Περνάει η ιψδ? - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast
Results 181 to 195 of 200
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by Noname144 View Post
    Εγώ έχω και ιδεοληψίες μην κάνω κακό ,και ψυχοσωματικά φόβο θανάτου δικό μου ή άλλων ανθρώπων που αγαπώ και φόβο τρελας....όλα τα έχω δυστυχώς .....είχα κάνει εξετάσεις πριν κάποιους μήνες ήταν καλές ..απλά κάθε φορά εμφανίζεται κάποια καινούργια ενόχληση και λες να ξαναπάω γιατρό να μην ξαναπάω ....είναι πολύ δύσκολο δεν μπορείς να ξεχωρίσεις αν κάτι είναι σοβαρό η ψυχοσωματικο...:(
    είναι ψυχικό έχει όνομα και χρονολογείται από την αρχή του πολιτισμού

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    136
    Και ότι και να διαβάσω επίσης επηρεάζομαι είχα διαβάσει ότι ένας άκουγε φωνές και τοτ έδινε εντολές και ότι της έκανε κιλαι νόμιζα πως έχω το ίδιο και ότι θα κάνω κακά πράγματα.. εννοείται δεν ακούω φωνές απλά σαν σκέψη μετά είχα δει μια ταινία που ήταν ένας και του έλεγε «ενας» στο κεφάλι του να σκοτώσει κάποιον και το έκανε κι να σου πάλι η σκέψη να νομίζω πωα υπάρχει κάποιος στο κεφάλι μου και να κάνω σκέψεις ότι θα αρχίσω να κάνω κακό η ότι θα του μιλάω κιόλας και να η κρίση πανικού και να νομίζω πως όντως έχω ψύχωση δεν αντέχω άλλο αλήθεια δεν τα θέλω όλα αυτά δεν είμαι εγώ αυτό δεν πιστεύω τίποτα από όλα αυτά και παρόλα αυτά κολλάει το μυαλό μου λέω είσαι τρελη τέλος αλλά μετά προσπαθώ να ηρεμήσω και λέω στον ευατο μου πως αφού δεν τα πιστεύω γιατί βασανίζομαι έτσι αφού ξέρω πως όλα είναι από τον φόβο μου

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by diogenis View Post
    είναι ψυχικό έχει όνομα και χρονολογείται από την αρχή του πολιτισμού
    Ναι δεν αντέχεται όμως όλα αυτά που παθαίνω δεν τα αντέχω ότι διαβάσω μου μπαίνει σαν ιδέα στο μυαλό

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by Mariaammeri View Post
    Ναι δεν αντέχεται όμως όλα αυτά που παθαίνω δεν τα αντέχω ότι διαβάσω μου μπαίνει σαν ιδέα στο μυαλό
    η ιδέες λένε ψέματα
    δεν πρόκειται να πραγματοποιήσεις ή να σου συμβεί τίποτα από αυτά τελεία και παύλα

    σε έπεισα? όχι ε?
    ε αυτό είναι η ψυχαναγκαστική Διαταραχή διαταραχή και όντως είναι βασανιστικότατο με δόσεις μαζοχισμού...

    χαρείτε τον ήλιο και κοιτάξτε το ηλιοβασίλεμα που χάνεται...

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    136
    Ναι γιαυτο νευριάζω με το μυαλό μου διότι ξέρω πως όλα αυτά είναι παράλογα και βλακείες που τα δημιουργεί το μυαλό μου κι εννοείται δεν πιστεύω ούτε στο ελάχιστο κάτι τέτοιο έχω ακούσει κάποιους που λένε πως δεν μπορούν να δούνε καθαρά αν είναι αλήθεια η ψεύτικα εγώ ξέρω πως είναι ψεύτικα 100% και απλά κολλάει η σκέψη και φοβάμαι μην κάνω κάτι κακό και με πιάνει κρίση πανικού δυστυχώς.. μετά που ηρεμώ σκέφτομαι πιο καθαρά πραγματικά προτιμώ να πεθάνω παρά να κάνω κακό σε οποιονδήποτε

  6. #186
    Ρ μαρια αφου ξερεις οτι ειναι ψεματα γιατι τα πιστευεις?μηπως υπαρχει στο κεφαλι σου αυτη η φωνη που λεει <και εαν γινει?και εαν υπαρχει πιθανοτητα εστω και 0.1%>?και εκει αρχιζεις και το πιστευεις γιατι στρεσαρεσε κιολας

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Fagomenos View Post
    Ρ μαρια αφου ξερεις οτι ειναι ψεματα γιατι τα πιστευεις?μηπως υπαρχει στο κεφαλι σου αυτη η φωνη που λεει <και εαν γινει?και εαν υπαρχει πιθανοτητα εστω και 0.1%>?και εκει αρχιζεις και το πιστευεις γιατι στρεσαρεσε κιολας
    Ναι κάτι τέτοιο.. δεν το πιστεύω φοβάμαι μην το πιστέψω και λέω «εάν το πιστέψω» αυτό με το 0.1% το έχω σκεφτεί σε πολλά πράγματα αλλά εννοείται κ αυτό αν γίνει πάλι δεν το πιστεύω

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Fagomenos View Post
    Ρ μαρια αφου ξερεις οτι ειναι ψεματα γιατι τα πιστευεις?μηπως υπαρχει στο κεφαλι σου αυτη η φωνη που λεει <και εαν γινει?και εαν υπαρχει πιθανοτητα εστω και 0.1%>?και εκει αρχιζεις και το πιστευεις γιατι στρεσαρεσε κιολας
    Στεσαρομαι ναι αλλά σε καμία περίπτωση δεν το πιστεύω ακόμα κ αν λέω πως υπάρχει αυτό το 0.01 με πιάνει πανικός αμέσως κ το βγάζω από το μυαλό μου

  9. #189
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    116
    Καλησπέρα παιδιά ελπίζω να είστε καλύτερα σήμερα...εγώ είχα μια μικρή βελτίωση αυτές τις μέρες .. αλλά σήμερα ο σύζυγός είπε διάφορα κακά σχόλια και η ψυχολογία μου έκανε βουτιά ...αυτή τη στιγμή έχω μια αίσθηση σαν κάψιμο στο στήθος μαζί με έντονο φόβο ότι θα πεθάνω ότι έχω έμφραγμα..φοβάμαι πολύ...:(

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Τι έγινε?απορώ τόσα γίνονται και τα βλέπετε στις τηλεοράσεις γτ δν αντιδρατε?γτ τα ανεχεστε αφού σας δημιουργούν θέματα?

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    136
    Και εγώ είχα βελτίωση υπήρχαν σκέψεις αλλά δεν με επηρέαζαν τόσο.. όσο για τον σύζυγο εγώ εάν πει κάτι ο δικός μου απλά δεν του δίνω καμία σημασία.. θα σου έλεγα να κανεις το ίδιο μην του δίνεις καμία μα καμία σημασία κάνε πως δεν ακούς

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Noname144 View Post
    Καλησπέρα παιδιά ελπίζω να είστε καλύτερα σήμερα...εγώ είχα μια μικρή βελτίωση αυτές τις μέρες .. αλλά σήμερα ο σύζυγός είπε διάφορα κακά σχόλια και η ψυχολογία μου έκανε βουτιά ...αυτή τη στιγμή έχω μια αίσθηση σαν κάψιμο στο στήθος μαζί με έντονο φόβο ότι θα πεθάνω ότι έχω έμφραγμα..φοβάμαι πολύ...:(
    Μην περνεις τις μετρητής τα λόγια του βέβαια τώρα βλέπω και εγώ πως επηρεάζομαι πιο εύκολα αλλά στα δικά του λόγια καμία σημασία δεν δίνω

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    116
    Μαρία πως είσαι καλύτερα?

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    136
    Λίγο καλύτερα μην φανταστείς μεγάλη βελτίωση αλλά πιο καλά.. εσυ πως είσαι

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    136
    Ενώ ήμουν καλύτερα παιδιά ξαφνικά πάλι σκέψεις και πάμε από το κακό στο χειρότερο.. πολύ πιο αλλόκοτες σκέψεις.. δεν αντέχω άλλο παιδιά αλήθεια τι θα κάνω νιώθω πως χάνομαι από την πραγματικότητα θα σταματήσουν ποτε οι τόσες σκέψεις; Η θα καταλήξω σε τρελάδικο; Σήμερα θα μιλήσω με την ψυχολόγο αλλά νιώθω πως δεν θα τα ξεπεράσω ποτε.. νιώθω πως είμαι μια τρελη και ανά πάσα στιγμή θα κάνω κανένα μπαμ..όσο είμαι με ανθρώπους δεν σκέφτομαι και από το απόγευμα και μετά είμαι πιο νορμαλ αλλά πιο πριν δεν παλεύεται και το χειρότερο ειναο οι τύψεις και η στεναχώρια που έχω και να λέω γιατί να είμαι έτσι γιατί να σκέφτομαι έτσι δεν τα είχα ποτε αυτά παιδιά γιατί τώρα; Μήπως φταίει και το ότι γεννησα; Νιώθω πωα αφού έχω φτάσει στο σημείο να σκέφτομαι τόσο αλλόκοτα και να αναλύω το κάθε τι και να χάνομαι από τη πραγματικότητα σημαίνει πως σιγά σιγά έρχεται και η ψύχωση δεν την γλιτώνω..

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast

Similar Threads

  1. περνάει η κατάθλιψη?
    By kalop in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 15-12-2023, 18:21
  2. Περνάει η ψυχωση;
    By crixus95 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 17-12-2022, 04:07
  3. Δεν περνάει η ΓΟΠ- απελπισια
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 27-10-2019, 15:36
  4. Συζήτηση να περνάει η ώρα
    By kostas76 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 12-10-2018, 23:42
  5. Περνάει η ζωή και μετά τι;
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 08-11-2006, 17:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •