Xanax και άγχος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    244
    Ακου μια λυση ...για ν σιγουρευτεις οτι ολα ινε ψυχοσωματικα πας σε ςνα νοσοκομειο στα επςιγοντα κ πες πεθσινω κλπ κλπ κ ζητα ν σ κανουν ενεση για ν ηρεμησεις ......οταν στην κανουν δεν θα εχεις ουτε ζαλαδεςουτε πονοκεφαλο ...κ οταν πας δπιτι κ περασουν οι ωρες θα σε ξαναπιασουν ...ψυχωσωματικο φσινετε απο χιλιομετρο

  2. #17
    Quote Originally Posted by Sophie_ View Post
    Πολύ. Από τις 14 του μήνα είμαι ζαλάδες κ πονοκέφαλο κ κάνεις γιατρός δε βρίσκει τιποτα
    Μήπως πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρο σου να σου γράψει και ένα αντικαταθλιπτικο μαζί με το ζαναξ

  3. #18
    Γιατί από μόνο του το ζαναξ δεν έχει νόημα.ποσο θα τα παίρνεις

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,189
    Quote Originally Posted by Sophie_ View Post
    Πολύ. Από τις 14 του μήνα είμαι ζαλάδες κ πονοκέφαλο κ κάνεις γιατρός δε βρίσκει τιποτα
    Ε άμα είναι ψυχολογικό λογικό είναι να μην βρισκουν τίποτα οι γιατροί.
    Το ζάναξ είναι για τον υπνο και για προσωρινή ανακούφιση απο το άγχος...Δεν θεραπεύει κάτι...Εγω το παίρνω μονο πριν τον ύπνο...Μισο του 0.5
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2023
    Posts
    376
    Quote Originally Posted by Sophie_ View Post
    Μόνο αυτό μου έδωσε. Χθες που ήπια 1/2 του 0,5mg δηλαδή 0,25 άρχισα να νιώθω βαρύ το σώμα μου, κουρασμένο, κ δύο ώρες μετά περίπου ένα σα βάρος στο στήθος, σαν πιο βαριά η ανάσα μου, αλλά ταυτόχρονα ήμουν τρομερά χαλαρή. Η ζαλάδα που είχα δέκα μέρες έφυγε μόλις το ήπια, όμως τώρα φοβάμαι να το πάρω ξανά μήπως με πιάσει κάτι στο αναπνευστικό; Του είχα πει βέβαια ότι έχω ασθματικο βήχα αλλά μόνο όταν πάρω μικρόβιο, δεν είμαι καθημερινά με εισπνοές. Πολύ άγχος βρε παιδιά τι θα κάνω δεν ηρεμώ
    Από τον Αύγουστο ταλαιπωρουμε με ζαλάδες, ειδικά μέχρι τον Οκτώβριο δε μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι να πάω στην κουζίνα, ούτε να φάω μπορούσα ούτε τίποτα,έκανα όλες τις εξετάσεις, μαγνητικές, αξονικές, ακτινογραφίες και ότι υπάρχει σε αιματολογική εννοείται δεν βρέθηκε τίποτα,δεν πίστευα ποτέ ότι το άγχος μπορεί να δημιουργήσει αυτή την κατάσταση.Ανεκαθεν ήμουν αγχώδεις και με κρίσεις πανικού εδώ και 10 χρόνια αλλά αυτό το πράγμα δε το είχα ξανά πάθει,είχα πιστέψει ότι εχω κάτι οργανικό, κάνω ψυχοθεραπεία κάθε βδομάδα και στα πολύ ζόρια πίνω ζαναξ.Καλη δύναμη και εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και ψυχική ηρεμία!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    180
    Quote Originally Posted by shadoka View Post
    Μήπως πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρο σου να σου γράψει και ένα αντικαταθλιπτικο μαζί με το ζαναξ
    Μου το πρότεινε αλλά φοβάμαι πολύ τα τόσα φάρμακα δεν ξέρω τι να κάνω

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    180
    Quote Originally Posted by Joanna K View Post
    Από τον Αύγουστο ταλαιπωρουμε με ζαλάδες, ειδικά μέχρι τον Οκτώβριο δε μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι να πάω στην κουζίνα, ούτε να φάω μπορούσα ούτε τίποτα,έκανα όλες τις εξετάσεις, μαγνητικές, αξονικές, ακτινογραφίες και ότι υπάρχει σε αιματολογική εννοείται δεν βρέθηκε τίποτα,δεν πίστευα ποτέ ότι το άγχος μπορεί να δημιουργήσει αυτή την κατάσταση.Ανεκαθεν ήμουν αγχώδεις και με κρίσεις πανικού εδώ και 10 χρόνια αλλά αυτό το πράγμα δε το είχα ξανά πάθει,είχα πιστέψει ότι εχω κάτι οργανικό, κάνω ψυχοθεραπεία κάθε βδομάδα και στα πολύ ζόρια πίνω ζαναξ.Καλη δύναμη και εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και ψυχική ηρεμία!
    Γεια σου και σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμά σου. Μπορείς να μου περιγράψεις τι είδους ζάλη ένιωθες; Το νιώθεις ακόμη; Πίνεις κάποιο αγχολυτικο; Η ψυχοθεραπεία πόσο σε βοήθησε ως τώρα; Μόλις πίνω λίγο ζαναξ ηρεμώ...το θέμα είναι ότι αυτό δε μπορεί να συνεχιστεί ετσι

  8. #23
    Quote Originally Posted by Sophie_ View Post
    Μου το πρότεινε αλλά φοβάμαι πολύ τα τόσα φάρμακα δεν ξέρω τι να κάνω
    Μη φοβάσαι όλος ο κόσμος με αντικαταθλιπτικά ειναι

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ REMERON-ΞΑΝΑ ΧΡΗΣΗ XANAX ΓΙΑ ΑΓΧΟΣ
    By kriti28 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 04-07-2023, 14:30
  2. Xanax και πάλι xanax
    By Νοσηρή φαντασία in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 91
    Last Post: 01-07-2021, 12:21
  3. xanax
    By akis1 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 23
    Last Post: 11-06-2019, 22:04
  4. Άγχος, αϋπνία και Xanax
    By tsini in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 39
    Last Post: 03-09-2015, 14:23
  5. xanax
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 02-06-2010, 14:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •