τεστ παπ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42

Thread: τεστ παπ

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    τεστ παπ

    σε εικοσι μερες περιπου εχω κανονισει να κανω στη αθηνα τεστ παπ...δεν ειναι κατι φοβερο και μαλιστα το εχω ξαναγραψει το θεμα αλλα με εχει πιασει αγχος..εδικα με κατι λεξεις που ακουω κολποδιαστολεας και τετεοια...δεν θελω να φερομαι σνα ανωριμο παιδακι γιατι ειμαι 26 χρονων και πρεπει να προσεξω απο τωρα και θα παω ειμαι αποφασισμενη και ας αγχωνομαι με γιατρους αλλα με εχει πιασει τωρα!οι πιο πολλες που εχετε παει τι να προσεξω εκει?καλα θα μου πει και η μανα μ πχ αλλα πειτε!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    δεν χρειαζεται να προσεξεις κατι.
    και εγω θα κανω σιντομα και υπεριχω γιατι μου κοπηκε η περιοδος μου.και ειμαι 29 μονο στα 30 παω.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    sunset δεν ξερω αν εχεις ξανακανει το τεστ, και αν σε ενημερωσε σχετικα ο γιατρος σου παντως σε γενικες γραμμες πρεπει να επαναλαμβανεις το τεστ ετησιως (εφοσον εισαι σεξουαλικα ενεργη), να μην κανεις σεξ 24 ωρες πριν την εξεταση. Λεγεται επίσης πώς η καλυτερη χρονικη στιγμη για να κανεις το τεστ, ειναι μια βδομαδα μετα το τελος της περιοδου σου.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    ναι αλλα καλο ειναι να ξερει οτι σε δημοσιο νοσοκομειο σε πονανε.
    εμενα οσες φορες μ κανενε εξετασει ποναγα πολυ με αυτο το χονι που χωνανε μεσα.σφιγκομουν κιωλλας.ελεος μετα αιμοραγουσα λιγο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    panikoula, δεν σημαινει οτι επειδη θα παει σε δημοσιο νοσοκομειο θα πονεσει. Δεν στην κανει την εξεταση το δημοσιο νοσοκομειο, ο γιατρος στην κανει. Απο τον γιατρο εξαρταται!
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    αν ειναι γυναικα ειδηκα αστα να πανε.οι αντρες μονο δεν πονανε.οι γυναικες με ποναγανε οσες φορες ετυχε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    μαλιστα! ωστε αν δει γυναικα πανικουλα τί λες να κανει? να την αφησει κ να φυγει τρεχοντας?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    οχι δεν ειανι ολοι το ιδιο.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ποναγα πολυ με αυτο το χονι που χωνανε μεσα.σφιγκομουν κιωλλας.ελεος μετα αιμοραγουσα λιγο.

    aa wraia twra tha paw xwris fobo!

    ayto gia to aima to xw akoysei

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    sunset, το τί ποναει κ τί οχι ειναι σχετικο. επισης εχεις στομα, ωστε να μιλησεις αν κατι σ ενοχλει ή σε ποναει στην ολη διαδικασια.

    οσο για το αιμα ειναι λιγο, δεν ειναι τπτ σπουδαιο!

    ειναι τοσο σπουδαια η εξεταση, εννοω απο την πλευρα της προστασιας της υγειας μας, που ολα τα υπολοιπα ειναι δευτερευοντα.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    GIATI AN PW PONAW THA STAMATHSEI?!MOY XEI TYXEI ME GYNAIKA ALLA MIKROBIOLOGO!
    LOGIKO EINAUI NA BGEI FANTAZOMAI LIGO AIMA.PANTWS EIMAI SFYGMENH PANTA PROKATEILHMENH KAI SXEDON PANTA PONAW!OYF...SKETOMAI NA PARW DYO ESWROYXA NA KANW KATEYTHEIAN MPANIO GIATI SIXAINOMAI TA PANTA EGW KAI BLEOPIYME

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εκει που δουλευω να δεις τις τουαλετες.δεν καθομαι πανω στο καπακι στοχευω απο ψηλα αλλα μερικες φορες εκατσα δεν αντεξα απο την κουραση.
    εχει κολλημα με την καθαριοτητα ε?
    η καθαριοτητα ειναι η μιση αρχοντια

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    shmera eixe diakoph neroy..den anteksa na mhn paw iazomoyn kiolas phra mpetonia nero ta riksa sth doylei kai phga oyf den kollhsa kati lew ti na pw

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    εδώ μάλλον
    Posts
    137
    Κορίτσια, για άλλο τεστ Παπ μιλάτε???
    Σαν εξέταση στο γυναικολκόγο είναι...
    Όταν σας τσιμπάνε για να σας πάρουν αίμα πόσο πολύ πονάτε????
    Το ίδιο είναι...
    Απλώς ενδεχομένως να είναι διαφορετική η αίσθηση γιατί ακουμπάει εσωτερικό όργανο!
    Μέχρι να σηκωθείς να ντυθείς έχει περάσει!

    Και δεν είναι τιποτα τρομακτικό και μυστήριο ο κολποδιαστολέας.
    Πρέπει να είναι καλά ανοιχτός ο κόλπος για να μπορέσει ο γιατρός να πάρει το επίχρισμα, και χρειάζεται αυτό το \"εργαλείο\".
    Και όταν λένε \"μη σφίγγεσαι όσο γίνεται, να είσαι χαλαρή\" το λένε για να μην ζορίζονται παραπάνω οι μυες και να μην υπάρχει η αίσθηση του ελάχιστου πόνου.

    Βοηθάει πολύ να δώσετε την προσοχή σας αλλού, όπως να μετρήσετε τις λάμπες στο ταβάνι ή να κοιτάξτε προσεκτικά πόσες γραμμούλες από την μπογιά έχει το ταβάνι! Μπορείτε συγχρόνως να μουρμουρίζετε ένα τραγουδάκι που σας αρέσει!

    Είναι πάρα πολύ σημαντικό για την υγεία μιας γυναίκας αυτό το τεστ και είναι κρίμα να το αποφεύγουμε και να το \"φοβόμαστε\" !

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •