Φαρμακα που μπορω να αγορασω χωρις συνανταγη γιατρου ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    1

    Φαρμακα που μπορω να αγορασω χωρις συνανταγη γιατρου ;

    Ενδιαφερομαι για ηπια ηρεμιστικα η αντικαταθλιπτικα χωρις να εχουν ψυχικες παρενεργειες η εξαρτηση . Αν γνωριζει καποις κατι ας ποσταρει αλλα θελω να ειναι σιγουρος οτι το ταδε φαρμακο δεν χρειαζεται συνταγη.

    thnx

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    χμμ ισως φυσικες λυσεις οπως βοτανα κλπ...δεν ξερω να κατατοπισω,δεν εχω ασχοληθει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    ξερω για τη βαλεριανα,σε τσαι και χαπια για μειγμα βποτανων σε μαγαζια με βοτανα βαλεριανα-μελισσιχορτο κτλ για το eazy cool kai to neyrotοne tis powerhealth και το σουιντεν μπιτερ κανει καλο.απο αυτα μονο τσαι βαλεριανας δοκιμασει και προσωπικα με ηρεμει.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    exei se farmakia an rothseis fytika omos.auta.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    τα αντικαταθλιπτικά δίνονται και χωρίς συνταγή γιατρού αλλά πως θα πάρεις χωρίς την γνώμη του γιατρού;ολα τα αγχωλιτικά έχουν κόκκινη γραμμή που σημαίνει ειδική συνταγή

  6. #6
    ξερει καποιος αν η βαλεριανα τις σολγκαρ πουλιεται σε φαρμακειο η μονο σε καταστημα με φυτικα σκευασματα?
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Ελληνική Ζυθοποϊία
    Posts
    1,023
    Ολγάκι καλημέρα. Αν ο/η φαρμακοποιός συνεργάζεται με την εταιρεία μπορεί να στο παραγγείλει. Εγώ έτσι κάνω με τη δικιά μου.

    :)

  8. #8
    thanks alobar:)
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    καλό θα ήταν να επισκεφθείς ειδικό
    σε καμία περίπτωση για εμένα, δεν πρέπει να πάρεις τέτοιου είδους φάρμακα, είτε οποιοδήποτε άλλο είδος χωρίς ιατρική παρακολούθηση. δεν είναι πονοκέφαλος κ δεν είναι ντεπον.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •