Είναι κανείς εδώ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376

    Είναι κανείς εδώ;

    Είμαι μόνη μου σπίτι και ξαφνικά με έπιασε ένα έντονο κάψιμο στον λαιμό στο κέντρο εκεί που βρίσκεται το "καρύδι" και έντονη ταχυκαρδία.Εδω και μισή ώρα δεν έχω ηρεμήσει λέτε να είναι καρδιά αυτό το κάψιμο; φοβάμαι πάρα πολύ.Το έχετε πάθει; πρώτη φορά μου συμβαίνει.Νομιζω ότι θα πάθω κάτι και γίνομαι χειρότερα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Είμαι μόνη μου σπίτι και ξαφνικά με έπιασε ένα έντονο κάψιμο στον λαιμό στο κέντρο εκεί που βρίσκεται το "καρύδι" και έντονη ταχυκαρδία.Εδω και μισή ώρα δεν έχω ηρεμήσει λέτε να είναι καρδιά αυτό το κάψιμο; φοβάμαι πάρα πολύ.Το έχετε πάθει; πρώτη φορά μου συμβαίνει.Νομιζω ότι θα πάθω κάτι και γίνομαι χειρότερα.
    Κριση πανικου με μορφη καψιματος....πιες ενα ζαναξ να σ περασουν ολα....ιωαννα...δεν πεθανεις με καψιμο ....αγχος ταχυκαρδια ....ουτε καν....ισε υγιεις κ πολυ νεα...αγχοςςςςςςςς

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by Babis1974 View Post
    Κριση πανικου με μορφη καψιματος....πιες ενα ζαναξ να σ περασουν ολα....ιωαννα...δεν πεθανεις με καψιμο ....αγχος ταχυκαρδια ....ουτε καν....ισε υγιεις κ πολυ νεα...αγχοςςςςςςςς
    Σε ευχαριστώ πολύ που απάντησες,δεν έχω ηρεμήσει ακόμη φοβάμαι μήπως είναι έμφραγμα γιατί σαν συμπτωμα είναι το αίσθημα καψίματος και η ταχυκαρδία.Αυτο γυρίζει στο μυαλό μου και με τρελαίνει.Το έχεις πάθει κι εσύ αυτό;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Γτ δν πας σε καρδιολόγο?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    [QUOTE=Tsoufis1989;1246872]Γτ δν πας σε καρδιολόγο?[/QUOTE
    Πριν δύο μήνες πήγα έκανα τριπλεξ και τεστ κοπώσεως.Λες να ξανά πάω;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Και βγήκαν όλα καλά?αν ναι τότε είσαι μια χαρα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by Tsoufis1989 View Post
    Και βγήκαν όλα καλά?αν ναι τότε είσαι μια χαρα
    Καλημέρα!Ναι όλα καλά βγήκαν.Σημερα έχω λίγη ζαλάδα και τρέμουλο.Δε ξέρω τι να πω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    116
    Ιωάννα πως είσαι καλύτερα? Και εγώ έχω πολλές σωματικές ενοχλήσεις καθημερινά... από χθες έχω μια αίσθηση όπως όταν τρομάζουμε που μας κάνει κάπως μπροστά στο στήθος εγώ το παθαίνω συνέχεια όλη την ώρα χωρίς αιτία.το παθαίνα και παλιά...και φοβάμαι μην είναι πρόβλημα στην καρδιά...αν και έχω κάνει εξετάσεις στην καρδιά και δεν είχα κάτι χολτερ είχα βάλει ...φοβάμαι πολύ.εχω ένα μικρό παιδάκι και φοβάμαι μην πεθάνω και δεν έχει την μανούλα του....θέλω να κλάψω πολύ :(

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by Noname144 View Post
    Ιωάννα πως είσαι καλύτερα? Και εγώ έχω πολλές σωματικές ενοχλήσεις καθημερινά... από χθες έχω μια αίσθηση όπως όταν τρομάζουμε που μας κάνει κάπως μπροστά στο στήθος εγώ το παθαίνω συνέχεια όλη την ώρα χωρίς αιτία.το παθαίνα και παλιά...και φοβάμαι μην είναι πρόβλημα στην καρδιά...αν και έχω κάνει εξετάσεις στην καρδιά και δεν είχα κάτι χολτερ είχα βάλει ...φοβάμαι πολύ.εχω ένα μικρό παιδάκι και φοβάμαι μην πεθάνω και δεν έχει την μανούλα του....θέλω να κλάψω πολύ :(
    Προσπαθώ πολύ είναι η αλήθεια.Κι εγώ έχω μωρό κι εχθές ήμουν μόνη μου και τα είδα όλα.νομιζα ότι θα πεθάνω και αγχωνομουν που θα ήταν το μωρό μόνο του.Φαντασου ότι δεν ήθελα να κλειδώσω το βράδυ την πόρτα μη τυχόν και πάθαινα κάτι και έπρεπε να την ανοίξουν για να βρούν τον μικρό.Αστα να πάνε είναι η κατάσταση ενώ για ένα χρονικό διάστημα ήμουν καλά τώρα ξανά από την αρχή.Τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    116
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Προσπαθώ πολύ είναι η αλήθεια.Κι εγώ έχω μωρό κι εχθές ήμουν μόνη μου και τα είδα όλα.νομιζα ότι θα πεθάνω και αγχωνομουν που θα ήταν το μωρό μόνο του.Φαντασου ότι δεν ήθελα να κλειδώσω το βράδυ την πόρτα μη τυχόν και πάθαινα κάτι και έπρεπε να την ανοίξουν για να βρούν τον μικρό.Αστα να πάνε είναι η κατάσταση ενώ για ένα χρονικό διάστημα ήμουν καλά τώρα ξανά από την αρχή.Τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;
    Αυτό με την πόρτα το έχω κάνει και εγώ πολλές φορές πίστεψε με...δεν ξέρω πως και που βρίσκω την δύναμη να τα βγάζω πέρα...είμαι 28..εσύ?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by Noname144 View Post
    Αυτό με την πόρτα το έχω κάνει και εγώ πολλές φορές πίστεψε με...δεν ξέρω πως και που βρίσκω την δύναμη να τα βγάζω πέρα...είμαι 28..εσύ?
    Είσαι πολύ μικρούλα.Ειμαι 39 και παλεύω με νύχια και με δόντια κάθε μέρα να ανταπεξέλθω στις υποχρεώσεις μου.Τα βραδιά που όλος ο κόσμος κάθεται και ηρεμεί εγώ βρίσκομαι σε πανικό.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    911
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Είμαι μόνη μου σπίτι και ξαφνικά με έπιασε ένα έντονο κάψιμο στον λαιμό στο κέντρο εκεί που βρίσκεται το "καρύδι" και έντονη ταχυκαρδία.Εδω και μισή ώρα δεν έχω ηρεμήσει λέτε να είναι καρδιά αυτό το κάψιμο; φοβάμαι πάρα πολύ.Το έχετε πάθει; πρώτη φορά μου συμβαίνει.Νομιζω ότι θα πάθω κάτι και γίνομαι χειρότερα.
    Από το άγχος είναι όλα αυτά τα πάθαινα κ εγώ, τώρα έχουν υποχωρήσει.
    Βεβαια παίρνω τα ζαναξακια μου κ ηρεμώ.
    Ίσως χρειαστείς αγωγή στην αρχή για έξτρα βοήθεια.
    Ελπίζω να συνέλθεις γρήγορα κ να χαρείς το καλοκαίρι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Από το άγχος είναι όλα αυτά τα πάθαινα κ εγώ, τώρα έχουν υποχωρήσει.
    Βεβαια παίρνω τα ζαναξακια μου κ ηρεμώ.
    Ίσως χρειαστείς αγωγή στην αρχή για έξτρα βοήθεια.
    Ελπίζω να συνέλθεις γρήγορα κ να χαρείς το καλοκαίρι.
    Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Ειχα συνέλθει για ένα χρονικό διάστημα αλλά έγινε κάτι στο οικογενειακό περιβάλλον πολύ δύσκολο και ήρθαν τούμπα όλα.Ζαναξ παίρνω κι εγώ πολύ περιστασιακά στα μεγάλα ζόρια.ευχομαι να είσαι πάντα καλά και να υποχωρήσουν τελείως αυτά τα συμπτώματα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    116
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Είσαι πολύ μικρούλα.Ειμαι 39 και παλεύω με νύχια και με δόντια κάθε μέρα να ανταπεξέλθω στις υποχρεώσεις μου.Τα βραδιά που όλος ο κόσμος κάθεται και ηρεμεί εγώ βρίσκομαι σε πανικό.
    Ιωάννα μου πόσο σε καταλαβαίνω γλυκε μου ανθρώπε....συμπονω με τον πόνο σου γιατί και εγώ σε αυτή την κατάσταση είμαι...τα βράδυα ο πανικός δίνει ρεσιτάλ....έχουμε πολλές σωματικές ενοχλήσεις και παλεύουμε να τα βγάλουμε πέρα κάθε μέρα...είμαι χάλια αυτή τη στιγμή που σου γράφω.θα κάνω μια προσευχή για σενα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    336
    Παιδιά σας εύχομαι καλή δύναμη από καρδιάς....

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Είναι κανείς εδώ;
    By Κύκνος in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 4278
    Last Post: 16-06-2024, 20:54
  2. Είναι κανείς εδώ;
    By Joanna K in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 22
    Last Post: 12-01-2024, 16:46
  3. Είναι κανείς εδώ..;;
    By Kosmogonia.. in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 26-02-2022, 11:12
  4. να είναι διπολικός κανείς ή να μην είναι ?
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-09-2015, 16:32
  5. Ειναι κανεις εδω;;;;;;
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 03-09-2013, 19:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •