Με κοινωνιοπαθή - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Quote Originally Posted by wanderer010 View Post
    25 χρόνων είμαι
    25 χρονων; Βρες αγαπη μου αλλο γκομενο, να τους παιζεις στα δαχτυλα. Τοσο γλυκοτσουτσουνος ειναι ο εν λογω;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Φτάει και η ηλικία που τα παίρνεις τόσο βαρια

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,736
    Quote Originally Posted by wanderer010 View Post
    Μου έχουν αλλάξει τις διαγνώσεις ξανά και ξανά. Από μια διαταραχή προσαρμογής σε αλλαγές -> κατάθλιψη -> οριακή -> κατάθλιψη . Δεν νιώθω ούτε πως ταιριάζω με την οριακή, αλλά ούτε και με την κατάθλιψη. Ξέρω άτομα και με τα 2, και δεν είμαι καθόλου έτσι.
    Διαβάζοντας το κείμενο σου αμέσως μου ήρθε στο μυαλό η διάγνωση που γράφεις. Βέβαια από εκεί και πέρα δεν μπορώ να ξέρω περισσότερα αλλά εάν έχεις τέτοια διάγνωση, πολύ δύσκολα θα στρώσεις την ζωή σου και θα χρειαστείς σίγουρα ψυχοθεραπεία.
    Η "σχέση" που γράφεις ότι έχεις δεν είναι σε καμία περίπτωση σχέση 2 κανονικών ανθρώπων. Είστε και οι 2 σίγουρα με ψυχασθένειες και με τίποτα δεν θα τα βρείτε.
    Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ξεκινήσεις ψυχοθεραπεία, να ξεκόψεις από αυτόν, και να συνεχίσεις σε κάτι άλλο.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    132
    Δεν έχω οριακή. Δεν έχω τα συμπτώματά της. Εκείνος, όμως, ταιριάζει απόλυτα στην περιγραφή.

    Σκέφτομαι πώς να πάρω εκδίκηση και να φύγω μια και καλή. Θέλω αλήθεια να πάθει ο,τι μου έκανε, όλα. Θα χαρώ πολύ. Θέλω να χάσει την δουλειά του, θέλω να μην μπορεί να βρει άλλη, και να αρρωστήσει μόνιμα όπως με αρρώστησε εμένα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Μην εύχεσαι τέτοια πράγματα για εσύ κι εσύ φταις για ότι περασες

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    352
    Quote Originally Posted by wanderer010 View Post
    Δεν έχω οριακή. Δεν έχω τα συμπτώματά της. Εκείνος, όμως, ταιριάζει απόλυτα στην περιγραφή.

    Σκέφτομαι πώς να πάρω εκδίκηση και να φύγω μια και καλή. Θέλω αλήθεια να πάθει ο,τι μου έκανε, όλα. Θα χαρώ πολύ. Θέλω να χάσει την δουλειά του, θέλω να μην μπορεί να βρει άλλη, και να αρρωστήσει μόνιμα όπως με αρρώστησε εμένα.
    είναι ανθρώπινα όλα αυτά που λες πολύ ανθρώπινα και σε καταλαβαίνω

    θες βοήθεια από ανθρώπους ειδικούς και μη άμεσα ,να μοιραστείς τις σκέψεις σου και τα συναισθήματά

    είναι ανθρώπινα όλα αυτά που λες πολύ ανθρώπινα
    η σκέψεις και τα συναισθήματα εκδίκησης είτε πραγματοποιηθούν είτε μείνουν στη σκέψη και στην καρδιά κυρίως εσένα θα φάνε και είναι κρίμα

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    132
    Σε τι φταίω;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    132
    Εμένα θα με ικανοποιήσουν στο ότι υπήρξε δικαιοσύνη γιατί δεν έχω δει καμία δικαιοσύνη στη ζωή μου μέχρι τώρα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Γτ ανεχοσουν κάποια πράγματα και καταστάσεις αλλά από την άλλη επειδή και εσύ έχεις τα θέματα σ μπορείς να μην καταλάβαινες όπως έπρεπε η δν ήθελες να τα καταλάβεις

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    132
    Μπορώ να σας πω με σιγουριά πως πριν από αυτόν, όχι μόνο ήμουν χαρούμενη, αλλά και δούλευα, και σπούδαζα ταυτόχρονα, και φίλους είχα και είχα αρχίσει να πηγαίνω και ταξίδια.

    Τα χρόνια με εκείνον ούτε δουλεύω, ούτε σπουδάζω, ούτε τίποτα. Με ξεκοψε από όλους, με απομάκρυνε από τους συγγενείς μου, με αποθάρρυνε από το να παίρνω φάρμακα για τις σωματικές μου παθήσεις, τους μήνες που δούλευα με πρόσβαλε γιατί εκείνος δεν είχε δουλειά, όταν είχα διάστρεμμα και στο δεξί και αριστερό πόδι μου μου έλεγε δεν έχω τίποτα και πως μόνο εκείνος υποφέρει.

    Δεν είχα κανένα απολύτως θέμα στην υγεία μου πριν τον γνωρίσω. Ούτε ένα Ντεπον δεν χρειαζομουν, και γελούσα, έκανα όνειρα. Αυτός ήταν άρρωστος εξ αρχής. Δεν είχα "θέματα".

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Quote Originally Posted by Νικος Νικος View Post
    25 χρονων; Βρες αγαπη μου αλλο γκομενο, να τους παιζεις στα δαχτυλα. Τοσο γλυκοτσουτσουνος ειναι ο εν λογω;
    Τις ηλικίας είναι αδερφέ και μετά τα ψυχολογικά που έχει κάποιος και δν τον αφήνουν να δουν τι είναι σωστό και τι είναι λαθος

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Αυτό ήταν το πρόβλημα ότι έκανες κι όνειρα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •