Έρωτας και διπολική διαταραχή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 57
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2024
    Posts
    27

    Έρωτας και διπολική διαταραχή

    Χαιρετώ όλα τα πλάσματα του forum. Μπήκα στην διαδικασία να σας γράψω γιατί πρόσφατα συνδέθηκα με μία κοπέλα με διπολική διαταραχή και πληγώθηκα. Θα ήθελα να μην σας κουράσω με την ιστορία μου και όποι@ έχει την καλή διάθεση να μου λύσει κάποιες απορίες και να με συμβουλέψει. Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομη και εν συνεχεία εάν χρειαστεί θα μπω σε λεπτομέρειες να φωτίσω περισσότερες πτυχές.
    Αρχίσαμε να μιλάμε διαδικτυακά περίπου τον Οκτώβρη. Ήμουν χαμένη, απογοητευμένη και γενικότερα σε σκοτάδια. Εκείνη την εποχή δεν είχα διάθεση για τπτ και τυχαία αρχίσαμε να μιλάμε με αφορμή μία εικαστική έκθεση. Τα μνμ γίνανε καθημερινά και επειδή γενικότερα δεν το είχαμε και πολύ με το chat, βρεθήκαμε από κοντά μέσα στον επόμενο μήνα. Ήτανε μία πολύ όμορφη συνάντηση με πολλά κοινά πράγματα για συζήτηση, όμορφη χημεία και ακολούθησαν πολλές βόλτες , καλλιτεχνικές δραστηριότητες και ένα πολύ όμορφο φλερτ που εκδηλώθηκε αργά και διστακτικά. Προερχόμαστε από τελείως διαφορετικούς κόσμους( καταγωγή, μόρφωση, βιώματα). Ήμουν πάντα πολύ κοινωνικό πλάσμα, με έντονη ζωή και έντονη καλλιτεχνική δραστηριότητα, ελευθεριακή και ασυμβίβαστη. Η ίδια πολύ κλειστή, φοβική με τις σχέσεις, απίστευτα ρομαντική και έψαχνε το για πάντα. Επίσης είχε πολύ τραυματικό backround( παιδική κακοποίηση, bulling λόγω καταγωγής, σωματική βία και περίεργο οικογενειακό περιβάλλον.) Τελικά ενδώσαμε και άρχισε η κατηφόρα. Εγώ στην αρχή ήμουν απροσπέλαστη και φοβική, είχα αποδομήσει τις ανθρώπινές σχέσεις και ήμουν αρκετά κυνική και ισοπεδωτική. Εκείνη με πλησίαζε και μου μιλούσε για έναν άλλον κόσμο. Άρχισα να συνδέομαι και όλο αυτό αργά και σταθερά άρχισε να γλυκαίνει και να στρογγυλεύει. Μου είπε ότι άρχισε να ερωτεύεται και ότι δεν έχει ξαναερωτευτεί, με φρόντιζε με πράξεις, είχε τη πιο γλυκιά αγκαλιά και πάντα όμορφα λόγια για εμένα. Εγώ πιο μαζεμένη αλλά εκεί. Άρχισε να εκφράζεται έντονα και σωματικά γιατί είχε τραύματα λόγω βιασμού, ερχότανε όλο και πιο κοντά μου και εξέφραζε απίστευτα λόγια παντοτινής αγάπης και ρομαντισμού. Eγώ λεκτικά πιο μαζεμένη, όμως την έβαλα μέσα στην καθημερινότητά μου με μεγάλη αγάπη και γνοιάξιμο. Όλα κυλούσαν όμορφα με λόγια ευγνωμοσύνης και από τις δύο πλευρές. Στο διαταύτα. Το προηγούμενο σκ έγινε μία παρεξήγηση από δικό μου λάθος και με άδειασε. Έπαθα σοκ. Την Παρασκευή ήμουν ο έρωτας της ζωής της και την Κυριακή μου είπε ότι δεν νιώθει τπτ και να πάρω αποστάσεις γιατί ενοχλώ. Πληγώθηκα πολύ γιατί ήτανε όλο τόσο απότομο και ξαφνικό που ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω τπτ και να το διαχειριστώ. Η ερώτησή μου είναι εάν όλα αυτά τα έντονα συναισθήματα και οι πράξεις αγάπης είναι πλασματικά λόγω ασθένειας και όσο έντονα φουσκώνουν ,άλλο τόσο έντονα ξεφουσκώνουν και σε αδειάζουν. Ή εάν κάτι που θα πονέσει διογκώνεται και δημιουργεί συναισθηματικό πάγωμα και απλά χρειάζεται χρόνος και χώρος; Θέλω πολύ να είμαι δίπλα της ως σύντροφος,αλλά ειλικρινά δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ, τι να περιμένω, εάν πρέπει να πλησιάσω ή να απομακρυνθώ. Είναι ένα υπέροχο τραυματισμένο πλάσμα και έχω πολύ μεγάλο απόθεμα αγάπης να δώσω. Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη για το σεντόνι.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2024
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by LUNA82 View Post
    Χαιρετώ όλα τα πλάσματα του forum. Μπήκα στην διαδικασία να σας γράψω γιατί πρόσφατα συνδέθηκα με μία κοπέλα με διπολική διαταραχή και πληγώθηκα. Θα ήθελα να μην σας κουράσω με την ιστορία μου και όποι@ έχει την καλή διάθεση να μου λύσει κάποιες απορίες και να με συμβουλέψει. Θα προσπαθήσω να είμαι σύντομη και εν συνεχεία εάν χρειαστεί θα μπω σε λεπτομέρειες να φωτίσω περισσότερες πτυχές.
    Αρχίσαμε να μιλάμε διαδικτυακά περίπου τον Οκτώβρη. Ήμουν χαμένη, απογοητευμένη και γενικότερα σε σκοτάδια. Εκείνη την εποχή δεν είχα διάθεση για τπτ και τυχαία αρχίσαμε να μιλάμε με αφορμή μία εικαστική έκθεση. Τα μνμ γίνανε καθημερινά και επειδή γενικότερα δεν το είχαμε και πολύ με το chat, βρεθήκαμε από κοντά μέσα στον επόμενο μήνα. Ήτανε μία πολύ όμορφη συνάντηση με πολλά κοινά πράγματα για συζήτηση, όμορφη χημεία και ακολούθησαν πολλές βόλτες , καλλιτεχνικές δραστηριότητες και ένα πολύ όμορφο φλερτ που εκδηλώθηκε αργά και διστακτικά. Προερχόμαστε από τελείως διαφορετικούς κόσμους( καταγωγή, μόρφωση, βιώματα). Ήμουν πάντα πολύ κοινωνικό πλάσμα, με έντονη ζωή και έντονη καλλιτεχνική δραστηριότητα, ελευθεριακή και ασυμβίβαστη. Η ίδια πολύ κλειστή, φοβική με τις σχέσεις, απίστευτα ρομαντική και έψαχνε το για πάντα. Επίσης είχε πολύ τραυματικό backround( παιδική κακοποίηση, bulling λόγω καταγωγής, σωματική βία και περίεργο οικογενειακό περιβάλλον.) Τελικά ενδώσαμε και άρχισε η κατηφόρα. Εγώ στην αρχή ήμουν απροσπέλαστη και φοβική, είχα αποδομήσει τις ανθρώπινές σχέσεις και ήμουν αρκετά κυνική και ισοπεδωτική. Εκείνη με πλησίαζε και μου μιλούσε για έναν άλλον κόσμο. Άρχισα να συνδέομαι και όλο αυτό αργά και σταθερά άρχισε να γλυκαίνει και να στρογγυλεύει. Μου είπε ότι άρχισε να ερωτεύεται και ότι δεν έχει ξαναερωτευτεί, με φρόντιζε με πράξεις, είχε τη πιο γλυκιά αγκαλιά και πάντα όμορφα λόγια για εμένα. Εγώ πιο μαζεμένη αλλά εκεί. Άρχισε να εκφράζεται έντονα και σωματικά γιατί είχε τραύματα λόγω βιασμού, ερχότανε όλο και πιο κοντά μου και εξέφραζε απίστευτα λόγια παντοτινής αγάπης και ρομαντισμού. Eγώ λεκτικά πιο μαζεμένη, όμως την έβαλα μέσα στην καθημερινότητά μου με μεγάλη αγάπη και γνοιάξιμο. Όλα κυλούσαν όμορφα με λόγια ευγνωμοσύνης και από τις δύο πλευρές. Στο διαταύτα. Το προηγούμενο σκ έγινε μία παρεξήγηση από δικό μου λάθος και με άδειασε. Έπαθα σοκ. Την Παρασκευή ήμουν ο έρωτας της ζωής της και την Κυριακή μου είπε ότι δεν νιώθει τπτ και να πάρω αποστάσεις γιατί ενοχλώ. Πληγώθηκα πολύ γιατί ήτανε όλο τόσο απότομο και ξαφνικό που ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω τπτ και να το διαχειριστώ. Η ερώτησή μου είναι εάν όλα αυτά τα έντονα συναισθήματα και οι πράξεις αγάπης είναι πλασματικά λόγω ασθένειας και όσο έντονα φουσκώνουν ,άλλο τόσο έντονα ξεφουσκώνουν και σε αδειάζουν. Ή εάν κάτι που θα πονέσει διογκώνεται και δημιουργεί συναισθηματικό πάγωμα και απλά χρειάζεται χρόνος και χώρος; Θέλω πολύ να είμαι δίπλα της ως σύντροφος,αλλά ειλικρινά δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ, τι να περιμένω, εάν πρέπει να πλησιάσω ή να απομακρυνθώ. Είναι ένα υπέροχο τραυματισμένο πλάσμα και έχω πολύ μεγάλο απόθεμα αγάπης να δώσω. Ζητώ προκαταβολικά συγνώμη για το σεντόνι.
    Να συμπληρώσω ότι η κοπέλα από την αρχή μου είχε πει πως είχε πάρει διάγνωση για διπολική στα 12 της και επίσης νοσεί και η ίδια της η μητέρα. Απλά από τι έχω καταλάβει δεν έχει ακολουθήσει ποτέ αγωγή .

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,240
    Η τελευταια μου "σχεση" ηταν με διπολικη κοπελα, μαλλον η καλυτερη σχεση που ειχα ποτέ, ποτέ δεν μου γκρινιαξε, ποτέ δεν ζηλεψε, μου γνωρισε πολλες κοπελες. Αλλα ηξερα οτι αν μπει σε μανια και δεν παρει τα φαρμακα της θα εξαφανιστει και θα παει με αλλους. Φιλη με παροχες ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις σε αυτη την κατασταση.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2024
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Η τελευταια μου "σχεση" ηταν με διπολικη κοπελα, μαλλον η καλυτερη σχεση που ειχα ποτέ, ποτέ δεν μου γκρινιαξε, ποτέ δεν ζηλεψε, μου γνωρισε πολλες κοπελες. Αλλα ηξερα οτι αν μπει σε μανια και δεν παρει τα φαρμακα της θα εξαφανιστει και θα παει με αλλους. Φιλη με παροχες ειναι το καλυτερο που μπορεις να κανεις σε αυτη την κατασταση.
    Το friends with benefits το αποκλείουμε τελείως. Ήμουν χρόνια πολυγαμική και με πολύ ψυχοθεραπεία αντιλήφθηκα πως απλά η πολυγαμία μου ήτανε ο φερετζές της ευαισθησίας μου. Ένιωθα απίστευτο άδειασμα και κενό. Ο λόγος που ερωτεύτηκα την συγκεκριμένη κοπέλα πέραν της κοινής μας αγάπης για την τέχνη και γενικότερα την στάση ζωής, είναι ο Ντοστογιεσκικός ρομαντισμός της και η παραμυθένια της αντίληψη για τον έρωτα, τελείως κόντρα με .ο,τι είχα βιώσει ως τώρα. Η ίδια είχε μόνο 3 ερωτικές σχέσεις στην ζωή της, ήτανε επιφυλακτική μαζί μου λόγω του παρελθόντας μου και μου έλεγε όλους αυτούς τους μήνες πως αναζητά κάτι που έχει χαθεί στις μέρες μας. Το για πάντα και το μαζί. Ήτανε αρκετά κτητική και ζήλευε και όπως μου έλεγε συνέχεια αρκετά λαικό παιδί για να κατανοήσει εμάς τους ελευθεριακούς καλλιτέχνες. Το στραπάτσο είναι ότι ενώ της έδειχνα ότι ήμουν εκεί, το μυαλό της στρόφαρε και εφυγε.
    Last edited by LUNA82; 16-06-2024 at 20:26. Reason: να προσθέσω κάτι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,240
    Ο Ντοστογιεβσκι ηταν Ναρκισσος με κεφαλαιο "Ν", μην ψαχνεις για σχεση ουσιας με τετοια ατομα, μια φαντασιωση μονο εχουν να δωσουν και επειδη αυτοι ειναι οι συγγραφεις θα σου αλλαξουν τον ρολο σου πριν το καταλαβεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,878
    ειναι κι εκεινη καλλιτεχνης;
    οι 3 σχεσεις της ηταν με κοπελες;
    μπορεις να μιλησεις πιο αναλυτικα για το περιστατικο που την φρικαρε;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,878
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Ο Ντοστογιεβσκι ηταν Ναρκισσος με κεφαλαιο "Ν", μην ψαχνεις για σχεση ουσιας με τετοια ατομα, μια φαντασιωση μονο εχουν να δωσουν και επειδη αυτοι ειναι οι συγγραφεις θα σου αλλαξουν τον ρολο σου πριν το καταλαβεις.
    δεν τα ειχε με τον ντοστογεφσκι, κομπαρε.. για το εργο του ειπε..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,240
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν τα ειχε με τον ντοστογεφσκι, κομπαρε.. για το εργο του ειπε..
    Σε λαθος κρεβατι μπηκες κουμπαρα, αλλα τι να σε κανω...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2024
    Posts
    27
    Η κοπέλα αγαπά πολύ την τέχνη και ο τρόπος που αντιλαμβάνεται την ζωή έχει κάτι αντίστοιχο. Λόγω συνθηκών σπούδασε μαγειρική και είναι ουσιαστικά βιοπαλαιστής. Προέρχεται από φτωχή οικογένεια μεταναστών. Ναι είχε 3 σχέσεις με κοπέλες της οποίες η ίδια άφησε για τους λογούς της. Είναι αρκετά συντηρητική και απόλυτη θα έλεγα στο κομμάτι του έρωτα. Εγώ έρχομαι από άλλο κόσμο. Είμαι εικαστικός, ασχολούμαι με performans και έχω τελείως άλλες αναφορές και βιώματα. Ήμουν ίσως λάθος μου αρκετά ειλικρινής με το παρελθόν μου κάτι που κατάλαβα ότι την φρίκαρε. Δεν μπορούσε να κατανοήσει την πολυγαμία, το ότι οι άνθρωποι απλά κάνουν σεξ χωρίς συναίσθημα, το ότι οι άνθρωποι συνδέονται επιδερμικά. Να προσθέσω ότι επειδή εργάζομαι χρόνια ως εικαστικό μοντέλο προσέχω πολύ το σώμα μου και έχω μεγάλη άνεση στο γυμνό, ενώ η ίδια είναι απίστευτα ντροπαλή και με παραπάνω κιλά. Εγώ ερωτεύτηκα την αγνότητά της φουλ και μου έλειπε γιατί είχα κουραστεί από όλα αυτά τα επιδερμικά, ήρθε σε δουλείες μου, την γνώρισα στον κύκλο μου, αλλά ένιωθα κάπως ότι από ανασφάλεια αισθανότανε παράταιρη. Ένιωθα περήφανη για την ίδια και οτι είχε καταφέρει και της το έλεγα συνέχεια. Όμως η ίδια μονίμως τόνιζε ότι είναι αμόρφωτη και όχι όμορφη και τι κάνω εγώ μαζί της μια μορφωμένη γυναίκα όμορφη. Την προηγούμενη Παρασκευή έπαθε ένα τροχαίο από τι μου είπες δεν χτύπησε. Εγω την Κυριακή είχα μία παράσταση αρκετά σημαντική για εμένα . Κάπως από λάθος συνεννόηση με τα μνμ μου είπε δεν ξέρω εάν θα έρθω και γω την πείραξα ότι θα φάω πιστόλι και αυτό ήτανε. Απομάκρυνση και έκρηξη. Με κατηγόρησε ως εγωίστρια ότι η ίδια πήγε να σκοτωθεί και εγώ σκεφτόμουν μόνο την παράσταση. Με μία ασήμαντη αφορμή κατ εμέ έγινε μία έκρηξη από μεριάς της πολύ πληγωτική. Ξέσπασε οτι την κρατούσα σε απόσταση, ότι δεν ήθελα σχέση και φοβόμουν το κοντά όσο με πλησίαζε, ότι κοιτάζω άλλους- γνωρίζει ότι είμαι αμφισεξουαλική και κυρίως έλκομαι από άντρες-, ότι μου έλεγε πόσο χάλια είναι κ δεν την άκουγα και άλλα πολλά, και τώρα θυμήθηκα να της πω τι αισθάνομαι. Της ζήτησα συγνώμη εάν άθελά μου με την συμπεριφορά μου ένιωσε έτσι, όμως θεωρώ άτοπη και ακραία την αντίδρασή της. Και το πιο πληγωτικό ήτανε ότι μέχρι Παρασκευή μου έλεγε πόσο ερωτευμένη και τυχερή είναι που υπάρχω, και την Κυριακή ότι δεν νιώθει τπτ αυτή την περίοδο, δεν θέλει κάτι στη ζωή της και να την αφήσουμε όλοι ήσυχη. Αυτό. Ειλικρινά είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά γιατί έγινε όλο το άδειασμα τόσο απότομα, θεωρώ ότι την έχω αγκαλιάσει φουλ και δεν ξέρω πραγματικά τι να κάνω. Σεβάστηκα το ότι γύρισε το μυαλό της και ότι δεν θέλει ενόχληση. Σήμερα της έστειλα να δω εάν είναι καλά και ότι είμαι εδώ και κάπως πιο μαλακά μου είπε ότι νιώθει χάλια που με άφησε απότομα και πως ό,τι χτίζει το γκρεμίζει λόγω σκοταδιών και δαιμόνων μέσα της. Αυτά. Έχω πολύ αγάπη και αγνά συναισθήματα και ΄θέλω να είμαι μαζί της αλλά δεν ξέρω πως να συμπεριφερθώ και τι να κάνω. Άλλος άνθρωπος πριν μία βδομάδα, άλλη συμπεριφορά εδώ και 6 μήνες. και τρομερή και απότομη αλλαγή μέσα σε λίγες μέρες.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2024
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Ο Ντοστογιεβσκι ηταν Ναρκισσος με κεφαλαιο "Ν", μην ψαχνεις για σχεση ουσιας με τετοια ατομα, μια φαντασιωση μονο εχουν να δωσουν και επειδη αυτοι ειναι οι συγγραφεις θα σου αλλαξουν τον ρολο σου πριν το καταλαβεις.

    Τον Ντοστογιέβσκι τον ανέφερε συχνά λόγω καταγωγής της και λόγω το ότι ήτανε τόσο πιστός στη γυναίκα του ακόμη και στις σκέψεις του. Έναν τέτοιο έρωτα ήθελε να βιώσει και η ίδια και έψαχνε και έλεγε απογοητευμένη πως σήμερα το σεξ είναι κρεοπωλείο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,240
    Quote Originally Posted by LUNA82 View Post
    Τον Ντοστογιέβσκι τον ανέφερε συχνά λόγω καταγωγής της και λόγω το ότι ήτανε τόσο πιστός στη γυναίκα του ακόμη και στις σκέψεις του. Έναν τέτοιο έρωτα ήθελε να βιώσει και η ίδια και έψαχνε και έλεγε απογοητευμένη πως σήμερα το σεξ είναι κρεοπωλείο.
    Αφου στο λεει, τον Ερωτα ηθελε, οχι εσενα, εσυ εισαι το σκευος. Αμα καποιος αγαπαει πιτσα δεν σημαινει πως αγαπαει το κουτι της πιτσας.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2024
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by axl100 View Post
    Αφου στο λεει, τον Ερωτα ηθελε, οχι εσενα, εσυ εισαι το σκευος. Αμα καποιος αγαπαει πιτσα δεν σημαινει πως αγαπαει το κουτι της πιτσας.
    Δεν διαφωνώ στο ότι οι περισσότεροι άνθρωποι ερωτεύονται την ιδέα του έρωτα και όχι καθαυτό το πρόσωπο. Ωστόσο η ίδια μου ήτανε πολύ αυστηρή και ακριβής στις διατυπώσεις της. Δεν είχε μέχρι τότε ερωτευτεί, με ερωτεύτηκε, την ερωτεύτηκα αλλά ... ωστόσω θα ήθελα από κόσμο που έχει παρόμοιες εμπειρίες ή υποφέρει από αυτό το τέρας να με συμβουλέψει πως να το χειριστώ γιατί θέλω να είμαι δίπλα. Έκανε υπομονή μαζί μου και με περίμενε να την πλησιάσω και θέλω και γω τώρα να κάνω υπομονή και να είμαι εκεί.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Βουλγαρια
    Posts
    3,240
    Αφου θελεις να κανεις υπομονη γιατι ανοιξες θεμα; Η φαντασιωση το μεγαλου ερωτα ειναι φαντασιωση των οριακων, παιζει να ειναι οριακη και οχι διπολικη;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    790
    Μου φαίνεται απλά συντηρητική, και να έχει καταπιεί τον μύθο της μίας και μοναδικής αγάπης; Αυτό δηλαδή με το "σεξ κρεοπωλείο" σε τέτοιο παραπέμπει. Είναι σα να λέει ότι μόνο οι μονογαμικές σχέσεις αξίζουν, οι άλλες είναι λιγότερο άξιες, καλές κτλ. Κι εσύ όμως, δείχνεις να υποχωρείς μπροστά στο δικό της ιδεατό για το τι θα περιέχει η σχέση σας και πώς αυτή καθορίζεται. Τώρα, ο ντοστογιέφσκι, τι να σου πω, το θεωρώ μια βλακεία. Δε ζούμε στην εποχή του. Και δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό πρέπει να οφείλεται στην διπολική και όχι ας πούμε στο κυρίαρχο σχεσιακό μοντέλο. Δε θα μπορούσε να είχε συμβεί ο χωρισμός σας δίχως αυτή να είχε διπολική; Οι άνθρωποι χωρίζουν και από παρεξηγήσεις, όταν δεν έχει δοθεί χώρος για τα απαραίτητα μεταξύ των μερών για παράδειγμα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,878
    οπα ρε παιδια..
    πρεπει να εχει καποιος ασθενεια δηλαδη για να θελει αποκλειστικη σχεση με καποιον που εχει ερωτευθει;
    και το οτι θελει αποκλειστικη σχεση, σημαινει οτι δεν ερωτευθηκε, αλλα ψαχνει καποιον να του κατσει για αποκλειστικη σχεση;

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ερωτας και διπολικη (sensitive case)
    By nodragsnomed9 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 31-10-2020, 18:34
  2. Διπολική Διαταραχή
    By STORM LORD2 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 20-06-2020, 04:41
  3. SOS Διπολικη διαταραχη
    By Kon_Metsi in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 26-04-2020, 03:04
  4. διπολική διαταραχή και Έρωτας
    By coma in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 58
    Last Post: 13-03-2015, 00:13
  5. ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ
    By dimitriskai in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2005, 01:09

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •