Περνάει η ιψδ? - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 200
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    116
    Γεια σας παιδιά...έχω τρεις μέρες που νιωθω σαν σκάλωμα στον λαιμό εσωτερικά όταν αναπνεω...και φοβάμαι ότι δεν παίρνω καλά οξυγόνο και ότι έχω δύσπνοια...πριν κάποιους μήνες είχα κάνει και αξονική για άσχετο λόγο και πάμπολλες εξετάσεις δεν είχα απολύτως τίποτα....φοβάμαι πολύ και έχω πάθει πανικό μην έχω κάτι σοβαρό και πεθάνω από δύσπνοια...ο σύζυγός μου είναι τελείως αδιάφορος για όλα αυτά...δεν τον νοιάζει καν τι περναω

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    116
    Δεν έχω υποστήριξη από ανθρώπους που αγαπώ...δυστηχως

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    116
    Τώρα με έπιασε μια ωραιότατη κρίση πανικού επειδή νιωθω σαν ζάλη σαν λυποθυμια.τρεμω ολόκληρη από τον φόβο...ο φόβος του θανάτου με αγχωνει πολυ

  4. #154
    Καλησπερα παιδια τι κανετε ,πως τα πατε?

  5. #155
    Quote Originally Posted by Noname144 View Post
    Γεια σας παιδιά...έχω τρεις μέρες που νιωθω σαν σκάλωμα στον λαιμό εσωτερικά όταν αναπνεω...και φοβάμαι ότι δεν παίρνω καλά οξυγόνο και ότι έχω δύσπνοια...πριν κάποιους μήνες είχα κάνει και αξονική για άσχετο λόγο και πάμπολλες εξετάσεις δεν είχα απολύτως τίποτα....φοβάμαι πολύ και έχω πάθει πανικό μην έχω κάτι σοβαρό και πεθάνω από δύσπνοια...ο σύζυγός μου είναι τελείως αδιάφορος για όλα αυτά...δεν τον νοιάζει καν τι περναω
    Κατι παρομοιο ειχα και εγω παλια ,απο το αγχος ηταν ,απλα το αγνοουσα και δεν εδινα σημασια.Γενικα εκεινη την περιοδο ειχα πολυ αγχος ,οταν ηρεμησα τοτε σταματησε αυτο

  6. #156
    Εγω ενιωθα να στενευει ο λαιμος κατι τετοιο νομιζω

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    136
    Η αλήθεια είναι πως εγώ δεν είχα ποτε τέτοια φοβία.. μακαρι να είχα δλδ και να μην είχα όλα τα υπόλοιπα..

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    136
    Μια ξαδέρφη μου είχα αυτό. Τον φόβο αλλά το ξεπέρασε εβγαινε έξω καο νε την δουλειά της και όλα καλά τώρα από άγχος είναι

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    116
    Τώρα πέρασαν τα προηγούμενα που ένιωθα και με έπιασε άλλο τρέμουλο σε χέρια και πόδια ταχυπαλμια και εξάψεις στο πρόσωπο και λίγο ζάλη.....ειλικρινά σήμερα είμαι όλη μέρα με σωματικές ενοχλήσεις...πως θα την παλέψω? Και είμαι και μητέρα με ένα μικρό παιδάκι....κάντε καμιά προσευχή παιδια

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    116
    Εντάξει τώρα σωματικά νιωθω καλύτερα... αλλά μόλις μου ήρθαν καινούργιες ιδεοληψίες....και νιωθω χάλια :(...

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    136
    Ηρέμησε έχω και εγώ παιδιά και πραγματικά σφίγγω τα δόντια μου προσπαθώ δεν το βάζω κάτω προσπάθησε μα σκεφτείς κάτι άλλο όσο μπορείς.. να πάρεις τηλέφωνο να μιλήσεις με κάποιον.. εγώ βάζω πάνω από όλα τα παιδιά μου αυτά σκέφτομαι και λέω δεν με νοιάζει ας πεθάνω εγώ καλύτερα παρά τα παιδιά μου σκέφτομαι μην πάθουν κάτι αυτά μόνο..είναι ότι πιο όμορφο έχω

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    136
    Ο άντρας σου τα ξέρει αυτά ;; Έχεις κάποιον να μιλήσεις

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    116
    Quote Originally Posted by Mariaammeri View Post
    Ο άντρας σου τα ξέρει αυτά ;; Έχεις κάποιον να μιλήσεις
    Τα ξέρει αλλά δυστυχώς αδιαφορεί όποτε του μιλάω είναι στον κόσμο του δεν δίνει καμία σημασία...μόνη μου είμαι σε όλο αυτό ...μόνη μου παλεύω...σκεφτομαι όμως ότι είστε και εσείς εδώ που παλευεται σαν και εμένα και παίρνω δύναμη...μακάρι να ηρεμήσουμε κάποτε...μακάρι...

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    136
    Και εμένα όταν του είχα μιλήσει στην αρχη ακόμα των σκέψεων γελούσε και έλεγε είναι στο μυαλό σου όλα.. και εγώ σε φάση ναι χάρηκα το ξέρω πως είναι στο μυαλό μου αλλά δυστυχώς το μυαλό μου είναι έτσι που κολλάει στην σκέψη.. βέβαια νιώθω αχάριστη επειδή έχω τα παιδιά μου την υγεία μου τον άντρα μου και αντί να χαίρομαι τα παιδιά μου Βυθίζομαι σε σκέψεις φόβο και άγχος.. θέλω να είμαι όπως πριν

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    116
    Quote Originally Posted by Mariaammeri View Post
    Και εμένα όταν του είχα μιλήσει στην αρχη ακόμα των σκέψεων γελούσε και έλεγε είναι στο μυαλό σου όλα.. και εγώ σε φάση ναι χάρηκα το ξέρω πως είναι στο μυαλό μου αλλά δυστυχώς το μυαλό μου είναι έτσι που κολλάει στην σκέψη.. βέβαια νιώθω αχάριστη επειδή έχω τα παιδιά μου την υγεία μου τον άντρα μου και αντί να χαίρομαι τα παιδιά μου Βυθίζομαι σε σκέψεις φόβο και άγχος.. θέλω να είμαι όπως πριν
    Καλημέρα.Όσο γίνεται προσπάθησε να μην νιώθεις τύψεις διότι δεν είναι στο χέρι μας αυτή η ασθένεια,είναι αυτό που συμβαίνει και δεν μπορούμε να νιώθουμε καλά όταν μας ταλαιπωρούν αυτές οι σκέψεις ολημερίς.εμενα με έχει πιάσει έντονο άγχος αυτές τις μέρες λόγο του ότι είχα κάποιες καινούργιες σκέψεις,και επειδή αυξήθηκε και ο φόβος μάλλον παθαίνω ψυχοσωματικά...νιωθω χίλιες δυο ενοχλήσεις και φοβάμαι μην πεθάνω .με έχουν πιάσει όλα...να είχα ένα ηρεμηστικο να πάρω αλλά ούτε αυτό έχω άσε που φοβάμαι να το πάρω...δεν ξέρω τι να κάνω για να χαλαρώσω .το άγχος ξεπέρασε και το ταβάνι

Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. περνάει η κατάθλιψη?
    By kalop in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 15-12-2023, 18:21
  2. Περνάει η ψυχωση;
    By crixus95 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 17-12-2022, 04:07
  3. Δεν περνάει η ΓΟΠ- απελπισια
    By vickie_victoria in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 27-10-2019, 15:36
  4. Συζήτηση να περνάει η ώρα
    By kostas76 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 12-10-2018, 23:42
  5. Περνάει η ζωή και μετά τι;
    By SpyrosGR21 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 36
    Last Post: 08-11-2006, 17:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •