Γνωριμιες μεσο ιντερνετ.Τι λετε?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 159
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599

    Γνωριμιες μεσο ιντερνετ.Τι λετε?

    Τον τελευταιο καιρο επειδη ειμαι πολυ μεσα και γενικα εχω σταματησει να βγενω για καφε κλπ λογο οικονομικων και ηλικιας,ειμαι και μαμα οι μονες γνωριμιες π κανω ειναι σε διαφορα σαιτ με παιχνιδια,τσαρ ρουμς κλπ.
    τελευταια εχω γνωρησει μερικους ο ενας οπως σας ειπα ειναι 34 και αρεσουμε αρκετα αλλα μηλαει καπως σαν γκει.ο ιδιος επισης επειδη εχουμε σηζητησει οτι στο κρεβατι μ αρεσει να μου μηλαει προστυχα μου στελνει μνμ τα τυπου τι κανεις πουτ--αρα μου καρ--λα μου και τετια π του εχω πει οτι δεν μαρεσουν περα απο το σεξ.
    επισης μ ειπε οτι αν σιναντιθουμε και κανουμε σεξ θα με βριζει ασχημα και θα με λεει και βαρελα ,ζηλευει αν εχω αλλους φιλυς στο συγκεκριμενο σαιτ και μ λεει να τους σβινω και γενικα το μυαλο του ειναι στο σεξ.θελει την πρωτη μερα ν φοραω μινι χωρις εσωρουχο και τετια παραξενα μου λεει.

    το θεμα ειναι οτι γνωρισα και καποιον αλλο πολυ συνεσταλμενο,μορφωμενο και πιο ωραιο θα ελεγα αντρα αλλα κολαω στο οτι ειναι ενα χρονο μικροτερος μου.φενετε πολυ πιο σοβαρος καμια σχεση με τον αλλον π ειναι 34 και δεν ξερω με ποιον απο τους 2 να βρεθω κιαν τεριαξω να κανω κατι.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    μαλλον πρεπει να μεταφερθει σε αλλη κατηγορια :P

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Το ότι είναι ένα χρόνο μικρότερος δεν λέει τίποτα. Απολύτως. Η πρώτη περίπτωση μου φαίνεται προσβλητική για την αξιοπρέπειά σου σαν άνθρωπος.
    Για τις γνωριμίες μέσω ιντερνετ δεν έχω την καλύτερη γνώμη, γιατί πιστεύω ότι είναι έξω από τη φύση του ανθρώπου που είναι να ζει την πραγματική ζωή και όχι την οθόνη και το πληκτρολόγιο.
    Οχι ότι αποκλείεται να γνωρίσεις κάποιον που σου ταιριάζει, αλλά πιστεύω ότι μέσα σ\' αυτή τη τεράστια δεξαμενή του διαδικτύου, έχεις πολύ λιγότερες πιθανότητες να συμβεί αυτό. Πιο πολλές πιθανότητες να ταιριάξεις υπάρχουν με κάποιον από την πόλη σου, τη δουλειά σου, φίλο κάποιου φίλου, γονιό συμμαθητή του παιδιού σου, κλπ. Με έναν τέτοιο άνθρωπο θα έχεις πιο πολλά κοινά. Γνώμη μου.

  4. #4
    Μμμμ....εγώ είμαι ιδιαίτερα επιφυλακτική σε αυτό. Η εμπειρία μου περιορίζεται μόνο εδώ στο φόρουμ και απ όσα μέλη γνώρισα, (μόνο κορίτσια προς το παρόν), δεν είχα την παραμίκρή απογοήτευση.
    Παρόλα αυτά, όταν εμπλέκεται το ερωτικό κομμάτι, δεν είμαι και πολύ σίγουρη πως είναι ασφαλής τρόπος για εύρεση συντρόφου.
    Επειδή μπαίνουν πολλά μπουμπούκια, να προσέχεις πολύ, εγώ θα σου έλεγα να βγεις στην πραγματική ζωή και να το παλέψεις αλλιώς το θέμα...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    και εγω ετσι τα κοροιδευα κια ο αρραβωνιαστικος μου- αντρας της ζωης μ που ημαστε τρια χρονοια τον γνωρισα τυχαια ομως μεσω νετ!κανε οτι σου λεει η καρδια σου αλλα με προσοχη!και εξω και μεσα απο το νετ!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by sunset
    και εγω ετσι τα κοροιδευα κια ο αρραβωνιαστικος μου- αντρας της ζωης μ που ημαστε τρια χρονοια τον γνωρισα τυχαια ομως μεσω νετ!κανε οτι σου λεει η καρδια σου αλλα με προσοχη!και εξω και μεσα απο το νετ!
    Άλλο όμως είναι το \"τυχαία\" που λες, και άλλο να περιορίζεις και να εστιάζεις τη κοινωνική και ερωτική σου ζωή αποκλειστικά στο νετ.

  7. #7
    Originally posted by nature
    Το ότι είναι ένα χρόνο μικρότερος δεν λέει τίποτα. Απολύτως. Η πρώτη περίπτωση μου φαίνεται προσβλητική για την αξιοπρέπειά σου σαν άνθρωπος.
    Για τις γνωριμίες μέσω ιντερνετ δεν έχω την καλύτερη γνώμη, γιατί πιστεύω ότι είναι έξω από τη φύση του ανθρώπου που είναι να ζει την πραγματική ζωή και όχι την οθόνη και το πληκτρολόγιο.
    Οχι ότι αποκλείεται να γνωρίσεις κάποιον που σου ταιριάζει, αλλά πιστεύω ότι μέσα σ\' αυτή τη τεράστια δεξαμενή του διαδικτύου, έχεις πολύ λιγότερες πιθανότητες να συμβεί αυτό. Πιο πολλές πιθανότητες να ταιριάξεις υπάρχουν με κάποιον από την πόλη σου, τη δουλειά σου, φίλο κάποιου φίλου, γονιό συμμαθητή του παιδιού σου, κλπ. Με έναν τέτοιο άνθρωπο θα έχεις πιο πολλά κοινά. Γνώμη μου.
    Θα ξοδεψω λιγη ηλεκτρονικη μελανι για να προσπαθησω να σε μεταπεισω φυση!
    Σιγουρα μια βολτα στο παρκο , ενας κινηματογραφος η ενα θεατρο, η ντισκο η το μπαρ στην πολη σου , ειναι μνημες απο τον δικο μας τροπο ζωης , τις οποιες πολυ λογικα προβαλουμε συναισθηματικα περισσοτερο σαν αξιες και στην νεωτερη γεννια
    ωρις ωστοσω να βιωνουμε τις υπαρκτες δυσκολιες στην εξελιξη του χρονου...
    θα ειμαι συντομος και απλος..
    Ενας κινηματογραφος σημερα κοστιζει ισως 10 ευρω
    Ενα ποτο σε μια ντισκο το ιδιο...
    Αν βαλεις και ενα φαστ φουντ η ενα γυραδικο σε αυτα παμε μαζι με μια μπυριτσα παλι στα 10 ευρω
    θελουμε δηλαδη , ευκολα 30 ευρω την βραδια που ισως μας οδηγησει σε μια γνωριμια ...
    Εστω οτι εχεις μπροστα σου ενα ομορφο ανδρα που με την φαντασια σου πιστευεις οτι θα μπορουσε να ηταν κοντα στα προτυπα σου ...Συνηθως περιμενεις απο αυτον να κανει την πρωτη κινηση γιατι αυτο ειναι ενα κλασσικο στερεοτυπο που δυσκολα μπορει να αλλαξει... Εστω οτι την κανει και αρχιζετε την συνομιλια σας .Θα σου πει αν ειναι παντρεμενος αμεσως?
    Θα σου πει αν ζει οντως σε αυτη την πολη? Θα σου πει αληθινα τι σκεπτεται να κανει μαζι σου διαφορετικο απο οτι θα του βγαλει σαν συναισθημα ο ερωτισμος του?
    Περιεγραψα συντομα μια πλειαδα καταστασεων που ζησαμε ολοι μας με συνεπεια να εχουμε γεμισει την ψυχη μας με αναστολες και απογοητευσεις....
    Γιατι η βιομηχανια γνωριμιων ειναι σημερα η ταχυτερα αναπτυσομενη στο διαδικτυο?
    1.Κοστίζει σαφώς, πολύ λιγότερα χρήματα, [δωρεάν σε καποια σαιτ ακόμα, για τις γυναίκες και σε αλλα και για τους ανδρες ] , να μπεις σε μια ανοιχτή εικονική κοινότητα, με συγκεκριμενο πλάνο δράσης και αναζήτηση...
    Να προβαλεις πολλα στοιχεια της προσωπικοτητας σου για να διευκολυνεις αυτους που τα θετουν ως προτεραιτοτητες ..
    Αρα το πρωτο και σημαντικοτερο κριτηριο ειναι καθαρα οικονομικο!
    Στον εξω κοσμο , εχει υπολογισθει στατιστικα , οτι θα ξοδεψεις για να γνωρισεις ενα ανδρα , οσα στο διαδικτυο για να γνωρισεις 100.000!Βεβαια αν ζεις σε μια πολη 5.000 κατοικων , φυσικο ειναι, καποιοι απο αυτους να ζουν μακρυα σου.....
    Ομως δεν θα υπαρχει ουτε ενας απο την πολη σου ,που να θελει να γνωριστει με μια γυναικα και να μην χρησιμοποιησει το διαδικτυο για να το κανει, ακομα και απο το γραφειο του ξεκλεβοντας χρονο ισως απο μια συντομη διακοπη της δουλιας του!
    2. Επιλεγεις εσυ τον τροπο και τον σκοπο της σχεσης την οποια θες να κανεις ....Φιλια , παρεα, ερωτικη γνωριμια, γαμος.
    Αυτο συχνα ειναι δυσκολο στον εξω κοσμο γιατι ερωτευεσαι την εμφανιση καποιου ,που με μαθηματικη ακριβεια παρερχεται στον χρονο , βγαζεις μπροστα το συναισθημα και δεν βλεπεις τις λεπτομερειες του χαρακτηρα του , μιλατε για ευχαριστα πραγματα για να διατηρησετε την ομορφη στιγμη αλλα δεν βλεπεις τα πραγματικα του ενδιαφεροντα , ενω αντιθετα στο σαιτ γνωριμιων , εχεις οσο χρονο θες , χωρις να εξαντληται με απροσκοπτη συζητηση μεσω ΤΣΑΤ η αλληλογραφιας , για να βρεις τα ενδιαφεροντα που μπορουν να χτισουν πραγματικα μια σχεση με διαρκεια ...
    Είναι η πληροφορική δουλειά προγραματιστων και ψυχολογων μαζι ,οπως εδω σε μια πολυ πιο λιτη φυσικα μορφη , στην υπηρεσια της επικοινωνιας στον αιωνα που μπηκαμε.
    Στον εξω κοσμο υπαρχει αυτο που λεμε ο κεραυνοβολος ερωτας , που συχνα καταληγει σε τραυματικη εμπειρια γιατι περιεχει μονο συναισθημα...
    Στο διαδικτυο , χτιζεις μερα με την μερα, μια σχεση σε στερεες βασεις , γνωριζοντας καλα τον αλλον πριν του δωσεις εικονα και συναισθημα στην ψυχη σου....
    Ειναι ο κοσμος που θα ζησουν τα παιδια σας αυριο....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Πάνο, γνωρίζω όπως μας έχεις δηλώσει στο παρελθόν ότι ασχολείσαι με τα σάιτ γνωριμιών και ...δεν ευελπιστώ λοιπόν να σε πείσω. Εχω όμως τη δική μου γνώμη.
    Αλλωστε εμένα με λένε Φύση και εσένα Πάνο12345 :)
    Τα νικ μας (του καθένα μας) εκφράζουν και τις απόψεις μας πολλές φορές.
    Δεν δέχομαι το οικονομικό σαν δικαιολογία. Ξέρεις πόσες γνωριμίες έχω κάνει, πηγαίνοντας κάθε πρωί το σκύλο μου βόλτα? Πολλές από αυτές έχουν εξελιχθεί σε πολύ εγκάρδιες και ευχάριστες. Ασε που είναι και πολύ ψυχοθεραπευτικό. Να βγαίνεις από το σπίτι σου και να καλημερίζεις, να κουβεντιάζεις, περπατώντας με τους γείτονες για τα θέματα που προέκυψαν χτες.
    Ξέρεις πόσες γνωριμίες έχω κάνει, περιμένοντας στη μάντρα του σχολείου να σχολάσουν τα παιδιά μου? Με όσους ταίριαξα, πήγαμε και διακοπές μαζί, επανειλημμένα. Και πέρασαν όμορφα και τα παιδάκια μας. Σου ανέφερα ήδη 2 τρόπους \"φυσικής\" και όχι \"καλωδιακής\" γνωριμίας, χωρίς να χρειάζονται χρήματα. Που περικλείουν και ταυτόχρονη εξάσκηση όλων των ανθρώπινων δεξιοτήτων και όχι μόνο του πληκτρολογήματος. Και μας διατηρούν ταυτόχρονα ενταγμένους στο περιβάλλον μας και δεν μας καθηλώνουν σε ένα σκοτεινό δωμάτιο.....

  9. #9
    Θα σου πω μοναχα μια κουβεντα για το νικ...λατρεψα απο την αρχη το δικο σου!
    ημουν απο τους καλυτερους στην φυσικη στο καλυτερο ελληνικο γυμνασιο της Ελλαδας που θεμελιωσε ο Κολοκοτρωνης στην Πλακα.....Ομως αν το εβαζα θα μου απαντουσε το συστημα οχι φυση αλλα επιλεξτε απο
    φυση 1
    φυση12
    φυση 123 κλπ
    ετσι θα καταλαβεις οτι δεν ημουν ποτε αντιθετος με την φυση αλλα καποιοι με βαφτισαν πανο
    και προσπαθω να ξαναγυρισω στην φυση σαν πανος 12345 γιατι πρι απο μενα εχουν γραφτει εδω οι πανος 1 , πανος 12 κλπ....
    εσυ βεβαια , καθολου τυχαια , διαλεξες την καινοτομια και πετυχες διανοια.....
    δεν μπορεις ακομα να ζητησεις τετοια σοφια απο μια μηχανη....
    Γιατι η μηχανη δεν σκεπτεται ακομα απο μονη της...
    Μπορει ομως να σου φανει χρησιμη , αν σκεφτεις οτι αυτο που κανει τους αλλους να σου βγαζουν το καπελο , ειναι το χαρισμα που εχεις να μπορεις να επικοινωνεις τελεια και ισως αυριο σε ενα σαιτ γνωριμιων , αν ηθελες να δεις πως θα σε βλεπανε οι αλλοι αν εχανες αυτο το προνομιο , βαλε την φωτογραφια σου συμπληρωσε λαθος στοιχεια στο προφιλ σου και δες με τα ματια σου τι ειναι αυτο που σε κανει να απεχεις τοσο πολυ απο τον Μ.Ο ,ειπσραττοντας κατα κανονα μονο επευφημιες και δοξα στις σχεσεις σου με τους αλλους..
    Θα εκπλαγεις φυση! Θα δεις ανθρωπους γυρω σου , που θα σε βριζουν γιατι δεν εμαθαν να λενε σ\'αγαπω, θα δεις ανθρωπους να διαγραφονται τα προφιλ τους και να ξαναρχονται να σε βριζουν παλι γιατι απλα δεν μπορουν να επικοινωνησουν...
    θα βγεις πιο σοφη ακομα μεσα απο αυτη την εμπειρια , γιατι οταν θα βρεις την ικανοτητα να παρακαμψεις τις αντιξοοτητες και τα χουγια , κανοντας οτι και εδω εξαλλου, ολα οσα σου εκρυψαν οι περαστικοι στην βολτα με τον σκυλο σου , οι γονεις που περιμενουν στην πορτα του σχολειου τα παιδια τους να σχολασουν , θα ξεδιπλωνονται ενα ενα αποκαλυπτοντας αυτο που γραφω συνεχεια....λαθη ειμαστε ,ανθρωπους καναμε....
    Εκει νομιζω αρχιζει και η θεραπευτικη αξια της διαδικτυακης επικοινωνιας ...
    Αν σκεφτεις μονο , οτι αυτος που καθεται απεναντι σου , εχει αναγκη την παρουσια σου
    εστω ακομα και αν σε βριζει , θα καταλαβεις οτι οποιο χαρισμα σου εδωσε η φυση , το επιστρεφεις καλυτερα οταν μενει στην βαση , εκει αναμεσα στους καθημερινους συνανθρωπους μας που ακομα νομιζουν οτι για να κανουν ευχαριστημενη μια γυναικα επρεπε να ειχαν τα ιδια προσοντα με τον Μπρακαλεονε....
    Εχω ξαναγραψει εδω μεσα , την ιστορια μιας χοντρης και ενος αλκοολικου ....
    Σημερα η χοντρη αδυνατισε , ο αλκοολικος δεν βαζει ουτε σταγονα οινοπνευμα στο στομα του και μαθαναε και οι δυο να χειριζονται τον υπολογιστη!
    Μηπως κατα βαθος φοβασαι μηπως τους χωρισει?

  10. #10
    εφαγα 7 ολοκληρους μηνες απο την ζωη μου , για να μεταφρασω το καλυτερο εργαλειο επικοινωνιας σημερα στον πλανητη φυση!
    ομως εγω ειμαι ενας 4ετης ψυχολογος και απεναντι μου εχω μια βιομηχανια με πανω απο 1.000.000 δολαρια επενδυση για να τους πεισω οτι ηρθε η ωρα για την Ελλαδα να γνωρισει τι σημαινει ιντερνετ.....Μονος μου ισως να μην καταφερω να επισπευσω την διαδικασια το εργαλειο να μπει σε καθε ελληνικο σπιτι και να φερει την γαληνη και την ευτυχια σε χιλαδες ανθρωπους χωρις να στερησει σε κανενα οσα μας προτεινεις , αρκει να εχει σκυλο, να εχει παιδια και κυριως να εχει την ικανοτητα να επικοινωνει οπως η φυση!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    panikoula καλημερα :)

    Αν ησουν ερωτευμενη με καποιον απο τους 2 , δεν θα ειχες διλημμα ποιον να διαλεξεις. Αλλα δεν εισαι ε?

    Παντως να εισαι αρκετα επιφυλακτικη ποιους συναντας απο το νετ, μπορει να ειναι οποιοδηποτε εδω.. απο τον πολυ διεστραμμενος μεχρι τον πολυ καλο. Οποτε με προσοχη τετοιες γνωριμιες :)))

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    δεν ειμαι με κανεναν,αλλα αν ειμουν θα διαλεγα τον μικροτερο.ειναι πιο οσβαρος και αρενοπος απο τον αλλον.
    8α βγω και με τους 2 καπια στιγμη και βλεπουμε χιχιχιι

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Δεν κατάλαβα τελείως τι σε απασχολεί....
    Ποιον από τους 2 να διαλέξεις ή ποια είναι η γνώμη μας για αυτόν τον τρόπο εύρεσης φίλου?

  14. #14
    Originally posted by panikoula
    δεν ειμαι με κανεναν,αλλα αν ειμουν θα διαλεγα τον μικροτερο.ειναι πιο οσβαρος και αρενοπος απο τον αλλον.
    8α βγω και με τους 2 καπια στιγμη και βλεπουμε χιχιχιι
    ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΠΑΝΙΚΟΥΛΑ!
    Η ζωη ειναι απο μονη της ενα πειραμα....
    Αμα δεν δωσεις την ευκαιρια θα σε φαει η συνεδηση σου αν διαλεξεις λαθος ....

  15. #15
    Originally posted by nature
    Το ότι είναι ένα χρόνο μικρότερος δεν λέει τίποτα. Απολύτως. Η πρώτη περίπτωση μου φαίνεται προσβλητική για την αξιοπρέπειά σου σαν άνθρωπος.
    Για τις γνωριμίες μέσω ιντερνετ δεν έχω την καλύτερη γνώμη, γιατί πιστεύω ότι είναι έξω από τη φύση του ανθρώπου που είναι να ζει την πραγματική ζωή και όχι την οθόνη και το πληκτρολόγιο.
    Οχι ότι αποκλείεται να γνωρίσεις κάποιον που σου ταιριάζει, αλλά πιστεύω ότι μέσα σ\' αυτή τη τεράστια δεξαμενή του διαδικτύου, έχεις πολύ λιγότερες πιθανότητες να συμβεί αυτό. Πιο πολλές πιθανότητες να ταιριάξεις υπάρχουν με κάποιον από την πόλη σου, τη δουλειά σου, φίλο κάποιου φίλου, γονιό συμμαθητή του παιδιού σου, κλπ. Με έναν τέτοιο άνθρωπο θα έχεις πιο πολλά κοινά. Γνώμη μου.
    φυση , το ερωτικο παιχνιδι δεν εχει καμμια απολυτως σχεση με την κοινωνικη συμπεριφορα ενος ατομου
    Λεει χαρακτηριστικα ο λαος μας ..
    \"κυρια στο σαλονι ******* στο κρεββατι\"
    Ειναι φυσικη εξελιξη 4000 χρονων καταπιεσης της γυναικειας φυσης απο την ιδια την Πολιτεια !
    Θα ξερεις σιγουρα οτι ενα κοριτσι δεν ειχε καν δικαιωμα μαθησης στην αρχαια Ελλαδα αν ο πατερας του το προόριζε για γάμο και οτι ο περιφημος Χρυσους Αιωνας του Περικλεους στην πραγματικοτητα ηταν εργο μιας ιεροδουλου της Ασπασιας , την οποια ερωτευτηκε ο Περικλης και αλλαξε τον νομο της πολης που απαγορευε στις μορφωμενες και καλιεργημενες ιεροδουλες να παντρευονται και να κανουν παιδια !!!!!!!!
    κοληταρι του Πλατωνα ηταν η Ασπασια και γιαυτο γεμισε η Αρχαια Αθηνα εργα τεχνης και Πολιτισμο!
    θα εχεις επισης υποψην σου οτι οταν ο Αλεξανδρος ο μεγας κατεστρεψε την θηβα , μια ετιαρα η Φρυνη ζητησε απο τις αρες της πολης να φτιαξει με δικα της χρηματα ξανα την θηβα με ανταλλαγμα μια μονο πινακιδα στην εισοδο της που να γραφει
    \"Ο Αλεξανδρος ο Μεγας κετσεστρεψεν τας θηβας αλλα η Φρυνη η εταιρα αναστηλωσεν ιδιους ποροις\"

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •