Η σουπιά του Διαδικτύου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2024
    Posts
    23

    Η σουπιά του Διαδικτύου

    Καλησπέρα!Περναω μια πολύ δύσκολη φάση.Ερωτεύτηκα κάποιον που μιλούσαμε μέσω Διαδικτύου.Ήταν πολύ επικριτικός μαζί μου,και μου έλεγε ότι είμαι εκρηκτικό και επιθετικό άτομο.Μια φίλη μου είπε να μην δώσω άλλο σημασία,και ότι μάλλον φοβήθηκα μην εξαπατηθώ,και η αντίδραση μου απέναντι του ήταν δικαιολογημένη!Τι λέτε εσείς να κάνω;!!Να δώσω συνέχεια μαζί του η όχι;Επίσης να αναφερω ότι μου είπε ότι ειναι παρθενος και δεν έχει κάνει ποτέ σχέση.Είναι 38ετων.
    Last edited by Amazona17; 13-06-2024 at 22:33.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,874
    Quote Originally Posted by Amazona17 View Post
    Καλησπέρα!Περναω μια πολύ δύσκολη φάση.Ερωτεύτηκα κάποιον που μιλούσαμε μέσω Διαδικτύου.Ήταν πολύ επικριτικός μαζί μου,και μου έλεγε ότι είμαι εκρηκτικό και επιθετικό άτομο.Μια φίλη μου είπε να μην δώσω άλλο σημασία,και ότι μάλλον φοβήθηκα μην εξαπατηθώ,και η αντίδραση μου απέναντι του ήταν δικαιολογημένη!Τι λέτε εσείς να κάνω;!!
    τι να καταλαβουμε για το τι εγινε μεταξυ σας, απο 3 σειρες που μας γραφεις;
    καλυτερα συζητα τα με την φιλη σου που ξερει περισοτερα και για τον χαρακτηρα σου και για το τι γινοταν...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2024
    Posts
    23
    Τι να γράψω περισσότερο από όσα εγραψα;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    359
    Quote Originally Posted by Amazona17 View Post
    Καλησπέρα!Περναω μια πολύ δύσκολη φάση.Ερωτεύτηκα κάποιον που μιλούσαμε μέσω Διαδικτύου.Ήταν πολύ επικριτικός μαζί μου,και μου έλεγε ότι είμαι εκρηκτικό και επιθετικό άτομο.Μια φίλη μου είπε να μην δώσω άλλο σημασία,και ότι μάλλον φοβήθηκα μην εξαπατηθώ,και η αντίδραση μου απέναντι του ήταν δικαιολογημένη!Τι λέτε εσείς να κάνω;!!
    αμαζόνα είσαι σαφέστατη!!!!!!!
    μια χαρά το αντιμετώπισες πάντως
    την καλύτερη λύση βρήκες

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2024
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by diogenis View Post
    αμαζόνα είσαι σαφέστατη!!!!!!!
    μια χαρά το αντιμετώπισες πάντως
    την καλύτερη λύση βρήκες
    Δεν ξέρω αν βρήκα την καλύτερη λύση,γιατί όπως είπα τον ερωτεύτηκα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,874
    εγω παντως, δεν καταλαβα ουτε τι σου εκανε εκεινος και γινοσουν επιθετικη, ουτε με ποιον τροπο γινοσουν επιθετικη, ουτε τι προσπαθουσες να αποφυγεις...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2024
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εγω παντως, δεν καταλαβα ουτε τι σου εκανε εκεινος και γινοσουν επιθετικη, ουτε με ποιον τροπο γινοσουν επιθετικη, ουτε τι προσπαθουσες να αποφυγεις...
    Ήταν επικριτικός απέναντι μου,ίσως και αδιάφορος γιατι του εξομολογήθηκα κάποια πράγματα όσο αφορά καποιες ασχημες καταστασεις Που έχω περάσει,και δεν μου είπε τίποτα πάνω σε αυτά.Επισης ένιωθα καποιες στιγμες ότι δεν ήταν ειλικρινης μαζί σου.Προσπάθησα να αποφύγω να τον ερωτευτω(κάτι που έγινε),για να μην πέσω θύμα του.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,874
    Quote Originally Posted by Amazona17 View Post
    Ήταν επικριτικός απέναντι μου,ίσως και αδιάφορος γιατι του εξομολογήθηκα κάποια πράγματα όσο αφορά καποιες ασχημες καταστασεις Που έχω περάσει,και δεν μου είπε τίποτα πάνω σε αυτά.Επισης ένιωθα καποιες στιγμες ότι δεν ήταν ειλικρινης μαζί σου.Προσπάθησα να αποφύγω να τον ερωτευτω(κάτι που έγινε),για να μην πέσω θύμα του.
    το 17 ειναι η ηλικια σου; ποσο καιρο μιλουσατε; εχετε συναντηθει ποτε; σε τι πραγματα σου φανηκε να λεει ψεματα;

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2024
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το 17 ειναι η ηλικια σου; ποσο καιρο μιλουσατε; εχετε συναντηθει ποτε; σε τι πραγματα σου φανηκε να λεει ψεματα;
    Όχι!Μιλουσαμε σχεδόν καθημερινά για ένα περίπου 2μηνο.Δεν έχουμε συναντηθεί ποτέ,γιατί ο ίδιος ενώ ήθελε αρχικά,μετά μου είπε ότι δεν βρίσκει τον λόγο γιατί δείχνω εκρηκτικό άτομο,και αυτουνού δεν του αρέσουν οι Καβγάδες,και ότι μάλλον δεν θα ταιριάζαμε σε βάθος χρονου.Μου έδειξε κάποια στιγμή μια ένδειξη ότι μπορεί να έχει κάποιο ενδιαφέρον και φοβήθηκα ότι μπορεί να θέλει να με εξαπατήσει.

  10. #10
    Θύματα , εξαπατήσεις και μυθιστορήματα!

    Θα βρεις άλλον, ουτε καν έχετε βρεθεί , θα τον ξεπεράσεις εύκολα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,874
    Quote Originally Posted by Amazona17 View Post
    Όχι!Μιλουσαμε σχεδόν καθημερινά για ένα περίπου 2μηνο.Δεν έχουμε συναντηθεί ποτέ,γιατί ο ίδιος ενώ ήθελε αρχικά,μετά μου είπε ότι δεν βρίσκει τον λόγο γιατί δείχνω εκρηκτικό άτομο,και αυτουνού δεν του αρέσουν οι Καβγάδες,και ότι μάλλον δεν θα ταιριάζαμε σε βάθος χρονου.Μου έδειξε κάποια στιγμή μια ένδειξη ότι μπορεί να έχει κάποιο ενδιαφέρον και φοβήθηκα ότι μπορεί να θέλει να με εξαπατήσει.
    οι 2 μηνες ηταν γραπτα μηνυματα, τηλεφωνηματα, ή βιντεοκλησεις; τι ηλικια εχεις τελικα;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2024
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οι 2 μηνες ηταν γραπτα μηνυματα, τηλεφωνηματα, ή βιντεοκλησεις; τι ηλικια εχεις τελικα;
    Μέσω γραπτών μηνυμάτων.Είμαι στα 33.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2024
    Posts
    23
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Θύματα , εξαπατήσεις και μυθιστορήματα!

    Θα βρεις άλλον, ουτε καν έχετε βρεθεί , θα τον ξεπεράσεις εύκολα
    Το ελπίζω..γιατί με στεναχώρεσα αρκετά αυτό το άτομο με όλη του την συμπεριφορά.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2023
    Posts
    452
    Για να είναι μόνος μέχρι τέτοια ηλικία ο άνθρωπος είναι ιδιότροπος.
    Ίσως ψάχνει γυναίκα ξεχασμένη σε κάνα ράφι στο πατρικό σπίτι των παππούδων από το χωριό.
    Οι άσχημες εμπειρίες που είχες του έδωσαν να καταλάβει πως δεν είσαι μια αθώα άτυχη κορασίδα 33 ετών .
    Πως γίνεται να τον ερωτεύτηκες χωρίς να τον γνωρίζεις? Δεν θέλω να σε χαρακτηρίσω αλλά δίκιο έχει ο τύπος δεν ταιριάζετε! Βρες κάποιον άλλο που θα του αρέσεις όπως είσαι.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,882
    Το ότι ανακατευτηκαν όλοι είναι η μαλάκια κι όχι αυτός κ σασ το είπα ότι όπου πάει κ βρίσκει γίνεται αυτό γι αυτό κρατάει αποστάσεις

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ψυχοθεραπεία μέσω διαδικτυου
    By ariana in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 1
    Last Post: 20-03-2020, 14:20
  2. Replies: 2
    Last Post: 31-12-2019, 09:28
  3. Replies: 8
    Last Post: 05-10-2009, 02:45
  4. Γνωσιακή-Συμπεριφορική Ψυχοθεραπεία μέσω διαδικτύου
    By alex30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 06-08-2006, 15:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •