Φόβος θανατου & αρρώστιας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    244
    Quote Originally Posted by nemo View Post
    Οχι Θεσσαλονικη και πολλες φορες κανω συνεδριες και διαδικτυακα ,ειδικα το διαστημα που ειχα εργο με την δουλεια και ημουν εξωτερικο δεν ξερεις ποσο με βοηθησε το διαδικτυακό.
    Μην σου πω και πολλες φορες θεσσαλονικη οταν ειμαι προτιμω το διαδικτυακο γιατι δεν χανω χρονο στις μετακινησεις μου .
    Αν εχεις χημεια με τον θεραπευτη σου οπως και να κανεις παντα φευγεις με πολυ τροφη για σκεψη που λεμε .

    Νομιζω πρεπει να βρεις καποιον να δουλεψεις αυτη την ηλικια που σε προβληματιζει ,αν δεν το κανεις αυτο δεν θα ηρεμησεις .
    Θεσσαλονικη....βγαζει ωραιες φωνες και ωραοα κοριτσια...λιγο τρελιαρικα αλλα ωραια!χαχα..
    Νομιζω δεν θα καταφερω να βρω ακρη αν δεν βρω σωστο ανθρωπο να βρει το προβλημα...καπου κατι θα με εχει επηρεασει...αλλα πιστευβ δε θα το βρω ποτε...μαλλον θα ζησω ετσι καπως....ενταξει ειμαι απλα υπαρχου μερες π το αγχος πιεζει το σωμα πολυ....αν λυνοταν αυτο θα ημουν πολυ τυχερος ανθρωπος...εχω πιστεψε οτι δεβ θα το λυσω ποτε....καπως συμβιβαστηκα....δοξα το θεο υπαρχυον ανθρωποι σε νοσοκομεια ....οποτε ας μην γκρινιαζω...

  2. #17
    Banned
    Join Date
    May 2024
    Posts
    283
    Quote Originally Posted by Babis1974 View Post
    Θεσσαλονικη....βγαζει ωραιες φωνες και ωραοα κοριτσια...λιγο τρελιαρικα αλλα ωραια!χαχα..
    Νομιζω δεν θα καταφερω να βρω ακρη αν δεν βρω σωστο ανθρωπο να βρει το προβλημα...καπου κατι θα με εχει επηρεασει...αλλα πιστευβ δε θα το βρω ποτε...μαλλον θα ζησω ετσι καπως....ενταξει ειμαι απλα υπαρχου μερες π το αγχος πιεζει το σωμα πολυ....αν λυνοταν αυτο θα ημουν πολυ τυχερος ανθρωπος...εχω πιστεψε οτι δεβ θα το λυσω ποτε....καπως συμβιβαστηκα....δοξα το θεο υπαρχυον ανθρωποι σε νοσοκομεια ....οποτε ας μην γκρινιαζω...
    Αυτο ειναι μεγαλη παγιδα .
    Βλεπουμε τα χειροτερα και παιρνουμε παρηγορια για να μην προσπαθησουμε .
    Ναι εχεις δικιο μπορει να δυσκολευτεις να βρεις σωστο θεραπευτη αλλα δεν θα σε σταματησεις να ψαχνεις ξερωντας οτι υπαρχουν και αξιοι εκει περα εξω .
    Ειδικα αν εισαι Αθηνα εχει αρκετους.

    Ξερεις κατι ;
    Δεν συμβιμβαζομαι πλεον με τιποτα λιγοτερο απο αυτο που θελω στη ζωη μου και μπορω να το διεκδικισω .
    Ακομα και η καταθλιπτικη μου πλευρα δεν θελω να στεκεται εμποδιο .

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    244
    Quote Originally Posted by nemo View Post
    Αυτο ειναι μεγαλη παγιδα .
    Βλεπουμε τα χειροτερα και παιρνουμε παρηγορια για να μην προσπαθησουμε .
    Ναι εχεις δικιο μπορει να δυσκολευτεις να βρεις σωστο θεραπευτη αλλα δεν θα σε σταματησεις να ψαχνεις ξερωντας οτι υπαρχουν και αξιοι εκει περα εξω .
    Ειδικα αν εισαι Αθηνα εχει αρκετους.

    Ξερεις κατι ;
    Δεν συμβιμβαζομαι πλεον με τιποτα λιγοτερο απο αυτο που θελω στη ζωη μου και μπορω να το διεκδικισω .
    Ακομα και η καταθλιπτικη μου πλευρα δεν θελω να στεκεται εμποδιο .
    Ειναι ενας τροπος επιβιωσης λες δοξα το θεο κ ετδι ολα καλα ...ομως πολυ καλακανειςκ θες να καλυτερευσης την ζωη σου κ δεβ συμβιβαζεσε με αυτα π εχεις ...αυτο δεν δειχνει καμμια καταθλιψη . Ουτε μια μερα ..δειχνει απλα οτι ολοι μας εχουμε δυδκολες μερες....απλα καποιοι θελοιυμε το χρονο μας ν τις ξεπερασουμε ...ειμαστε λιγο πιο ευαισθητοι λεω εγω .. εχω γυρισει ολη την ευρωπη κ αλλες χωρες δτον κοσμο ....θεσσαλονικη εχω παει 1 φορα για 2 μερες για ενα ομορφο κοριτσι σαλονικια οταν ημουν 25 χρονων.......

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    12
    Καλησπέρα, μου έχει δείξει αλλά το θέμα είναι πως όταν είμαι μαζί της και τα λέμε νιωθω μια χαρά όμως όταν μένω μόνη μου δυστυχώς δεν σκέφτομαι καθαρά. Με
    Πιάνει ο φόβος και το άγχος.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    May 2024
    Posts
    283
    Quote Originally Posted by Babis1974 View Post
    Ειναι ενας τροπος επιβιωσης λες δοξα το θεο κ ετδι ολα καλα ...ομως πολυ καλακανειςκ θες να καλυτερευσης την ζωη σου κ δεβ συμβιβαζεσε με αυτα π εχεις ...αυτο δεν δειχνει καμμια καταθλιψη . Ουτε μια μερα ..δειχνει απλα οτι ολοι μας εχουμε δυδκολες μερες....απλα καποιοι θελοιυμε το χρονο μας ν τις ξεπερασουμε ...ειμαστε λιγο πιο ευαισθητοι λεω εγω .. εχω γυρισει ολη την ευρωπη κ αλλες χωρες δτον κοσμο ....θεσσαλονικη εχω παει 1 φορα για 2 μερες για ενα ομορφο κοριτσι σαλονικια οταν ημουν 25 χρονων.......
    Την καταθλιψη δεν την δειχνεις οταν την εχεις δουλεψει .
    Την νιωθεις εντονα ομως κατα διαστηματα .
    Να ξαναπας θεσσαλονικη δεν ειναι τυχαια αυτο που λενε για την πιο ερωτικη πολη .
    Δυσκολευομουν αρκετα οταν επρεπε να πηγαινω Ιταλια λογο του συζηγου για μεγαλα διαστηματα .
    Δεν την. αλλαζω με τιποτα

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    244
    Quote Originally Posted by nemo View Post
    Την καταθλιψη δεν την δειχνεις οταν την εχεις δουλεψει .
    Την νιωθεις εντονα ομως κατα διαστηματα .
    Να ξαναπας θεσσαλονικη δεν ειναι τυχαια αυτο που λενε για την πιο ερωτικη πολη .
    Δυσκολευομουν αρκετα οταν επρεπε να πηγαινω Ιταλια λογο του συζηγου για μεγαλα διαστηματα .
    Δεν την. αλλαζω με τιποτα
    Θελω ν ερθω μια θεσαλονικη ...ν περασω καλα ...δεν ξερω κανεναν εκει βεβαια ως αθηναιος αλλα θα φωναξω nemooio κ ισως ακουσω απαντηση ...οταν κατεβω ελλαδα κ εχω πολλες μερες θ παρω το αμαξι μ κ θα ερθω στην ομιρφη θεσλονικη μετα σπο 25 χρονια.. καλλιο αργα παραποτε ...τι λες ?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    244
    Quote Originally Posted by nemo View Post
    Την καταθλιψη δεν την δειχνεις οταν την εχεις δουλεψει .
    Την νιωθεις εντονα ομως κατα διαστηματα .
    Να ξαναπας θεσσαλονικη δεν ειναι τυχαια αυτο που λενε για την πιο ερωτικη πολη .
    Δυσκολευομουν αρκετα οταν επρεπε να πηγαινω Ιταλια λογο του συζηγου για μεγαλα διαστηματα .
    Δεν την. αλλαζω με τιποτα
    Εγω δεβ πιστευω στην καταθλιψη ...πιστευω ομως στις στεναχψριες στα τραυματα ...κ πανω απο ολα ποσο ευαισθητος ινε καποιος κ ποσοβαρα παιρνει τα πραγμστα ....συνηθως οι πολθ ευαισθητοι ανθρωποθ κουβαλανε μια μονιμη στεναχωτια που το λες κ καταθλιψη ....οκ ας το πουμε ετσι ...

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    12
    Τώρα βρίσκομαι στην παραλία και αντί να χαλαρώσω και να το απολαύσω ένιωσα κάποια τσιμπήματα στο στήθος στιγμιαία τα οποία πέρασαν και έρχονται στο μυαλό μου πόσες σκέψεις. Πέρα από αυτό έκανα κάτι που δεν είναι καθόλου καλό, έψαξα στο Ίντερνετ για αυτό και με έκανε χειρότερα.
    Δεν μπορώ άλλο με αυτό το πράγμα! Νιωθω ότι δεν ζω τη ζωή μου όπως πρέπει, είμαι τόσο νέα και δεν ευχαριστιέμαι τη ζωή μου!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    244
    Quote Originally Posted by Vaso S View Post
    Τώρα βρίσκομαι στην παραλία και αντί να χαλαρώσω και να το απολαύσω ένιωσα κάποια τσιμπήματα στο στήθος στιγμιαία τα οποία πέρασαν και έρχονται στο μυαλό μου πόσες σκέψεις. Πέρα από αυτό έκανα κάτι που δεν είναι καθόλου καλό, έψαξα στο Ίντερνετ για αυτό και με έκανε χειρότερα.
    Δεν μπορώ άλλο με αυτό το πράγμα! Νιωθω ότι δεν ζω τη ζωή μου όπως πρέπει, είμαι τόσο νέα και δεν ευχαριστιέμαι τη ζωή μου!
    Μπες κ κολυμπα ...κ αν δεν πεθανεις δεν εχεις τιποτα ...στο λεω ετδι για ν καταλαβεις οτι ισρ μια χαρα...ψυψοσωματικο εντρλως

  10. #25
    Banned
    Join Date
    May 2024
    Posts
    283
    Quote Originally Posted by Babis1974 View Post
    Εγω δεβ πιστευω στην καταθλιψη ...πιστευω ομως στις στεναχψριες στα τραυματα ...κ πανω απο ολα ποσο ευαισθητος ινε καποιος κ ποσοβαρα παιρνει τα πραγμστα ....συνηθως οι πολθ ευαισθητοι ανθρωποθ κουβαλανε μια μονιμη στεναχωτια που το λες κ καταθλιψη ....οκ ας το πουμε ετσι ...
    Λυπαμαι αν λες την καταθλιψη μονιμη στεναχωρια τοτε δεν εχεις ιδεα τι θαα πει καταθλιψη .
    Καμια σχεση και μακαρι να ηταν στεναχωρια .
    ειναι ενα τερας που σε καταπινει και σε φοβιζει ..
    Τετοιο συναισθημα τετοια μαυριλα δεν την ευχομαι ουτε στο χειροτερο εχθρο μου .
    στεναχωριες ολοι εχουμε αλλα το ξαναλεω και οποιος την εχει νιωσει μπορει να καταλαβει μονο τι τερας ειναι αυτο και ποσο σε ρουφαει την ψυχη ,στην ξεριζωνει .

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    244
    Quote Originally Posted by nemo View Post
    Λυπαμαι αν λες την καταθλιψη μονιμη στεναχωρια τοτε δεν εχεις ιδεα τι θαα πει καταθλιψη .
    Καμια σχεση και μακαρι να ηταν στεναχωρια .
    ειναι ενα τερας που σε καταπινει και σε φοβιζει ..
    Τετοιο συναισθημα τετοια μαυριλα δεν την ευχομαι ουτε στο χειροτερο εχθρο μου .
    στεναχωριες ολοι εχουμε αλλα το ξαναλεω και οποιος την εχει νιωσει μπορει να καταλαβει μονο τι τερας ειναι αυτο και ποσο σε ρουφαει την ψυχη ,στην ξεριζωνει .
    Εσυ nemo την εχεις νιωσει?κ εγω εχω νιωσει απλα δεν πιστευω να εχω πεσει εντελως βαθια ωστε ν μην μπορω να σηκωθω...πεφτω σηκωνομαι....καταθλιπτικο λεβ καποιον που ουτε τα φαρμακα π
    Ουτε ο γιατρος τον κανεο καλα...αυτος ναι ινε καταθλιπτικος κ χρονια καταθμιπτικος....αλλα εγω λεω οτι ολοιειμαστε στεναχωροι βαθια πια.....βλεπεις πουθενα χσμολγελα τρυγυρω μας?εγω δεν βπεπω....αυτο εννοω

  12. #27
    Banned
    Join Date
    May 2024
    Posts
    283
    Εγω ειμαι διαγνωσμενη με κλινικη καταθλιψη και οταν επεσα στην αρχη μονο τα χαπια με σηκωσαν .
    Ουτε μπανιο δεν ηθελα να κανω ,ενα κουβαρι πανω σε ενα κρεβατι ειχα γινει και ζυγιζα 45 κιλα ...σκελετος δεδομενου οτι ειμαι και αρκετα ψηλη .
    ακομα παλευω να μην χανω τα κιλα που πρεπει να εχω ,οταν με πιανει κατα καιρους μπουκια δεν βαζω στο στομα μου ..
    και εδω ειναι που λεω οτι οι αγωγες δεν σε κανουν να βαζεις κιλα ,αλλα η συναισθηματικη σου αναγκη το να τρως συνεχεια για να καλυπτεις αυτο το ασχημο συναισθημα τις καταθλιψης .

    πολλοι λενε οτι εχουν καταθλιψη αλλα μονο αν εχεις γνωματευση απο γιατρο εγω πλεον λεω δεν τα μπερδευειες με στεναχωρια .

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    244
    Quote Originally Posted by nemo View Post
    Εγω ειμαι διαγνωσμενη με κλινικη καταθλιψη και οταν επεσα στην αρχη μονο τα χαπια με σηκωσαν .
    Ουτε μπανιο δεν ηθελα να κανω ,ενα κουβαρι πανω σε ενα κρεβατι ειχα γινει και ζυγιζα 45 κιλα ...σκελετος δεδομενου οτι ειμαι και αρκετα ψηλη .
    ακομα παλευω να μην χανω τα κιλα που πρεπει να εχω ,οταν με πιανει κατα καιρους μπουκια δεν βαζω στο στομα μου ..
    και εδω ειναι που λεω οτι οι αγωγες δεν σε κανουν να βαζεις κιλα ,αλλα η συναισθηματικη σου αναγκη το να τρως συνεχεια για να καλυπτεις αυτο το ασχημο συναισθημα τις καταθλιψης .

    πολλοι λενε οτι εχουν καταθλιψη αλλα μονο αν εχεις γνωματευση απο γιατρο εγω πλεον λεω δεν τα μπερδευειες με στεναχωρια .
    Τρομερο....εχω νιωσει κ εγω να θελω να μημ βγω απο το σπιτι κ να κλαιω...αλλα ελεγα θα βγω ...θα συρθω κ θα βγω...για να ιμε ειλικρινης το μονο που με συντηρουσε ηταν το τρεξιμο ...εφτασα να κανω 10χιλ τρεξιμο καθε μερα για να αντεχω ...βεβαια εχω παρει κ αντικαταθλοτπικα...αλλα να φτασω σε αυτο π λες ...δεν εφτασα....σ δινω συγχαρητξρια που εισαι καλα τωρα...μια ακομα ερωτηση...απο π προερχετε αυτο....εγω ας πουμε μ εχει πει μια ψυχολογκς οτι εχω ενα μικρο παιδι μεσα μου που το στεναχωρο ....κ ειναι αληθοα...ενω ειμαι δυνατος κ παλευω πολυ μπορω πολυ ευκολα να στεναχωρηθω ...βλεοω πολυ ευκολα τους λεκεδες της ζωης κ με χαλαει πολυ αυτο....καλημερα καλο μας nemo...θα σ μιλαω γλυκα που εχεις τετοια δυναμη...το αξιζεις

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Φόβος θανάτου
    By Sotiriskamp in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 27-08-2020, 12:26
  2. Φόβος Θανάτου
    By ΕιρηνηΠαναγιωτα in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 6
    Last Post: 07-11-2019, 09:27
  3. Φόβος Θανάτου
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 25-10-2016, 06:52
  4. Φοβος θανάτου
    By Sea1985 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 19
    Last Post: 25-08-2015, 09:43
  5. ΦΟΒΟΣ ΘΑΝΑΤΟΥ
    By freit in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 14-06-2011, 03:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •