κακό,το χεις σκεφτεί αυτό;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    533
    Σιγά πως κανεις έτσι.
    Έτσι που το έγραψες φαίνεται πώς ο προϊστάμενος σε στηρίζει γενικά ακόμα και αν το κρατήσεις το παιδί. Πάρε και δεύτερο τεστ!
    Αν δεν σου αρέσει να μεγαλώσεις ένα παιδί, τότε μην αγχώνεσαι, ξέρεις τι θα κάνεις. Υπάρχει λύση.
    Χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω το χωρίς προφυλακτικό δεν μπορώ να το καταλάβω. Κ
    άποιος γουστάρει παιδί δεν υπάρχει άλλη εξήγηση εκτός κι αν ήταν καθαρά οικονομικό το ζήτημα.
    Σαν γυναίκα δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα! Μήπως όμως έγραψες για να σου αλλάξουμε γνώμη?
    Δεν στέκει η ερώτηση που έκανες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    533
    Η λύση που υπάρχει είναι να σταματήσεις την κύηση.
    Δεν αξίζει να τον κυνηγήσεις οικονομικά και να μεγαλώσεις έτσι το παιδί σας εκτός κι αν εσύ έχεις όρεξη και διάθεση να γίνεις μάνα!
    αυτός δεν θα αλλάξει και να χωρίσει... Κοιτάει μόνο να απολαμβάνει τον οργασμό του . Δεν τον νοιάζει τίποτα. Εννοείται πώς μπορείς να μείνεις έγκυος ακόμα και πριν ολοκληρώσει ο άνδρας, σε όλη την διάρκεια μπορεί να βγει έστω και ένα σπερματοζωάριο και να κάνει την δουλειά του. Όλοι οι άνδρες το φοβούνται και αυτός είναι 39 και παντρεμένος.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by belphegor22 View Post
    που τους βρισκετε ολους τους μαλακες και πως τους πιστευετε απορω δλδ... τωρα εγω αν αυριο μεθαυριο σε γνωριζα καπου εξω και μουλεγες οτι σου αρεζα και μου αρεζες και εσυ, και μου τολεγες αυτο θα σε αφηνα. γτ οσο και ναθελα δεν θα μπορουσα να σε εμπιστευτω. ετσι το βλεπω εγω. γιατι μου εχει τυχει και αυτο. να μου πει καποια οτι στο παρελθον ηθελε να κλεψει καποιον παντρεμενο και την εδιωξα. χωρια καν να προχωρησουμε καλα καλα
    Α εγω φταίω δηλαδή. Όχι αυτός που απαταει

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Τώρα τί περιμένεις εμάς να σου πούμε;Τα είπες όλα μόνη σου....το αν είσαι εγκυος,εμείς που το ξέρουμε και μας ρωτάς;;;Απλά κάνεις έκτρωση(που επίσης το θεωρώ ανήθικο)και ξεκόβεις από αυτόν...αν το μάθει η γυναίκα του μπορεί να σου κάνει και κακό,το χεις σκεφτεί αυτό;
    Αν είσαι γυναίκα, τη γνώμη σου σύμφωνα με τα συμπτώματα που ανέφερα.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Τώρα τί περιμένεις εμάς να σου πούμε;Τα είπες όλα μόνη σου....το αν είσαι εγκυος,εμείς που το ξέρουμε και μας ρωτάς;;;Απλά κάνεις έκτρωση(που επίσης το θεωρώ ανήθικο)και ξεκόβεις από αυτόν...αν το μάθει η γυναίκα του μπορεί να σου κάνει και κακό,το χεις σκεφτεί αυτό;
    Το έχω σκεφτεί όμως το κακό πρέπει να το κανει σε εκείνον

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,962

    Thumbs up

    παντα αυτες οι καταστασεις εχουν μια καταληξη κι αυτη ειναι με στεναχωρια κι εμποδια καλο ειναι να διαλεγουμε ανθρωπους μη δεσμευμενους που ειναι πιο σιγουρο οτι θα γινει μια αρχη ομορφη με το ατομο που θα ειναι ο ανθρωπος μας . ομορφος ο ερωτας πρεπει ομως να μπορουμε να τον τιθασευουμε να τον κουμανταρουμε κι να βαζουμε σα προστατη μας τη λογικη . ετσι γλυτώνουμε παρα πολλα προβληματα κι αδιεξοδα . η γνωμη μου ειναι οτι αν θες ειναι σωστο να κρατήσεις το παιδακι δε υπαρχει πιο ομορφο πραμα απ το να γινεις μαμα.
    Last edited by asperger39; 05-05-2024 at 14:57.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,526
    Quote Originally Posted by Gigi93 View Post
    Α εγω φταίω δηλαδή. Όχι αυτός που απαταει
    Φταίει αυτός που απατάει, αλλά και εσύ που ξέρεις ότι έχει γυναίκα..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,833
    Quote Originally Posted by Gigi93 View Post
    Εγω να ενημερώσω πως ανά τακτά διαστήματα έτρωγα φρικες για αυτή τη σχέση, πάθαινα και κάποιες κρίσεις μπροστά του όμως με τούμπαρε και συνέχιζε το έργο του.
    ναι............

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,267
    Quote Originally Posted by Gigi93 View Post
    Το έχω σκεφτεί όμως το κακό πρέπει να το κανει σε εκείνον
    Συμμετέχεις και συ σε αυτή την απιστία....και δε θα σε ρωτήσει πριν κάνει το κακό....εγώ λέω να ξεκόψεις με αυτόν....δημιουργείς προβλήματα από μόνη σου

  13. #13
    κοπελια, ακου. αυτος εκανε λαθος οτι απιστησε αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα χαλουσε την ασφαλεια που του παρεχει η οικογενεια του και το σπιτι του. εσυ τωρα του εφτιαξες περισωτερο την σχεση με την γυναικα του μιας και ειχε για ενα δηαστημα εναλαγες, και τωρα του ειναι ακομα πιο ευκολο να γυρισει με την γυναικα του και να ειναι και πιο χαρουμενος. απο την αλλη εσυ θεωρεισαι ως που..... καταλαβες... και οταν αυτος σου λεει οτι θα σε στιρηξει στη ουσια τον κωλο του θελει να στηρηξει μιας και εμπλεκεται και αυτος. αν νομιζιες οτι ναι μεν φταις αλλα συγκρηνεις ποιος φταιει πειρσωτερο και λιγοτερο. και νομιζεις οτι αυτος φταιει περισωτερο. νομιζω εισαι λαθος πολυ μαλιστα. εκτος και αν ησουν τοσο απελπισμενη μεχρι και οταν τον γνωρισες. και θες λιγο η καταντια σου να δικαιολογισει λιγο την σταση σοθ. ομως αυτο εσυ το ξες. και το αποτελεσμα πιστευω θα φανει απο εδω και περα πως θα παει η ερωτικη σου ζωη

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    533
    Εσύ δεν έκανες κάτι λάθος
    Αφού δεν είχες σχέση, σου άρεσε ένας παντρεμένος με παιδιά αυτός δεν μπόρεσε να κρατηθεί. Ωραίος λογικά έστω για εσένα και με προσόντα για καλό σεξ καλά έκανες και το ευχαριστήθηκες . Δεν βρίσκεις εύκολα τέτοιο άνδρα. Βέβαια δεν αξίζει να μην κάνεις οικογένεια για να είσαι γκόμενα κάποιου εκτός και αν έτσι γουστάρεις ( για εμένα είναι λάθος καλύτερα να βρείς κάτι μόνο για εσένα κι ας μην σε ικανοποιεί..
    ) . Φύγε διακριτικά σε κάθε περίπτωση υπάρχουν παιδιά και μια άλλη γυναίκα που δεν φταίνε σε τίποτα.
    Αν είσαι έγκυος μην πάρεις βιαστική απόφαση. Δώσε χρόνο και στον άλλο. Δεν ξέρεις αν μετά βρείς κάτι που να αξίζει και αν θα κάνεις παιδί. Σκέψου αν είσαι γυναίκα που θέλει να γίνει μάνα!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,263
    Quote Originally Posted by Gigi93 View Post
    Καλησπέρα, είμαι 28χρ γυναίκα, ήμουν μόνη μου μόλις 2 μήνες βγαίνοντας από μια 6ετη σχέση μονογαμική και μπήκα σε μια νέα θέση εργασίας.Στο χώρο της δουλειάς ήρθα σε επαφή με πολλά άτομα έτσι και με τον προϊστάμενο του τμήματος ετών 39, ο οποίος παντρεμένος με 2 τέκνα. 4+8χρ , το οποίο γνωριζα.Μετά από συνεχή 6 μηνη επαγγελματική σχέση με κάποια αίσθηση πως αρεσομαστε, ένα μοιραίο βράδυ φιληθήκαμε, είχαμε πιει και έγινε το μοιραίο. Παρότι απαγορευτικο&παρανομο την επόμενη μέρα ενώ προσπάθησα να φανεί σαν να μην συνέβη, εκείνος έδειξε τρομερή διεκδίκηση για περισσότερη επαφή και συνάντηση. Με τα λίγα και με τα πολλά, παρότι ήξερα πως ήταν λάθος και ηθικά αισθανόμουν άσχημα, η σεξουαλικη χημεια, το πάθος που δημιουργήθηκε και το ποσό τρελαμένος έκανε για μένα με έκανε να γουστάρω παρά πολύ και αυτή η γνωριμία συνεχίστηκε σε 8 μηνη σχέση. Ωστόσο , τους πρώτους 3 μήνες ήταν με προφύλαξη ενώ μετά από ένα σπάσιμο προφυλακτικού συνεχίστηκε χωρίς. Με την πρώτη ευκαιρία έγιναν και οι απαραίτητες εξετάσεις που ζήτησα να κάνει εκείνος για ΣΜΝ και εφόσον αρνητικές συνεχίσαμε σε απροφυλακτη σχέση. Εγω να ενημερώσω πως ανά τακτά διαστήματα έτρωγα φρικες για αυτή τη σχέση, πάθαινα και κάποιες κρίσεις μπροστά του όμως με τούμπαρε και συνέχιζε το έργο του. Σήμερα λοιπόν φτάνω να γράφω εδώ με αφορμή τις υποψίες μου για πιθανή εγκυμοσύνη εφόσον ενώ έχω σταθερή περίοδο 5νθημερη κάθε μήνα, τον Απρίλιο μου ήρθε 3 μέρες και σήμερα 2 εβδομάδες μετά την περίοδο βρίσκομαι με τρομερά πρησμένα στήθη , χωρίς περίοδο & πόνους στις ρώγες. Τεστ εγκυμοσύνης που έκανα 26/4 με μια υπόνοια που είχα είχε βγει αρνητικό.
    Συμπεράσματα: είμαι επιπόλαιη γνωρίζω, είμαι ανηθικη γνωρίζω, φοβάμαι πολύ, ανησυχώ & θέλω να διακόψω τη κύηση σε περίπτωση που είμαι.
    Ερώτηση: υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης;
    Και αν ναι είναι αντιμετωπίσιμο ;

    Ανησυχώ πολύ πολύ.
    Τον έχω ενημερώσει , θα πληρώσει την απόφαση μου , που ακόμη δεν τον έχω ενημερώσει. Με είπε πως θα πληρώσει για τη διακοπή
    ελπιζω οτι εισαι τρολ, γιατι αυτα που μας λες, δεν τα λεει ουτε 8χρονη, οχι 28χρονη...

    κατ αρχας, επειδη εσπασε 1 προφυλακτικο, για ποιον λογο σταματησατε να τα χρησιμοποιειτε; αποφασισες να κανεις παιδι;;;
    απ ο,τι μας λες, οχι.
    οποτε, σε τι χρησιμευουν οι εξετασεις για σμν; την εγκυμοσυνη πως θα την αποφευγατε χωρις προφυλακτικο;;

    κι επειτα, αφου τα ξερεις τα τεστ εγκυμοσυνης, τι μας ρωτας εμας αν εισαι εγκυος;;; εχουν περασει πανω απο 10 μερες απο τοτε που εκανες το τεστ. αν εχεις υπονοιες, κανε ξανα. ειναι πλεον πολυ αξιοπιστα αυτα τα τεστ. εμεις τι να κανουμε; να μυρισουμε τα νυχια μας;

    κατα τα αλλα, ακομα κι αν αφησουμε στην ακρη τις ηθικοτητες και τις ανηθικοτητες, σε τι σε τουμπαρε;;; καπακι εισαι και σε τουμπαρε;;; ο,τι ευθυνες εχει εκεινος που σε τραβολογαει ενω ειναι παντρεμενος, τις ιδιες ΑΚΡΙΒΩΣ εχεις κι εσυ. μαζι το κανετε το "εργο του". δεν εισαι κανενα ανηλικο (καθε αλλο). δεν στο εκρυψε για να εισαι αμοιρη ευθυνων. το ηξερες απο την αρχη. με γεια σου με χαρα σου αφου αποφασισες να προχωρησεις σε κατι τοσο εναντιον ΣΟΥ, κι εναντιον μιας αλλης γυναικας, αλλα μην τα ριχνεις μονο σε εκεινον.
    ΕΣΥ επρεπε να προφυλαξεις τον εαυτο σου, εφοσον ηξερες εξ αρχης ολη την αληθεια.

    μην μας παριστανεις το πικραμενο χαμομιλακι λοιπον. πηρες μια αποφαση γνωριζοντας τα παντα, θα υποστεις και τ ις συνεπειες. ετσι ειναι η ενηλικη ζωη.
    ο τζαμπας, πεθανε...

    οσο για την υποτιθεμενη εγκυμοσυνη, φυσικα και αντιμετωπιζεται και πολυ αποτελεσματικα. με δυο τροπους , πολυ γνωστους σε ολους μας.
    ή με τοκετο, ή με εκτρωση. αλλος τροπος δεν υπαρχει προς το παρον..

    υ.γ. α, καλα... αφου "σε" ειπε ο μλκς οτι θα πληρωσει την εκτρωση, ολα καλα. αυτο που δεν "σε" ειπε ομως, ειναι τι θα γινει στο μελλον αν θελησεις να κανεις παιδι, αν συνεχισεις τις εκτρωσεις αντι να κανεις αντισυλληψη...
    περαστικα, για τα μυαλα περισσοτερο. τα αλλα, περνανε...

    υ.γ.2. φυσικα και θα πληρωνε μετα χαρας να διακοψεις την κυηση, για δοκιμασε ομως να του πεις οτι αποφασισες να το κρατησεις, να δουμε τι θα "σε" πει;;;; θα πληρωσει κι εκει τις υποχρεωσεις του προς το παιδι του;;;; εεε;;; η μονο για εκτρωσεις πληρωνει ο τσιλιμπουρδακος;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σχέση με παντρεμένο
    By Casper111 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 23
    Last Post: 04-06-2022, 00:15
  2. Σχέση με παντρεμενο
    By dimioan in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 23-05-2019, 15:29
  3. ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟ
    By ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ35 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 222
    Last Post: 10-05-2019, 23:43
  4. Πιθανή εγκυμοσυνη;
    By Blackrose in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 04-06-2018, 16:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •