Τι να κανω τωρα που χαθηκα ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430

    Τι να κανω τωρα που χαθηκα ?

    Λογια παυσιπονα καλα ειναι αλλα τι να κανω για να τα εφαρμοζω κιολας σαν να μην φτανουν ολα τα εμποδια που υπαρχουν γυρο μας βαζω και δικα μου γιατι να ειμαι τοσο αναποφασιστος (για το ποσο ανορθογραφος ουτε λογος ) τοσο κολημενος με τις κακες σηνηθειες μονο το τσιγαρο κατα φερα να κοψω και το παιζω καθε μερα πρωτο θεμα σαν τα δελτια ειδησεων Δεν με αναγνωριζω δεν μου αρεσει τιποτα οπως καποτε που γελαγα με αστεια και οχι απο αναγκη οπως σημερα πως να με ξαναβρω ? Καμια ιδεα ?

  2. #2
    Μμμμ...καταρχήν δεν είσαι ανορθόγαφος...

    Ποια είναι τα εμπόδια που βάζεις στον εαυτό σου?

    υγ. Καλώς ήρθες!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by fevgatos67
    τοσο κολημενος με τις κακες σηνηθειες μονο το τσιγαρο κατα φερα να κοψω
    Λίγο το\'χεις να κόψεις το τσιγάρο?εντάξει βέβαια,δεν είναι και πρώτο θέμα στις ειδήσεις αλλά σημαίνει ότι έχεις αποφασιστικότητα και δύναμη.Ποιες είναι οι κακές συνήθειες που σε ταλαιπωρούν έτσι?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    Χερωμαι για την ανταποκρηση και ζητω προκαταβολικα συγνωμη που δεν εχω την δηνατοτητα να απανταω αμεσα λογο της δουλειας μου μετακηνουμαι συνεχως στο εξωτερικο και οι συνδεση με το δικτιο δεν μου ειναι παντα διαθεσημη Τα εμποδια μου ειναι τα πρεπει ( ) και οι κακες σηνηθειες ειναι τα διεξοδα για κατι διαφορετικο απο αυτο που κανω καθε μερα Οδηγω αρκετες ωρες και μεσα στο διαστημα τις ημερας στο μυαλο μου μεσα δεν σταματουν οι σκεψεις οπως ο μισθος ειναι ικανοποιητικος ειδικα τωρα με την κριση εχω οπως ολοι υποχρεωσεις 2 καταπληκτικα παιδια δηναμικη γυναικα καλα στην υγεια ολοι μεχρι εδω ολα καλα μολις θα ακουσω η θα δω καποια πραγματα που δεν μου αρεσουν θα ξεκηνησει μεσα μου το καφενειο και γιατι αυτο και γιατι εκεινο και ........ την δουλεια που κανω αλλα πρεπει να συνεχησω το ξερω πως εβαλα τον εαυτο μου σε δευτερη μοιρα αλλα ιεραρχω τα πραγματα μεσα μου λεγοντας πρωτα η οικογενεια και μετα ολα τα αλλα και για να μην παρεξηγηθω μου αρεσει να βλεπω οτι ποιανει τοπο ο κοπος ΑΛΛΑ δεν μπορω να εχω την μηχανη που ηθελα για να κανω τα ταξιδια που παντα μου αρεσουν με την σηντοφο μου δεν μπορω να εχω εστω ενα σαββατο να ζησω προσωπηκες στιγμες δεν μπορω να παρω αποφαση να αλλαξω δουλεια γιατι εχω νοοτροποια εξωτερικου που σημενει να αναγνωριζομαι απο την δουλεια που κανω και οχι απο το ποσο καλος ρουφιανος η λαμογιο ειμαι .Αυτα οσο αφορα τα πρεπει για τις συνηθειες θα μου επητρεψεται να μηλισω καποια αλλη στιγμη (πρεπει να μπω στο καραβι κατεβαινω για 3 - 4 μερες ελλαδα ) θα προσπαθησω να ξαναμπω απο το σπιτι μου Σας ευχαρηστω και παλι για την ανταποκριση και κατανοηση το ειχα πραγματικα αναγκη να μηλισω καπου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    Παντος μην μου πειτε ειμαι ονομα και πραγμα γι αυτο με φωναζουν φευγατο
    Για να πω την αληθεια απο την στηγμη που εγραψα εστω αυτες τισ λιγες λεξεις ενοιωσα πολυ καλητερα
    Δεν ξερω αν υπαρχει κανεις τωρα για να συνεχεισω

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Αυτά που γράφεις για τη δουλειά τα βιώνει πολύς κόσμος. Αλλά η δουλειά είναι μέσο για να μπορείς να απολαμβάνεις κάποια πράγματα. Τι θα έλεγες ότι σου δίνει η δουλειά σου και τι σου στερεί?

    Όσο για τις συνήθειες, θα ήθελες να πεις ποιες είναι αυτές και με ποιον τρόπο νομίζεις ότι σου δίνουν διέξοδο?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    Η δουλεια μου μου δινει διεξοδο απο την ελληνικη πραγματικοτητα και μου στερει την οικογενεια μου
    Καπος κολησα τωρα σε σκεψεις ειναι ισως επειδη τα λεω καπου και βιαζωμαι να τα πω ολα σορυ ετσι να βρω τον ρυθμο μου και να συνεχεισω ?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Ναι αλλά πιο πάνω μιλώντας για τις προτεραιότητες σου, είπες \'η οικογένεια πρώτα\'...τελικά όμως είναι \'πρώτη\' μόνο στη σκέψη σου, γιατί στην πράξη λες πως την στερείσαι, ίσως λόγω της \'νοοτροπίας εξωτερικού\'. Προσωπικά ανήκω στους ανθρώπους που προσπαθούν να ξεχάσουν, να τροποποιήσουν ή και να μεταφέρουν ένα κομμάτι της νοοτροπίας τους στην ελληνική πραγματικότητα, αφού εδώ βρίσκονται κάποια πολύ σημαντικά πρόσωπα και πράγματα.

    Για τα υπόλοιπα...βεβαίως συνέχισε.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    φευγατος αν μπορεις περασε λιγο παραπανω χρονο με την οικογενεια σου παση θυσια.Υπαρχουν και πιο σημαντικα πραγματα απο το χρημα :)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    Οι κακες συνηθειες ειναι ο φοβος για το αυριο η αναποφασιστηκοτητα μου οι χιλιαδες σκεψεις και ιδεες που δεν μπορω να βαλω σε μια σειρα η αδυναμια να συγκεντροθω στο τι μου αρεσε καποτε πως πονταρησα στους δικους μου ανθρωπους και δεν πηρα αυτα που μου ειχαν υποσχεθει και απο τοτε (σε οτι αποτυχεια) τα χρεωνω σε εμενα χωρις να μπορω να κοιταω μπροστα να σηκοθω ξανα στα ποδια μου Και ενω ξερω και λεω σηνεχως μεσα μου δεν τρεχει τιποτε σηνεχεισε μην σταματας δεν τρεχει και τιποτε σε ολους σημβενει που σε τεληκη αναλυση μια χαρα ειμαι και να μην ειμαι αχαρηστος εγω τιποτα εκει κολημενος να ξηπναω με ενα βαρος στο στηθος με τα ποδια κομενα και ξανα παλι τα ιδια με βαρεθηκα μονο με την δουλεια ξεδεινω που βλεπω καθε μερα υπεροχα μερη βουνα ποταμια ησυχεια την φυση σε ολο το μεγαλειο της και να λεω εγω εδω οι αγαπημενοι μου αλλου
    Εχω κολησει για τα καλα και δεν μπορω να ξεκολησω με τιποτα και νοιωθω χαμενος

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    φευγατος οταν εισαι με την οικογενεια σου περνας καλα;

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Λες στον εαυτό σου να μη σταματά, γιατί? Αν σταματήσεις τι θα συμβεί, και πού θέλεις να φτάσεις?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    Empneusths H σχεση μου χρημα οικογενεια εχει να κανει με αναγκες (οπως ολοι εχουν) που μεταφραζονται σε πανω απο 2500 τον μηνα καθε μηνα ειτε εχω κολησει στα αυστρηακα συνορα ειτε ψηνομαι στην αθηνα κακοι υπολογισμοι πονταρησα σε αστραχν (δεν θα τολμουσα να πω ποτε μουλαρι ειναι ολα τα ζωα αξειοσεβαστα) σε ολα λεω ναι Αυτο που ψαχνω να βρω για να μην καταχραζομαι την υπομονη σας ειναι οτι δεν μπορω να σκεφτω τιποτε να πραξω εστω και λαθος τιποτε σαν ρομποτ προγραματισμενος παω αντι να κοιτω το μονοπατι κοιταω τον γκρεμο δεν μορω να προχορησω να ξεκολησω γ........ το κολημα μου και νευριαζω οπως τωρα και αρχηζει το καφενειο που ελεγα και ποιο πριν

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    Αργω να δινω απαντησεις γιατι δεν φανταζεσται ποσες φορες σβηνω και γραφω ολα τα ι, η, οι, ει,
    Με την οικογενεια μου περναω καλα αλλα λιγο φοβαμαι πως αμα πω σταματαω το εξωτερικο και βρησκω μια δουλεια ελλαδα θα τα τιναξω ολα στον αερα φαντασου να τους εχεις συνηθεισει σε εναν τροπο ζωης και μια ωραια πρωια να λες σορυ αλλα δεν αντεχω αλλο και θα πρεπει να προσαρμοστηται αναλογα Απλωσα το χερι μου και τωρα που δεν φτανω τεντονομαι
    Σας κουραζω ?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    430
    μαρινα μου εδωσες ιδεα θα την δοκημασω πρωτα και θα σου πω
    κοντευει 1 και αυριο θα σηκοθω στις 5¨30 παω για νανα
    νοιωθω καλητερα σας ευχαρηστω

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •