Γεύσεις και αντιψυχωτικά
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    37

    Γεύσεις και αντιψυχωτικά

    Ρε παιδιά από τότε που ξεκίνησα τα αντιψυχωτικά έχει 3 χρόνια δεν μπορώ να απολαύσω το τσιγάρο έχω κακές γεύσεις μόνο στο τσιγάρο το έχει κανενας άλλος και μήπως έφυγε σε κανέναν?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2024
    Posts
    283
    Αν διαβάσεις παρενεργεις θα δεις οτι εχουν ή ξηροστομια ήυπερσιελορροια οποτε ειναι απολυτως λογικο να αλλοιωνεται η προηγουμενη κατασταση η οποια γινοταν αισθητη απο εσενα .

    Αυτο γινετε και με τα αντικαταθλιπτικα και γενικα οποιαδηποτε αγωγη αλλαζει την υπαρχων ορμονικη κατασταση στην οποια βρισκοσουν μεχρι ΠΡΙΝ τα ξεκινησεις .

    Τωρα αν καποιος καπνιζει κιολας ειναι επισης γνωστο οτι το τσιγαρο με τα χρονια αλλοιώνει την γευση γι αυτο και πολλοι καπνιστες παντα θελουν να πινουν κατι υγρο με το τσιγαρο τους .
    Πριν το κοψω το ειχα και εγω αυτο .
    Δεν ξερεις ποσο διαφορετικα πλεον γευομαι το οτιδηποτε τωρα που δεν καπνιζω .

  3. #3
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    37
    Μπράβο σου ρε φίλε που το έκοψες αλλά για μένα δεν είναι δυστυχώς επιλογη όλη μέρα δεν κάνω τίποτα;ν κόψω και το τσιγάρο την έκατσα

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    37
    Πεζει να φεύγει με τον καιρό αυτό η είναι μόνιμο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    197
    Φίλε μου τι χάπια παίρνεις? Εγώ 3 αντιψυχωτικά που χα αλλάξει κανένα δεν μου το κανε αυτό.Εγώ είχα άλλες παρενέργειες.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2024
    Posts
    283
    Quote Originally Posted by Winston View Post
    Μπράβο σου ρε φίλε που το έκοψες αλλά για μένα δεν είναι δυστυχώς επιλογη όλη μέρα δεν κάνω τίποτα;ν κόψω και το τσιγάρο την έκατσα
    Ασε αν δεν ηταν η εγκυμοσυνη μου και τωρα το παιδι στο σπιτι μπορει να μην εμπιανα σε αυτη την διαδικασια οποτε καμια φορα ο μονοδρομος στην ζωη μας μας αποδικνυει οτι μπορουμε τελικα και χωρις αυτο .
    Βεβαια ειναι στιγμες να πω την αληθεια ειδικα το βραδυ οταν βαζω τον μικρο για υπνο μαζι με λιγο κρασακι για χαλαρωση που το αναζητω ,αλλα ολα ειναι στο μυαλο ,κανω κατι αλλο και μου φευγει .

    Μπορεις να το ελαττωσεις οχι να το κοψεις .Ξερεις οταν. πηκα στη φαση για παιδι ελεγα οτι πρεπει ,οποτε το γυρισα στο στριφτό ,θελει χρονο αυτο ,δεν ειναι το ευκολο που μπαμ ανοιγεις πακετο και το καπνιζεις ..

    Πολλες φορες που ηθελα βιαζομουν δεν προλαβαινα να στριψω ,αλλες παλι βαριομουν ή ημουν τοσο κουρασμενη που ουτε αυτο δεν μπορουσα να κανω και ετσι το ειχα ελαττωσει πολυ μεχρι φυσικα που το εκοψα μετα λογο παιδιου .

Similar Threads

  1. Αντιψυχωτικα
    By brian23 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 17-05-2023, 19:34
  2. Αντιψυχωτικά..
    By ibraimovic in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 4
    Last Post: 17-07-2022, 21:15
  3. Αντιψυχωτικά
    By Falons in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 27-04-2019, 20:53
  4. αντιψυχωτικα
    By boo in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 12
    Last Post: 03-01-2017, 00:20
  5. Αντιψυχωτικά
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 23-10-2007, 16:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •