Αίσθημα καψίματος στο στήθος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    119

    Αίσθημα καψίματος στο στήθος

    Καλησπέρα σας ...θα ήθελα να ρωτήσω αν έστω κάποιος έχει αντιμετωπίσει αυτην την ενόχληση ....νιωθω εδώ και λίγες μέρες αυτή την αίσθηση όπως όταν τρομάζουμε απότομα από κάτι,σαν κάψιμο,μπροστά στο στήθος,πάει και ερχεται ...το νιωθω πολλεεεες φορές μέσα στη μέρα...τι μπορεί να είναι το έχει νιώσει κανείς ?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    337
    Σε πονάει και η πλάτη και ο πόνος έρχεται και στο στήθος?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2024
    Posts
    283
    Απο γαστροοισοφαγικη μπορεί να εχεις τέτοιο συπτωμα ,εχει να κάνει με την χαλάρωση της βαλβίδας και ανεβαίνουν τα υγρά του στομάχου που ειναι αρκετα οξινα .
    Εμενα μου εφερνε και πολυ ενόχληση στο λαιμό και βήχα μέχρι να μου γράψει τα χάπια για την παλινδρομιση ο γιατρος μου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by nemo View Post
    Απο γαστροοισοφαγικη μπορεί να εχεις τέτοιο συπτωμα ,εχει να κάνει με την χαλάρωση της βαλβίδας και ανεβαίνουν τα υγρά του στομάχου που ειναι αρκετα οξινα .
    Εμενα μου εφερνε και πολυ ενόχληση στο λαιμό και βήχα μέχρι να μου γράψει τα χάπια για την παλινδρομιση ο γιατρος μου.
    Σιγουρα απο οισοφαγο η γαστριτιδα ...για κοιταξε το ...δεν ινε παντος καρδια ...μην ανησυχεις

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by Noname144 View Post
    Καλησπέρα σας ...θα ήθελα να ρωτήσω αν έστω κάποιος έχει αντιμετωπίσει αυτην την ενόχληση ....νιωθω εδώ και λίγες μέρες αυτή την αίσθηση όπως όταν τρομάζουμε απότομα από κάτι,σαν κάψιμο,μπροστά στο στήθος,πάει και ερχεται ...το νιωθω πολλεεεες φορές μέσα στη μέρα...τι μπορεί να είναι το έχει νιώσει κανείς ?
    Σιγουρα απο οισοφαγο η γαστριτιδα ...για κοιταξε το ...δεν ινε παντος καρδια ...μην ανησυχεις

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    119
    Δεν ξέρω ειλικρινά τι μπορεί να είναι ο γιατρός λέει δεν είναι καρδιά επειδή είχα κάνει πριν λίγους μήνες εξετάσεις.... άρα δεν το έχει νιώσει κανείς?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    119
    Παιδιά με έπιασε με αίσθηση σαν κάψιμο σε όλους τους μυς κόπωση ζάλη ταχυπαλμια τρέμουλο και αίσθηση ότι θα λυποθυμησω......φοβάμαι πολύ θέλω να κλαψω

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    91
    Μήπως παθαίνεις κρίση πανικού???

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    119
    Δεν ξέρω ελπίζω ότι είναι κρίση πανικού .....είναι καινούργια συμπτώματα όλα αυτά για μενα...με τρομάζουν και μου φαιρνουν δυσφορία και θυμό που δεν μπορώ να ηρεμησω

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    91
    Τι ηλικία έχεις? εικάζω πώς είναι κάποια κρίση πανικού παντως

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    119
    Είμαι 28...είχα βάλει χολτερ για άλλο λόγο πριν 3 μήνες(νόμιζα ότι είχα αρρυθμίες αλλά τελικά δεν είχα καμία)....δεν ξέρω αν μετά από 3 μήνες μπορεί να έχω πάθει κάποια βλάβη στην καρδιά ..είμαι αρκετά στρεσσαρισμενη...συν ότι έχω καθυστέρηση στην περίοδο μου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by Noname144 View Post
    Είμαι 28...είχα βάλει χολτερ για άλλο λόγο πριν 3 μήνες(νόμιζα ότι είχα αρρυθμίες αλλά τελικά δεν είχα καμία)....δεν ξέρω αν μετά από 3 μήνες μπορεί να έχω πάθει κάποια βλάβη στην καρδιά ..είμαι αρκετά στρεσσαρισμενη...συν ότι έχω καθυστέρηση στην περίοδο μου...
    Η καρδια δεν χαλαει σε 3 μηνες ....θα ειχαν γεμισεο τα νεκροταφεια νεους ανθρωπυος απο καρδια....υπερβολες...ηρεμησ� � ....εχεις φορτιο ψυχικο κ σου κανει κολπα
    ...παρε καμμια αγωγη κανε καμμια γυμναστικη....ολος ο πλανητης τα εχει παιξει κ εχει ψυχωσωματινα....εισαι μια χαρα σπο υγεια....την ψυχη σου κοιτα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2023
    Posts
    119
    Quote Originally Posted by Babis1974 View Post
    Η καρδια δεν χαλαει σε 3 μηνες ....θα ειχαν γεμισεο τα νεκροταφεια νεους ανθρωπυος απο καρδια....υπερβολες...ηρεμησ� � ....εχεις φορτιο ψυχικο κ σου κανει κολπα
    ...παρε καμμια αγωγη κανε καμμια γυμναστικη....ολος ο πλανητης τα εχει παιξει κ εχει ψυχωσωματινα....εισαι μια χαρα σπο υγεια....την ψυχη σου κοιτα
    Λέω να ξαναπάω στον καρδιολόγο μετά να κάνω καρδιογράφημα....μπας και ηρεμήσω ..αν και ξέρω ότι όλο αυτό δεν σταματά με ένα απλό καρδιογράφημα.....είναι πράγματικα όλος ο κόσμος με ψυχοσωματικά...γιατί όμως γιατί..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    253
    Quote Originally Posted by Noname144 View Post
    Λέω να ξαναπάω στον καρδιολόγο μετά να κάνω καρδιογράφημα....μπας και ηρεμήσω ..αν και ξέρω ότι όλο αυτό δεν σταματά με ένα απλό καρδιογράφημα.....είναι πράγματικα όλος ο κόσμος με ψυχοσωματικά...γιατί όμως γιατί..
    Μην πας ...τσαμπα θα πας...εισαι μια χαρα.....αν ειχες κατι να ξερεις θα ησπυν πολυυυυυυ ασχημα...γιατι εχει ψυχοσωματικα?γοατι βλεπεις κανενας γελαει?βλεπεις να υπαρχει καπου καλοπεραση?ολοι οι πλπυσιοιεχουν μαζεψει το χρημα κ ο κοσμος περναει ισα ισα κ το χειροτερο ...παντου πολεμος ....οά αυτα τα βλεπει η ψυχη σου κ συν καθε μερα πρεσα στην δπυλιεια πρεσα στα προσωπικα....πως να αντεξει η ψυχη....λεει φτανει ....κ επειδη δεβ εχει στομα στο δειχνει στο σωμα....ψυχη κ σωμα δεν ιβε ξεχωριστα.....ενα ειναι

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    91
    Quote Originally Posted by Noname144 View Post
    Λέω να ξαναπάω στον καρδιολόγο μετά να κάνω καρδιογράφημα....μπας και ηρεμήσω ..αν και ξέρω ότι όλο αυτό δεν σταματά με ένα απλό καρδιογράφημα.....είναι πράγματικα όλος ο κόσμος με ψυχοσωματικά...γιατί όμως γιατί..
    Να ξαναπάς άμα σε κάνει να νιώθεις καλύτερα εμένα ο καρδιολόγος μου έχει γίνει ο καλύτερος μου φίλος.σε λίγο θα βγενουμε και για μπύρες έτσι όπως πάει το θέμα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αίσθημα καψίματος!!!!
    By Vasomp in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-06-2019, 18:05
  2. Αίσθημα καψίματος σε ολο το σώμα!!!
    By minaspap in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 6
    Last Post: 21-02-2018, 15:52
  3. αισθήμα καψίματος στα πνευμονια και σωμα
    By deleted_member16022018 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 29-01-2018, 17:43
  4. Αίσθημα καψίματος σε ολο το σώμα!!!
    By minaspap in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 1
    Last Post: 04-12-2017, 19:06
  5. πονος στο στηθος, αισθημα πως θα πεθανω.
    By pas75 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 29-09-2011, 18:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •