Οικογένειά προβλήματα την ώρα που ο πατέρας μου κινδυνεύει να πεθάνει - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,151
    Quote Originally Posted by Elenikara3085 View Post
    Ειλικρινά εγώ θα τρελαθώ στο τέλος!!
    Το τραβάω όλο αυτό μόνη μου!!Η μητέρα μου ειλικρινά δεν με καταλαβαίνει!!
    Πόση βοήθεια ακόμη θέλει από εμένα,δεν την βοηθάω??
    Τώρα θα επιστρέψει από Αθήνα την άλλη Πέμπτη κ μου ζητούσε για ψώνια από σούπερ μάρκετ να της πάω στο χωριό,εγώ που δουλεύω την επόμενη μέρα και δουλεύω πρωί -βράδυ ,ποτέ θα τα προλάβω όλα αυτά εγώ??Να έχω δύο μικρά παιδιά και να θέλει να της πάω σούπερ μάρκετ!!
    Η το άλλο,να πάω να τις ψωνίσω εγώ πράγματα κ να της πάει η αδελφή μου στο χωριό!!
    Δηλαδή εγώ να τα πληρώσω από την τσέπη μου,αλλά η αδελφή μου να μην βάλει χέρι στην τσέπη της,μια ζωή δεν έχει λεφτά!!
    Εγώ τι έχω όμως κανένα δέντρο κ κόβω λεφτά??
    Αφήστε που με βαρεσε εγκεφαλικό...είχα βάλει εργατολογο μήπως κ μπορέσω κ της βάλω την σύνταξη μειωμένη, λόγο αναπηρίας του πατέρα μου ,που έχει!!ο εργατολογος μου εξήγησε άσχετα τις οφειλές που χρωστάει,δεν μπορεί έτσι κ αλλιώς να βγει τώρα,αλλά θα βγει στα 62 αν όλα πάνε καλά με τον πατέρα μου!!!
    Το κερασάκι στην τούρτα,είναι ότι έχουν μαζευτεί οφειλές 9.500€ που έχει σταματήσει να πληρώνει!!
    Όσο το αφήνει θα ανεβαίνει!!
    Δωρεάν παροχή για να γλυτώσουμε εφορίες κ τέτοια στο τέλος,την βλέπω αποφεύγει!! Δηλαδή πείτε μου ,είμαι παράλογη σε όλα αυτά, βοηθάω σε όλα και οικονομικά!!Τα ακούω και από πάνω???Εγώ σε όλα αυτά τι άλλο μπορώ να κάνω???Σας έχω ζαλίσει το ξέρω...αλλά δυστυχώς δεν έχω ούτε την οικονομική άνεση να πάω να μιλήσω σ έναν ειδικό!! Προσπαθώ συνέχεια να σκεφτώ τι θα κάνω!!
    Η μαμά σου ξέρει ότι δυσκολεύεσαι οικονομικα; Και οταν αναφέρεις γενικά ότι δε μπορείς άλλο να βοηθήσεις, εσύ όντως σταματάς να βοηθάς ή συνεχίζεις;

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    17
    Η μητέρα μου από την ώρα μου επειδή έχουμε μαζέψει δύο δραχμές για ώρα ανάγκης κ για να πάρουμε ένα σπίτι με δάνειο που σκεφτόμασταν,για να συμμετέχουμε!! Νομίζει ότι δεν θέλω να την βοηθήσω επειδή δεν έχουν χρήματα και ότι έχω υποχρέωση σαν κόρη να την βοηθήσω!
    Την ημέρα που στραβωσα όταν ήρθαμε από τον ογκολόγο,η αδελφή μου την πήρε αγκαζε στο σπίτι μου κ πήγε μέσα στο δωμάτιο για να της πει ότι δεν έχει λεφτά να βοηθήσει στην θεραπεία του πάτε μου!
    Ο άντρας μου στραβωσε πολύ με αυτό που έκανε μέσα στο σπίτι μας η αδερφή μου!
    Εγώ τα είχα πάρει στο κρανίο, γιατί η αδελφή μου,ούτε καν έκατσε να το συζητήσουμε και σηκώθηκε κ μας καληνυχτισε κ έφυγε!
    Επειδή με είδε η μάνα μου φορτωμένη κ της κάνω κ μπροστά στον άντρα μου έχω φτάσει κ ποιο πάνω από το κούτελο!
    Παρεξηγήθηκε επειδή της είπε ο άντρας μου,θα τα βρείτε με την κόρη σας(εννοούσε εμένα)με το οικονομικό!
    Κάνει με έναν τρόπο,δεν θα τον αφήσω τον πατέρα σας έτσι,θα πάω να πάρω δάνειο άμα είναι!
    Ενώ της είπα από τον γιατρό που είμασταν,όταν μας είπε ότι είναι 2,000€ θα το συζητήσω με τον σύζυγό μου!
    Η μάνα μου παρεξηγήθηκε για τον άντρα μου,ότι και καλά δεν θέλαμε να την βοηθήσουμε!
    Ο άντρας μου νευρίασε με το υφοςυτης μάνας μου ,που μίλησε έτσι!
    Στην τελική,από τους νοσοκομείο ο άντρας μου ήρθε κ τον πήρε τον πάτε μου όταν βγήκε!!Όταν μπήκε πάλι στο νοσοκομείο ο άντρας μου πήγε κ τον πήρε να τον πάει στο νοσοκομείο!
    Ο γαμπρός μου κ η αδελφή μου,που ήταν???
    Το μόνο που ήξερε η αδελφή μου ήταν,όταν ήταν να πάρει εξιτήριο ο πατέρας μου, φοβήθηκε μην της πουν να πάει να μείνει στο σπίτι της και έβαλε μπροστά τον ανιψιό μου,ότι θα στεναχωριέται το παιδί άμα βλέπει έτσι τον παππού!
    Όταν της είπα χρειάζομαι κ εγώ λίγο βοήθεια,έχω κ εγώ προβλήματα!
    Ήξερε να μου το παίζει ότι την προσβαλα και να μην την ξανά πάρω τηλέφωνο και να μην της ξαναμιλήσω!!
    Ότι η ασφάλεια της μάνας μου έφτασε στα 9500€ ,είναι από τα χαΐρια του άντρα της και τους έστελνε λεφτά όλη την ώρα οι γονείς μου!!
    Δεν τα κοιτάει αυτά,που όλες τις δουλειές τις παραταγε ο άντρας της!
    Αλλά ήξερε ένα βράδυ που κοιμόμουν βαριά κ είχα ξεχάσει το τηλέφωνο αθόρυβο,να μου την πει που αναγκάστηκε να πάει τον πατέρα μου στο νοσοκομείο!
    Επειδή χάλασε βενζίνη κ δεν είχε λεφτά, προσπαθούσε να μου ρίξει ευθύνες εμένα!!
    Έχω κ πολλά άλλα να σας πω....

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,243
    Εγω το μονο που καταλαβα ειναι πως ολοι ειναι κακοι και εσυ εισαι καλη απο τα σεντονια σου.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    17
    Απλά ο άντρας μου έχει ξενερώσει τόσο πολύ,με το θέμα οικονομικού!!
    Μας φεύγουν πολλά λεφτά με τα παιδιά κ τώρα όλο αυτό με τον πατέρα μου,η αδελφή μου δεν έχει λεφτά να βοηθήσει,αλλά δεν βοηθάει όμως στα υπόλοιπα αυτό βλέπω!!
    Δηλαδή μόνο αυτή δουλεύει??
    Εγώ να πάρω τον γιατρό να μιλήσω,εγώ να κανονίσω τώρα για σούπερ μάρκετ που θα κατέβουν οι γονείς μου στο χωριό,τα βλέπει κ ο άντρας μου όλα αυτά κ μου είπε ότι δεν θα έχει πολλα πολλά μαζί τους,τα τυπικά!! πείτε μου τώρα!!
    Ότι είναι λες κ με έχουν πιάσει από την μύτη κ είμαι έτοιμη να σκάσω, δηλαδή εγώ τόσο κόπο που έκανα όταν βρήκα δουλειά με τον Κορωνιο!!Είμαι υποχρεωμένη τα χρέη κ τα λάθη των γονιών μου να τα πληρώνω εγώ???Εδώ θέλουμε να πάρουμε δάνειο για σπίτι κ στο τέλος ούτε αυτό θα γίνει...τι ξέρω σας έχω ζαλίσει..αλλά θα ήθελα την βοήθεια σας...σας ευχαριστώ για την υπομονή!!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,243
    Εννοειται θα νιωθεις το κοροϊδο της παρεας, αφου ολα αυτα που κανεις δεν τα κανεις απο καρδια αλλα για τα ματια του κοσμου.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    455
    Αν πάρεις δάνειο θα ξέρουν για το χρέος και δεν θα εχεις λεφτά. Όσο κι αν αγαπάς τους γονείς σου είσαι παντρεμένη, υπάρχει ένας άνδρας κάπου εκεί που δεν αντέχει άλλο αυτός είναι η νέα οικογένεια που έφτιαξες και εχεις κάνει παιδιά μαζί του. Να κοιτάξεις το καλό για εσάς, αν αφιερώσεις χρήματα και χρόνο στους γονείς θα καταστρέψεις την δικιά σου ζωή.
    Αν γυρίζουν και σε πουν πως εσύ ευθύνεσαι για κάτι, αυτό θα είναι ψέμα, οι γονείς σου τα δικά τους λάθη θα πληρώσουν ακόμα και η αρρώστια ή ο θάνατος είναι κάτι αναπόφευκτο και δεν λέμε να πας διακοπές και να μην δώσεις ένα μερίδιο στην θεραπεία. Πόσο μάλλον τώρα που υπάρχει και η αδερφή που τους κατέστρεψε οικονομικά.
    Όσοι έχουν χάσει τους γονείς λένε πως θα έδιναν τα πάντα για να τους έχουν κοντά τους αλλά αυτό δεν ισχύει στην πράξη, ακόμα και να ξοδέψεις μια περιουσία αργά η γρήγορα θα έρθει εκείνη η ώρα. Για έναν ανύπαντρο χωρίς παιδιά είναι διαφορετικά στην περίπτωση σου πιστεύω πως πρέπει να σταθείς διπλά τους χωρίς οικονομική επιβάρυνση να δίνεις μόνο τα ελάχιστα που μπορείς ή που κρίνεις οτι είναι αναγκαία ως το μερίδιό σου. Αργότερα μπορεί να γυρίσει το παιδί σου και να σου πει πως εσύ ευθύνεσαι για την ατυχία του, που δεν είχες λεφτά και χρόνο να αφιερώσεις για το μέλλον του. Οι γονείς σου τα ξόδεψαν για την αδερφή σου και εσύ τι τα έκανες?

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    17
    Εννοείται έκανα οικογένειά κ θα κοιτάξω τον άντρα μου κ τα παιδιά μου!! Φοβάμαι ότι θα βρω τον μπελά μου από τα ξαδέλφια μου κ τους θείους μου,που τους φιλοξενεί ο ξάδελφος μου τώρα!!
    Ο πατέρας μου,όλο γκρινιάζει, βρίζει την μάνα μου!
    Είπε ο γιατρός το ότι βογκαει όλη την ώρα κ κάνει έτσι ,είναι από την κορτιζόνη που περνει!
    Ήταν στο νοσοκομείο στο ιδιωτικό αυτο που τον έχουμε στείλει για την ακτινοθεραπεία!
    Ήταν 20 άτομα εκεί κ περίμεναν για θεραπεία και ο πατέρας μου εσκουζε μου έλεγε η μάνα μου κ τον κοίταζε ο κόσμος!
    Τα έβαλε με τον άντρα μου,επειδή μια μέρα που τον είχα εδώ τον πατέρα μου, φτάσαμε στο αμήν με τον άντρα μου κ τσακώθηκα με κ μας άκουσε ο πατέρας μου και τα έβαζε με εκείνον,τον άντρα μου!!
    Ότι δεν ξαναπαταει επειδή φώναζε ο άντρας μου!
    Τα δικά τους τα ξεχνάνε η μάνα μου κ ο πατέρας μου,που πλακώνοντουσαν!!
    Σήμερα δεν μπορούσε η μητέρα μου να καταθέσει τα λεφτά να πληρώσει την κλινική κ έτρεξε ο άντρας μου,να πληρώσουμε εμείς μέσω e banking !!
    Μετά μιλάει ο πατέρας μου άσχημα για τον άντρα μου!
    Που έσκασα 2,000 € για να κάνει την θεραπεία και της πληρώνω κ λογαριασμούς!
    Αλλά για την αδελφή μου ξέρει κ λέει η μάνα μου,"αφού δεν έχει λεφτά,τι να δώσει"!
    Όλη την ώρα μέσα στην δικαιολογία!
    Την Πέμπτη πρέπει εμείς να σκοτωθούμε να πάμε σούπερ μάρκετ να ψωνίσουμε,η αδελφή μου το μόνο που ξέρει είναι να λέει ότι σχολαει στης 2:30 κ δεν ξέρει αν προλάβει !!
    Ο άντρας μου το πήρε απόφαση,τα απολύτως τυπικά από εδώ κ πέρα λέει κ με την αδελφή μου κ τον γαμπρό μου !!
    Εδώ έχουμε πρόβλημα με το σπίτι,είναι των πεθερικών μου κ αυτοί επέμεναν να μείνουμε κ ότι εμείς θα μείνουμε!
    Απλά αυτοί ήθελαν να το φτιάξουμε εμείς,να το συντηρήσουμε κ να το δώσουν στην κόρη τους,αλλαγή ιστορία από εκεί!!
    Ο άντρας μου έχει τραβήξει πολλά,με όλες τις καταστάσεις!
    Σου λέει κ θα πληρώνω κ θα είμαι το κορόιδο,Ε δεν είναι έτσι??
    Θα μιλήσω σε λίγο με τον ψυχίατρο,αυτή η κατάσταση με τον πατέρα μου δεν μπορεί να συνεχιστεί έτσι,βογκαει γιατί νομίζει ότι θα πεθάνει!!
    Ενώ πάει καλά η θεραπεία!!
    Εδώ ένας ταξιτζής του είπε, εχθές ότι κ αυτός έχει όγκο στο κεφάλι,αλλά πρέπει να πάει Αμερική για να γίνει καλά,αλλά δεν έχει τα χρήματα!! Δηλαδή αυτός ο άνθρωπος τι να πει???
    Λυπάμαι πολύ ειλικρινά...η αδελφή μου να με πετάξει έτσι,όχι για το οικονομικό θέμα,δεν με πείραξε αυτό .ότι δεν έχει την διάθεση να βοηθήσει!Ουτε να κρατήσει τους γονείς μου,ούτε να βοηθήσει να πήγαινε Αθήνα αντί για εμένα που δεν έχω που να αφήσω τα παιδιά,ούτε να πλύνει ένα ρούχο του πατέρα μου από το νοσοκομείο,ούτε τίποτα!
    Παιδιά πείτε μου σας παρακαλώ,που φταίω εγώ??
    Μου κάνει κ επίθεση η μάνα μου,ότι η αδελφή μου δεν μιλάει έτσι απότομα,ότι εγώ φωνάζω!!
    Το καλοκαίρι όμως τώρα που έκλεισαν τα σχολεία κ δεν έχω που να αφήσω τα παιδιά,να μου τα κρατήσουν!!Τα έγραψα σε ιδιωτικούς χώρους φυλάξεις,σαν σχολείο να τα κρατάνε την ώρα που θα δουλεύω!!
    Μαζί με τους ιδιωτικούς χώρους φύλαξης, λογοθεραπείες κ εργοθεραπεία!!θα μου φύγουν 2,500€
    Θα δουλεύω όλο το καλοκαίρι,για να πληρώσω να μου κρατήσουν τα παιδιά!!
    Πείτε μου τώρα,για όλα εγώ φταίω???
    Σας ευχαριστώ πολύ για την υπομονή που με ακούτε, αλλά ειλικρινά ζω μια απελπιστική κατάσταση!! Γονείς μου είναι ,θα τους κοιτάξω,αλλά δεν έχουν μόνο εμένα για παιδί του!!Την αδελφή μου την έχουν υπέρ βοηθήσει και ορίστε τα αποτελέσματα! ευχαριστώ κ πάλι για την υπομονή!!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    455
    Ο πατέρας σου λογικό να έχει ξεσπάσματα. Δεν θεωρεί οτι μεγάλωσε νιώθει ενεργός. Είναι άρρωστος και δεν λέει ευχαριστώ που το παλεύει και ζει ικανοποιητικά. Φυσιολογικό έτσι κάνουν οι περισσότεροι. Υπάρχει και γκρίνια για όλα. Όλα θέλουν τρόπο όχι κόπο όπως κάνει η αδερφή σου , βγαίνει από πάνω, ξέρει να χειρίζεται τους ανθρώπους να τους κάνει να πιστέψουν αυτό που θέλει αυτή χωρίς να αντιδρούν. Ακόμα και στα οικονομικά δεν δείχνει ότι τα ζητάει κάνει τους άλλους να τις τα προσφέρουν?

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    17
    Αυτό που έχω να πω,είναι ότι πολύ στενοχώρια μέσα μου! πέρναγα σήμερα από την γειτονιά της αδελφής μου κ ένιωσα πολύ χάλια μέσα μου!Εγώ πιστεύω ο γαμπρός μου δεν θέλει να βοηθήσει να κρατήσουν λίγο τον πατέρα μου,το τι μαλακίες έχει πει,δεν μπορείτε να φανταστείτε!!Εγώ θα τον είχα χωρίσει!!Επειδή ο πατέρας μου του την είχε πει,που παραταγε τις δουλειές η μία πίσω από την άλλη κ κάθεται στο σπίτι,η αδελφή μου δουλεύει σαν θύμα,δεν τολμάει να βρει αλλού δουλειά!!Ο κύριος τσαντιστηκε όταν πήγε κ έθιξε την αδελφή μου στον πατέρα μου κ εκεί του τα εχωσε ο πατέρας μου και δεν ήθελε τους γονείς μου στο σπίτι του!!Αφού μου το είχε πει η αδελφή μου τότε,αν έρθουν οι γονείς μας να μείνουν σ εμένα κ όχι σε αυτήν!!Μετά ξέρει κ λέει η αδελφή μου,ότι παντρεύτηκα κ αλλαξα εγώ!!Ότι με έχουν βαρεσει τα οικονομικά,δεν το καταλαβαίνει!!Ότι πάρα μιλάω!
    Τώρα με πήρε τηλέφωνο η αδελφή μου και καλά να δει τι κάνω!
    Επειδή της άρχισα τα παράπονα,οτι έχω πνίγει στα οικονομικά,να πληρώνω για τα παιδιά τώρα για να τα κρατάνε σε κέντρα φύλαξης κ λογοθεραπείες!!Μου κάνει "τώρα γιατί μου τα λες αυτά"!Ότι καταλάβατε, καταλάβατε !Μου πέταξε κ καλά,ότι είπε στην μητέρα μας ότι αν πάει στο χωριό με τον πατέρα μου,ότι θα τους ακούει όλος ο κόσμος,να μην πήγαιναν!!
    Δηλαδή συγνώμη,εγώ να κρατήσω πάλι τον πατέρα μου στο σπίτι,μέσα στα παιδιά κ να βρίζει την μάνα μου και η αδελφή μου να μην προσφέρει τίποτα??? Ειλικρινά νιώθω μεγάλη λύπη,δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ!!
    Ο άντρας μου,μου το είπε θα κρατήσει τα απολύτως τυπικά μαζί τους και δεν θέλει να τον πιέσω γι αυτό το θέμα!! Παιδιά σας έχω ζαλίσει,αλλά προσπαθώ να δω τι να κάνω!!Να βρω μια λύση!!Μου φαίνεται δεν θα της ξανά πω τίποτα για το θέμα του οικονομικού!! Είδατε πως αντέδρασε!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,243
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 19-06-2024 at 10:10.

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    17
    Ποια χολή να βγάλω εγώ για τους άλλους???Για τέτοια με έχεις!!
    Κοίτα μην πάθω εγώ τον καρκίνο στο τέλος από το πολύ το άγχος μου!!Εδώ περίμενα υποστήριξη από την αδελφή μου,τώρα που βρεθήκαμε σε όλο αυτό με τον πατέρα μου!
    Δεν μιλάω για το οικονομικό,αλλά για τα υπόλοιπα, ήθελα μια βοήθεια!!
    Την έπιασα στο νοσοκομείο να της ζητήσω λίγο βοήθεια με τους γονείς μας κ το μόνο που ήξερε να μου πει,"Ε βέβαια τους ήθελες να σου κρατάνε τα παιδιά"!
    Που τον ανιψιό όσο δουλεύε αυτή κ όταν ο άντρας κ καλά ήθελε να πάει στην Μύκονο για δουλειά, ειμουν ανύπαντρη τότε, δούλευα μου έδωσε το παιδί να το πάρω στο χωριό,ο πατέρας μου ότι είχε κάνει χειρουργιο κ είχε βγει τότε από τα νοσοκομεία,η μητέρα μου δούλευε επίσης!! Αναγκάστηκα τον κρατήσε τον μικρό η θεία μου,μαζί με τον πατέρα μου!πόσες φορές έστελνε η αδελφή μου τον ανιψιό μου στο χωριό κ πόσες εγώ ,που μεγάλωσαν τα παιδιά τα δικά μου από 10 μηνών στους παιδικούς!!Αυτό θέλω να καταλάβεις!!Δεν βγάζω χολή καθόλου, απλά νιώθω ότι όλοι για να αποφύγουν ευθύνες,μου την λένε κ από πάνω!!

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,243
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση
    Last edited by Aeon; 19-06-2024 at 10:10.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    17
    Νούμερο??Αν σου έλεγε κατά μούτρα ο αδελφός σου η αδελφή να τους πάρεις εσύ να τους κοιτάξεις εσύ τους γονείς σου μόνος σου,χωρίς να έχεις υποστήριξη από πουθενά, τότε θα με καταλάβαινες!Να είσαι καλά ..για τα καλά σου λόγια

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    17
    Παιδιά καλημέρα!!!πως είσαστε??
    Θα ήθελα να αναφερθώ σε κάτι,γιατί τις προάλλες στεναχωρήθηκα πολύ με κάποιον έσω μέσα που μιλουσαμε,με αποκάλεσε κ νούμερο!
    Επειδή περνάω δύσκολα,εγώ μπήκα εδώ να συνομιλήσω με κάποιους ανθρώπους, ώστε να με συμβουλεύσουν,να μου πουν την γνώμη τους,πως θα διαχειριστώ τις καταστάσεις που αντιμετωπίζω!
    Έχω φτάσει σε μια απελπισία,από την αδελφή μου δεν βλέπω καμιά ανταπόκριση κ τρέχω μόνη μου αυτή την στιγμή,αυτό είναι το πρόβλημα με το θέμα της υγεία του πατέρα μου!Έχω δύο μικρά παιδάκια κ δεν έχουμε κάποιος να μας τα κρατήσει!!Για να μπορώ κ εγώ να τα κάνω όλα αυτά,με αποτέλεσμα να τα περνώ μαζί μου όπου πάω!!Εγώ ζητάω την βοήθεια σας κ την συμβουλή σας μέσα από συζητήσεις κ όχι να μου μιλούν άσχημα!Αυτό ζητάω,μια υποστήριξη,κάπου να μπορώ να μιλήσω και να μπορούν να με βοηθήσουν έστω μέσα από αυτά τα μυνήματα!!σας ευχαριστώ πολύ,που με ακούσατε!!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    2,151
    Quote Originally Posted by Elenikara3085 View Post
    Παιδιά καλημέρα!!!πως είσαστε??
    Θα ήθελα να αναφερθώ σε κάτι,γιατί τις προάλλες στεναχωρήθηκα πολύ με κάποιον έσω μέσα που μιλουσαμε,με αποκάλεσε κ νούμερο!
    Επειδή περνάω δύσκολα,εγώ μπήκα εδώ να συνομιλήσω με κάποιους ανθρώπους, ώστε να με συμβουλεύσουν,να μου πουν την γνώμη τους,πως θα διαχειριστώ τις καταστάσεις που αντιμετωπίζω!
    Έχω φτάσει σε μια απελπισία,από την αδελφή μου δεν βλέπω καμιά ανταπόκριση κ τρέχω μόνη μου αυτή την στιγμή,αυτό είναι το πρόβλημα με το θέμα της υγεία του πατέρα μου!Έχω δύο μικρά παιδάκια κ δεν έχουμε κάποιος να μας τα κρατήσει!!Για να μπορώ κ εγώ να τα κάνω όλα αυτά,με αποτέλεσμα να τα περνώ μαζί μου όπου πάω!!Εγώ ζητάω την βοήθεια σας κ την συμβουλή σας μέσα από συζητήσεις κ όχι να μου μιλούν άσχημα!Αυτό ζητάω,μια υποστήριξη,κάπου να μπορώ να μιλήσω και να μπορούν να με βοηθήσουν έστω μέσα από αυτά τα μυνήματα!!σας ευχαριστώ πολύ,που με ακούσατε!!
    Μιλάς με άγνωστους σε ένα φορουμ και ο καθένας θα πει αυτό που πιστεύει. Εσύ κράτα αυτά που θεωρείς ότι θα σε βοηθησουν.
    Όσο αφορά την αδελφή σου, σταματά να περιμένεις να αλλάξει. Για να αλλάξει κάποιος, θα πρέπει πρώτα να δει ότι κάνει λάθος και να κάνει σταδιακά αλλαγή. Αυτή δεν φαίνεται να το βλέπει και ούτε έχει πρόθεση να το δει. Αποδεξου το και λειτούργησε με βάση αυτό το δεδομένο.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Η οικογένειά μου και ο δύσκολος καρκινοπαθής πατέρας με άνοια!
    By Marmel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 14-03-2022, 22:04
  2. Προβλήματα με την οικογένεια του συντρόφου μου
    By elena.t in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 29-05-2013, 21:08
  3. Replies: 9
    Last Post: 24-09-2012, 00:28
  4. Προβλήματα με την οικογενεια
    By tg45 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 2
    Last Post: 02-04-2012, 18:09
  5. πατερας οικογενεια.... και δικα μ ονειρα
    By goldengate in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 26-09-2011, 20:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •