'Ελλειψη σεξουαλικής διάθεσης
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197

    'Ελλειψη σεξουαλικής διάθεσης

    Το έχω ξαναπεράσει και άλλη μία φορά στη ζωή μου. Επί μήνες δεν είχα την παραμικρή σεξουαλική διάθεση. Τότε μάλιστα δεν έπαιρνα καθόλου φάρμακα ! Νοιώθω πολύ καλά με αυτό και πιστεύω ότι είναι εγωιστική αντίδραση του οργανισμού μου. Δεν μπορώ όμως να το εξηγήσω ακριβώς. Τότε που το είχα πάθει είχα κακοποιηθεί κατά κάποιο έμμεσο τρόπο και γι'αυτό σαν να ήθελα να ξεχάσω το σώμα μου. Και τώρα το ίδιο, δεν θέλω να "νοιώθω" τίποτα γιατί αν "νοιώσω", αν το σώμα "νοιώσει" δηλαδή, θα είναι σαν να "προδίδει'" κάτι. Δεν μπορώ να το περιγράψω με λόγια, αλλά πραγματικά δεν θέλω ξανά ποτέ να αγγίξω καν το σώμα μου. Τελευταία φορά που "ένοιωσα' δεν ήμουν μόνος μου. Εδώ και πολύ καιρό είμαι, αλλά δεν μου λέει τίποτα καμμία φαντασίωση, καμμία γυναίκα, κανένα ον, τίποτα. Εύχομαι αυτό να κρατήσει πολύ. Ξέρω ότι όταν "θυμηθώ", θα πονέσω. Είμαι ένας ασκητής εδώ και μήνες. 'Εχει εκλείψει και η επιθυμία και η αίσθηση. Μ'αυτό νοιώθω ότι έχω ακόμα λιγότερους δεσμούς με τον κόσμο. Αν αποκτήσω ξανά αισθήσεις, θα πονέσω. Θέλω με αυτό να νοιώθω ότι αποσύρομαι σιγά σιγά από τα πάντα. Δεν θέλω να έχω ανάγκες. Θέλω να φεύγω, εύχομαι μια μέρα να γίνει ειρηνικά μέσα στον ύπνο μου (ξέρω ότι δεν θα γίνει έτσι μάλλον όμως. Συνήθως δεν γίνεται ποτέ έτσι).

  2. #2
    σου ευχομαι γρηγορα να τα ξεχασεις αυτα που γραφεις και να νοιωσεις οσο πιο βαθεια γινεται
    αυτο που γραφω καθε μερα σχεδον μεχρι να γινει κτημα ολων μας
    λαθη ειμαστε ανθρωπους καναμε...
    ομως το πιο υγιες κομματι σου ειναι αυτο που μονο του που μπαινει σε χειμερια ναρκη οταν δεν βρισκει τροφη απο αυτοσυντηρηση....
    σε καταλαβαινω απολυτα ....ειμαι ακριβως στην ιδια φαση με αλλη αιτιολογια ισως....
    παραμονευει βελβετ....
    την ωρα που θα δεις ξανα να σου γελαει , τοτε θα ξερεις οτι ο χειμωνας περασε και η ανοιξη ειναι ηδη στον δρομο....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    βρε Velvet εχεις περασει πολλα τελευταια... λογικα και το σωμα σου αντιδραει ετσι.

    Χαλαρωσε λιγο, και να δεις πως ολα θα παρουν τον δρομο τους :)))

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    197
    \'Ηθελα αυτός ο χειμώνας να ήταν ο καλύτερος. Τον περίμενα πως και πως. Πάντα μου άρεσαν οι χειμώνες. Πίστεψα σε κάποιον άνθρωπο πολύ και αγάπησα ανιδιοτελώς. Λάθος. Ποτέ μην αγαπήσετε ανιδιοτελώς, θα είναι η τελευταία σας αγάπη.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Παντα να κρατας ενα τμημα του εαυτου σου για σενα, για να μη καταρρευσεις τελειως.

    Αλλα παντα υπαρχει και μια αναγενηση ε?

    Και κατι που μου ειπε ενας φιλος μου πριν καιρο... Οσο πιο πολυ κοιτας πισω, τοσο πιο πολυ αργεις να κοιταξεις μπροστα.

    Στο αφιερωνω :)

  6. #6
    Originally posted by mariap
    Παντα να κρατας ενα τμημα του εαυτου σου για σενα, για να μη καταρρευσεις τελειως.

    Αλλα παντα υπαρχει και μια αναγενηση ε?

    Και κατι που μου ειπε ενας φιλος μου πριν καιρο... Οσο πιο πολυ κοιτας πισω, τοσο πιο πολυ αργεις να κοιταξεις μπροστα.

    Στο αφιερωνω :)
    σωστο !!!!!!!!!!!!!!!
    βγαζει παπαδες σημερα το φορουμ!
    καθιερωστε θα σας ελεγα καποια συναντηση εστω μια φορα το 3μηνο σε ολες τις μεγαλες πολεις και αν μπορειτε κοντα σε κονηματογραφους η θεατρα...
    Ο Πολιτισμος ειναι βαλσαμο και για την ερωτικη απογοητευση και για την τραυματισμενη ψυχη τους καθενα μας και γιαυτο τον ανακαλυψαμε τοτε που οι αλλοι ηταν ακομα στις σπηλιες!

  7. #7
    τραγουδηστε τον πονο σας , ερωτευθειτε την θλιψη σας , μοιραστειτε τους καημους σας ....
    μαζι ομως ....κι αλλος.... κιαλλος...παψτε να μετρατε τα λαθη αλλα δωστε θεση διπλα σας σε καποιον που ισως εχει την θεραπεια στο μανικι του .....οπως ο ταχυδακτυλουργος επι σκηνης ..... ειμαστε φτιαγμενοι για το ρισκο απο τα γενοφασκια μας ....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    mariap είναι πολύ σωστό αυτό που λες πρέπει να κρατάς κάτι για σενα για να μην καταρρεύσεις.Πήγα και έδωσα και απο τα απωθέματα μου δεν υπήρχαν πια άμυνες πόσο ανόητη ήμουν;χαμηλή αυτοεκτίμηση; αυτοτιμωρία; τι να πω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Βρε γιωτα μου, και σε ολους σας, εγω καλη ειμαι στα λογια.. στις πραξεις ομως δεν τα πραττω παντα λολ

    Εγω εχω το κακο να τα δινω ολα, και οταν τελικα απογοητευομαι τοτε καταρρεω. Αλλα εννοω τετοιου ειδους καταρρευση σαν να πεθαινω, σαν να τα εχω δωσει και να μην εχω κρατησει τπτ πλεον για εμενα. Η απολυτη αγαπη ? Το απολυτο δεσιμο?

    Δεν ξερω.. αυτο που ξερω ειναι ποσο πονος υπαρχει μετα, πονος που δεν περιγραφεται.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Ξέρεις αυτά που αισθάνεσαι εσύ και ο πόνος που βιώνεις τα περνάμε και εμείς ο ακθένας νομίζει ότι το δικό του πρόβλημα είναι το μεγαλύτερο.Εγώ έφτασα σε σημείο να μην μπορώ να σηκωθώ απο το κρεβάτι να περιμένει η οικογένεια απο σένα και να αισθάνομαι τόσο βαρύ και κουρασμένο το σώμα μου και απο την άλλη να μου την λέει ο άνδρας μου γιατί δεν μπορούσε να με καταλάβει

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    596
    Το ξερω πως το καθε προβλημα το αισθανομαστε σαν βουνο, γιατι ειναι το δικο μας προσωπικο προβλημα.

    Εγω θυμαμαι σηκωνομουν το πρωι και με το καλημερα με επιαναν τα κλαμματα, και μπορει να συνεχιζοταν ολη μερα αυτη η κατασταση. Γιατι δεν αισθανομουν καλα, γιατι δεν ηξερα τι λαθος ειχα κανει, γιατι δεν ειχα μια απαντηση.

    Και μη νομιζεις ο αλλος δεν νοιαζοταν καν πως ειμαι, δεν τον ενοιαζε, συνεχιζε την ζωη του σαν να μην ειχε συμβει τπτ, σαν να μην ειχα υπαρξει ποτε στη ζωη του.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Το κλάμα ασε μην το ψάχνεις.Ποτέ δεν φορούσα γυαλιά ηλίου όσο και αν σας φαίνεται παράξενο γιατί με ζάλιζαν.Εδώ και 10 χρόνια μου είναι απαραίτητα γιατί υπήρξαν φορές που έκλαψα στον δρόμο που δάκρυζα στο λεωφορείο

  13. #13
    σπαστε το καβουκι των συναισθηματων σας και βγειτε εξω να δειτε τον κοσμο με αλλα ματια... το μονο απολυτο που υπαρχει ειναι τι αυριο ξημερωνη μια ακομα μερα που βγαινει απο το ατμικο σας καλανταρι ζωης ...μην την αφηνετε να σας κραταει δεμενες στο παρελθον.
    σας κλεβει πολυτιμο χρονο που δεν γυριζει ποτε ξανα πισω!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Tα πιστεύεις όλα αυτά που γράφεις;και προ πάντων τα εφαρμόζεις;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    ελα ντε.. τοσο ευκολα ειναι να τα γραφουμε πως τα εφαρμοζουμε ειναι το θεμα μου λετε πως?

    ειναι μερες που λες οτι προχωραω μπροστα με το κεφαλι ψηλα και αλλες παλι..βραδιες..που δεν αντεχεις και το παραμικρο σε κανει να κλαις σαν μωρο παιδι :(:(
    Dum spiro spero (?)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •