ποιο κατα την γνώμη σας είναι πιο αποτελεσματικό αντικαταθλιπτικό το ladose ή το effexor
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334

    ποιο κατα την γνώμη σας είναι πιο αποτελεσματικό αντικαταθλιπτικό το ladose ή το effexor

    Αν γνωρίζεται απο προσωπική εμπειρία ποιο είναι πιο αποτελεσματικό;πήγα σήμερα στον γιατρό και μου έκοψε το ladose.Επειδή πρώτη φορά πήρα και effexor θα ήθελα την γνώμη σας

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    γιατι στο εκοψε?λαντοσ περνω και εγω.flouxetine γραφει πανω ομως λενε ειναι το ιδιο φαρμακο.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    giota moy kalhmera!
    μονο εσυ μπορει να δεις ποιο θα ειναι καταλληλοτερο για εσενα.το οτι εμενα πχ μου ηταν καλο το ladose και οχι το effexor δεν σημαινει οτι το ιδιο θα ισχυσει και για εσενα..εξαρταται το προβλημα,τον οργανισμο..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    και εγώ το λαντοσ πάντα έπειρνα αλλά αυτή τη φορά που ήμουν χάλια μου έδωσε να πίνω και εφφεχορ αλλά προτιμησε να μου κόψει το λαντος.Του είπα χθες ότι ενω είχε διορθωθεί ο ύπνος μου με αγχωλιτικό φυσικά τώρα δυσκολεύομαι να κοιμηθώ ενώ αισθάνομαι ήρεμη και μου είπε πιθανόν να μου δημιουργεί το λαντος υπερένταση

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    850
    Δεν εχω δοκιμασει το effexor και δεν εχω γνωμη γιαυτο αλλα για το ladose μονο θετικα σχολια εχω να κανω-με βοηθησε αρκετα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    205
    Σίγουρα διαφοροποιείται ανάλογα με το άτομο η επίδραση κάθε φαρμάκου. Για το εφεξόρ έχω ακούσει ότι είναι καλό - αποτελεσματικό, με λίγες ή καθόλου παρενέργειες. Αυτό όμως δε σημαίνει κάτι. Για άλλους η επίδραση είναι πολύ διαφορετική. Εξαρτάται απο τον οργανισμό σε συνδυασμό με το τρόπο δράσης του κάθε φαρμάκου.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •