Στοχοποιημένα άτομα - ηλεκτρομαγνητικά βασανιστήρια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    17

    Στοχοποιημένα άτομα - ηλεκτρομαγνητικά βασανιστήρια

    Καλησπέρα σε όλους

    Τα πράγματα που θα πώ σε αυτή την ανάρτηση θα ακουστούν αρκετά περίεργα, ωστόσο αποφάσισα να την γράψω δίοτι δεν υπάρχουν πληροφορίες στα Ελληνικά για αυτά.

    Εδώ και κοντά στους 8 μήνες αντιμετοπίζω πρόβλημα με τους γείτονες μου οι οποίοι κάνουν ορισμένα πράγματα τα οποία είναι πολύ περίεργα.

    Καταρχήν, με κάποιο τρόπο μπορούν να καταλάβουν πότε με παίρνει ο ύπνος. Πιο συγκεκριμένα, μόλις είναι να με πάρει ο ύπνος και να κοιμηθώ, με ακρίβεια δευτερολέπτου, κάνουν δυνατούς θορύβους και με ξυπνάνε. Αφού με ξυπνήσουν, κάνουν απόλυτη ησυχία. Μόλις ηρεμήσω και πάει να με ξαναπάρει ο ύπνος, ξανά το ίδιο: με ακρίβεια δευτερολέπτου το καταλαβαίνουν, κάνουν ένα δυνατό θόρυβο, με ξυπνάνε και ξανά απολύτη ησυχία.

    Είναι σαν αυτοί οι άνθρωποι να έχουν κάποιο μηχάνημα που να μπορεί να "δει" ποτε πάει να με πάρει ο ύπνος. Όσο τρελό και αν ακούγεται αυτό

    Εκτώς απο αυτό όμως κάνουν και κάτι άλλο που είναι περίεργο. Δημιουργούν σπασμούς στο σώμα μου μόλις πάω να κοιμηθώ. Πιο συγκεκριμένα αυτό γίνεται με το ίδιο τρόπο που κάνουν και τον θόρυβο: δηλαδή μόλις είναι να με πάρει ο ύπνος, διάφορα μέλη του σωματός μου συσπώνται. Είναι σαν ένας μαγνήτης να μου τραβάει το χέρι ή το πόδι αντίστοιχα.

    Τελικά επειδή με κρατούσαν άγρυπνο επι μέρες με αυτό το πράγμα, αναγκαστικά να πάρω φάρμακα για να μπορώ να κοιμάμαι. Με τις οδηγείες του ψυχίατρου φυσικά.

    Ψάχνοντας στο διαδύκτιο βρήκα πως αυτό λέγεται electromagnetic torture ή electronic harassment και είδα πως το βίωνουν και άλλοι άνθρωποι. Τα άτομα αυτά αυτοαποκαλούνται στοχοποιημένα άτομα (targeted individuals).

    εδώ είναι και το άρθο της wikipedia για όποιον ενδιαφέρεται: https://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_harassment

    Να σημειώσω πως η όλη διαδικάσια θεωρείτε θεωρία συνωμοσίας και ότι τα άτομα αυτά είναι σχιζοφρενείς. Εγώ δεν το πιστεύω αυτό όμως, αυτό που βίωσα ηταν ακρώς αληθινό.

    Είμαι αρκετά περίεργος, έχει βιώσει κάποιος κάτι παρόμοιο...?

    Ευχαριτώ εκ των προτέρων

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2024
    Posts
    344
    Αδερφέ καλησπέρα αυτό με την διαφορά δευτερολέπτου είναι λίγο περίεργο βρες έναν τρόπο να το ψαξεις

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,812
    Εμένα ας πούμε γιατί δεν μου το κάνουν οι γείτονες μου αυτό;
    Οι δικοί σου είναι τόσο "ειδικοί" και ξέρουν τέτοια τερτίπια;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    215
    Φίλε μου τα έχεις πει αυτά στο ψυχίατρο σου?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2024
    Posts
    283
    Quote Originally Posted by glassdam View Post
    Καλησπέρα σε όλους

    Τα πράγματα που θα πώ σε αυτή την ανάρτηση θα ακουστούν αρκετά περίεργα, ωστόσο αποφάσισα να την γράψω δίοτι δεν υπάρχουν πληροφορίες στα Ελληνικά για αυτά.

    Εδώ και κοντά στους 8 μήνες αντιμετοπίζω πρόβλημα με τους γείτονες μου οι οποίοι κάνουν ορισμένα πράγματα τα οποία είναι πολύ περίεργα.

    Καταρχήν, με κάποιο τρόπο μπορούν να καταλάβουν πότε με παίρνει ο ύπνος. Πιο συγκεκριμένα, μόλις είναι να με πάρει ο ύπνος και να κοιμηθώ, με ακρίβεια δευτερολέπτου, κάνουν δυνατούς θορύβους και με ξυπνάνε. Αφού με ξυπνήσουν, κάνουν απόλυτη ησυχία. Μόλις ηρεμήσω και πάει να με ξαναπάρει ο ύπνος, ξανά το ίδιο: με ακρίβεια δευτερολέπτου το καταλαβαίνουν, κάνουν ένα δυνατό θόρυβο, με ξυπνάνε και ξανά απολύτη ησυχία.

    Είναι σαν αυτοί οι άνθρωποι να έχουν κάποιο μηχάνημα που να μπορεί να "δει" ποτε πάει να με πάρει ο ύπνος. Όσο τρελό και αν ακούγεται αυτό

    Εκτώς απο αυτό όμως κάνουν και κάτι άλλο που είναι περίεργο. Δημιουργούν σπασμούς στο σώμα μου μόλις πάω να κοιμηθώ. Πιο συγκεκριμένα αυτό γίνεται με το ίδιο τρόπο που κάνουν και τον θόρυβο: δηλαδή μόλις είναι να με πάρει ο ύπνος, διάφορα μέλη του σωματός μου συσπώνται. Είναι σαν ένας μαγνήτης να μου τραβάει το χέρι ή το πόδι αντίστοιχα.

    Τελικά επειδή με κρατούσαν άγρυπνο επι μέρες με αυτό το πράγμα, αναγκαστικά να πάρω φάρμακα για να μπορώ να κοιμάμαι. Με τις οδηγείες του ψυχίατρου φυσικά.

    Ψάχνοντας στο διαδύκτιο βρήκα πως αυτό λέγεται electromagnetic torture ή electronic harassment και είδα πως το βίωνουν και άλλοι άνθρωποι. Τα άτομα αυτά αυτοαποκαλούνται στοχοποιημένα άτομα (targeted individuals).

    εδώ είναι και το άρθο της wikipedia για όποιον ενδιαφέρεται: https://en.wikipedia.org/wiki/Electronic_harassment

    Να σημειώσω πως η όλη διαδικάσια θεωρείτε θεωρία συνωμοσίας και ότι τα άτομα αυτά είναι σχιζοφρενείς. Εγώ δεν το πιστεύω αυτό όμως, αυτό που βίωσα ηταν ακρώς αληθινό.

    Είμαι αρκετά περίεργος, έχει βιώσει κάποιος κάτι παρόμοιο...?

    Ευχαριτώ εκ των προτέρων
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση

    Ειναι λογικο να αμφιβαλεις εφοσον ολα αυτα "ζεις ' οσο αφυσικα και να τα βλεπουμε εμεις .
    Last edited by Aeon; 11-06-2024 at 11:33.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,266
    Ειδικός για όλα αυτά που λες είναι μόνο ο ψυχίατρος.
    Να παίρνεις συστηματικά τα φάρμακά σου και να δεις πτι θα σου περάσουν όλα αυτά!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by tony View Post
    Φίλε μου τα έχεις πει αυτά στο ψυχίατρο σου?
    Καλησπέρα tony,

    Σε ευχαριστώ για την απάντηση, ναι το έχω συζητήσει το θέμα με τον ψυχίατρο μου. Μου λέει πως είναι αποτέλεσμα της νόσου. Το ανέφερα εξάλλου και στην αρχική δημοσίευση ότι πήγα σε ψυχίατρο

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    17
    Καλησπέρα HarleyQuinn

    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Κάτι το οποίο δεν ανέφερα στην αρχική δημοσίευση είναι πως με αυτούς τους γείτονες έχουμε τσακωθεί στο παρελθον. Παίζει κατα την γνώμη ρόλο το και το τί έχει προηγηθεί. Εσύ λογικά θα έχεις καλές σχέσεις με τους δικούς γείτονες σωστα;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,996
    Εμένα είχαν μηχανήματα σε όλη την πόλη κι όταν άλλαζα νόμο δεν με έπιανε αλλά βρήκαν που δουλεύω κ βάλανε κι εκεί εδώ στην Ελλάδα αν δεν έχεις 2 3 υπουργούς να σε προστατεύουν την πατάς να μη στα πολυλογώ οι μπάτσοι τα κάνουν αυτά είναι μη σε βάλουν στο μάτι εμένα μου βάζουν ουσίες για να αντιδραω κ μετά με γαμανε γτ αντέδρασα αυτά από το στρατό κ μετά δεν παραδέχονται μερικά πράγματα όπως ότι μου έχουν δώσει ναρκωτικά 3 φορεσ 1 στην αλάνα 1 στο στρατό κι από το στρατό το πάμε 1 μέσα 1εξω εδώ κ 15 χρόνια οι άνθρωποι είναι άχρηστοι αλλά τι να κάνεις ασ με φάνε να δούμε αν θα τουσ πουν αλήθεια οι γιατροί για το ποιος φταίει

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    215
    Quote Originally Posted by glassdam View Post
    Καλησπέρα tony,

    Σε ευχαριστώ για την απάντηση, ναι το έχω συζητήσει το θέμα με τον ψυχίατρο μου. Μου λέει πως είναι αποτέλεσμα της νόσου. Το ανέφερα εξάλλου και στην αρχική δημοσίευση ότι πήγα σε ψυχίατρο
    Να ακούσεις το ψυχίατρο σου και να μην κόψεις τα χάπια. Σε καταλαβαίνω ότι σου φαίνονται αληθινά αλλά δεν είναι έτσι . Επειδή έχω περάσει παρόμοια κατάσταση είναι δύσκολο να καταλάβεις τι είναι πραγματικό και τι όχι. διάβασε αυτό https://www.anodos.org.gr/wp-content...E%BF%CF%8D.pdf

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by tony View Post
    Να ακούσεις το ψυχίατρο σου και να μην κόψεις τα χάπια. Σε καταλαβαίνω ότι σου φαίνονται αληθινά αλλά δεν είναι έτσι . Επειδή έχω περάσει παρόμοια κατάσταση είναι δύσκολο να καταλάβεις τι είναι πραγματικό και τι όχι. διάβασε αυτό https://www.anodos.org.gr/wp-content...E%BF%CF%8D.pdf
    Δεν ανέφερα πουθενα πως θα κόψω τα χάπια tony. Όταν λές είχες περάσει και εσύ παρόμοια κατάσταση τι εννοείς? Μπορείς να μου πείς περιληπτικά 1-2 πράγματα? Αν είνα οκ απο την μερία σου φυσικά.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by nemo View Post
    Να τα πεις ολα αυτα στον ψυχιατρο σου δυστηχως ειναι συπτωματα διαταραχης .

    Ειναι λογικο να αμφιβαλεις εφοσον ολα αυτα "ζεις ' οσο αφυσικα και να τα βλεπουμε εμεις .
    Καλησπέρα nemo σε ευχαριστώ για την απάντηση. Καταρχην να επαναλαβω για μια ακόμη φορά πως πήγα σε ψυχίατρο και πως παίρνω φάρμακα.

    Εκτως απο αυτό όμως θέλω να μου επιτρέψεις να σου κάνω μια ερώτηση: Πώς είναι δυνατόν όλα αυτά τα πράγματα που περιγράφω να είναι συμπώματα ψύχωσης? Τους θορύβους για πχ τους βγάζω απο το μυαλό μου? Και οι σπασμοί στο σώμα? αυτό τι είναι? και αυτό το φαντάζομαι?

    Να το θέσω διαφορετικά: αν για παράδειγμα, σου έλεγα ότι οι γείτονοες μου καταστρώνουν ενα σχέδιο συνομωσίας εναντίον μου επείδη είναι μυστυκοί πράκτορες της κυβέρνησης ή ότι ακούω φωνές, τοτε ναι, παω πάσο. Λογικό αν έλεγα κάτι τέτοιο να θεώρηθει ως σύμπτωμα.

    Εδω μιλάμε όμως για κάτι το οποίο είναι μέσα στα πλαίσια του πιθανού. Είναι δηλαδή τόσο απίστευτο το ότι οι γείτονες μου κάνουν φασαρία το βράδυ επίτειδες?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2024
    Posts
    283
    Quote Originally Posted by glassdam View Post
    Καλησπέρα nemo σε ευχαριστώ για την απάντηση. Καταρχην να επαναλαβω για μια ακόμη φορά πως πήγα σε ψυχίατρο και πως παίρνω φάρμακα.

    Εκτως απο αυτό όμως θέλω να μου επιτρέψεις να σου κάνω μια ερώτηση: Πώς είναι δυνατόν όλα αυτά τα πράγματα που περιγράφω να είναι συμπώματα ψύχωσης? Τους θορύβους για πχ τους βγάζω απο το μυαλό μου? Και οι σπασμοί στο σώμα? αυτό τι είναι? και αυτό το φαντάζομαι?

    Να το θέσω διαφορετικά: αν για παράδειγμα, σου έλεγα ότι οι γείτονοες μου καταστρώνουν ενα σχέδιο συνομωσίας εναντίον μου επείδη είναι μυστυκοί πράκτορες της κυβέρνησης ή ότι ακούω φωνές, τοτε ναι, παω πάσο. Λογικό αν έλεγα κάτι τέτοιο να θεώρηθει ως σύμπτωμα.

    Εδω μιλάμε όμως για κάτι το οποίο είναι μέσα στα πλαίσια του πιθανού. Είναι δηλαδή τόσο απίστευτο το ότι οι γείτονες μου κάνουν φασαρία το βράδυ επίτειδες?
    Καλημερα ,παρακαλω !

    Ναι καλο μου γι αυτο το εγραψα εφοσον μας το ειπες εσυ ο ιδιος (αλλη μια φορα που η διαχιερηση διεγραψε κατι το οποιο ΔΕΝ το ειπα εγω απο μονη μου ...κλασικα )

    Οχι δεν λεμε την φραση " ολα ειναι στο μυαλο σου ¨δηλαδη στην φαντασια σου .
    ολα τα ζεις και τα νιωθεις ΣΑΝ ι αποτελεσμα της διαγνωσης σου

    Εχει να κανει με την χημική ισορροπία στο εγκεφαλο σου ,εξου και η αγωγη σου για να μπορεσεις να σκεφτεσαι καπως αλλιως τα πραγματα .

    Θες να μου πεις καλε μου αν κανεις και ψυχοθεραπεια παραλληλα με την αγωγη σου ή πας μονο σε ψυχιατρο ;

    Παντως στο βαθμο που μας τα λες ,ναι τα ζεις τα νιωθεις γιατι " ϋπαρχουν " σαν αποτελεμσα της διαγνωσης σου ,ειναι πολυ καλο να αποδεχτεις αυτο που εχεις και να μην πας εναντιον σε αυτα που σου προκαλει .

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    215
    Quote Originally Posted by glassdam View Post
    Δεν ανέφερα πουθενα πως θα κόψω τα χάπια tony. Όταν λές είχες περάσει και εσύ παρόμοια κατάσταση τι εννοείς? Μπορείς να μου πείς περιληπτικά 1-2 πράγματα? Αν είνα οκ απο την μερία σου φυσικά.
    Διάβασε το βιβλιαράκι που σου έστειλα μπορεί να σε βοηθήσει να καταλάβεις. Δεν είναι απίθανο να κάνουν θόρυβο οι γείτονες σου. Απλά είναι απίθανο να σου δημιουργούν σπασμούς και να ξέρουν πότε κοιμάσαι.Και εγω είχα έλλειψη ύπνου . Πάνω από ένα εξάμηνο και άρχιζα σιγά σιγά έλεγα διάφορα πράγματα περίεργα. Τυχερός είσαι που το έχεις προλάβει στην αρχή.Και παρακολούθησε από γιατρό

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    810
    Οι γείτονές σου δεν είναι απίθανο να κάνουν θόρυβο. Ωστόσο το να παρακολουθούν πότε θα σε πάρει ο ύπνος με ένα μηχάνημα, ώστε να σε ξυπνήσουν, είναι απίθανο. Πρώτον γιατί αν αυτό γινόταν στις γειτονιές, πίστεψέ με, ΚΑΝΕΝΑΣ δε θα κοιμότανε, χα χα, όλοι έχουν γείτονες που δεν πάνε και δεν αντέχουν με τίποτε. Οπότε, μπορεί να τα αισθάνεσαι σαν άκρως αληθινά κάποια πράγματα και ερεθίσματα, και να μην είναι. Να τα ερμηνεύεις έτσι γιατί αυτή την περίοδο υπάρχει θέμα. Συν, οι μυικοί σπασμοί στο σώμα είναι επίσης φυσικό φαινόμενο, έχει εξήγηση που δεν χρειάζεται την εισαγωγή καμιάς θεωρίας ηλεκτρομαγνητικού πεδίου επιρροής. Αν θες να εξετάζεις πότε η σκέψη σου φτιάχνει παιχνίδια, ψάξε την απλούστερη απάντηση και δες πόσο περιπλέκεις τα πράγματα με τη δική σου ερμηνεία.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ξεπερνώντας άτομα
    By areti in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 23
    Last Post: 08-11-2021, 23:43
  2. Βασανιστήρια στα ζώα :(((
    By Deleted240217a in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 138
    Last Post: 21-02-2017, 16:32
  3. Άτομα για παρέα
    By PostMortem in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 14-10-2015, 09:05
  4. Ενορατικά άτομα
    By whitecandle in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 16-11-2012, 04:06
  5. Πώς διώχνεις άτομα από τη ζωή σου;
    By sad soul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 30-07-2011, 16:13

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •