παρακαλω βοηθηστε με, δεν αντεχω αλλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 95
  1. #1
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    48

    παρακαλω βοηθηστε με, δεν αντεχω αλλο

    ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,ΕΙΜΑΙ ΚΟΠΕΛΑ 24ΩΝ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ.ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΖΑΛΙΣΤΙΚΑ,ΕΧΑΣΑ ΤΗ ΓΗ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ,ΟΛΑ ΓΥΡΑΖΑΝ.ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΣΥΝΗΛΘΑ.ΕΧΩ ΖΑΛΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ,ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ,ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕΝΩ ΩΡΑ ΚΑΘΗΣΤΗ,ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ.ΕΧΩ ΝΑΥΤΙΕΣ,ΕΜΕΤΟ,ΤΑΣΗ ΛΥΠΟΘΥΜΙΑΣ, ΤΡΕΜΟΥΛΟ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ, ΜΟΥΔΑΣΜΑ ΧΕΡΙΑ ΠΟΔΙΑ, ΒΟΥΗΤΑ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ, ΣΚΟΤΟΔΙΝΗ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΟΡΟΠΕΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΧΕΝΙΚΟ, ΠΗΡΑ ΒΑΣΤΑΡΕΛ,ΛΟΞΙΤΑΝ,ΒΟΜΕΧ ΕΒΑΛΑ ΚΟΛΑΡΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΗΡΑ ΣΤΟΥΤΖΕΡΟΝ ΤΠΤ.ΠΗΓΑ ΣΕ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟ ΤΠΤ, ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΝΕΥΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ.ΣΕ ΟΦΘΑΛΜΙΑΤΡΟ ΤΠΤ.ΣΕ ΩΡΛ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΙΛΙΓΓΟ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟΥ, ΠΗΡΑ ΑΝΤΙΒΟΜ ΧΑΠΙΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΠΤ.ΕΚΑΝΑ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥΚΑΙ ΛΙΘΟΗΔΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ.ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΑΥΧΕΝΑ ΚΑΘΑΡΗ.ΕΚΑΝΑ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑ,ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΕΝΙΩΣΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΓΙΑ 15 ΜΕΡΕΣ ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ,ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ,ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ,ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΠΑΩ,ΕΙΜΑΙ 4ΜΗΝΕΣ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΜΕΣΑ,ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΑ ΠΑΩ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ,ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ Η ΖΑΛΗ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ,ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ....ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ,ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΕ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ...................

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Γιατι δεν συνεχιζεις την φυσιοθεραπεια;..Μπορει να θελει και ασκηση το σωμα σου.Μπορει να συσσωρευεται αιμα στα ακρα και να σε κανουν να παραλυεις.Αφου ολα ειναι καθαρα ισως ειναι απλα ψυχολογικο...συνεβη κατι; Ησουν ενταξει παλιοτερα;
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    48
    ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΦΥΣΙΚΟΗΕΡΑΠΕΙΕΣ.ΤΩΡΑ ΕΚΕΝΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΗΛΘΑ ΛΙΓΑΚΙ.ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΕΧΩ ΤΟ ΦΟΒΟ ΟΤΙ ΘΑ ΖΑΛΙΣΤΩ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ.ΜΟΛΙΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΟΣΜΟ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΕΥΚΟΛΑ,ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΑΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΟΠΟΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ.ΟΤΑΝ ΖΑΛΙΣΤΙΚΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΗΜΟΥΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΟΛΥ ΠΙΕΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΤΡΕΣΑΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    809
    Ειναι λογικο να σου εχει μεινει φοβια..Φοβασαι μην ξανασυμβει και το εχεις βαλει πολυ μεσα στο μυαλο σου.
    Αφου σε βοηθαει η φυσιοθεραπεια συνεχισε να την κανεις σε τακτικα διαστηματα..Μην κλειστεις μεσα.Να κανεις βολτες..ειναι ψυχολογικο.Θελει δυναμη τωρα και υπομονη.Να προσπαθεις να μην αγχωνεσαι τοσο..Η ασκηση κανει καλο,κραταει το σωμα και το πνευμα σε εγρυγορση.Μην λυγιζεις.
    "...και θα πληρώνω σαν αντίτιμο στο χρόνο, την μοναξιά για όλα τα χάδια που ζητούσα."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    μας περιεγραψες πως εισαι απο αποψη παθολογιας..θες τωρα να μας πεις για το ψυχολογικο κομματι?ολον αυτο τον καιρο πως νιωθεις?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    athina
    Posts
    107
    trimtan εχεις u2u

  7. #7
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    48
    ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Η ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΡΙΑ.ΕΚΑΝΑ 12 ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΩΣ ΤΩΡΑ,ΚΑΝΟΝΙΚΑ Ο ΑΥΧΕΝΑΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ 10.ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ.ΧΘΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟΝ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΠΙΑΝΟΝΤΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΣΤΟ ΟΞΥΓΟΝΟ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΤΕ ΙΛΙΓΓΟΣ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΚΑΘΑΡΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ,ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ,ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ,ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ,ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ.ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ...

  8. #8
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    48
    ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ.ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΕ ΑΚΟΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΩ ΜΕ ΑΥΤΟ.ΥΠΑΡΧΟΥ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΖΑΛΙΖΟΜΑΙ ΠΟΥ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΑΡΓΩ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    130
    μπορει να ειναι κ συμπτωματα αγχους κ στεναχωριας ...το οτι δεν μπορεις να περπατησεις κ φοβασαι συνεχια μην ξαναπαθεις ιλλιγκο κ ολλα τα αλλα συμαινει πως κ κατι μεσα σου δεν παει καλα...ισως εχεις διαταραχη πανικου οπως εγω γιατι κ εγω παθαινω ιλλιγκους κ η τελαιυτεα γιατρος ωρυλας που πηγα με ειπε οτι ειναι απο αυτην την παθηση κ πως δεν εχω κατι οργανικο...παλια ειχα παει σε παθολογους κ με λεγαν οτι ειναι απο τον αυχενα αλλα ο ορυλας με ειπε οτι ο ιλλιγκος δεν προκειτε σε καμια περιπτωση να προελθει απο τον αυχενα..μηπως θα επρεπε να πας σε καπιο ψυχολογο οσο ειναι νωρις?μην προχωρησει το αγχος σου κ η φοβια....

  10. #10
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    48
    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΟ.ΕΜΕΝΑ Ο ΩΡΛ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΤΟ ΑΥΧΕΝΙΚΟ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΙΛΙΓΓΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΠΑΘΕΝΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ Η ΖΑΛΑΔΑ...ΑΥΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    υπαρχουν και χαπια και υποθετα.εχεις δοκιμασει καποιο απο αυτα?vertigo κατι λεγονται

  12. #12
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    48
    ΜΟΝΟ ΧΑΠΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ.ΤΟ VERTIGO ΤΟ ΠΗΡΑ ΓΙΑ ΕΝΕ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΤΠΤ.ΠΗΡΑ ΚΑΙ ANTIVOM ΤΠΤ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ,ΜΟΝΟ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΟΥΛΑ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Να σου πω ότι ενα απο τα πρώτα συμπτώματα ήταν οι ίλιγγοι;όταν με έπιαναν 2-3 φορές τον χρόνο ήμουν 10 μέρες στο κρεβάτι και το ταβάνι γύριζε.Ολα αυτά ήταν καμπανάκια και δεν τα έκανα τίποτε δεν μπορούσα που θα έμεναν δυο παιδιά;Αλλο καμπανάκι η υπόταση 6 μήνες είχα με φάρμακα την μεγάλη 8 είχα περίπου 7 έτοιμη για κατάρρευση αλλά και πάλι δεν ξεκουράστηκα.Προειδοποιεί το σώμα και μην το αφήνεται κάντε κάτι όσο είναι νωρίς.Οσο για το αυχενικό το οποίο απέκτησα μετά απο πτώση με το κεφάλι σε ηλικία 10 ετών εαν δεν φορέσεις κολλάρο δεν περνάει.Τα vertigo vomex είναι αλλά δεν κάνουν σπουδαία πράγματα εαν είναι ψυχολογικό

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    giota εννοεις οτι ειναι υπερκοπωση?

  15. #15
    Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    48
    ΚΟΛΛΑΡΟ ΕΒΑΛΑ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ,ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΤΟ ΣΩΜΑ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΕΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΠΑΩ.ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΚ.ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΙΑ ΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΠΑΩ.ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΑΣΤΟ ΞΕΧΑΣΕΤΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΦΥΓΕΙ.ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΩΜΟΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ.......

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •