παρακαλω βοηθηστε με, δεν αντεχω αλλο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 95
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Πίνεις αντιφλεγμωνώδη παυείπονα γιατί εγώ είχα πόνους απο το αυχενικό.Οι ίλιγγοι ήταν απο στρες κούραση στενοχώρια.Αν θες μπορώ να σου δώσω τον γιατρό μου είναι αθλίατρος και πάρα πολύ απλός σου δίνει και λύσεις άμεσες για τους πόνους

  2. #17
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    48
    ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΠΙΝΩ ΤΠΤ,ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΨΕΙ ΟΛΟ.ΤΙ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ ΠΙΝΕΙΣ,ΣΕ ΠΙΑΝΟΥΝ..ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ,ΑΠΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ ΕΓΩ

  3. #18
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    48
    ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ Η ΑΝΤΙΙΣΤΑΜΙΝΗ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ;ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΛΟΓΟ ΑΛΛΕΡΓΙΑΣ..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by trimtan
    ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΕΙΜΑΙ ΚΟΠΕΛΑ 24ΩΝ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ.ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΖΑΛΙΣΤΙΚΑ,ΕΧΑΣΑ ΤΗ ΓΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ,ΟΛΑ ΓΥΡΑΖΑΝ.ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΣΥΝΗΛΘΑ.ΕΧΩ ΖΑΛΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ,ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕΝΩ ΩΡΑ ΚΑΘΗΣΤΗ,ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ.ΕΧΩ ΝΑΥΤΙΕΣ,ΕΜΕΤΟ,ΤΑΣΗ ΛΥΠΟΘΥΜΙΑΣ, ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ, ΜΟΥΔΑΣΜΑ ΧΕΡΙΑ ΠΟΔΙΑ, ΒΟΥΗΤΑ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ, ΣΚΟΤΟΔΙΝΗ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΟΡΟΠΕΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΧΕΝΙΚΟ, ΠΗΡΑ ΒΑΣΤΑΡΕΛ,ΛΟΞΙΤΑΝ,ΒΟΜΕΧ ΕΒΑΛΑ ΚΟΛΑΡΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΗΡΑ ΣΤΟΥΤΖΕΡΟΝ ΤΠΤ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΤΠΤ, ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΝΕΥΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ.ΣΕ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΤΠΤ.ΣΕ ΩΡΛ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΙΛΙΓΓΟ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΥ, ΠΗΡΑ ΑΝΤΙΒΟΜ ΧΑΠΙΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΠΤ.ΕΚΑΝΑ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥΚΑΙ ΛΙΘΟΗΔΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ.ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΑΥΧΕΝΑ ΚΑΘΑΡΗ.ΕΚΑΝΑ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ,ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ,ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ,ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΠΑΩ,ΕΙΜΑΙ 4ΜΗΝΕΣ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΜΕΣΑ,ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΠΑΩ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ,ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΖΑΛΗ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ,ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ,ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ...................

    Γειά σου!
    Εφόσον αποκλειστεί κάτι το παθολογικό,
    το σύμπτωμά σου αυτό ίσως είναι ψυχοσωματικό.
    Καταλαβαίνω οτι σε τρομοκρατεί,
    αλλά θα πρέπει να το δεις ψύχραιμα.
    Αν τα αίτια του είναι ψυχολογικά,
    καλό είναι μαζί με την φυσιοθεραπεία,
    να ξεκινήσεις και ψυχοθεραπεία.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  5. #20
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    48
    ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ.ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΩΡΑ ΠΟΝΑΩ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ ΝΙΩΘΩ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ...ΚΑΝΚΟΥΝ ΚΑΠΩΣ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ ΤΡΑΝΤΑΖΟΝΤΕ..ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΣΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΔΥΣΦΟΡΙΑ ΤΗ ΖΑΛΗ

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Την επόμενη φορά που θα ζαλίζεσαι πάρε 1.. (Διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης. ) .Από εκεί θα φανούν όλα,αν είναι άγχος δηλαδή θα σταματήσουν όλα αυτά τα συμπτώματα...








    Παρακαλούνται τα μέλη του φόρουμ να μη δίνουν συμβουλές και προτροπές που αφορούν συγκεκριμένη φαρμακευτική αγωγή και δοσολογία φαρμάκων.

  7. #22
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    48
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΑΓΧΟΣ,ΝΑ ΠΛΑΚΩΘΩ ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΧΑΠΙΑ;;;;;;;;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    205
    Επειδή το είχε η μητέρα μου χρόνια αυτό, αν και οχι σε τοσο μεγάλο βαθμο όσο περιγράφεις, θα σου έλεγα να πας σε κάποιο ψυχίατρο να του πεις τα συμπτώματα σου... Ισως αυτός σε βοηθήσει γιατι το πιθανότερο είναι ψυχολογικό.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    236
    Ναι να πλακωθείς πάλι στα χάπια αν αυτό θα σε βοηθήσει να λειτουργείς χωρίς προβλήματα...Εγώ δηλαδή που παίρνω ένα χάπι την ημέρα κάνω κάτι κακό;Αμαρτάνω;Είμαι ο ποταπός;Θα καώ στην κόλαση;Ποιο το πρόβλημά σου με την αγωγή,δε μπορώ να καταλάβω...Συνήθως αποφεύγουμε αυτό που μας κάνει κακό και επιδιώκουμε αυτό που μας βοηθάει.Αν προτιμάς την επί γης κόλαση που περνάς τώρα, είναι δική σου επιλογή,αλλά από κεί και πέρα μην απορείς για το τί έχεις...Ξέρεις καλά τί έχεις και τί χρειάζεσαι για να γίνεις καλά.

    Άντε να σοβαρευτούμε λίγο διαφορετικά δε θα γίνει η ζωή μας καλύτερη...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Εγω αυτο που καταλαβα απο οτι ειπε η γιωτα , ειναι οτι μπορει να ειναι κατι ψυχολογικο, ισως ανησυχεις trimtan για τους ιλιγγους και ολα αυτα, και οσο πιο πολυ ανησυχεις, τοσο πιο πολυ αγχωνεσαι.. και ειναι σαν να υποβαλλεις τον εαυτο σου να εχει αυτες τις κρισεις. Ισως αν ηρεμησεις και δεν το σκεφτεσαι τοσο πολυ, να σταματησουν και οι κρισεις....

    Δεν ειμαι και σιγουρη αν ειναι αυτο, μια εικασια κανω, και ελπιζω να γινεις γρηγορα καλα

  11. #26
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    48
    ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΛΙΠΟΘΥΜΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΖΑΛΗ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΑΘΕΝΩ;;;ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΙΩΘΩ ΑΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΛΙΠΥΜΗΣΩ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΟΜΩΣ ΠΟΤΕ...ΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΘΩ ΚΑΤΙ;;;

  12. #27
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    48
    ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΑΜΑΡΤΑΝΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΔΥΝΑΤΟΝ..ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ,ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΙΑΤΡΟΥ;;;ΕΣΥ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΕΣ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΕΣ ΤΑ ΧΑΠΙΑ;;;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Trimtran
    άραγε έχεις λιποθυμήσει ποτέ;
    Όχι.
    Έστω κι αν αισθανόσουν απάισια.
    Αλλά επειδή αυτό το απάισια που αισθανόσουν προερχόταν από την ψυχή σου και όχι από το σώμα σου, δηλαδή έχει ψυχολογικό αίτιο και όχι οργανικό, δε θα προκαλέσει ποτέ μα ποτέ αυτά που φοβάσαι...

    Γιατι όμως αποκλείεις και την ψυχοθεραπεία αλλά και την αγωγή;
    Θεωρείς ότι κανένας από τους δύο αυτούς τρόπους δε θα σε βοηθήσει;
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

  14. #29
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by Dimitris1979
    Ναι να πλακωθείς πάλι στα χάπια αν αυτό θα σε βοηθήσει να λειτουργείς χωρίς προβλήματα...Εγώ δηλαδή που παίρνω ένα χάπι την ημέρα κάνω κάτι κακό;Αμαρτάνω;Είμαι ο ποταπός;Θα καώ στην κόλαση;Ποιο το πρόβλημά σου με την αγωγή,δε μπορώ να καταλάβω...Συνήθως αποφεύγουμε αυτό που μας κάνει κακό και επιδιώκουμε αυτό που μας βοηθάει.Αν προτιμάς την επί γης κόλαση που περνάς τώρα, είναι δική σου επιλογή,αλλά από κεί και πέρα μην απορείς για το τί έχεις...Ξέρεις καλά τί έχεις και τί χρειάζεσαι για να γίνεις καλά.

    Άντε να σοβαρευτούμε λίγο διαφορετικά δε θα γίνει η ζωή μας καλύτερη...
    τι τα περασες τα χαπια, καραμελες?

    Εσυ αν παιρνεις χαπια,
    φανταζομαι στα εδωσε γιατρος, αυτο σημαινει οτι οσοι εχουν, κατι οπως εσυ πρεπει να παρουν χαπια?
    Σκεφτηκες ποτε σου, αν υπαρχουν ανθρωποι που εχουν τα ιδια προβληματα με εσενα, να θελουν να προσπαθησουν χωρις χαπια και να τα καταφερουν?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    2,494
    Μπορεί τα προβλήματα που αντιμετωπίζουμε κάποιοι να είναι κοινά, αλλά κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός και ίσως του ταιριάζει διαφορετική θεραπεία.
    Τα χάπια δεν είναι καραμέλες αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δε χρειάζονται όταν οι άλλες θεραπείες δεν αποδίδουν.

    Άλλοι θεωρούν τα χάπια \"κατάρα\" άλλοι \"καραμελες\" κι άλλοι ως μέσο θεραπείας.

    Προσωπικά λόγω οικογενειακών βιωμάτων ήμουν στο πρώτο άκρο. Τώρα προσπαθώ να πάω στη μέση και είμαι της άποψης πως καλό είναι να προσπαθήσουμε πρώτα με πιο ενεργητικούς τρόπους να θεραπευτούμε και αν χρειαστεί, τότε να αποδεχτούμε ότι χρειαζόμαστε τη βοήθεια και της αγωγής. Η αγωγή δεν είναι ήττα, όπως και οποιοδήποτε άλλου τύπου θεραπεία. Δεν είναι ήττα αλλά πράξη φροντίδας του εαυτού μας, επιλογή.

    Βέβαια η αγωγή δεν είναι ούτε και πάνάκεια. Χρειάζεται να την ακολουθήσουμε όταν μας τη συστήσει ειδικός και εφόσον το πρόβλημα επιμένει παρά τους άλλους τρόπους θεραπείας.

    Γι\'αυτό και πιστεύω ότι δεν πρέπει να προτείνουμε σε κανέναν να πάρει ένα συγκεκριμένο φάρμακο, αφού δεν είμαστε ειδικοί για συνταγογράφηση...Μπορούμε αν θέλουμε να του πούμε ότι εμείς ακολουθούμε φαρμακοθεραπεία, ομοιοπαθητική, βοτανοθεραπεία, ψυχοθεραπεία κτλ και ότι αυτό προσωπικά εμας μας βοηθάει ή όχι.
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

    -H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •