Ηλπιζε οτι ειμαι str8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    Ηλπιζε οτι ειμαι str8

    49 εγω 23 ο μικρος. Γνωριμια και φλερτ σε επαγγελματικο ταξιδι. Στο πρωτο ραντεβου μετα το ταξιδι νομιζα οτι εβλεπα ενα αλλο ανθρωπο. Σε σημειο που να μην αναγνωριζω οτι ηταν το παιδι που γνωρισα στο ταξιδι. Πολυ καλο παιδι. Γλυκυτατο. Το θεμα τελικα ηταν οτι εγω δεν ημουν τοσο αντρας οσο εδειχνε το παρουσιαστικο μου. Ηλπιζε οτι ημουν str8. Αυτο καταλαβα οτι ηλπιζε εκ των υστερων. Εμ δεν ειμαι. Τραβηξε καπως η ιστορια για καποιο διαστημα αλλα καλο τελος δεν ειχε. Δεν τον κακιζω. Κυριως εγω φταιω. Το θεμα ειναι η ψευδαισθηση που εχουμε πολλοι gay οτι ενας str8 θα μας ερωτευθει. Εμ δεν γινεται.

  2. #2
    Μεγαλη αιτια ψυχολογικων η ομοφυλοφιλια. Οχι οτι δεν εχουν και οι str8 αλλα εμεις ειμαστε πιο ευαλωτοι. Καθοδηγει ολη μας τη ζωη σε μεγαλο ποσοστο. Τουλαχιστον την δικη μου τη σημαδεψε. Με τον πιο σκληρο τροπο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by Νικος Νικος View Post
    49 εγω 23 ο μικρος. Γνωριμια και φλερτ σε επαγγελματικο ταξιδι. Στο πρωτο ραντεβου μετα το ταξιδι νομιζα οτι εβλεπα ενα αλλο ανθρωπο. Σε σημειο που να μην αναγνωριζω οτι ηταν το παιδι που γνωρισα στο ταξιδι. Πολυ καλο παιδι. Γλυκυτατο. Το θεμα τελικα ηταν οτι εγω δεν ημουν τοσο αντρας οσο εδειχνε το παρουσιαστικο μου. Ηλπιζε οτι ημουν str8. Αυτο καταλαβα οτι ηλπιζε εκ των υστερων. Εμ δεν ειμαι. Τραβηξε καπως η ιστορια για καποιο διαστημα αλλα καλο τελος δεν ειχε. Δεν τον κακιζω. Κυριως εγω φταιω. Το θεμα ειναι η ψευδαισθηση που εχουμε πολλοι gay οτι ενας str8 θα μας ερωτευθει. Εμ δεν γινεται.
    δεν καταλαβαινω.
    τι να σε κανει στρειτ, αν εκεινος ειναι γκει; οι στρειτ δεν ερωτευονται ανδρες..

  4. #4
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν καταλαβαινω.
    τι να σε κανει στρειτ, αν εκεινος ειναι γκει; οι στρειτ δεν ερωτευονται ανδρες..
    Δεν εισαι γκει αντρας, για αυτο δεν καταλαβες. Ειχε την ψευδαισθηση, λογω της συμπεριφορας μου και του παρουσιαστικου μου οτι ισως ειμαι str8 ή bi. Αυτο ξεκαθαριστηκε ρητα, κατοπιν δικης του ερωτησης, οτι δεν ισχυει στο πρωτο μας ραντεβου μετα το ταξιδι. Στην πορεια της σχεσης διαπιστωσε οτι εχω αρκετα γκει στοιχεια στην συμπεριφορα μου, την ομιλια μου και τον τροπο σκεψης μου. Με λιγα λογια στα ματια του φαινομουν αυτο που τελικα ειμαι. Ενας γκει εστω στο πιο αρρενωπο. Ειχε πλασει μια εικονα για μενα που δεν ισχυε.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    Κανείς δεν καταλαβαίνει αυτά που λες....τελικά το παιδί ήταν γκέι ή στρέιτ;
    και αν ήταν στρέιτ πώς κάνατε σχέση;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Κανείς δεν καταλαβαίνει αυτά που λες....τελικά το παιδί ήταν γκέι ή στρέιτ;
    και αν ήταν στρέιτ πώς κάνατε σχέση;
    το παιδι ηταν gay. αλλα ηλπιζε οτι ο νικος ειναι στρειτ, αλλα παρολο που ειναι στρειτ, τον θελει ερωτικα...
    μια φαντασιωση/ ψευδαισθηση που πολλοι gay που δεν εχουν δεχθει την ομοφυλοφιλια τους, εχουν... οτι ενας στρειτ θα ερωτευοταν γκει ανδρα... ο,τι ναναι, δηλαδη..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    437
    Ήθελε έναν μεγαλύτερο αρρενωπό άνδρα, να μην έχει γυναικεία χαρακτηριστικά. Να έχει τον ρόλο του άνδρα. Να είναι ενεργητικός. Οι νέοι έχουν και λάθος αντίληψη για το σεξ ανεξάρτητα από τις προτιμήσεις. Μπερδεύουν την πραγματικότητα με όσα βλέπουν σε ερωτικά βίντεο.
    Για κανέναν δεν είναι εύκολο να βρεί τον ιδανικό σύντροφο να τον ικανοποιεί σε όλους τους τομείς.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    708
    Είναι μια πολύπλοκη φαντασίωση, γιατί ενυπάρχουν μέσα της ενοχικά σύνδρομα κληροδοτημένα κοινωνικά. Αν πας με έναν straight, είσαι λιγότερο gay. Ελπίζω ο άνδρας εκείνος να καταφέρει να αποδεχτεί τη σεξουαλικότητά του και να πετάξει τις ενοχές εκεί που τους αξίζουν, στα σκουπίδια.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,843
    Quote Originally Posted by WildHoney View Post
    Είναι μια πολύπλοκη φαντασίωση, γιατί ενυπάρχουν μέσα της ενοχικά σύνδρομα κληροδοτημένα κοινωνικά. Αν πας με έναν straight, είσαι λιγότερο gay. Ελπίζω ο άνδρας εκείνος να καταφέρει να αποδεχτεί τη σεξουαλικότητά του και να πετάξει τις ενοχές εκεί που τους αξίζουν, στα σκουπίδια.
    ναι, γιατι υποκρινεσαι οτι και σενα, πρωτη φορα σου ξανασυμβαινει.... οτι ειστε 2 στρειτ, που κανουν ενα δοκιμαστικο βρε παιδι μου, γιατι επαθαν κατι κοσμοιστορικο, δεν ειστε 2 ομοφυλοφιλοι που αναζητουν παντα ανδρες..

    και... μαντεψτε γιατι δεν ισχυει το ιδιο με την γυναικεια ομοφυλοφιλια... γιατι δλδ, μια γυναικα που δεν νοιωθει πολυ καλα με την ομοφυλοφιλια της, δεν εχει σαν φαντασιωση οτι η απεναντι γυναικα ειναι στρειτ...

    για τον ιδιο λογο που ο κασελακης εγινε ξαφνικα αποδεκτος απο την ελληνικη κοινωνια...
    οχι επειδη η ελληνικη κοινωνια ξαφνικα εγινε προοδευτικη, αλλα απο ΜΙΣΟΓΥΝΙΣΜΟ!
    ο κασελακης εχει την "τυχη" να ειναι ανδροπρεπης! οσο εισαι ανδροπρεπης, ανδρας, δηλαδη, οκ..αν θες πηδηξου και με ανδρες. ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΝΟ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙΣ!!! αν ηταν θηλυπρεπης, θα σας ελεγα εγω τι θα του λεγανε...
    για τον ιδιο λογο ειναι κατακριτεοι οι θηλυπρεπεις γκει και καποιοι τους κοροιδευουν. οχι γιατι ειναι ομοφυλοφιλοι, αλλα γιατι μοιαζουν με γυναικες! θεος φυλαξει, δηλαδη... ποιος ξεφτιλισμενος ανδρας να θελει να μοιαζει με γυναικα;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    437
    Ο κασελακης σέρνει στόλο... Υπάρχουν πολλά γούστα στο σεξ . Αν κάποιος είναι αρρενωπός και έχει ανδρικά χαρακτηριστικά για κάποιους είναι επιλογή, υπάρχουν όμως και εξαιρέσεις. Μπορεί ετεροφυλόφιλοι άνδρες να μην είναι προικισμένοι στην εμφάνιση. Οι ομοφυλόφιλοι αν νιώθουν γυναίκες δεν είναι ξεφτιλισμενοι , η γυναικεία συμπεριφορά τους βγαίνει αυθόρμητα. Το ντύσιμο, η αποτρίχωση, βάψιμο είναι ας πούμε πιο βαρύ περιστατικό ομοφυλοφιλίας ξεφεύγει από το τι κάνεις στο κρεβάτι.

  11. #11
    Quote Originally Posted by Remedy View Post

    και... μαντεψτε γιατι δεν ισχυει το ιδιο με την γυναικεια ομοφυλοφιλια... γιατι δλδ, μια γυναικα που δεν νοιωθει πολυ καλα με την ομοφυλοφιλια της, δεν εχει σαν φαντασιωση οτι η απεναντι γυναικα ειναι στρειτ...
    Έχω φίλη bi , που όμως προτιμάει έντονα τις γυναίκες. Σε πληροφορώ ότι όλο straight γυναίκες θέλει, γιατί αποτελεί για αυτή τη ΜΕΓΙΣΤΗ επιβεβαίωση να αλλάξει η άλλη προτιμήσεις ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΗ. Οπότε για τη φίλη μου, είναι θεμα εγωισμού και λίγο θέμα επιλογών, γιατί δεν βρίσκεις και πολλες "θηλυκές" λεσβίες έτσι οπως τις θέλει αυτή. Έχει πολύ συγκεκριμένο γούστο.

Similar Threads

  1. Είμαι 39 χρονών είμαι μεγάλη για σπουδές;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-01-2019, 12:17
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 09:22
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 12:18
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •