neo ema..palies pliges
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    13

    neo ema..palies pliges

    sigxoriste me den exo sistithi...den ksero pola apo internet..aplos ithela na miliso apopse kai an arxiso na milao tha ine poli megalo to post.as poyme aplos gia arxi gia to sadisti alkooliko patera moy..nomizo kala pao eee

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    kala πας αλλα θα τα πας ακομα καλυτερα αν γραφεις και στα ελληνικα

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Γεια σου Μαρίνα.
    Αφού νιώθεις την ανάγκη να μιλήσεις,μίλα κι ας είναι μεγάλο το ποστ...
    Τι συνέβη σήμερα?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    13
    λοιπον μαλλον εχω κανει λαθος αρχη κ ξαναζηταω συγγνωμη δεν ξερω τους κανονες εδω(οχι το ομολογω δεν τους διαβασα)αλλα αποψε με εχει πιασει το συγγραφικο μου.
    οταν ημουνα παιδι το μονο που ηθελα ηταν να φυγω απο το πατρικο μου.δεν τους αντεχα με τιποτα.ο πατερας μου ενας αλκοολικος,να γυριζει αργα στο σπιτι για να μας βριζει.τον θυμαμαι να πεταει ροαδακινα στους τοιχους-συνηθως απειλουσε οτι θα πεταξει την τηλεοραση απο το μπαλκονι αλλα ποτε δεν το εκανε...μαλλον γιατι ηταν πολυ τζαμπατζης για να πληρωσει καινουρια.ενα συγκεκριμενο βραδυ(ημουν δημοτικο τοτε,αναγκαστηκα να πηδηξω απο το παραθυρο της κουζινας(ενω η μανα μου σηκωσε και κρατουσε το παντζουρι ωστε να χωθω μεσα)λοιπον μπηκα.περπατουσα στα σκοταδια,κουζινα διαδρομος χολ.ηξερα οτι δεν επρεπε να αναψω φωσ,αν ξυπνουσε θα επρεπε να ξαναφυγουμε.φτανοντας στην εξωπορτα και μισοκλεινοντας τα ματια για να συνηθισω το σκοταδι το ειδα.το κλειδι ηταν περασμενο σε εναν ασπρο σπαγκο.ειχε ψαξει και ειχε βρει εξτρα κλειδι για να μας κλειδωσει εξω(το σπιτι ειχε 3 πορτες και οι 3 κλειδωμενες)θελει και αυτο την προσπαθεια του φανταζομαι.
    εχουν περασει πολλα χρονια απο τοτε κ μενω μονη μου
    κ ομως θα μπορουσα να ορκιστω..αυτο που ειπε καποτε ενας αγαπημενος συγγραφεας,οτι ο πατερας ειναι το αφεντικο σου ακομα κ αν εχει φυγει....ειναι αληθεια.
    μου χε πει ενα απογευμα οτι ειμαι ενα μηδενικο και οτι δεν αξιζω τιποτα.παντα θα εισαι ενα τιποτα ειπε.
    τα χρονια περασαν και διαπιστωνω πως ειχε δικιο.
    ουτε το αλκοολ ουτε οι φιλοι ουτε αυτοι που λεγαν οτι με αγαπησαν το αλλαξαν.εινα αργα τη νυχτα και γω γραφω απλως στο ιντερνετ....την ευχη των γονιων σου δεν λενε να χεις?εεεεεεε οριστε χεχχεχεχεεχχ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Τελικά όλα ξεκινούν μέσα απο την οικογένεια.Παίρνεις βιαστιές αποφάσεις προσπαθείς να κρατηθείς απο κάπου έρχεται η απόρριψη απο τους γονείς που οι ίδιοι έχουν το πρόβλημα και μας ακολουθούν παντού.Μαρίνα πόσο χρόνων είσαι;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    13
    28 δεν θελω να το παιξω θυμα το δηλωνω εξ αρχης.αυτο που μαθαινεις μεγαλωνωντας με εναν αλκοολικο ειναι ν αεισαι εξυπνη και να παιρνει στροφες το μυλαο σου.
    τελικα αυτο που σου μενει ειναι η εξυπναδα και ο πονος.και φυσικα η εσωστρεφεια ευχαριστω που απαντησατε τοσο συντομα...συνηθως απο φιλους ακουω προβληματα και μου λενε οτι ειμαι πολυ ισορροπημενη..αχ και να ξεραν
    ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΑΝΩ ΒΛΑΚΕΙΑ(που θα κανω γιατι οπως ειπα δεν διαβασα κανονες φορουμ)ευχαριστω

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by marinaxexexe
    μου χε πει ενα απογευμα οτι ειμαι ενα μηδενικο και οτι δεν αξιζω τιποτα.παντα θα εισαι ενα τιποτα ειπε.
    τα χρονια περασαν και διαπιστωνω πως ειχε δικιο.
    Μαρίνα δε νομίζω να το διαπιστώνεις αλλά να το επιβεβαιώνεις.Που σημαίνει πως διαλέγοντας το κατάλληλο σκηνικό και ανθρώπους για τη ζωή σου μπορεί να ακολουθείς εκείνα τα λόγια.
    Μέσα σου βαθιά πιστεύεις πως υπάρχει έστω και μια μικρή αλήθεια στη φράση ότι είσαι ένα μηδενικό ή ότι δεν αξίζεις τίποτα?

    Δεν ισχύει.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    13
    και παλι συγγνωμη .....δεν εχω δικαιωμα το ξερω θελω απλως να το πω.......οποιος εχει τετοιο προβλημα στο σπιτι του να φευγει...κ να μην επικαλειται το οικονομικο(για γονεις λεω)
    τι να το κανω που μεγαλωσα και ειχα τα λεφτα της μεσης οικογενειας?
    ειναι το κλασικο αστειο στην παρεα μου....οταν κοιμαμαι ξυπναω καμια 20 φορες κοιταζω στο δωματιο και ξανακοιμαμαι.......(κανεις απο τους γνωστους δεν ξερει ακριβως γιατι το κανω αυτο) επιπλεον εχω κλειστοφοβια γιατι πιστευω οτι αν καποιος μου επιτεθει σε κλειστο χωρο δεν θα μπορεσω να ξεφυγω. τα κλαματα η πικρα κ ο πονος δεν φευγουν ..............η φευγουν και δεν ξερω τον τροπο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    πήγες σε ψυχολόγο να μιλήσεις να αποφορτιστείς;

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    13
    αρσι σε ευχαριστο παρα πολυ που απαντας.
    τελικα αυτα που μου ειπε αυτος ο μπαγλαμας(ναι ο κατα κοσμον φαδερ)ισχιουν.
    ποτε δεν εκανα κατι ουσιωδες στη ζωη μου.αλλα και να εκανα ειμαι παντα δυστυχης και κυνικη

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by marinaxexexe
    και παλι συγγνωμη .....δεν εχω δικαιωμα το ξερω θελω απλως να το πω.......οποιος εχει τετοιο προβλημα στο σπιτι του να φευγει...κ να μην επικαλειται το οικονομικο(για γονεις λεω)
    τι να το κανω που μεγαλωσα και ειχα τα λεφτα της μεσης οικογενειας?
    ειναι το κλασικο αστειο στην παρεα μου....οταν κοιμαμαι ξυπναω καμια 20 φορες κοιταζω στο δωματιο και ξανακοιμαμαι.......(κανεις απο τους γνωστους δεν ξερει ακριβως γιατι το κανω αυτο) επιπλεον εχω κλειστοφοβια γιατι πιστευω οτι αν καποιος μου επιτεθει σε κλειστο χωρο δεν θα μπορεσω να ξεφυγω. τα κλαματα η πικρα κ ο πονος δεν φευγουν ..............η φευγουν και δεν ξερω τον τροπο
    Συμφωνώ πολύ στο ότι πρέπει με κάθε τρόπο να φεύγουμε από ένα κακοποιητικό περιβάλλον.

    Μιλάς για τα συναισθήματά σου?Το έχεις βγάλει όλο αυτό από μέσα σου?Αλήθεια πως νιώθεις?
    Επίσης τι σε έκανε να γράψεις απόψε συγκεκριμένα?(γιατί στην αρχή ανέφερες έντονη την ανάγκη απόψε)συνέβη κάτι?

    sorry για τις απανωτές ερωτήσεις......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Γειά σου και απο μένα Μαρίνα.
    Νομίζω οτι καλό θα ήταν να πάρεις την βοήθεια ενός ειδικού :0)
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    13
    ναι και βεβαια πηγα.δυστυχως εγω φταιω για την εκβαση....η μαλλον δεν φταιω εγω....χεχεχχεχεχ
    (ενα απο τα πραγματα που δυστυχως μαθαινεις με αλκοολικο γονεα εινα να ζυγιζεις καταστασεις και να χειραγωγεις κοσμο)
    λοιπον οταν του ειπα ακριβως τι συμβαινει (εχει καμια 4 χρονια αυτο το σκηνικο)μου ειπε οτι ειμαι ακρως φυσιολογικη ...και απλως εχω κουραστει απο την κατασταση.χαρακτηριστικα μου ειπε...ξερω ποιον εχω απεναντι μου και για αυτο θα σου μιλησω στα ισια με ιατρικους ορους.
    αποτελεσμα?εγω εφυγα πανευτηχης που μου ειπε οτι δεν χρειαζομαι φαρμακα γιατι οι αντιδρασεις μου ειναι φυσιολογικες για αυτην την περισταση.
    αναλυσαμε για κανα τεταρτο ποιοι πιστευαμε οτι ειναι οι χαζοβιοληδες ψυχιατροι στην ιστορια και τι αρθρα εχει γραψει ο καθενας και γιατι ειναι ακυρα....μου εδωσε πληροφοριες πως χειριζεται αυτος φορτικους ασθενεις του και με προετρεψε να χειριστω κ γω τους συγγενεις μου με τον ιδιο τροπο.
    ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.....αλλα αν μπορουσε να μου δωσει μια καινουρια παιδικη ηλικια θα ημουν πιο ευχαριστημενη.
    ποναω και παντα το κρυβω...πρωτη φορα μιλαω καπου

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Μάλιστα, έτσι απο περιέργεια, πώς χειριζόταν δηλ τους φορτικούς ασθενείς του?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Originally posted by marinaxexexe

    ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.....αλλα αν μπορουσε να μου δωσει μια καινουρια παιδικη ηλικια θα ημουν πιο ευχαριστημενη.
    ποναω και παντα το κρυβω...πρωτη φορα μιλαω καπου
    κανένας δεν θα μπορέσει να σου δώσει μια καινούργια παιδική ηλικία καλή μου.
    Θα μπορούσε όμως να σε βοηθήσει να συμφιλιωθείς με την παιδική σου ηλικία και έτσι να απαλυνθεί ο πόνος σου...

    Είναι καλό που μιλάς, έστω και εδω.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •